Carp Fishing

Post Reply
User avatar
Martin-Cyprus
Posts: 3
Joined: Tue Jan 11, 2011 6:10 pm
Location: Cyprus

Carp Fishing

Post by Martin-Cyprus »

Γεια σας vsichki.Iskam να μοιραστεί σε αυτό το θέμα με τον τρόπο της αλιείας κυπρίνου για τα προς το ζην (κυπρίνος). Και όχι μόνο όποιος tova.Iskam έχουν κάτι να μοιραστούν με τους νόμους και τους κανονισμούς για την αλιεία του γλυκού νερού για να ζήσει στο έδαφος της namirashtise o.Kipar. Ας ουράνια να εγκαταλείψει αυτό που έχουμε για την ευχαρίστηση μας, ο αθλητισμός, χόμπι (αλιεία) και t.n.Iskam έκκληση σε όλους που ενδιαφέρονται για αυτό το άθλημα, ανεξάρτητα από τον τύπο (ΚΛΩΣΤΗΡΙΑ, ο κυπρίνος αλιείας, fider, float ... ). Νομίζω ότι πρέπει να γίνει συνάντηση για να συζητήσουν θέματα και προβλήματα που συνδέονται με την λαθροθηρία και ο τρόπος αλιείας των αδίστακτων «ψαράδες». Δεν εννοώ ότι ribolova.V επαγγελματίας σε αυτό το θέμα θέλω να αναφερθώ σε θεμελιώδη ερωτήματα σχετικά με εφαρμογή της zakona.Kak δυνατόν ουράνια τιμωρήσει «πρόσωπα» που την παρατηρούν; Πώς ουράνιο είναι δυνατό να αναλάβουν δράση για την περιβαλλοντική ρύπανση, σε περίπτωση μιας λίμνης; Πώς είναι δυνατόν αυτή η θεσμική ευθύνη της φροντίδας για να μην κάνουν τίποτα; Αυτό που χάσαμε όλοι μας κάποια στιγμή ... μια φορά θα είναι πολύ αργά; Γι 'αυτό και σας καλούν να μοιραστείτε όλες τις απόψεις σας και αφήστε ουράνια παράδοση, ας μην πούμε «παράνομη», ας πούμε όχι, ανευθυνότητα, ας πούμε για να ! για την ανάπτυξη του αθλήματος, χόμπι ή και τα δύο θα σας ήμουν ευγνώμων αν τουλάχιστον κάποια ελπίδα ότι οι καλές delo.Molya μου δικαιολογία για ορθογραφικά λάθη αν βρείτε takiva.S σεβασμό: Martin-Κύπρος.

EVANTHIS LOIZOU
Posts: 2217
Joined: Fri Oct 19, 2007 11:21 am

Re: Carp Fishing

Post by EVANTHIS LOIZOU »

Φιλε Μαρτιν ΚΑΛΟΣΩΡΙΣΕΣ στην παρεα μας :dance:
Εδω και μερικα χρονια εχει ιδρυθει ο CYPRUS FRESHWATER ANGLING ASSOCIATION
Αναπτυσσει μεγαλη δραστηριοτητα και για να μην λεω πολλα λογια κοπιασε να εγγραφης μελος η να πληροφορηθεις για τα παντα .
Τα λεμε :)

fISHANDCHIPS
Posts: 1547
Joined: Tue Dec 18, 2007 6:01 pm

Re: Carp Fishing

Post by fISHANDCHIPS »

Καλοσορισες
Ο Μαρτίν είναι μέλος του συνδέσμου αν δεν κάνω λάθος
... φευγω και αφηνω πισω μου σκουπιδια

User avatar
caveman
Posts: 3501
Joined: Sat Aug 11, 2007 1:59 pm
Location: Φράγμα Κούρη

Re: Carp Fishing

Post by caveman »

Ο Μαρτήν είναι μέλος μας! :D
Μια μικρή μετάφραση/διόρθωση στο κείμενο του:

Γεια σε όλους σας.
Θέλω να μοιραστούμε εδώ σε αυτό το τόπικ, τις γνώσεις μας πάνω στον τρόπο που ζει ο κυπρίνος αλλά και τους τρόπους αλιείας του, και όχι μόνο. Θέλω όποιος έχει κάτι να πει/εισιγηθεί σχετηκά με τους νόμους και τους κανονισμούς που διέπουν την αλιεία του γλυκού νερού στην Κύπρο. Για να μην χάσουμε αυτά που έχουμε, για την ευχαρίστηση μας, ο αθλητισμός, χόμπι (αλιεία) κτλ. Κάνω έκκληση σε όλους που ενδιαφέρονται για αυτό το άθλημα, ανεξάρτητα από τον τύπο ψαρέματος. Νομίζω ότι πρέπει να γίνει συνάντηση για να συζητήσουμε θέματα και προβλήματα που συνδέονται με την λαθροαλιεία και τις μεθόδους των αδίστακτων παράνομων αλιέων. Δεν εννοώ το επαγγελματικό ψάρεμα αλλά σε αυτό το θέμα θέλω να αναφερθώ σε θεμελιώδη ερωτήματα σχετικά με την εφαρμογή των κανωνισμών. Πως θα πίσουμε τους αρμόδιους να αναλάβουν δράση για τις παρανομίες, για την περιβαλλοντική ρύπανση, σε περίπτωση μιας λίμνης; Πώς είναι δυνατόν αυτή η θεσμική ευθύνη της φροντίδας για να μην κάνουν τίποτα;
Αν τα χάσουμε όλα... μια φορά θα είναι πολύ αργά; Γι 'αυτό και σας καλω να μοιραστείτε όλες τις απόψεις σας και αφήστε την μοιρολατρεία, ας μιλήσουμε για την παρανομία, ανευθυνότητα, ας μιλήσουμε για την ανάπτυξη του αθλήματος, χόμπι ή και τα δύο θα σας ήμουν ευγνώμων αν μπορούσαμε τουλάχιστον να δώσουμε κάποια ελπίδα. Παρακαλώ συγχωρέστε τα ορθογραφικά μου λάθη.
Με σεβασμό: Martin-Cyprus
Στις εκλογές 2013, ψηφίζουμε:
==ΤΟΥΡΝΑ==

