Rainbow trout

User avatar
mariosspinning
Posts: 492
Joined: Fri Aug 26, 2011 10:26 am

Re: Rainbow trout

Post by mariosspinning »

οι πεστροφες με τους μουρμουρους τι γυρευκουν με στο σινι; :lol: :lol:
Αξία στη ζωή έχει ο δρόμος,η πορεία όχι το τέρμα

User avatar
PrEdAtΩR
Posts: 839
Joined: Fri Nov 23, 2007 11:59 pm

Re: Re: Rainbow trout

Post by PrEdAtΩR »

PeRoUkKaS wrote:
PrEdAtΩR wrote:
andrea5 wrote:caveman ευχαριστω για την πληοροφορια
Μονο ο συνδεσμος αν ρωτησει το τμημα για εμπλουτισμους εν να μαθουμε ...αλλα απο οτι θυμουμαι ασχολουνται με αλλα ψαρια κατα 90% στο καλοπαναγιωτη και κανα 10% με τις πεστροφες τζιαι ενω εχουν τζιαι καφετιες νομιζω μονο τες ιριδιζουσες εκτρεφουν,καθαρα για εμπλουτισμο τζιαι για γονο στα ιχθιοτροφεια τα αλλα.
Ισως γιατι μεγαλωνουν πιο ευκολα οι ιριδιζουσες λογικα τζιαι οι εκτροφεις εν ζητουν καφετια :? :?
αν αρχισουμε να ζητουμε καφετια στα κεντρα ισως να αρχισουν να εκτρεφουν καφετιες :mrgreen:
αυτα ειχαμε διαβασει και εμεις τοτε για την καφετια οτι αργει να μεγαλωσει αλλα στην κυπρο ολα ανατρεπονται :mrgreen:

στον 1 χρονο πιαναμε κομματια ~700 γρ και ηταν πολυ πιο επιθετικες απο τις ιριδιζουσες :twisted:
το 2007 σε 3 συνεχομενες εξορμησεις στον Καλοπαναγιωτη επιανα ΜΟΝΟ καφετιες. 3-4 καθε φορα, 400-500γρ.
ιριδιζουσες χασιμιες.. Οκτωβρη του 07'. Υστερα που τζινον τον μηνα δεν τες εξαναειδα ποτε μου τζιμεσα.
Η τελευταια που ακουσα ηταν περσι 3 κιλα απο το dmitri

Sent from my HTC Hero using Tapatalk

User avatar
Στάθης
Posts: 824
Joined: Mon Jul 12, 2010 5:58 pm

Re: Re: Rainbow trout

Post by Στάθης »

PrEdAtΩR wrote: Η τελευταια που ακουσα ηταν περσι 3 κιλα απο το dmitri
:!: :!: :!:
This is a sight i'd like to feast my eyes on. :shock:
no whey no gain

User avatar
caveman
Posts: 3501
Joined: Sat Aug 11, 2007 1:59 pm
Location: Φράγμα Κούρη

Re: Rainbow trout

Post by caveman »

Οι καφετιές εχαθήκαν πολλά γλήωρα, αφού τσιμπούν πολλά εύκολα τζιαι εσφάξαν τες όσοι επαένναν! Εγώ επρόλαβα να δω μόνο μια πρόπερσι όταν είχα πάει με τον Μαρτήνο και ένα άλλο φίλο.
Στις εκλογές 2013, ψηφίζουμε:
==ΤΟΥΡΝΑ==

Neos
Posts: 170
Joined: Wed Jun 06, 2012 10:52 am

Re: Rainbow trout

Post by Neos »

Ψαρεψατε ποτε με καλαμι αντενα πεστροφες? Αν ξερετε μπορεις να πιασεις με αυτο τον τροπο
Ρωτω επειδη εν πολλα πιο ευκολη η μεταφορα καλαμιου αντενας παρα με μηχανη στα ορεινα φραγματα .

fISHANDCHIPS
Posts: 1547
Joined: Tue Dec 18, 2007 6:01 pm

Re: Rainbow trout

Post by fISHANDCHIPS »

Neos wrote:Ψαρεψατε ποτε με καλαμι αντενα πεστροφες? Αν ξερετε μπορεις να πιασεις με αυτο τον τροπο
Ρωτω επειδη εν πολλα πιο ευκολη η μεταφορα καλαμιου αντενας παρα με μηχανη στα ορεινα φραγματα .
Οχι πως δεν μπορείς να ψαρέψεις με αντένα ... αλλά ποια η δυσκολία να μεταφέρεις επιπρόσθετα και μια μηχανούα 200 γραμμάρια φίλε ? :think:
... φευγω και αφηνω πισω μου σκουπιδια

mikrosa
Posts: 549
Joined: Fri Apr 22, 2011 8:11 pm
Location: θα με βρεις σε καποια παραλια-βυθο-φρακτη-βραχια ή στον κοσμο μου

Re: Rainbow trout

Post by mikrosa »

Ποιο καιρο τσιμπουν ποιο ευκολα οι πεστροφες???ποι φραχτες εχουν πεστροφες? τσιμπουν πανω σε ζωντανο οπως γεωσκολικες,γυρινους,βατραχουθκια???Ποιο δωλομα προτιμουμε για εγγλεζικο???

