Φράγμα Καλαβασού 6 Φεβ 2010...

User avatar
psarakas
Posts: 722
Joined: Mon Aug 09, 2010 8:30 pm

Re: Φράγμα Καλαβασού 6 Φεβ 2010...

Post by psarakas »

Κε Ευάνθη, μπράβο και χίλια μπράβο. Όμως ίσως θα ήταν καλά να οργανώναμε και σαν σύνδεσμος ημέρα καθαριότητας. Όσοι πάμε επήαμεν. Αν έρτει και κανένας χωρκανός εκεί ήρτεν. Τζαι για όσο μείνει καθαρός ο φράκτης έμεινε.
catch and release

User avatar
giannosP
Posts: 479
Joined: Sat Apr 09, 2011 1:12 pm
Location: Λευκωσια - Τσερι

Re: Φράγμα Καλαβασού 6 Φεβ 2010...

Post by giannosP »

συμφωνω σαν συνδεσμος μιαν μερα να παμεν για καθαριοτιτα, και οχι μονο στην καλαβασο! 1000 μπραβο κυριε Ευναθη! :D
Life is a game....Fishing is serious!

User avatar
psarakas
Posts: 722
Joined: Mon Aug 09, 2010 8:30 pm

Re: Φράγμα Καλαβασού 6 Φεβ 2010...

Post by psarakas »

Τζαι να έβρουμε τρόπο οι διαγωνιζόμενοι στους φράκτες μας είτε RBL είναι, είτε του συνδέσμου μας, είτε fish float team κλπ κλπ να σινάουν που λλία ο καθένας πριν ή μετά από κάθε διαγωνισμό. Αν βάλουμε τζια κανόνα πως για να ξεκινίσει ένας διαγωνιζόμενος τον αγώνα θα πρέπει να συνάξει πρώτα μιαν τσέντα σκουπίθκια....... ππεεεεεε!!
catch and release

User avatar
C&R
Posts: 949
Joined: Thu Jan 24, 2008 8:23 am

Re: Φράγμα Καλαβασού 6 Φεβ 2010...

Post by C&R »

psarakas wrote:Κε Ευάνθη, μπράβο και χίλια μπράβο. Όμως ίσως θα ήταν καλά να οργανώναμε και σαν σύνδεσμος ημέρα καθαριότητας. Όσοι πάμε επήαμεν. Αν έρτει και κανένας χωρκανός εκεί ήρτεν. Τζαι για όσο μείνει καθαρός ο φράκτης έμεινε.
Κε Ευάνθη, συγχαρητήρια :clap: :clap:

Σίγουρα θα ήταν καλύτερα να οργανώναμε κάτι σαν σύνδεσμος αφού θα υπήρχαν οι προοπτικές για καλύτερη δουλειά. Έχουμε φυσικά και τις εμπειρίες των προηγουμενων διοργανώσεων που η συμμετοχη ήταν απογοητεύτηκη και αυτός είναι ο λόγος που δεν οργανώσαμε κάτι φέτος.

EVANTHIS LOIZOU
Posts: 2217
Joined: Fri Oct 19, 2007 11:21 am

Re: Φράγμα Καλαβασού 6 Φεβ 2010...

Post by EVANTHIS LOIZOU »

Ελα βρε Γιαννη μου :!: Καλη σου μερα :)
Ορεξη ναχουμε και υπαρχει πολλη δουλεια.
Εκεινο που πρεπει πλεον να μας ανησυχει ειναι ΜΗΠΩΣ ΚΑΙ ΣΚΕΦΤΟΥΝ ΝΑ ΚΛΕΙΣΟΥΝ ΤΕΣ ΠΡΟΣΒΑΣΕΙΣ ΣΤΑ ΦΡΑΓΜΑΤΑ με δικαιολογια τα σκουπιδια :cry:

User avatar
C&R
Posts: 949
Joined: Thu Jan 24, 2008 8:23 am

Re: Φράγμα Καλαβασού 6 Φεβ 2010...

Post by C&R »

EVANTHIS LOIZOU wrote:Ελα βρε Γιαννη μου :!: Καλη σου μερα :)
Ορεξη ναχουμε και υπαρχει πολλη δουλεια.
Εκεινο που πρεπει πλεον να μας ανησυχει ειναι ΜΗΠΩΣ ΚΑΙ ΣΚΕΦΤΟΥΝ ΝΑ ΚΛΕΙΣΟΥΝ ΤΕΣ ΠΡΟΣΒΑΣΕΙΣ ΣΤΑ ΦΡΑΓΜΑΤΑ με δικαιολογια τα σκουπιδια :cry:
Το θέμα εχουμεν όρεξη? Ο Κυπραίος εν του καναπέ ξέρεις το :lol:

User avatar
psarakas
Posts: 722
Joined: Mon Aug 09, 2010 8:30 pm

Re: Φράγμα Καλαβασού 6 Φεβ 2010...

Post by psarakas »

Γιάννη, όσοι πάμεν ρε φίλε.
catch and release

User avatar
C&R
Posts: 949
Joined: Thu Jan 24, 2008 8:23 am

Re: Φράγμα Καλαβασού 6 Φεβ 2010...

Post by C&R »

psarakas wrote:Γιάννη, όσοι πάμεν ρε φίλε.
Ok εγώ μέσα. Θα κανονίσω τα σακούλια και τα γάντια.

Ποιοι άλλοι ενδιαφέρονται?

