2os Διαγωνισμός Ψαρέματος Λαυρακιού P.M. OUTDOORS – 13/05/12

User avatar
(CyBasser)
Posts: 2367
Joined: Mon Oct 22, 2007 10:17 pm

Re: 2os Διαγωνισμός Ψαρέματος Λαυρακιού P.M. OUTDOORS – 13/05/12

Post by (CyBasser) »

PrEdAtΩR wrote:
(CyBasser) wrote:Πολλοί μίλησαν για τύχη, αλλά όπως όλοι ξέρουν, η τύχη συνήθως σε τέτοιους αγώνες πάει με τους δυνατούς!
Ρολανδο το να χασεις ενα ψαρι 2 - 2.2kg ενω ειχες trailer hook πανω τι το θεωρεις? και μετα να χανεις ακομα 2 ψαρια ενω τα παλεβεις προσεκτικα?
τουτο φιλε μου ειναι ατυχια. Η τυχη ειναι μερος του παιχνιδιου παντα.
Και του Martens έππεσε του μέσα όπως το κρατούσε και για 2 ουγγίες έχασε ένα classic. Ναι, υπάρχει η τύχη, και ναι, μπορεί να αλλάξει την πορεία. Όμως από τουλάχιστον 6 άτομα άκουσα ή μου είπαν ότι εχάσαν από 1-3 ψάρια, και το ένα μεγάλο! Άρα και η τύχη (ή ατυχία!) πάνω κάτω εξισώθηκε εχτές!

Σπάνια η τύχη και μόνο αλλάζει αποτέλεσμα. Το 2006 στον Διπόταμο εξαγκιστρώθηκε μου κιλίσιμο+ και μετα έπιασα 4 27-29 πόντους. Ατυχία? Σίγουρα. Εφταιε μόνο η ατυχία που τα έκαμα πίττα? Όχι.

Αφήστε (ισχύει για όλους, όχι για τον Βυρωνα) το θέμα τύχη, σκεφτείτε τι εκάνετε ή τι δεν εκάνατε και κοιτάξτε προς τον Σεπτέμβρη... Δεν είναι μακριά!
There is fishing, and there is BASS FISHING!
ALWAYS PRACTICE CATCH AND RELEASE!!!

User avatar
plenom'metatopsarem?
Posts: 2114
Joined: Thu Feb 25, 2010 10:48 am

Re: 2os Διαγωνισμός Ψαρέματος Λαυρακιού P.M. OUTDOORS – 13/05/12

Post by plenom'metatopsarem? »

Gracias , ευχαριστούμε, danke, thank you , κλπ κλπ :D :D :D
Ευχαριστούμε το σύνδεσμο, τους διοργανωτές,τους κριτές. τον Πόλυ (πάντα περνούμε έστω και με το βούρος που το μαγαζί :D ) και τον Ρώσσο!!! Την πιο καλή κουβέντα είπεν την ο Βύρωνας τελικά! Ευχαριστούμε που μας πόρωσε για την επόμενη φορά :wink: Που μένα , εν την γλυτώνει! :D Ένεν θέμα τακτικής, γιατί άλλο να συναγωνίζεσαι με πάθος και άλλο να αγωνίζεσαι όπως κάνει αυτός! Είχα κι εγώ σχηματίσει γνώμη , πριν το επεισόδειο με τον Λάζαρο!
Ο αγώνας είχε για μένα πιο πολλά θετικά παρά αρνητικά! (ας παν στο καλό τα χαμένα τεχνητά, με τα πρώτα με τα τελευταία ένει!).
Λοιπόν, μπράβο στην ομάδα του Branco κι ας έχασαν το πρωτείο για 5 λεπτά.
Πολλά πολλα μεγάλο μπράβο στον κύριο Γιάννο!!! Είσαι λεβέντης! Δεν ξέρω αν υιοθετηθείς τελικά, αλλά η αγάπη σου για το ψάρεμα θυμίζει σε όλους μας πως ήταν όταν είμασταν στην ηλικία σου! Οι καιροί άλλαξαν, όπως και οι συνήθειες και για κάποιο νεαρό είναι σήμερα πιο σπάνιο να δείχνει τόσο ζήλο για κάτι που δεν πιστεύω να κάνουν και πολλοί φίλοι του! Μπράβο ρε Γιάννο, κρίμα που το κύπελλο για το μεγαλύτερο ψάρι δεν κατέληξε σε σένα, αλλά ίσως την επόμενη φορά! :clap: :clap:
Μπράβο στον Λάζαρο (πολύ σωστά, μεν τα παραιτήσεις και είσαι κοντά για πρώτη θέση! Παρόλες τις δυσκολίες που ξέρω πως θα έχεις :D Μακάρι ναν τούτες οι.."δυσκολίες μας ρε Λάζαρε) :D και στον Χαμπή! Επειδή είμασταν κοντά την πιο πολύ ώρα, τα παιδιά ήταν πολύ άτυχα!!! Θα μπορούσαν άνετα να ήταν πρώτοι ή δεύτεροι! Υγεία! Χαμπή μου, ε, άτε ,τι να πεις! και είδα και ούλλη τη φάση! Επόμενη φορά!

