Ρακετονημα ή πετονια?

Post Reply
User avatar
chrysanthos9
Posts: 1853
Joined: Sun Nov 02, 2008 5:24 pm
Location: madrit spain

Ρακετονημα ή πετονια?

Post by chrysanthos9 »

Κοπελια εσεις τι προτιματε? επειδη εχω ενα ρακετονημα σπιτι νομιζω ή 140μμ ειναι ή 120 δεν ειμαι σιουρος και επειδη εν αχρησιμοποιητο σκεφτομαι να το βαλω εχει καλες αντοχες? αντοχη στην τριβη? αντεχει παλη με μεγαλο ψαρι?
Rememper always someone waiting for you at home

leshi cy
Posts: 443
Joined: Fri Oct 29, 2010 2:53 pm
Location: marios larnaca http://furnituretown.com.cy/
Contact:

Re: Ρακετονημα ή πετονια?

Post by leshi cy »

φιλε μου εγω εβαλα πασ τα οπλα μου ρακετονημα !
αντεχι αρκετα καλα για το παχοσ του !
...ομος εκοστισε μου μια συναγριδα μεγαλη , εν θα πω ποσο γιατι εννα νομιζησ περιπεζοσε !
επεξα τιν μεσ την μεση σχεδον και εκοψε μου το ψαρι εως την τζιλια εσιηστην και εφιε μου!
ακομα κλαιω την !!
πλεον μονο μισινα 160 αρα βαλλω και ειμαι σιγουρος οτι και αν πεξο τουλαχιστο η μισινα εννα το κρατηση!
το αλλο ειναι αν πεξησ κανενα μαυρο και τριποση το νημα εν πολλα λεπτο και μπορη να σε κοψη κε εσενα αν χειαστη να βαλησ αντισταση!!
επισης αν βαλησ να το προσεχης να με το τραυματισης γιατι μετα κοφκεται ευκολα !
ελπζω να εβοηθησα !! :mrgreen:

User avatar
chrysanthos9
Posts: 1853
Joined: Sun Nov 02, 2008 5:24 pm
Location: madrit spain

Re: Ρακετονημα ή πετονια?

Post by chrysanthos9 »

παναια μου μακρια καλο που το ρακετονημα :D
Rememper always someone waiting for you at home

cydiver900
Posts: 151
Joined: Mon Apr 09, 2012 11:07 am

Re: Ρακετονημα ή πετονια?

Post by cydiver900 »

Να ρωτήσω κάτι κοπέλια όμως η πετονιά εν εν πιο εύκολο να μπλεχτεί πάνω στο μουλινέ και να δημιουργήσει προβλήματα? :think: :think:

leshi cy
Posts: 443
Joined: Fri Oct 29, 2010 2:53 pm
Location: marios larnaca http://furnituretown.com.cy/
Contact:

Re: Ρακετονημα ή πετονια?

Post by leshi cy »

φιλε μου 160 ισοσ να ειναι υπερβολικη !
μια καλη 140-150 καμνης τιν δουλεια σου!
εγω βαζω μια μαυρη εν η ξερο μαρκα αλλα εως τορα εν ειχα προβλημα !!
...εχει και πολλα καλες μισινεσ τον παραγαδιων και φτηνες αναλογοσ που μπορεισ να καμεισ την δουλεια σου αψογα !
...αναλογα με το οπλο σου και τα ψαρκα που ψαρευκης παρεα ! :mrgreen: :mrgreen:

leshi cy
Posts: 443
Joined: Fri Oct 29, 2010 2:53 pm
Location: marios larnaca http://furnituretown.com.cy/
Contact:

Re: Ρακετονημα ή πετονια?

Post by leshi cy »

cydiver900 wrote:Να ρωτήσω κάτι κοπέλια όμως η πετονιά εν εν πιο εύκολο να μπλεχτεί πάνω στο μουλινέ και να δημιουργήσει προβλήματα? :think: :think:

φιλε μου τουντο προβλημα εχεις το σε λεπτες μισινεσ !
με τους κομπουσ και μπλεξιματα !
αν παεις σε πιο χοντρες στεκουνται να πουμε πιο ευκολα και δεν μπλεκουνται !!
επισησ η μισινα αμαν την εχις πασ τιν σχοινοπιαστρα πιαννη το σχημα οπωσ εν πας το οπλο !
δισκολα εχεις ετσι προβλημα !!

cydiver900
Posts: 151
Joined: Mon Apr 09, 2012 11:07 am

Re: Ρακετονημα ή πετονια?

Post by cydiver900 »

leshi cy wrote:
cydiver900 wrote:Να ρωτήσω κάτι κοπέλια όμως η πετονιά εν εν πιο εύκολο να μπλεχτεί πάνω στο μουλινέ και να δημιουργήσει προβλήματα? :think: :think:

φιλε μου τουντο προβλημα εχεις το σε λεπτες μισινεσ !
με τους κομπουσ και μπλεξιματα !
αν παεις σε πιο χοντρες στεκουνται να πουμε πιο ευκολα και μπλεκουνται !!
επισησ η μισινα αμαν την εχις πασ τιν σχοινοπιαστρα πιαννη το σχημα οπωσ εν πας το οπλο !
δισκολα εχεις ετσι προβλημα !!
Ωστε μόνο με λεπτές μισινες υπαρχει τετοιο πρόβλημα.
Ωραία φίλε, σε ευχαριστώ πολύ. :)

User avatar
gptochos
Posts: 705
Joined: Tue Apr 17, 2007 7:42 am
Location: Λάρνακα

Re: Ρακετονημα ή πετονια?

Post by gptochos »

Ρε φίλε CYdiver την πετονιά εν τζαι τυλίουμεν την πάνω στο μουλινέ :roll: Η πετονιά πάει ως ένα σημείο και μετά ξεκινά το σχοινί του μουλινέ για να εξηγούμαστε.