User avatar
PeRoUkKaS
Posts: 1088
Joined: Fri Nov 02, 2007 6:27 pm
Location: Nicosia

Re: Rainbow trout

Post by PeRoUkKaS »

mikrosa wrote:Ποιο καιρο τσιμπουν ποιο ευκολα οι πεστροφες???ποι φραχτες εχουν πεστροφες? τσιμπουν πανω σε ζωντανο οπως γεωσκολικες,γυρινους,βατραχουθκια???Ποιο δωλομα προτιμουμε για εγγλεζικο???
τσιμπουν ουλλο τον χρονο ρε φιλε, ποιο δυσκολα το καλοκαιρι ειδικα με ετσι ζεστες, αλλα και παλε ειδαμεν
ποστ με μεγαλες πεστροφες μες τους καλοκαιρινους μηνες!

φραχτες ειναι πανω στα βουνα, καλοπαναγιωτης, λευκα, παλαιχωρι, αρμινου, καφιζης(??), προδρομος(??)...
το καλυτερο ομως φραγμα την δεδομενη στιγμη ειναι η καναβιου!

τσιμπουν και σε γεωσκοληκες και σε ολα τα σκουλικια (με μπικατινι εγω τις ψαρευω).
επισης και πατωτα μπορεις να τις ψαρεψεις με σκουλικια αλλα και με παστες.
catch & release!
προσεχουμε για να εχουμε!!

mikrosa
Posts: 549
Joined: Fri Apr 22, 2011 8:11 pm
Location: θα με βρεις σε καποια παραλια-βυθο-φρακτη-βραχια ή στον κοσμο μου

Re: Rainbow trout

Post by mikrosa »

Ευχαρηστω φιλε μου για τις πληροφοριες...λεφκαρα παιζει τιποτε???

User avatar
PeRoUkKaS
Posts: 1088
Joined: Fri Nov 02, 2007 6:27 pm
Location: Nicosia

Re: Rainbow trout

Post by PeRoUkKaS »

καμια αναφορα για πεστροφες απο Καλοπαναγιωτη? (μετα και την εκκενωση του νερου)

Παλαιχωρι, Λευκα?
catch & release!
προσεχουμε για να εχουμε!!

nikos17
Posts: 15
Joined: Sun Sep 09, 2012 6:19 pm

Re: Rainbow trout

Post by nikos17 »

καλοπαναγιωτη πριν 2 εβδομαδες ουτε τσιμπια. Φυσικα ηταν ακομα ζεστες, τωρα που επεσαν λιγο οι θερμοκρασιες δεν ξερω

fISHANDCHIPS
Posts: 1547
Joined: Tue Dec 18, 2007 6:01 pm

Re: Rainbow trout

Post by fISHANDCHIPS »

PeRoUkKaS wrote:καμια αναφορα για πεστροφες απο Καλοπαναγιωτη? (μετα και την εκκενωση του νερου)
Θα είναι μικρές ρε Στέφανε ακόμα ... η κουβέντα ούλλη ειναι να πάεις ψάρεμα και να ελπιζεις για το bonus fish
... φευγω και αφηνω πισω μου σκουπιδια

User avatar
PeRoUkKaS
Posts: 1088
Joined: Fri Nov 02, 2007 6:27 pm
Location: Nicosia

Re: Rainbow trout

Post by PeRoUkKaS »

fISHANDCHIPS wrote:
PeRoUkKaS wrote:καμια αναφορα για πεστροφες απο Καλοπαναγιωτη? (μετα και την εκκενωση του νερου)
Θα είναι μικρές ρε Στέφανε ακόμα ... η κουβέντα ούλλη ειναι να πάεις ψάρεμα και να ελπιζεις για το bonus fish
συμφωνω!! αλλα που? ερωτησα για τα Λευκωσιατικα φραγματα που ειναι κοντα μου, διοτι ειναι δυσκολο να κοφκω για κανναφκιου..
catch & release!
προσεχουμε για να εχουμε!!

User avatar
Greg
Posts: 3067
Joined: Tue Aug 07, 2007 3:54 pm
Location: by the sea

Re: Rainbow trout

Post by Greg »

για bonus fish δοκιμαστε κληρου
Esox Lucius

User avatar
PeRoUkKaS
Posts: 1088
Joined: Fri Nov 02, 2007 6:27 pm
Location: Nicosia

Re: Rainbow trout

Post by PeRoUkKaS »

Greg wrote:για bonus fish δοκιμαστε κληρου
:doh: ειχα ξεχασει εντελως την κληρου! σωστος ο γρηγορης, ισως να ειναι το μονο που αξιζει! (ισως και το παλαιχωρι, εχει καιρο να το φκερωσουν)
catch & release!
προσεχουμε για να εχουμε!!

Post Reply

Return to “Ψάρια και το ψάρεμα τους”