Bass fishing competition

User avatar
COACH
Posts: 46
Joined: Fri Nov 27, 2009 6:54 am

Re: Bass fishing competition

Post by COACH »

Καλά,
Τώρα περιμένουμε για πληροφορίες, αλλά από ότι ξέρω ως συνήθως το διοργανώνουν Μάρτη ή Απρίλη?
Πότε μπορούμε να ρωτήσουμε παραπάνω πληροφορίες?

User avatar
apsavvas
Posts: 1045
Joined: Mon Jan 26, 2009 7:22 pm

Re: Bass fishing competition

Post by apsavvas »

Μάρτη ή Απρίλη?

Είναι απαγορευμένο το ομαδικό ψάρεμα Μάρτη και Απρίλη ποιος θα τους δώσει άδεια για κάτι τέτοιο?
The only source of knowledge is experience

User avatar
COACH
Posts: 46
Joined: Fri Nov 27, 2009 6:54 am

Re: Bass fishing competition

Post by COACH »

Δεν ξέρω για δικαιώματα αλλά ξέρω για το πρόγραμμα RBL θα έχει διαγωνισμό τον Μάρτη.
Μήπως κανένας άλλος ξέρει για αυτό το θέμα?

User avatar
caveman
Posts: 3501
Joined: Sat Aug 11, 2007 1:59 pm
Location: Φράγμα Κούρη

Re: Bass fishing competition

Post by caveman »

Από ό,τι έχω καταλάβει, ο διαγωνισμός του Μάρτη είναι ανεπίσημος, άρα......... κατά κάποιο τρόπο ΔΕΝ είναι διαγωνισμός, και ούτε μπορεί να αποδειχθεί το αντίθετο αφού ψάρια ΔΕΝ κρατούνται, ούτε γίνετε ανακοίνωση νικητών ή απονομή κυπέλλων ή κάτι τέτοιο την ημέρα της συνεύρεσης στον φράχτη...
Άρα, με το να δακτυλοδείχνεται κάποιον σαν παράνομο επειδή θέλετε να κάμετε και σεις το ίδιο, δεν θα καταφέρετε τίποτε εκτός που δημιουργία κακών σχέσεων(εδώ στο τελευτέο ίσως σας επαρεξήγησα).

Άδικα το ψάχνετε παιθκιά το θέμα με τους διαγωνισμούς του RBL, αν θέλετε να κάμετε διαγωνισμό τους "απαγορευμένους μήνες", επίσημο, που να κρατάτε ψάρια στα keepnets πρέπει να το παλέψετε με άλλο τρόπο :) πχ. να πάτε στο Τμήμα Αλιείας με στοιχεία κτλ που να αποδεικνύουν πως το να κρατάς ψάρια(όπως ο κυπρίνος ας πούμε) εν περίοδο αναπαραγωγής μέσα στο keepnet για 5-6 ώρες, ότι δεν τα βλάπτει ούτε επηρεάζει την αναπαραγωγή τους.
Στις εκλογές 2013, ψηφίζουμε:
==ΤΟΥΡΝΑ==

User avatar
PeRoUkKaS
Posts: 1088
Joined: Fri Nov 02, 2007 6:27 pm
Location: Nicosia

Re: Bass fishing competition

Post by PeRoUkKaS »

:handgestures-thumbupright: σωστος!
catch & release!
προσεχουμε για να εχουμε!!

User avatar
plenom'metatopsarem?
Posts: 2114
Joined: Thu Feb 25, 2010 10:48 am

Re: Bass fishing competition

Post by plenom'metatopsarem? »

PeRoUkKaS wrote::handgestures-thumbupright: σωστος!
Σωστότατος! :clap:

Post Reply

Return to “BASS FISHING”