τι ψαρευουμε τον Νοεμβριο?????

Post Reply
tasoprot
Posts: 5
Joined: Wed Nov 16, 2011 4:51 pm

τι ψαρευουμε τον Νοεμβριο?????

Post by tasoprot »

Γεια σας
Ειμαι νεος στο ψαρεμα μολις πριν 6 μηνες το ανακαλυψα αλλα πραγματικα ΕΠΕΛΛΑΝΑ με αυτο.αρκει να σας πω οτι απο την μερα που το ξεκινησα πηρα 2 φορες το αυτοκινητο σερβις και εγυρισα την (δυστηχως)μιση Κυπρο!Οπως ολοι οι αρχαριοι ψαρευω κουρκουνες(καραβοπετρες σιερετουμεν)αλλα εδω και ενα μηνα επιασα ενα γυλο και τυχαια ενα σορκο(τον πρωτο μου).τωρα που χειμωνιασε τι ψαρευουμε με αντενα και τι δολωνουμε?

User avatar
chrysanthos9
Posts: 1853
Joined: Sun Nov 02, 2008 5:24 pm
Location: madrit spain

Re: τι ψαρευουμε τον Νοεμβριο?????

Post by chrysanthos9 »

φιλε τωρα που εχειμωνιασε να παεις σε τοπο με βραχια με βαθος 4-5 μετρα και με φουρτουνα να ταισεις καλα ψωμι με τροφη κτλ και ψαρεψε σορκους πατωτα αλλα το νερο να ειναι θολο και καλο μπασμωμα να δολωσεις κομματια γαριδας μεγαλα και αμαν εχει σορκους εν να πιασεις μεγαλους αλαλ να θυμασε καλο πασμομα πρωτα
Rememper always someone waiting for you at home

nicolas theocharous
Posts: 472
Joined: Fri Jun 12, 2009 9:33 am

Re: τι ψαρευουμε τον Νοεμβριο?????

Post by nicolas theocharous »

tasoprot wrote:Γεια σας
Ειμαι νεος στο ψαρεμα μολις πριν 6 μηνες το ανακαλυψα αλλα πραγματικα ΕΠΕΛΛΑΝΑ με αυτο.αρκει να σας πω οτι απο την μερα που το ξεκινησα πηρα 2 φορες το αυτοκινητο σερβις και εγυρισα την (δυστηχως)μιση Κυπρο!Οπως ολοι οι αρχαριοι ψαρευω κουρκουνες(καραβοπετρες σιερετουμεν)αλλα εδω και ενα μηνα επιασα ενα γυλο και τυχαια ενα σορκο(τον πρωτο μου).τωρα που χειμωνιασε τι ψαρευουμε με αντενα και τι δολωνουμε?

καλημερα φιλε μου απο που εισαι αν επιτρεπετε?? θα σου ελεγα spinning αλλα θελει ορεξη και μελετη πολλη... επεισης τωρα εισαι σε μια ευαισθητη για μενα φαση αφου πολλοι τον καιρο πο ξεκινουν το ψαρεμα εν ενθουσιασμενοι αλλα λογο αποτελεσματων εγκαταλειπουν τα στην πορεια. το πιο σημαντικο για μενα ειναι να εχεις ορεξη και πιστη στον εαυτο σου.

εγω οταν ξεκινησα πριν 3-4 χρονια για τα καλα στις αρχες εν επιαννα τιποτε και αναρωτιομουν γιατι. εκει εβρεθηκε ο κυριος Ευανθης και λαλω του κυριε Ευανθη μα γιατι παω casting και εν πιαννω τιποτε?? και λαλει μου αμαν πιεννεις και λαλεις εν θα πισω τιποτε παλε εν θα πιασεις. Η ψυχολογια σου παιζει μεγαλο ρολο. Ως και την ωρα που περνας το σκουλικι πανω στο αγγιστρι αμαν εισαι απαισιοδοξος εννα σε επηρεασει. Απο εκεινη την ημερα εβαλα πεισμα και ελαλουσα εννα πιασω ψαρι ρε κουμπαρε. ΟΚ εν εφορτωθηκα ψαρι αλλα το θεμα ψυχολογιας πανω απ ολα παιζει πολλα σημεντικο ρολο. Κυριε Ευανθη τα λογια σου τουτα που μου ειπες εν προκειτε ποττε μου να τα ξεχασω.