Το μόνο σίγουρο είναι πως γεμίζουμε εμπειρίες! Ξέρω πράγματα που δεν θα επαναλάβω την επόμενη φορά :) Ο διαγωνισμός ήθελε ΠΟΛΥ προετοιμασία! Να γνωρίζεις το φράκτη (πολλοι από εμάς δεν τον ξέραμε καθόλου). Να έχεις χρόνο και να ετοιμάσεις-αποκτήσεις τα τεχνητά που θέλεις! Να είσαι έτοιμος ψυχολογικά και σωματικά! Και να αποφύγεις μικρολαθάκια που κάνουν τη διαφορά!

Τελευταία , ένα ευχαριστώ στον συμπαίκτη μου, που δώσαμε τον αγώναν τον καλό! :D :D :D
Άλλη φορά! Πάντως εχάρηκά σε! (...που επήες καρφί για shore jigging! ΑΡΡΩΣΤΕ! :lol: :lol: :lol: )

User avatar
caveman
Posts: 3501
Joined: Sat Aug 11, 2007 1:59 pm
Location: Φράγμα Κούρη

Re: 2os Διαγωνισμός Ψαρέματος Λαυρακιού P.M. OUTDOORS – 13/05/12

Post by caveman »

Η ατυχία εν πάντα μες το παιχνίδι, αλλά ως ένα σημείο! Άμα χάσει η ομάδα σου 4 συνεχόμενα ψάρια ούλλα μετρήσιμα το ένα δε σίγουρα πάνω που 2 κιλά που κόψιμο πάνω σε ξύλο... ε τότε μιλούμε για γκαντεμιά Ρολάνδο μου! Και για να το επιβεβαιώσω επία το χάραμα για σφύρνες...... έπιασα ένα τέρας τζιαι έκοψεν μου τα!!! :twisted: Δεν είναι απλός ατυχία, ο,τι τζιαι να πεις δεν μου το φκάλλεις που το νου ο,τι εφάμεν αμμάθκιασμαν! :twisted:
Στις εκλογές 2013, ψηφίζουμε:
==ΤΟΥΡΝΑ==

User avatar
PrEdAtΩR
Posts: 839
Joined: Fri Nov 23, 2007 11:59 pm

Re: 2os Διαγωνισμός Ψαρέματος Λαυρακιού P.M. OUTDOORS – 13/05/12

Post by PrEdAtΩR »

EVANTHIS LOIZOU wrote: Αν καποια μερα θελετε να κανουμε ενα get together over fish & chips και να σας πω τα σημεια που πρεπει να προσεξετε :idea:
Τoσα replies και ουτε ενας δεν σχολιασε στο πιο πανω που ειναι το πιο σημαντικο για τον επομενο αγωνα! :think:

User avatar
MariosK
Posts: 3582
Joined: Sun May 04, 2008 6:00 pm
Location: Πάφος
Contact:

Re: 2os Διαγωνισμός Ψαρέματος Λαυρακιού P.M. OUTDOORS – 13/05/12

Post by MariosK »

PrEdAtΩR wrote:
EVANTHIS LOIZOU wrote: Αν καποια μερα θελετε να κανουμε ενα get together over fish & chips και να σας πω τα σημεια που πρεπει να προσεξετε :idea:
Τoσα replies και ουτε ενας δεν σχολιασε στο πιο πανω που ειναι το πιο σημαντικο για τον επομενο αγωνα! :think:
Εν κρυφαλούπες ρε! Ήδη ετοιμάζεται η λίστα με τις συμμετοχές :lol:.

