μια βοήθεια

sotiris!129
Posts: 256
Joined: Fri Jul 30, 2010 10:48 am

Re: μια βοήθεια

Post by sotiris!129 »

MariosK wrote:
mariosspinning wrote:εν αντένες τα καλάμια σου;;;
Μάριε για να σπάσεις ένα καλάμι μέτριας ποιότητας χρειάζεται πολλή προσπάθεια!!! Αν σου σπάζουν συχνά καλάμια κάτι άλλο συμβαίνει και δεν είναι καθόλου φυσιολογικό. Είτε τα καλάμια που αγοράζεις είναι πολύ κακής ποιότητας είτε τα χειρίζεσαι λάθος είτε όπως είπες δεν τα προσέχεις στην μεταφορά. Οπότε αφού έσπασες το καλάμι των 136 ευρώ γιατί διαιρώτασε γιατί των 20 έσπασεν που αλλού και όχι που την μούτη? Πιθανόν κάπου να το εκτύπησες...
φιλε μου η αντενα carbon λογο του οτι ειναι αρκετα ελαφρια και λεπτης κατασκεβης θελει ιδιετερη μεταχιριση και προσεχτικη! ενεν οπως την αντενα που fiber class που εν πιο σκληρο υλικο και αν την φακισεις και μια φορα πας το βραχο δεν πιραζει!
τα καλαμια carbon ειδικα αν ειναι 100% carbon πρεπει να τα προσεχεις! δλδ να μην τα χτιπας ποζι ποδα, να τα ανοιγοκλυνεις προσεχτικα, να τα συντιρας, και μετα απο καθε ψαρεμα να τα ανοιγεις τελια κομματι κομματι και να τα καθαριζεις για να φιγουν τα αλατα που διμιουργουντε αναμεσα στο 1 κομματι απο το αλλο, οταν στεγνοσει το θαλασσινο νερο διμιουργουντε κιλιδες απο αλατι και οταν πας να την ξαναανοιξης σπαζει! σιγουρα και εμεις σπαζουμε καλαμια ακομα ομως δεν σιμενει οτι επιδει εσπασαμε 1-3-5 καλαμια οτι φτεν οι ετεριες και οχι εμεις :D
εχει πραμα ο γιαλος μαστρε?

User avatar
mariosspinning
Posts: 492
Joined: Fri Aug 26, 2011 10:26 am

Re: μια βοήθεια

Post by mariosspinning »

άτε ρε κοπέλια μια και έφερε το η κουβέντα ,ξέρετε κανένα καλάμι καλό αντένα 7μετρο να μου προτίνεται;ως τα 100 ευρο,τωρα που εννα ξεκινήσουμε να παέννουμε και δουλειά :D
Αξία στη ζωή έχει ο δρόμος,η πορεία όχι το τέρμα

sotiris!129
Posts: 256
Joined: Fri Jul 30, 2010 10:48 am

Re: μια βοήθεια

Post by sotiris!129 »

mariosspinning wrote:άτε ρε κοπέλια μια και έφερε το η κουβέντα ,ξέρετε κανένα καλάμι καλό αντένα 7μετρο να μου προτίνεται;ως τα 100 ευρο,τωρα που εννα ξεκινήσουμε να παέννουμε και δουλειά :D
lineaeffe εν καλες σε θεμα αντοχης και νομιζω καπου ζιαμε ενει , εν θιμουμε ακριβος γιατι εχει 3-4 χρονια που τες επιασα εγω , ενεν ουτε πολλα βαρετη η 7μετρι 460gr πανω κατω!
εχει πραμα ο γιαλος μαστρε?

Nikolas Nklou

Re: μια βοήθεια

Post by Nikolas Nklou »

mariosspinning wrote:άτε ρε κοπέλια μια και έφερε το η κουβέντα ,ξέρετε κανένα καλάμι καλό αντένα 7μετρο να μου προτίνεται;ως τα 100 ευρο,τωρα που εννα ξεκινήσουμε να παέννουμε και δουλειά :D
Shimano vengeance 4-20gr και βαρος 430γρ

maxhtec
Posts: 253
Joined: Fri Nov 04, 2011 5:18 pm
Location: Pafos

Re: μια βοήθεια

Post by maxhtec »

Παεννε πιασε κανενα tica εν πολλα ελαφρια καλαμια τσε ανθεκτικα επισισ εσχει ενα καλαμι evasion νομιζο εν τικα τσε τσινο εν πολλα ελαφρυ καλαμι αλλα το 6μετρο να πιασις το 7μετρο εν λιο βαρετο

User avatar
mariosspinning
Posts: 492
Joined: Fri Aug 26, 2011 10:26 am

Re: μια βοήθεια

Post by mariosspinning »

E κοπέλια έχει κανένας το καλάμι carson exteme finesse,θέλω να το γοράσω αλλά αν μπορείτε δώστε μου παραπάνω πληροφορίες για το καλάμι αν το έχει κανένας
Αξία στη ζωή έχει ο δρόμος,η πορεία όχι το τέρμα

Post Reply

Return to “ANNTENA”