Πρωτο ψαρεμα

Post Reply
User avatar
chrysanthos9
Posts: 1853
Joined: Sun Nov 02, 2008 5:24 pm
Location: madrit spain

Πρωτο ψαρεμα

Post by chrysanthos9 »

Μια και εχω ιωση και ψαροτουφεκο γιοκ ειπα να παω ψαρεμα στο φραχτη για δευτερη φορα την πρωτη φορα εν εκαμα τιποτε περσι :( Πηρα μισο κιλο καπηρα 1 κουτι ψαροτροφη σκονη και εκαμα πασμο πηρα το εγγλεζικο μου που εχει πολυ καιρο να το ανοιξω :D λεπτες μισινες και ο πατερας μου πηρε μια αντεννα 6 μετρη δολωμα σιταροπουλες που το ψυγειο ειπαμε ανοργανοτοι τελια και εβαλα τις σε ενα κουτι μαζι με ενακ ουτακι βανιλια σκονι να παρουν μυρωδια βρηκα ενα καλο τοπο που ειχε σκια :) και βαθος γυρο στα 2 μετρα επασμωσα εσασα τι αρματωσια του εγγλεζικου αλλα με σταθερω φελο μιας και το βαθος μολις 2 μετρα ηταν και ψαρεψα τιποτε δεν ετσιμπαν ειδαμε καποια χτυπηματα στην επιφανεια 3 αρκοτσουρες 7-8 περτικους στο νερο και 4-5 φασσες και 1 τριωνη αφου εβαρεθικα εν ετσιμπαν τιποτε :D μετα εσκεφτικα να φιω τα βαρακια του φελου και να σκαψω να βρω σκουλικαι εκει κοντα στο νερο εκεινα το κοκκινα εσυρνα και ετραβουν τελια σιγα ετσιμπαν επιασα κατι μικρα ψαρακια καμια 30αρκα 10 ποντους αλλοπος το καθε ενα μαλλον μικρα λαβρακακια η κουνουπιεριδες εν και καταλαβω και αφηνα με τα πισω φυσικα αλλα το φραγμα του Πωμου εν εχει αλλα ψαρια μεσα? το δολωματα και πασμους να περνω την αλλη φορα? επειδη αρεσεν μου εν να φκαλω και αδεια να ειαμστε νομιμοι :)
Rememper always someone waiting for you at home

User avatar
caveman
Posts: 3501
Joined: Sat Aug 11, 2007 1:59 pm
Location: Φράγμα Κούρη

Re: Πρωτο ψαρεμα

Post by caveman »

Χρύσανθε καλημέρα!

Ο Αύγουστος εν νάκκον νεκρός μήνας, ξαναδοκίμασε ξανά το Σεπτέμβρη!
Στις εκλογές 2013, ψηφίζουμε:
==ΤΟΥΡΝΑ==

Post Reply

Return to “Ψάρεμα γλυκού νερού”