Φιλε αν ψαρευκεις με αντενα μαθε πρωτα τους σωστους χειρισμους και να εχεις τον σωστο εξοπλισμο την ωρα που ψαρευεις. Δηλαδη μαθε τις ιδιοτητες καποιων φελλων που ισως σε βολεψουν, μαθε να δεινεις παραμαλλα με αορατη μισινα, τα αγγιστρια η πραγκαρολες που χρησιμοποιας, για το ποσο χοντρη πρεπει να ειναι η μανα και ποσο χοντρο το παραμαλλο σου...

επεισης εμπα μεστο youtube γυρεψε το λιο κατ εμενα γραψε για spinning και για casting να δεις και λιο τα ψαρεματα εκεινα που μπορει να σε τραβησουν και εκεινο που εννα διαλεξεις να το καμεις μελετα το καλα και σωστα. αν θελεις οποιαδηποτε βοηθεια ειμαι δαμε ρωτα με οτι θελεις. Αν εισαι και κοντα στη Λαρνακα κοπιασε καμια νυχτα να παμε για κανενα καλαμαρι

:wink: :wink: :wink: :wink: :wink: :wink:

tasoprot
Posts: 5
Joined: Wed Nov 16, 2011 4:51 pm

Re: τι ψαρευουμε τον Νοεμβριο?????

Post by tasoprot »

Σας ευχαριστω για τις συμβουλες.Ειμαι απο Λευκωσια(ΟΜΟΝΟΙΑΤΗΣ :P ).Εμαθα να δενω παραμαλλα και χρησιμοποιω αορατη μεσινα 18-22 αναλογα με το που θα ψαρεψω πχ ακαμα οι κουρκουνες ειναι μεγαλα χτηνα.Οσο για την ψυχολογια μπορει να μην κοιμηθω την προηγουμενη που τον ενθουσιασμο μου!!!α βαρεθω το αποκλειω αφου το τραβημα του ψαριου αμα τσιμπησει νιωθω σαν να βαλλει γκολ η ΟΜΟΝΟΙΑ :D :D :D !Αυριο θα φυσα βορκας και λεω να παω η καβο γκρεκο η κερμια η ναυσικα να δοκιμασω για κανενα σορκο

User avatar
COTSIOS80
Posts: 519
Joined: Thu Mar 05, 2009 9:56 am

Re: τι ψαρευουμε τον Νοεμβριο?????

Post by COTSIOS80 »

tasoprot wrote:Σας ευχαριστω για τις συμβουλες.Ειμαι απο Λευκωσια(ΟΜΟΝΟΙΑΤΗΣ :P ).Εμαθα να δενω παραμαλλα και χρησιμοποιω αορατη μεσινα 18-22 αναλογα με το που θα ψαρεψω πχ ακαμα οι κουρκουνες ειναι μεγαλα χτηνα.Οσο για την ψυχολογια μπορει να μην κοιμηθω την προηγουμενη που τον ενθουσιασμο μου!!!α βαρεθω το αποκλειω αφου το τραβημα του ψαριου αμα τσιμπησει νιωθω σαν να βαλλει γκολ η ΟΜΟΝΟΙΑ :D :D :D !Αυριο θα φυσα βορκας και λεω να παω η καβο γκρεκο η κερμια η ναυσικα να δοκιμασω για κανενα σορκο
Φιλε, καλο ξεκινημα και καλες ψαριες.
Αν και δεν ειμαι admin, στο φορουμ καλυτερα να μην αναφερουμε ποδοσφαιρικες και πολιτικες κατευθυνσεις.
Δοξα το Θεο το ψαρεμα απο μονο του χωρει αμετρητες ωρες συζητησης :D :D
Ditch the bitch and let's go fishing!

tasoprot
Posts: 5
Joined: Wed Nov 16, 2011 4:51 pm

Re: τι ψαρευουμε τον Νοεμβριο?????

Post by tasoprot »

οκ λαθος

User avatar
COTSIOS80
Posts: 519
Joined: Thu Mar 05, 2009 9:56 am

Re: τι ψαρευουμε τον Νοεμβριο?????

Post by COTSIOS80 »

tasoprot wrote:οκ λαθος
no worries :)
Ditch the bitch and let's go fishing!

elcos
Posts: 45
Joined: Wed Mar 09, 2011 3:23 pm

Re: τι ψαρευουμε τον Νοεμβριο?????

