New ''EXO'' reels and rods from Quantum

User avatar
MariosK
Posts: 3582
Joined: Sun May 04, 2008 6:00 pm
Location: Πάφος
Contact:

Re: New ''EXO'' reels and rods from Quantum

Post by MariosK »

(CyBasser) wrote: Για παράδειγμα, χωρίς ενάντιο αέρα, έχω βρει εμπειρικά ότι με την Revo STX πρέπει να έχω τα μαγνητικά φρένα γύρω στο 6 με 7 για spinnerbaits και γύρω στο 4 για worms/ senkos.
Ο τρόπος που χρησιμοποιείς τα μαγνητικά δεν είναι λάθος αλλά δεν είναι ο βέλτιστος, trust me :wink:. Όταν βρεθούμε από κοντά θα σου το εξηγήσω και μαθηματικά :D.

User avatar
AggelosLRK
Posts: 1655
Joined: Thu Apr 24, 2008 6:38 pm

Re: New ''EXO'' reels and rods from Quantum

Post by AggelosLRK »

το καλαμι ποσο κανει?γυρευκω ενα καλαμι για οριζοντιου τυμπανου

User avatar
MariosK
Posts: 3582
Joined: Sun May 04, 2008 6:00 pm
Location: Πάφος
Contact:

Re: New ''EXO'' reels and rods from Quantum

Post by MariosK »

AggelosLRK wrote:το καλαμι ποσο κανει?γυρευκω ενα καλαμι για οριζοντιου τυμπανου
Έχει ο Τρυφωνής έναν ωραίο της Alpha πας τα 130 ευρώ αν θυμούμαι καλά.

User avatar
Tryfon
Posts: 435
Joined: Thu Dec 06, 2007 12:47 pm
Contact:

Re: New ''EXO'' reels and rods from Quantum

Post by Tryfon »

AggelosLRK wrote:το καλαμι ποσο κανει?γυρευκω ενα καλαμι για οριζοντιου τυμπανου
Φίλε προτίμησα να μην φερω το συγκεκριμενο καλαμι. Αλλα αν ενδιαφερεσε για το συγκεκριμενο μπορουμε να το παραγκείλουμε. Εγω ομως συμφωνω με τον μαριο. To alpha baitcast νομιζω ειναι ιδανικο σε θεμα τιμης και ποιότητας.
Like us on Facebook: Super Action Stores Cyprus

Sailor
Posts: 153
Joined: Wed Apr 13, 2011 6:45 pm

Re: New ''EXO'' reels and rods from Quantum

Post by Sailor »

ετσι που περιεργεια ρε παιδια τοθτη η εχο η μηχανη ποσο στοιχιζει Τρυφωνα? ΕΠΕΙΔΗ σκεφτομαι κι εγω για baitcasting rod and reel σε καποια στιγμη εσεις που τις δοκιμασατε μπορειτε να μας πειτε τα πλεονεκτηματα τους σε σχεση με τις σπιννινγ μηχανες, για φρακτες και θαλασσα αν μπορειτε?Σαν να μου φαινονται πιο περιπλοκες που τες σπιννινγ μηχανες,ρυθμισε το ενα το αλλο και να φοασαι και τα backlashes

User avatar
Tryfon
Posts: 435
Joined: Thu Dec 06, 2007 12:47 pm
Contact:

Re: New ''EXO'' reels and rods from Quantum

Post by Tryfon »

Συγνωμη για την αργοπορια μου απλα τωρα το ειδα το ποστ. Σαιλορ ενδιαφερεσε για την baitcaster i tin spinning?
Like us on Facebook: Super Action Stores Cyprus

User avatar
Tryfon
Posts: 435
Joined: Thu Dec 06, 2007 12:47 pm
Contact:

Re: New ''EXO'' reels and rods from Quantum

Post by Tryfon »

AggelosLRK wrote:το καλαμι ποσο κανει?γυρευκω ενα καλαμι για οριζοντιου τυμπανου
Agelle το καλαμι δεν το εχω φερει. Το καλαμι που σου λεει ο Μαριος αξιζει να το δεις :D Επισης τα καλυτερα ερχοντε σε κανενα δυο μηνες (ΜajorCRAFT) :D
Like us on Facebook: Super Action Stores Cyprus

Sailor
Posts: 153
Joined: Wed Apr 13, 2011 6:45 pm

Re: New ''EXO'' reels and rods from Quantum

Post by Sailor »

Η απορια μου ηταν για την τιμη της baitcaster βασικα

Nikolas Nklou

Re: New ''EXO'' reels and rods from Quantum

Post by Nikolas Nklou »

