Ενας μικρος μπουλης

Post Reply
User avatar
chrysanthos9
Posts: 1853
Joined: Sun Nov 02, 2008 5:24 pm
Location: madrit spain

Ενας μικρος μπουλης

Post by chrysanthos9 »

Πηγα σημερα με ενα φιλο για ενα γρηγορα απογευματινο ψαρεμα μιας και ειχαμε ωρα.Μπαινουμε στο νερο 4 βγαινουμε 6μιση μετα απο ενα συντομο συρτο απο βγηκα πανω απο ενα μικρο σκαλι ειδα 1 μεγαλο ροφο γυρω στα 5-6 κιλα και ακομα ενα μικροτερο 2,5 κιλα να με βλεπουν σε σταση λαμπαδας αρκετα μακρυτερα απο μενα τα ψαρια πηγα να συρτο προς το μερος τους για να κανω βολη στο μεγαλο τα πραματα ομως δεν πηγαν καλα και τα ψαρια μπηκαν σε μια τρυπα αρκετα μεγαλη.Αλλη μια βουτια με στοχο να παρω το μεγαλο ψαρι στο προθαλαμι ματαια ομως το ψαρια αφαντα και η τρυπα αρκετα μεγαλη. Μετα απο ψαχτηρι μιας ωρας χωρις αποτελεσμα ο φιλος μου ειδε το μικροτερο ροφο σε μια τρυπα κοντυνη με την τρυπα που βραχωσαν τα αλλα 2 δεν ξερω αν ηταν ο ιδιος η διαφορετικος δεν το χτυπησε μπας και βρουμε το μεγαλο κοιταξαμε παλι αλλα ματαια τελικα κατεβηκε ο φιλος μου και χτυπησε το μικρο μπουλη :) Βγαινοντας βρηκαμε ακομα ενα λιγο μικροτερο αλλα το αφησαμε στην ησυχια του να ζηση ακομα λιγο :)


υγ φοτω αποψε οταν θα μου τις αναβασει ο φιλος μου
Rememper always someone waiting for you at home

User avatar
Giorkos
Posts: 2215
Joined: Wed Dec 05, 2007 10:29 am

Re: Ενας μικρος μπουλης

Post by Giorkos »

chrysanthos9 wrote:Πηγα σημερα με ενα φιλο για ενα γρηγορα απογευματινο ψαρεμα μιας και ειχαμε ωρα.Μπαινουμε στο νερο 4 βγαινουμε 6μιση μετα απο ενα συντομο συρτο απο βγηκα πανω απο ενα μικρο σκαλι ειδα 1 μεγαλο ροφο γυρω στα 5-6 κιλα και ακομα ενα μικροτερο 2,5 κιλα να με βλεπουν σε σταση λαμπαδας αρκετα μακρυτερα απο μενα τα ψαρια πηγα να συρτο προς το μερος τους για να κανω βολη στο μεγαλο τα πραματα ομως δεν πηγαν καλα και τα ψαρια μπηκαν σε μια τρυπα αρκετα μεγαλη.Αλλη μια βουτια με στοχο να παρω το μεγαλο ψαρι στο προθαλαμι ματαια ομως το ψαρια αφαντα και η τρυπα αρκετα μεγαλη. Μετα απο ψαχτηρι μιας ωρας χωρις αποτελεσμα ο φιλος μου ειδε το μικροτερο ροφο σε μια τρυπα κοντυνη με την τρυπα που βραχωσαν τα αλλα 2 δεν ξερω αν ηταν ο ιδιος η διαφορετικος δεν το χτυπησε μπας και βρουμε το μεγαλο κοιταξαμε παλι αλλα ματαια τελικα κατεβηκε ο φιλος μου και χτυπησε το μικρο μπουλη :) Βγαινοντας βρηκαμε ακομα ενα λιγο μικροτερο αλλα το αφησαμε στην ησυχια του να ζηση ακομα λιγο :)


υγ φοτω αποψε οταν θα μου τις αναβασει ο φιλος μου
:clap: :clap:

θκυο φορές...μιαν για τον ένα που επιάσετε...και μιαν για τον άλλο που αφήκατε !!!!

