ποσα οπλα εχετε

Post Reply
User avatar
Antreas
Posts: 746
Joined: Tue Dec 25, 2007 11:15 am
Location: Nicosia

ποσα οπλα εχετε

Post by Antreas »

μιας και άρχισαν τα κρύα και δεν με βλέπω να πηγαίνω ψάρεμα είπα να κάνουμε αυτό το ποστ
για να περνά η ώρα :D
λοιπόν ? πόσα έχετε ?
βάλτε και στήσιμο για το καθένα να έχει περισσότερο ενδιαφέρων 8)

User avatar
Greg
Posts: 3067
Joined: Tue Aug 07, 2007 3:54 pm
Location: by the sea

Re: ποσα οπλα εχετε

Post by Greg »

egw exw 5 psarotoufekka spiti mou apo 70ri mexri 110ri..ke den eime poromenos psarotoufekkas..exei 4-5 xronia na tous jisw :twisted:
Esox Lucius

User avatar
Giorkos
Posts: 2215
Joined: Wed Dec 05, 2007 10:29 am

Re: ποσα οπλα εχετε

Post by Giorkos »

omersub wrote:μιας και άρχισαν τα κρύα και δεν με βλέπω να πηγαίνω ψάρεμα είπα να κάνουμε αυτό το ποστ
για να περνά η ώρα :D
λοιπόν ? πόσα έχετε ?
βάλτε και στήσιμο για το καθένα να έχει περισσότερο ενδιαφέρων 8)
προς το παρών μόνο ένα μάχιμο..το galactica.... :twisted: αλλά θέλει τεστινγκ ακόμα...ίσως το σάββατο να μπορέσω να το πάρ.... :wink:

115 μήκος όπλισης
2 14αρια μαινούνες μαύρες
140 εκ. 6.3 μμ Δίφτερφη trygons

τα υπόλοιπα 3 όπλα (82, 100, 110) είναι εκτός μάχης .......είναι σε κομάτια και spare parts !!!!!

ψήνεται ακόμα ένα.....ξύλο.μονολάστιχο αρχικά...

Χμμμμ...εδώ που τα λέμε..έχει κανείς σωλήνα πάθος προ οπεν (μόνο σωλήνα ) για πούλημα ??

Γιώργος
που κουρκούνα....μέχρι τούνα....

User avatar
Antreas
Posts: 746
Joined: Tue Dec 25, 2007 11:15 am
Location: Nicosia

Re: ποσα οπλα εχετε

Post by Antreas »

Giorkos wrote: 2 14αρια μαιμούνες μαύρες

:lol: :lol: :lol:
μάχιμα εχω 4
1 ξύλινο riffe eurogun 90ρι με 2 16ρια μαιμουνες(gorilla) λεύκα και 6,75 riffe με κομμένη την ουρά
1 pathos open pro 100ρι με 2χ16ρια speed και 6,75 trygons κοντή δυφτερη (μέγεθος 90ριου)
1 omer excalibur carbonium 90ρι που έγινε πρόσφατα με ανοιχτή κεφαλή και έχει βέργα κομμένη απο 100ρι 6,5 και 1 19ρι speed
και τελευταίο ενα 75ρι cayman το απλό με κλειστή κεφαλή 6,5 βέργα κοντή και 17,5 dunlop λάστιχο με δετή μεταλλική καμπάνα
Last edited by Antreas on Tue Feb 19, 2008 10:08 pm, edited 1 time in total.

User avatar
caveman
Posts: 3501
Joined: Sat Aug 11, 2007 1:59 pm
Location: Φράγμα Κούρη

Re: ποσα οπλα εχετε

Post by caveman »

Εγώ έχω 2 γεεεεεεέριμα :lol: Το έναν εν που τον τζαιρόν του θκιού μου :lol: 75ρι με τεεεέσερα λάστιχα :lol: :lol: ....άμαν το οπλίσεις περνούν λίγα λεπτά τζαί πιροβολά που μόνον του :lol: :lol: :lol: :lol: τζαί....σαρανταπέντε καλάμια για όλων των ειδών ψαρέμα απο στεριά καί βάρκα 8)
Στις εκλογές 2013, ψηφίζουμε:
==ΤΟΥΡΝΑ==

User avatar
sea-hunter
Posts: 708
Joined: Tue Jun 26, 2007 1:58 pm
Location: Lemesos