User avatar
psarakas
Posts: 722
Joined: Mon Aug 09, 2010 8:30 pm

Re: 2os Διαγωνισμός Ψαρέματος Λαυρακιού P.M. OUTDOORS – 13/05/12

Post by psarakas »

Κανονίστε και οπως είπα σε πμ στον κο Ευάνθη θα κοψω την κκελλε μου να. έρτω
catch and release

User avatar
(CyBasser)
Posts: 2367
Joined: Mon Oct 22, 2007 10:17 pm

Re: 2os Διαγωνισμός Ψαρέματος Λαυρακιού P.M. OUTDOORS – 13/05/12

Post by (CyBasser) »

PrEdAtΩR wrote:
EVANTHIS LOIZOU wrote: Αν καποια μερα θελετε να κανουμε ενα get together over fish & chips και να σας πω τα σημεια που πρεπει να προσεξετε :idea:
Τoσα replies και ουτε ενας δεν σχολιασε στο πιο πανω που ειναι το πιο σημαντικο για τον επομενο αγωνα! :think:
Το είπα με άλλα λόγια για να μην επαναλαμβάνω τον Ευάνθη:

σκεφτείτε τι εκάνετε ή τι δεν εκάνατε και κοιτάξτε προς τον Σεπτέμβρη
There is fishing, and there is BASS FISHING!
ALWAYS PRACTICE CATCH AND RELEASE!!!

User avatar
(CyBasser)
Posts: 2367
Joined: Mon Oct 22, 2007 10:17 pm

Re: 2os Διαγωνισμός Ψαρέματος Λαυρακιού P.M. OUTDOORS – 13/05/12

Post by (CyBasser) »

caveman wrote:Η ατυχία εν πάντα μες το παιχνίδι, αλλά ως ένα σημείο! Άμα χάσει η ομάδα σου 4 συνεχόμενα ψάρια ούλλα μετρήσιμα το ένα δε σίγουρα πάνω που 2 κιλά που κόψιμο πάνω σε ξύλο... ε τότε μιλούμε για γκαντεμιά Ρολάνδο μου! Και για να το επιβεβαιώσω επία το χάραμα για σφύρνες...... έπιασα ένα τέρας τζιαι έκοψεν μου τα!!! :twisted: Δεν είναι απλός ατυχία, ο,τι τζιαι να πεις δεν μου το φκάλλεις που το νου ο,τι εφάμεν αμμάθκιασμαν! :twisted:
Μόλις είπες μόνος σου ότι δεν ήταν γκαντεμιά. Αμαν έδωκε πας το ξύλο όφειλες να το φκάλεις με τρόπο που να μεν πάει πας το ξύλο.

Παλιά είχα ένα κόλλημα άμαν επήαιννα για πέστροφες στον Καλοπαναγιώτη, αν για οποιοδήποτε λόγο δεν εθώρουν την ταπέλλα του εστιατορίου με την πέστροφα εκεί στον Όρκοντα όπως οδήγουν, εν έφκαλλα ταχατες μου πέστροφα. Είχε φορά που εστράφηκα πισω που τον καλοπαναγιώτη για να δω την ταπέλλα!!!.

Τελικά εκατάλαβα ότι είναι όλα δοξασίες. Είναι η φυσική αντίδραση μας στον παράγοντα άγχος και ψυχολογία. Ναι, έχει φορες που τα λαβράκια εννεν συνεργάσιμα. Αυτό είναι ενα πράμα. Να μεν τα φκάλλουμε όμως εν άλλο.

Ακόμα τζαι για τον Γρηγόρη που έφκαλε λλίο όνομα :lol: :lol: :lol: , το καλάμι που μου επούλησε εν υπερπαραγωγικό... άρα... :mrgreen:
Δκιάβασε το βιβλίο του Ike (Fishing at the Edge) και έχεις πολλά να μάθεις...
There is fishing, and there is BASS FISHING!
ALWAYS PRACTICE CATCH AND RELEASE!!!

User avatar
PeRoUkKaS
Posts: 1088
Joined: Fri Nov 02, 2007 6:27 pm
Location: Nicosia

Re: 2os Διαγωνισμός Ψαρέματος Λαυρακιού P.M. OUTDOORS – 13/05/12

Post by PeRoUkKaS »

(CyBasser) wrote:Είχε φορά που εστράφηκα πισω που τον καλοπαναγιώτη για να δω την ταπέλλα!!!
:lol: :lol: :lol: :lol: τελικα επιαες ψαρι εκινη την ημερα?!!
catch & release!
προσεχουμε για να εχουμε!!