Μπράβο σας...τζαι περιμένοηυμε τζαι τον 5αρη ! (λαλείς να την φάει που δετά :lol: ??? )
που κουρκούνα....μέχρι τούνα....

orfos
Posts: 515
Joined: Sat Jan 08, 2011 1:31 pm

Re: Ενας μικρος μπουλης

Post by orfos »

Giorkos wrote:
chrysanthos9 wrote:Πηγα σημερα με ενα φιλο για ενα γρηγορα απογευματινο ψαρεμα μιας και ειχαμε ωρα.Μπαινουμε στο νερο 4 βγαινουμε 6μιση μετα απο ενα συντομο συρτο απο βγηκα πανω απο ενα μικρο σκαλι ειδα 1 μεγαλο ροφο γυρω στα 5-6 κιλα και ακομα ενα μικροτερο 2,5 κιλα να με βλεπουν σε σταση λαμπαδας αρκετα μακρυτερα απο μενα τα ψαρια πηγα να συρτο προς το μερος τους για να κανω βολη στο μεγαλο τα πραματα ομως δεν πηγαν καλα και τα ψαρια μπηκαν σε μια τρυπα αρκετα μεγαλη.Αλλη μια βουτια με στοχο να παρω το μεγαλο ψαρι στο προθαλαμι ματαια ομως το ψαρια αφαντα και η τρυπα αρκετα μεγαλη. Μετα απο ψαχτηρι μιας ωρας χωρις αποτελεσμα ο φιλος μου ειδε το μικροτερο ροφο σε μια τρυπα κοντυνη με την τρυπα που βραχωσαν τα αλλα 2 δεν ξερω αν ηταν ο ιδιος η διαφορετικος δεν το χτυπησε μπας και βρουμε το μεγαλο κοιταξαμε παλι αλλα ματαια τελικα κατεβηκε ο φιλος μου και χτυπησε το μικρο μπουλη :) Βγαινοντας βρηκαμε ακομα ενα λιγο μικροτερο αλλα το αφησαμε στην ησυχια του να ζηση ακομα λιγο :)


υγ φοτω αποψε οταν θα μου τις αναβασει ο φιλος μου
:clap: :clap:

θκυο φορές...μιαν για τον ένα που επιάσετε...και μιαν για τον άλλο που αφήκατε !!!!

Μπράβο σας...τζαι περιμένοηυμε τζαι τον 5αρη ! (λαλείς να την φάει που δετά :lol: ??? )
Μπράβο ρε φιλε μου Χρυσανθε!
Περιμενουμε φωτος!!!

User avatar
MariosK
Posts: 3582
Joined: Sun May 04, 2008 6:00 pm
Location: Πάφος
Contact:

Re: Ενας μικρος μπουλης

Post by MariosK »

Μπράβο Χρύσανθε :clap: :clap: :clap:

User avatar
chrysanthos9
Posts: 1853
Joined: Sun Nov 02, 2008 5:24 pm
Location: madrit spain

Re: Ενας μικρος μπουλης

Post by chrysanthos9 »

και μια φοτο
Attachments
285412_228906920488020_100001061422348_756605_45017_n[1].jpg
285412_228906920488020_100001061422348_756605_45017_n[1].jpg (46.34 KiB) Viewed 3588 times
Rememper always someone waiting for you at home

User avatar
hdemetris
Posts: 710
Joined: Tue Feb 27, 2007 4:23 pm
Location: Λάρνακα

Re: Ενας μικρος μπουλης

Post by hdemetris »

Γεια σου ρε Χρύσανθε λεβέντη. Ωραία τα ψάρια που βγάζετε στον Πομό. Δυστυχώς όμως με μένα δεν είναι φιλόξενη η περιοχή σου. Όποτε έρθω έχει 2 μέτρα κύμα και θολούρα :doh:
Who the cap fit
Let them wear it

Post Reply

Return to “Ψαρέματα-Εμπειρίες”