Re: ποσα οπλα εχετε

Post by sea-hunter »

ego exo 2
ena balco 6oari me 16arka lastixa me triena pano :D
k ena cressi comanche 90 me 16arka lastixa 6 verga k mouline 25m
Last edited by sea-hunter on Fri Apr 18, 2008 3:52 pm, edited 1 time in total.
Keep Walking...Keep Fishing!!

omonoia

Re: ποσα οπλα εχετε

Post by omonoia »

ego re pe8kia exo ena 50ari ena 60ari ena 75ari(dolofonos) ena 90ari pou sfazei ta psarka tis elladas pou pao psarema tsie enan 100 lanara me 2 maura lastixa 16aria(kanoni)

User avatar
Antreas
Posts: 746
Joined: Tue Dec 25, 2007 11:15 am
Location: Nicosia

Re: ποσα οπλα εχετε

Post by Antreas »

ρε Γιώργο μα εν του έβαλες μουλινέ του galactica?
εν κρίμα ρε φίλε έτσι "οπλουι" τζαι να μεν έχει μουλινέ

User avatar
Giorkos
Posts: 2215
Joined: Wed Dec 05, 2007 10:29 am

Re: ποσα οπλα εχετε

Post by Giorkos »

omersub wrote:ρε Γιώργο μα εν του έβαλες μουλινέ του galactica?
εν κρίμα ρε φίλε έτσι "οπλουι" τζαι να μεν έχει μουλινέ


Όι.... το ψάρεμα που κάνω προς το παρών δεν θα με φέρει αντιμέτωπο με μεγάλα ψάρια...το ξέρω ότι καλύτερα να το έχω στο όπλο παρά να μηντο έχω και να το χρειαστώ μια φορά.... απτη άλλη όμως έχει ένα κόστος που θα βγάλει την τιμή των υλικών ακόμα 35-40 λίρες πάνω (το γκαλάκτικα όπως έχει στίχοισε υλικά μόνο περίπου 120-130 λίρες. εγόραζα δύο όπλα εργοστασιακά χωρίς να κάμω κόπο ή να γεμίσουν οι πνεύμονες μου πριονίθκια :evil: ) .. Θα δω..αν στην συνέχεια χρειαστώ, του βάζω μουλινέ και αφαιρώ λίγη πλάκα βαρίδωσης :wink: .

Επίσης το έκαμα γιατί ήθελα να πειραματιστώ με το σχήμα και να ξεφύγω από το 'στανταρ' ψτ που είναι όπως το παστούνι ή το σχήμα σουπιάς :lol: :lol: :lol:
Ηθελα ένα 110 για Σορκούς μόνο για καρτέρι, αλλά τελικά μου βγήκε 115 μήκος όπλισης με τον ανάποδο του Πάνου και αν η βέργα πάει λίγο πιο πίσω τα καρχαριάκια βγάλλει 117 !!!

Κάνω ένα άλλο τώρα το ''Squintus'' (πάλε πείραμα)...μόνο πειράματα κάμνω τελικά :twisted: ,για μονολάστιχο 19αρι με 6.3 (με δυνατότητα για διπλά 16αρια) και στην συνέχεια που θα βρω λίγο καιρό θα κάνω ένα στυλ γκαλακτικα (ton Devastator) αλλά για πιο χοντρές καταστάσεις στο οποίο θα μπει μουλινέ....


Γιώργος
που κουρκούνα....μέχρι τούνα....

User avatar
Antreas
Posts: 746
Joined: Tue Dec 25, 2007 11:15 am
Location: Nicosia

Re: ποσα οπλα εχετε

Post by Antreas »

ρε φιλε εν πελλαρες που λαλεις.
τα πειραματα που τα ειδες?
αν αγωραζες ετσι πραμα ιταν να σου κατσει 300 και+++
ευτυχος που πιανουν τα χερακια σου να λαλεις τζαι καταφερνεις τα τζαι αν θελεις να δει μπαστουνι ελα να δεις το ξυλινο που ε μαχουμουν να καμω εγω :lol:

οσο για το μουλινε ρε φιλε εν απαραίτητο.
ατε τζαι εισαι στο καρτερουι σου για σορκους τζαι ειρτε σου ενα μινερι 2-3 κιλα ?
η ενας σουρος ?
η ενα λαβρακι μεγαλο ?