Τωρά όσον αφορά ρακετόνημα και πετονια τι θα έβαζα όπως λαλεί και ο Giorkos αγκούρκα του ππινγκου! :D Τζαι τα δκυο κάμνουν δουλειά τωρά εννα μου πεις ότι το ρακετόνημα εν πιο ελαφρύ και η βέρκα εννα παει πιο γρήγορα! Σωστά αλλά ποοοοοοοση διαφορά εννα σου κάμει?

Μεν το πολλοψάχνετε κοπελια ότι τζαι να βάλετε στην τελική το ίδιο πράμα είναι! Εγώ έχω πάνω στα όπλα μου τζαι πετονιά τζαι ρακετόνημα! Ουτε κρύο ούτε ζέστη!
Ποιος θα ειναι ο τριτος καπετάνιος?

cydiver900
Posts: 151
Joined: Mon Apr 09, 2012 11:07 am

Re: Ρακετονημα ή πετονια?

Post by cydiver900 »

gptochos wrote:Ρε φίλε CYdiver την πετονιά εν τζαι τυλίουμεν την πάνω στο μουλινέ :roll: Η πετονιά πάει ως ένα σημείο και μετά ξεκινά το σχοινί του μουλινέ για να εξηγούμαστε.

Τωρά όσον αφορά ρακετόνημα και πετονια τι θα έβαζα όπως λαλεί και ο Giorkos αγκούρκα του ππινγκου! :D Τζαι τα δκυο κάμνουν δουλειά τωρά εννα μου πεις ότι το ρακετόνημα εν πιο ελαφρύ και η βέρκα εννα παει πιο γρήγορα! Σωστά αλλά ποοοοοοοση διαφορά εννα σου κάμει?

Μεν το πολλοψάχνετε κοπελια ότι τζαι να βάλετε στην τελική το ίδιο πράμα είναι! Εγώ έχω πάνω στα όπλα μου τζαι πετονιά τζαι ρακετόνημα! Ουτε κρύο ούτε ζέστη!
Εν και ειμαι εμπειρος φιλε ....17 χρονων ειμαι ακομα :) οποταν καποια λαθακια εν δικαιολογημενα.... :D
Ευχαριστώ παντως για την διευκρινιση.! :D :D

User avatar
gptochos
Posts: 705
Joined: Tue Apr 17, 2007 7:42 am
Location: Λάρνακα

Re: Ρακετονημα ή πετονια?

Post by gptochos »

cydiver900 wrote:
gptochos wrote:Ρε φίλε CYdiver την πετονιά εν τζαι τυλίουμεν την πάνω στο μουλινέ :roll: Η πετονιά πάει ως ένα σημείο και μετά ξεκινά το σχοινί του μουλινέ για να εξηγούμαστε.

Τωρά όσον αφορά ρακετόνημα και πετονια τι θα έβαζα όπως λαλεί και ο Giorkos αγκούρκα του ππινγκου! :D Τζαι τα δκυο κάμνουν δουλειά τωρά εννα μου πεις ότι το ρακετόνημα εν πιο ελαφρύ και η βέρκα εννα παει πιο γρήγορα! Σωστά αλλά ποοοοοοοση διαφορά εννα σου κάμει?

Μεν το πολλοψάχνετε κοπελια ότι τζαι να βάλετε στην τελική το ίδιο πράμα είναι! Εγώ έχω πάνω στα όπλα μου τζαι πετονιά τζαι ρακετόνημα! Ουτε κρύο ούτε ζέστη!
Εν και ειμαι εμπειρος φιλε ....17 χρονων ειμαι ακομα :) οποταν καποια λαθακια εν δικαιολογημενα.... :D
Ευχαριστώ παντως για την διευκρινιση.! :D :D
Χεχεχεχε μεν μου αγχώνεσε μόνο! :D Ότι απορίες έχεις εδώ είμαστε!
Ποιος θα ειναι ο τριτος καπετάνιος?

cydiver900
Posts: 151
Joined: Mon Apr 09, 2012 11:07 am

Re: Ρακετονημα ή πετονια?

Post by cydiver900 »

gptochos wrote:
cydiver900 wrote:
gptochos wrote:Ρε φίλε CYdiver την πετονιά εν τζαι τυλίουμεν την πάνω στο μουλινέ :roll: Η πετονιά πάει ως ένα σημείο και μετά ξεκινά το σχοινί του μουλινέ για να εξηγούμαστε.

Τωρά όσον αφορά ρακετόνημα και πετονια τι θα έβαζα όπως λαλεί και ο Giorkos αγκούρκα του ππινγκου! :D Τζαι τα δκυο κάμνουν δουλειά τωρά εννα μου πεις ότι το ρακετόνημα εν πιο ελαφρύ και η βέρκα εννα παει πιο γρήγορα! Σωστά αλλά ποοοοοοοση διαφορά εννα σου κάμει?

Μεν το πολλοψάχνετε κοπελια ότι τζαι να βάλετε στην τελική το ίδιο πράμα είναι! Εγώ έχω πάνω στα όπλα μου τζαι πετονιά τζαι ρακετόνημα! Ουτε κρύο ούτε ζέστη!
Εν και ειμαι εμπειρος φιλε ....17 χρονων ειμαι ακομα :) οποταν καποια λαθακια εν δικαιολογημενα.... :D
Ευχαριστώ παντως για την διευκρινιση.! :D :D
Χεχεχεχε μεν μου αγχώνεσε μόνο! :D Ότι απορίες έχεις εδώ είμαστε!
Να'σαι καλά φιλε μου! :) :)

Post Reply

Return to “ΕΞΟΠΛΙΣΜΟΣ”