παραμαλλα μπολονεζ

Post Reply
User avatar
andrea5
Posts: 445
Joined: Sat Dec 06, 2008 8:02 am
Location: λευκωσια

Re: παραμαλλα μπολονεζ

Post by andrea5 »

φιλε εν πολλα καλη αρματωσια για κεφαλους ,απλα καλυτερα το ενα αγγιστρι να εχει αποσταση απο το αλλο σε υψος αντι να εν στο ιδιο υψος

User avatar
andrea5
Posts: 445
Joined: Sat Dec 06, 2008 8:02 am
Location: λευκωσια

Re: παραμαλλα μπολονεζ

Post by andrea5 »

εχεις παραπανω πιθανοτητες να πιασεις καποιο ψαρι γιατι τα δολωματα εν να ψαρευκουν σε διαφορετικα βαθοι ,ετσι αν δεν τσιμπουν για καποιο λογο στο ενα ισως τσιμπισουν στο αλλο ,τζιαι ισως τουτο να τα καμνει λιγοτερο καχυποπτα
τελοσπαντων τουτα ουλλα εν θεωριες ρε φιλε ,εγω ειπα σου την ιδεα μου δες και μονος σου. Το οτι αρεσκει του κεφαλου το διπλαρι με διαφορετικα μηκοι εν το ξερω σιουρα ετσι ακουσα αλλα με βαση του οτι αν θα εχεις περισσοτερο φαι εν να τους καμνει λιγοτερο καχυποπτους πιστευκω οτι στεκει ,εγω προσωπικα βαλλω μοναγγιστρο στο εγγλεζικο/μπολονεζ παντα γιατι εν ξερεις αν κορατζιση καπου το ελευθερο αγγιστρι σαν φερνεις εξω ψαρι τζιαι να σου τα κοψει !

inglese.fishing
Posts: 279
Joined: Wed Sep 15, 2010 11:00 pm

Re: παραμαλλα μπολονεζ

Post by inglese.fishing »

andrea5 wrote:εγω προσωπικα βαλλω μοναγγιστρο στο εγγλεζικο/μπολονεζ παντα γιατι εν ξερεις αν κορατζιση καπου το ελευθερο αγγιστρι σαν φερνεις εξω ψαρι τζιαι να σου τα κοψει !
:clap:

User avatar
konstantinos kalogir
Posts: 1493
Joined: Tue Dec 16, 2008 10:08 pm
Location: Λάρνακα
Contact:

Re: παραμαλλα μπολονεζ

Post by konstantinos kalogir »

andrea5 wrote:εχεις παραπανω πιθανοτητες να πιασεις καποιο ψαρι γιατι τα δολωματα εν να ψαρευκουν σε διαφορετικα βαθοι ,ετσι αν δεν τσιμπουν για καποιο λογο στο ενα ισως τσιμπισουν στο αλλο ,τζιαι ισως τουτο να τα καμνει λιγοτερο καχυποπτα
τελοσπαντων τουτα ουλλα εν θεωριες ρε φιλε ,εγω ειπα σου την ιδεα μου δες και μονος σου. Το οτι αρεσκει του κεφαλου το διπλαρι με διαφορετικα μηκοι εν το ξερω σιουρα ετσι ακουσα αλλα με βαση του οτι αν θα εχεις περισσοτερο φαι εν να τους καμνει λιγοτερο καχυποπτους πιστευκω οτι στεκει ,εγω προσωπικα βαλλω μοναγγιστρο στο εγγλεζικο/μπολονεζ παντα γιατι εν ξερεις αν κορατζιση καπου το ελευθερο αγγιστρι σαν φερνεις εξω ψαρι τζιαι να σου τα κοψει !
Στους κέφαλους δουλεύει η συγκεκριμένη αρματωσιά.. Ακόμα αν ψαρεύεις σε λιμάνι μπορείς να δολώνεις εναλλάξ τα αγγίστρια σου με μπικατίνι και ζυμάρι, αυξάνοντας τες πιθανότητες στο πάνω αγγίστρι να φκάλεις και κανένα λαυράκι!

Post Reply

Return to “Ψάρεμα από ακτή”