τζαι ιδικα για σενα που ψαρευκεις με καρτερι ολο και κατι θα ερτει πανω σου τζαι μετα θα λαλεις για την τυχη σου :roll:

φιλικα Αντρεας

User avatar
Giorkos
Posts: 2215
Joined: Wed Dec 05, 2007 10:29 am

Re: ποσα οπλα εχετε

Post by Giorkos »

omersub wrote:ρε φιλε εν πελλαρες που λαλεις.
τα πειραματα που τα ειδες?
αν αγωραζες ετσι πραμα ιταν να σου κατσει 300 και+++
ευτυχος που πιανουν τα χερακια σου να λαλεις τζαι καταφερνεις τα τζαι αν θελεις να δει μπαστουνι ελα να δεις το ξυλινο που ε μαχουμουν να καμω εγω :lol:

οσο για το μουλινε ρε φιλε εν απαραίτητο.
ατε τζαι εισαι στο καρτερουι σου για σορκους τζαι ειρτε σου ενα μινερι 2-3 κιλα ?
η ενας σουρος ?
η ενα λαβρακι μεγαλο ?

τζαι ιδικα για σενα που ψαρευκεις με καρτερι ολο και κατι θα ερτει πανω σου τζαι μετα θα λαλεις για την τυχη σου :roll:

φιλικα Αντρεας

νομίζω ότι κατά βάθος θα βάλω μουλινέ..απλά νομίζω περιμένω να το δοκιμάσω λίγο πρώτα !!!

ακόμα δεν κατάφερα να κάμω σκοποβολή με το όπλο τούτο....

Με έπεισες :lol: , θα βάλω μουλινέ !!!

γιώργος
που κουρκούνα....μέχρι τούνα....

User avatar
Antreas
Posts: 746
Joined: Tue Dec 25, 2007 11:15 am
Location: Nicosia

Re: ποσα οπλα εχετε

Post by Antreas »

καλά δοκίμασε το πρώτα τζαι μετά.
αν ρίχνει καλά βάλε του τζαι εν κρίμα.

User avatar
Pantera
Posts: 54
Joined: Sat Aug 25, 2007 7:42 am
Location: Λεμεσός

Re: ποσα οπλα εχετε

Post by Pantera »

106 Ξυλινο με αναποδο μηχανισμο και 2Χ17,5 Blue Power και βεργα 7αρα Blue με κομμενη ουρα.

Omer Cayman Hf 95 με τη μαμα βεργα αλλα λιμαρισμενο φτερο και 18mm Primeline & Gorilla Black 19mm

Demka Ami 2 100 παροπλισμενο...

Το επομενο θα ειναι ενα 60αρι η 65αρι (λαβη Demka,σωληνας Sporasub,ανοικτη κεφαλη Blue,λαστιχο δετο Gorilla Black 16mm και βεργες 6αρα με κοντο φτερο,6.5αρα αφτερη και 7αρα με σπειρωμα και πενταενα)
Το πάθος μου στο γαλάζιο, η αγάπη μου στην στεριά...

omonoia

Re: ποσα οπλα εχετε

Post by omonoia »

fia menan to kalitero oplo einai ena riffe 110 me 2 lastixa 20aria maura kai 7ara verka einai to telio oplo gia enan psarotoufekka pou tou areskoun tsie psareukei va8kia. tora gia rixo psaremma ena 90ari me aspra 19 einai to telio oplo.to ka8e oplo exei ton skopo kai tin ora kai tin stigmi pou prepei na xrisimopioite. alla ena oplo pou 8a piaseis sta xeria sou kai psareueis me auto gia kairo tote auto einai to kalitero oplo dioti me auto 8a ma8eis kai 8a koutsias kalitera oti oplo tsie na piaseis.
ego exo enan 100ari 2plolastixo mayra 16aria kai einai kanoni epiasa sta xeria m enan 100ari traycons 2plolastixo kai ekalikonna ekini tin imera

User avatar
largemouth
Posts: 506
Joined: Tue Sep 18, 2007 1:25 pm

Re: ποσα οπλα εχετε

Post by largemouth »

Balco 45αερα
Εsclapez 45 λαστιχο
Εscapez 90 λάστιχο
Apache Cressi sub 75 λάστιχο
Apache Cressi sub 90 λάστιχο

Αυτά αν και έχει κάτι μήνες να βουτήσω :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Waiting for the perfect storm

Post Reply

Return to “Ελεύθερη κατάδυση”