Tryfon wrote:
AggelosLRK wrote:το καλαμι ποσο κανει?γυρευκω ενα καλαμι για οριζοντιου τυμπανου
Agelle το καλαμι δεν το εχω φερει. Το καλαμι που σου λεει ο Μαριος αξιζει να το δεις :D Επισης τα καλυτερα ερχοντε σε κανενα δυο μηνες (ΜajorCRAFT) :D
MajorCraft ακουω??? polla nice!!!!! :D :whistle:

User avatar
Tryfon
Posts: 435
Joined: Thu Dec 06, 2007 12:47 pm
Contact:

Re: New ''EXO'' reels and rods from Quantum

Post by Tryfon »

Sailor wrote:Η απορια μου ηταν για την τιμη της baitcaster βασικα
250
Like us on Facebook: Super Action Stores Cyprus

Sailor
Posts: 153
Joined: Wed Apr 13, 2011 6:45 pm

Re: New ''EXO'' reels and rods from Quantum

Post by Sailor »

Σεβαστο ποσο στην εποχη μας.φυσικα θα μου πειτε για την ποιοτητα που δεν αμφιβαλλω αλλα για καποιον που εχει απλως την περιεργεια να δοκιμασει baitcaster εν λιο μεγαλη αποφαση,ευχαριστω για την ενημερωση,δυστυχως εν τοσα τα πραματα που θυμουμαστε για το ψαρεμα καθε λιο που εν να μεν μας κανει ο μισθος μας οπως παμε χα χα

User avatar
MariosK
Posts: 3582
Joined: Sun May 04, 2008 6:00 pm
Location: Πάφος
Contact:

Re: New ''EXO'' reels and rods from Quantum

Post by MariosK »

Sailor η EXO είναι μια κορυφαία μηχανούα, δεν είμαι όμως για να την γοράσεις και να δοκιμάσεις αν σου αρέσει το baitcasting. Ο Τρύφωνας νομίζω συμφωνεί με τούτο και έχω την εντύπωση ότι έχει τζιαμέ άλλες μηχανές ποιο κατάλληλες για αρχή τζε στην συνέχεια αν σου αρέσει μπορείς να αγοράσεις και μια δεύτερη. Έτσι και αλλιώς όσοι πραγματικά ασχολούνται έχουν τουλάχιστο 2 setups που το αγαπημένο τους είδος ψαρέματος.

User avatar
Tryfon
Posts: 435
Joined: Thu Dec 06, 2007 12:47 pm
Contact:

Re: New ''EXO'' reels and rods from Quantum

Post by Tryfon »

MariosK wrote:Sailor η EXO είναι μια κορυφαία μηχανούα, δεν είμαι όμως για να την γοράσεις και να δοκιμάσεις αν σου αρέσει το baitcasting. Ο Τρύφωνας νομίζω συμφωνεί με τούτο και έχω την εντύπωση ότι έχει τζιαμέ άλλες μηχανές ποιο κατάλληλες για αρχή τζε στην συνέχεια αν σου αρέσει μπορείς να αγοράσεις και μια δεύτερη. Έτσι και αλλιώς όσοι πραγματικά ασχολούνται έχουν τουλάχιστο 2 setups που το αγαπημένο τους είδος ψαρέματος.
συμφωνω απολυτα. επεισης να σου δωσω μια αλλη επιλογη :)
Καλυτερα ειναι αν εχεις κανενα φιλο γνωστο η καπιον' απο εδώ μεστο φορουμ να δοκιμασεις λιγο με ετοιμο εξοπλισμο να δεις πως ειναι και αν σου αρεσει τοτε περνεις μια high end μηχανη οπως την EXO.
Like us on Facebook: Super Action Stores Cyprus

User avatar
Tryfon
Posts: 435
Joined: Thu Dec 06, 2007 12:47 pm
Contact:

Re: New ''EXO'' reels and rods from Quantum

Post by Tryfon »

Στο μαχαζι αν θελεις κατι πιο οικονομικο υπαρχουν επιλογές.
Quantum Code 133,50 ευρω
Quantum tm400c 93,89 ευρω και την εχω προσφορα 45 ευρω!
Αlpha Nero 85.95 euro
Like us on Facebook: Super Action Stores Cyprus

User avatar
Tryfon
Posts: 435
Joined: Thu Dec 06, 2007 12:47 pm
Contact:

Re: New ''EXO'' reels and rods from Quantum

Post by Tryfon »

Ειρτε τζαι η Exo Spinning 25 :D
Like us on Facebook: Super Action Stores Cyprus

Post Reply

Return to “Ψάρεμα γλυκού νερού”