User avatar
MariosK
Posts: 3582
Joined: Sun May 04, 2008 6:00 pm
Location: Πάφος
Contact:

Re: Φράγμα Καλαβασού 6 Φεβ 2010...

Post by MariosK »

Count me in...

User avatar
psarakas
Posts: 722
Joined: Mon Aug 09, 2010 8:30 pm

Re: Φράγμα Καλαβασού 6 Φεβ 2010...

Post by psarakas »

+ 1
catch and release

User avatar
PeRoUkKaS
Posts: 1088
Joined: Fri Nov 02, 2007 6:27 pm
Location: Nicosia

Re: Φράγμα Καλαβασού 6 Φεβ 2010...

Post by PeRoUkKaS »

ειμαι και εγω μεσα, απλα πετε ημερα και φραγμα..
η γνωμη μου ειναι οτι αυτο πρεπει να γινει οργανωμενα απο τον συνδεσμο παιθκια.
αν θα στηριχτουμε μονο που το φορουμ, 6-7 ατομα θα παμε.. οσοι παμε? μα η κουβεντα ειναι να γινει ενας μεγαλος
καθαρισμος τζαι οι οσα μπορουμεν.. οσα μπορουμεν καμνουμεν τζαι αμαν παμεν ψαρεμα πχ προχτες στον Διποταμο
ωρα 5 το πρωι να θωρεις τον Δωρο να μαζευκει ουυυυυυυλλην την περιοχη τζαι να γεμωνει 12 σακκουλες (οι τες
μεγαλες) σκουπιθκια!
Πρεπει να γινει μια δυνατη εκστρατεια!
catch & release!
προσεχουμε για να εχουμε!!

User avatar
plenom'metatopsarem?
Posts: 2114
Joined: Thu Feb 25, 2010 10:48 am

Re: Φράγμα Καλαβασού 6 Φεβ 2010...

Post by plenom'metatopsarem? »

Μέσα και θαφέρω και πα΄λι μεγάλη παρέα, όπως την προγούμενη φορά! Και ούτε καν ψαρεύουν! Σκεφτείτε το οι υπόλοιποι

User avatar
caveman
Posts: 3501
Joined: Sat Aug 11, 2007 1:59 pm
Location: Φράγμα Κούρη

Re: Φράγμα Καλαβασού 6 Φεβ 2010...

Post by caveman »

πάντως αν κανονίσουμε κάτι, την μεγαλύτερη, άμεση ανάγκη για καθαρισμό την έχουν τα Λύμπια. Έχει σημεία που είσαι ΚΥΡΙΟΛΕΚΤΗΚΑ μέχρι τα γόνατα μέσα στο πλαστικό!
Τελευταία αναφορά που το φράγμα από ένα φίλο μου έλεγε πως σαν ψάρεβε... έπιασε κάτι το μάτι του να κινήτε προς το μέρος του από αριστερά :lol: γυρίζει, και τι να δει? ένα διπλό καναπέ να έρχετε "κολυμπόντας" :!: :lol: :lol: :lol: :lol: :roll: :neutral:
Στις εκλογές 2013, ψηφίζουμε:
==ΤΟΥΡΝΑ==

fISHANDCHIPS
Posts: 1547
Joined: Tue Dec 18, 2007 6:01 pm

Re: Φράγμα Καλαβασού 6 Φεβ 2010...

Post by fISHANDCHIPS »

caveman wrote:έπιασε κάτι το μάτι του να κινήτε προς το μέρος του από αριστερά :lol: γυρίζει, και τι να δει? ένα διπλό καναπέ να έρχετε "κολυμπόντας" :!: :lol: :lol: :lol: :lol: :roll: :neutral:
ααχαχαχαχαχχαχα :lol: ηρτεν κοντά του τελικά η εκαμε λάθος και επιε πάρακατω
Συμφωνω για τα Λύμπια οτι είναι μεγάλο σκουπιδαριό,περασα το περασμένο Σαββατο να δώ τι γίνεται.
Δεν ξέρω όμως αν θα έπρεπε να πάμε σε κάποιο πιο "σημαντικό" φράγμα το οποίο χρησημοποιήτε και για υδρευση.
Θα ήταν καλά να επικοινωνήσουμε με την κοινώτητα του χωριού να φέρουν κανένα αυτοκίνητο να φορτώσουμε τα σακκούλια.
Αν δεν μπορούν τοτε μπορούμε να βάλουμε μέσα στο βαν μου,ο κοτσιάτης είναι δίπλα (Εννοήτε δεν θα συνάεται ψωφίμια :ugeek: ) ... οπως δίποτε θα χρειαστούμε και άλλο αυτοκίνητο.
Last edited by fISHANDCHIPS on Thu Dec 08, 2011 2:42 pm, edited 1 time in total.
... φευγω και αφηνω πισω μου σκουπιδια

User avatar
angiec
Posts: 1088
Joined: Sun Nov 29, 2009 12:48 pm
Location: ΛΕΥΚΩΣΙΑ

Re: Φράγμα Καλαβασού 6 Φεβ 2010...

Post by angiec »

Τώρα που θα φύγω ,θα γίνη και καθαρισμός ,,θα γίνη η γενική συνέλευση θα χάσω και το πρωτοχρονιάτικο πάρτυ και άλλα . Δεν πειράζει όμως, του χρόνου!!!!!!!!!!!!

Post Reply

Return to “ΦΡΑΓΜΑΤΑ”