User avatar
(CyBasser)
Posts: 2367
Joined: Mon Oct 22, 2007 10:17 pm

Re: 2os Διαγωνισμός Ψαρέματος Λαυρακιού P.M. OUTDOORS – 13/05/12

Post by (CyBasser) »

PeRoUkKaS wrote:
(CyBasser) wrote:Είχε φορά που εστράφηκα πισω που τον καλοπαναγιώτη για να δω την ταπέλλα!!!
:lol: :lol: :lol: :lol: τελικα επιαες ψαρι εκινη την ημερα?!!
Όχι!!!! :lol: :lol: :lol:
There is fishing, and there is BASS FISHING!
ALWAYS PRACTICE CATCH AND RELEASE!!!

User avatar
konstantinos kalogir
Posts: 1493
Joined: Tue Dec 16, 2008 10:08 pm
Location: Λάρνακα
Contact:

Re: 2os Διαγωνισμός Ψαρέματος Λαυρακιού P.M. OUTDOORS – 13/05/12

Post by konstantinos kalogir »

PrEdAtΩR wrote:
EVANTHIS LOIZOU wrote: Αν καποια μερα θελετε να κανουμε ενα get together over fish & chips και να σας πω τα σημεια που πρεπει να προσεξετε :idea:
Τoσα replies και ουτε ενας δεν σχολιασε στο πιο πανω που ειναι το πιο σημαντικο για τον επομενο αγωνα! :think:
Εν να έρτω και εγώ για το fish & chips, count me in! :D

User avatar
marios pafitis
Posts: 454
Joined: Tue Dec 09, 2008 11:31 am
Location: Λευκωσια κ/κλι
Contact:

Re: 2os Διαγωνισμός Ψαρέματος Λαυρακιού P.M. OUTDOORS – 13/05/12

Post by marios pafitis »

EVANTHIS LOIZOU wrote: Αν καποια μερα θελετε να κανουμε ενα get together over fish & chips και να σας πω τα σημεια που πρεπει να προσεξετε :idea:
Εγώ πάντως ενδιαφέρουμε γιαφτο ανοίγω λίστα αν έχει άλλους που ενδιαφέρονται να προσθεθουν

1) Marios Pafitis

User avatar
(CyBasser)
Posts: 2367
Joined: Mon Oct 22, 2007 10:17 pm

Re: 2os Διαγωνισμός Ψαρέματος Λαυρακιού P.M. OUTDOORS – 13/05/12

Post by (CyBasser) »

marios pafitis wrote:
EVANTHIS LOIZOU wrote: Αν καποια μερα θελετε να κανουμε ενα get together over fish & chips και να σας πω τα σημεια που πρεπει να προσεξετε :idea:
Εγώ πάντως ενδιαφέρουμε γιαφτο ανοίγω λίστα αν έχει άλλους που ενδιαφέρονται να προσθεθουν

1) Marios Pafitis
2) Rolandos (trwei twra me Evanthi :lol: )
There is fishing, and there is BASS FISHING!
ALWAYS PRACTICE CATCH AND RELEASE!!!

User avatar
konstantinos kalogir
Posts: 1493
Joined: Tue Dec 16, 2008 10:08 pm
Location: Λάρνακα
Contact:

Re: 2os Διαγωνισμός Ψαρέματος Λαυρακιού P.M. OUTDOORS – 13/05/12

Post by konstantinos kalogir »

(CyBasser) wrote:
marios pafitis wrote:
EVANTHIS LOIZOU wrote: Αν καποια μερα θελετε να κανουμε ενα get together over fish & chips και να σας πω τα σημεια που πρεπει να προσεξετε :idea:
Εγώ πάντως ενδιαφέρουμε γιαφτο ανοίγω λίστα αν έχει άλλους που ενδιαφέρονται να προσθεθουν

1) Marios Pafitis
2) Rolandos (trwei twra me Evanthi :lol: )
3) Constantinos (en trwei tora me Evan8i epidi en ton ekalese kanenas :lol: :lol: )

User avatar
Στάθης
Posts: 824
Joined: Mon Jul 12, 2010 5:58 pm

Re: 2os Διαγωνισμός Ψαρέματος Λαυρακιού P.M. OUTDOORS – 13/05/12

Post by Στάθης »

Να μου πείτε πότε είναι να πάω ασπρόγκρεμο να φέρω το fish.
Για τα chips, ουλλο και κατι εννα βρεθει ποτζιει στες περιοχές του κ. Ευάνθη. :lol:
no whey no gain

Post Reply

Return to “Ψάρεμα γλυκού νερού”