Post by elcos »

COTSIOS80 wrote:
tasoprot wrote:Σας ευχαριστω για τις συμβουλες.Ειμαι απο Λευκωσια(ΟΜΟΝΟΙΑΤΗΣ :P ).Εμαθα να δενω παραμαλλα και χρησιμοποιω αορατη μεσινα 18-22 αναλογα με το που θα ψαρεψω πχ ακαμα οι κουρκουνες ειναι μεγαλα χτηνα.Οσο για την ψυχολογια μπορει να μην κοιμηθω την προηγουμενη που τον ενθουσιασμο μου!!!α βαρεθω το αποκλειω αφου το τραβημα του ψαριου αμα τσιμπησει νιωθω σαν να βαλλει γκολ η ΟΜΟΝΟΙΑ :D :D :D !Αυριο θα φυσα βορκας και λεω να παω η καβο γκρεκο η κερμια η ναυσικα να δοκιμασω για κανενα σορκο
Φιλε, καλο ξεκινημα και καλες ψαριες.
Αν και δεν ειμαι admin, στο φορουμ καλυτερα να μην αναφερουμε ποδοσφαιρικες και πολιτικες κατευθυνσεις.
Δοξα το Θεο το ψαρεμα απο μονο του χωρει αμετρητες ωρες συζητησης :D :D
"Η ηρεμια του ΤΤΑΠΠΟΥ"..............

elcos
Posts: 45
Joined: Wed Mar 09, 2011 3:23 pm

Re: τι ψαρευουμε τον Νοεμβριο?????

Post by elcos »

COTSIOS80 wrote:
tasoprot wrote:Σας ευχαριστω για τις συμβουλες.Ειμαι απο Λευκωσια(ΟΜΟΝΟΙΑΤΗΣ :P ).Εμαθα να δενω παραμαλλα και χρησιμοποιω αορατη μεσινα 18-22 αναλογα με το που θα ψαρεψω πχ ακαμα οι κουρκουνες ειναι μεγαλα χτηνα.Οσο για την ψυχολογια μπορει να μην κοιμηθω την προηγουμενη που τον ενθουσιασμο μου!!!α βαρεθω το αποκλειω αφου το τραβημα του ψαριου αμα τσιμπησει νιωθω σαν να βαλλει γκολ η ΟΜΟΝΟΙΑ :D :D :D !Αυριο θα φυσα βορκας και λεω να παω η καβο γκρεκο η κερμια η ναυσικα να δοκιμασω για κανενα σορκο
Φιλε, καλο ξεκινημα και καλες ψαριες.
Αν και δεν ειμαι admin, στο φορουμ καλυτερα να μην αναφερουμε ποδοσφαιρικες και πολιτικες κατευθυνσεις.
Δοξα το Θεο το ψαρεμα απο μονο του χωρει αμετρητες ωρες συζητησης :D :D
ρε γαρε αν δεν σου εδιννα εγω τα πρωτα σου ηταν να μαθεις να διννεις παραμαλλα γαρε καλωσορισες δαμεσα που ηρτες εν ουλλοι παραπανω αρρωστοι που σενα πιεννε τζιαμε που επια εγω τζιαι εβκαλα τον εφτακοσιαρην για τον σορκο οπου εχει αερα μαζι του οχι πισω του :ugeek: :ugeek: :ugeek: :ugeek: :ugeek: γαρε
"Η ηρεμια του ΤΤΑΠΠΟΥ"..............

User avatar
konstantinos kalogir
Posts: 1493
Joined: Tue Dec 16, 2008 10:08 pm
Location: Λάρνακα
Contact:

Re: τι ψαρευουμε τον Νοεμβριο?????

Post by konstantinos kalogir »

tasoprot wrote:Σας ευχαριστω για τις συμβουλες.Ειμαι απο Λευκωσια(ΟΜΟΝΟΙΑΤΗΣ :P ).Εμαθα να δενω παραμαλλα και χρησιμοποιω αορατη μεσινα 18-22 αναλογα με το που θα ψαρεψω πχ ακαμα οι κουρκουνες ειναι μεγαλα χτηνα.Οσο για την ψυχολογια μπορει να μην κοιμηθω την προηγουμενη που τον ενθουσιασμο μου!!!α βαρεθω το αποκλειω αφου το τραβημα του ψαριου αμα τσιμπησει νιωθω σαν να βαλλει γκολ η ΟΜΟΝΟΙΑ :D :D :D !Αυριο θα φυσα βορκας και λεω να παω η καβο γκρεκο η κερμια η ναυσικα να δοκιμασω για κανενα σορκο
Φίλε συμπάσχοντα!!! Τωρά είναι καλή εποχή για πολλά ψαρέματα. Εγώ δεν έχω πείρα από αντένα, αλλά μπορώ να σου πω ότι τούτη η εποχή αξίζει να ασχοληθείς με το casting. Αν θέλεις παραπάνω πληροφορίες για το casting ευχαρίστως να σε βοηθήσω!

Post Reply

Return to “ANNTENA”