User avatar
Martin-Cyprus
Posts: 3
Joined: Tue Jan 11, 2011 6:10 pm
Location: Cyprus

Re: Carp Fishing

Post by Martin-Cyprus »


User avatar
Martin-Cyprus
Posts: 3
Joined: Tue Jan 11, 2011 6:10 pm
Location: Cyprus

Re: Carp Fishing

Post by Martin-Cyprus »


User avatar
Greg
Posts: 3067
Joined: Tue Aug 07, 2007 3:54 pm
Location: by the sea

Re: Carp Fishing

Post by Greg »

excelent video, pro carp fishing...well done martin :clap: :clap:
Esox Lucius

User avatar
psarakas
Posts: 722
Joined: Mon Aug 09, 2010 8:30 pm

Re: Carp Fishing

Post by psarakas »

Excellent!!!! :clap:
catch and release

User avatar
PeRoUkKaS
Posts: 1088
Joined: Fri Nov 02, 2007 6:27 pm
Location: Nicosia

Re: Carp Fishing

Post by PeRoUkKaS »

100000000000000000000000000 Bravo!!!! :clap: :clap: :clap:
catch & release!
προσεχουμε για να εχουμε!!

User avatar
MariosK
Posts: 3582
Joined: Sun May 04, 2008 6:00 pm
Location: Πάφος
Contact:

Re: Carp Fishing

Post by MariosK »

Μπράβο ρε Martin :clap: :clap: :clap:

User avatar
caveman
Posts: 3501
Joined: Sat Aug 11, 2007 1:59 pm
Location: Φράγμα Κούρη

Re: Carp Fishing

Post by caveman »

:bow-yellow: :dance: :clap: :clap:
Στις εκλογές 2013, ψηφίζουμε:
==ΤΟΥΡΝΑ==

User avatar
COTSIOS80
Posts: 519
Joined: Thu Mar 05, 2009 9:56 am

Re: Carp Fishing

Post by COTSIOS80 »

What I like the most is the landing pad and the C&R
:text-bravo:
Ditch the bitch and let's go fishing!

User avatar
(CyBasser)
Posts: 2367
Joined: Mon Oct 22, 2007 10:17 pm

Re: Carp Fishing

Post by (CyBasser) »

Μετά το υπέροχο Ολλανδορωσσικό φιλμάκι με ψάρεμα μεγαλόστομου στον Κουρρη και την Ευρέτου, τώρα βλέπουμε και μια εξαιρετική παραγωγή για ψάρεμα κυπρίνου στον Ξυλιάτο, ψάρεμα κυπρίνου ΟΠΩΣ πρέπει να γίνεται!!!

:clap: :clap: :clap: :clap: :clap: :clap: :clap: :clap: :clap: :clap: :clap: :clap: :clap: :clap: :clap: :clap: :clap: :clap: :clap:
Συγχαρητήρια στον Μάρτιν για την παραγωγή αυτή.

Αλήθεια, που ειναι το ΤΑΘΕ που αφήνει τα φράγματα στο ελέος του Θεού (αν πάτε βράδυ στο συγκεκριμμένο φράγμα γίνεται "πανϋριν" δυστυχως και παρά τις ΕΠΩΝΥΜΕΣ καταγγελίες μου με αριθμούς αυτοκινήτων ακόμη δεν εχω ενημερωθεί για τίποτε), και που ειναι ο ΚΟΤ που επρεπε ΑΥΤΟΙ να κανουν τετοια φιλμάκια? :evil:
There is fishing, and there is BASS FISHING!
ALWAYS PRACTICE CATCH AND RELEASE!!!

fISHANDCHIPS
Posts: 1547
Joined: Tue Dec 18, 2007 6:01 pm

Re: Carp Fishing

Post by fISHANDCHIPS »

:clap: :clap: :clap: :clap: :clap: :clap: :clap: :clap: Bravo Martin .... excellent
... φευγω και αφηνω πισω μου σκουπιδια

Post Reply

Return to “Ψάρεμα γλυκού νερού”