Αθηνα (ψαρότοπος?)

Post Reply
lefteris84
Posts: 24
Joined: Thu Dec 06, 2007 6:46 pm

Αθηνα (ψαρότοπος?)

Post by lefteris84 »

έχει κανέναν που "ψαρεφκι" namas δόση καμια πληροφορία που μπουρούμε να παμέν κανέναν ψάρεμα "δακατο" προτού "πελανουμεν":)

EVANTHIS LOIZOU
Posts: 2217
Joined: Fri Oct 19, 2007 11:21 am

Re: athina

Post by EVANTHIS LOIZOU »

Φιλε Λευτερη, σε χαιρετω.
Αν εισαι Φοιτητης, η γνωμη μου ειναι να ξεκινησης απο καποιο μαγαζι στην περιοχη που ζεις. Εκει θα παρεις ΚΑΙ πληροφοριες ΚΑΙ θα γνωρισεις και καποιους ανθρωπους που πιθανο να θελουν να σε παρουν μαζι τους. Σιγουρα δεν ειναι τοσο δυσκολο οσο μπορει να νομιζεις. Απλα ζητα τι θελεις με ευγενεια και μην φοβασαι.
Τωρα! Αν εισαι μονοιμος κατοικος με το δικο σου αυτοκινητο κλπ. τοτε χρειαζεσαι ενα GPS και ενα Περιοδικο οπως το "Ψαρευω" που εχουν χαρτες με καλους ψαροτοπους π.χ. στο τευχος του Φεβρ.-Μαρτιου 2008 στις σελιδες 118-119 παρουσιαζει τεσσερεις καλους ψαροτοπους. Και παλι ομως θα πρεπει να καμεις καποιες παρεες διοτι οι αποστασεις ειναι μεγαλες.

Τα λεμε.

lefteris84
Posts: 24
Joined: Thu Dec 06, 2007 6:46 pm

Re: athina

Post by lefteris84 »

ευχάριστο κύριε ευάνθη γιατί boiithia είμαι φοιτητής αθηνα.έψαξα στην περιοχή που μένω αλλα δεν βρήκα κανέναν "κατιστιμα".εxeiς tpt υπόψη σου εσύ γιατί απότι διάβασα έρχεσαι συχνά αθηνα.μένω κάτω πατήσια εγώ.

EVANTHIS LOIZOU
Posts: 2217
Joined: Fri Oct 19, 2007 11:21 am

Re: athina

Post by EVANTHIS LOIZOU »

Λευτερη σε χαιρετω.
Θα σου δωσω καποια ονοματα αργοτερα. Προς το παρον εχε υπ'οψη σου οτι απο την 1η μεχρι την 5η Μαρτιου γινεται η εκθεση ειδων αλιειας στο παλιο Αεροδρομιο του Ελληνικου και θα ηταν οτι καλυτερο για εσενα να παης να την δης. Αν ειμαστε καλα, θα ανεβουμε και μεις, δυο-τρεις φιλοι για να την δουμε.
Τα λεμε.

lefteris84
Posts: 24
Joined: Thu Dec 06, 2007 6:46 pm

Re: athina

Post by lefteris84 »

το έχω στα υπόψιν μου κύριε ευάνθη καρτερώ τις μέρες πως k πως να ερτούν για να παο στην έκθεση εντίν χάνω με tpt:D

EVANTHIS LOIZOU
Posts: 2217
Joined: Fri Oct 19, 2007 11:21 am

Re: athina

Post by EVANTHIS LOIZOU »

Φιλε Λευτερη.
Μιλησα πριν λιγο με τον Βασιλη στην Αθηνα και μου ειπε οτι ισως οι ποιο ευκολοι τοποι να παεις ειναι οι παραλιες του Αλιμου και της Βουλας. Υπαρχουν λεωφορεια και το Τραμ που πανε μεχρι εκει. Θα πρεπει ομως πρωτα να παεις να καμεις και λιγο "κατασκοπεια" να εντοπισης καποια σημεια που ψαρευουν αλλοι.
Μια αλλη αποψη ειναι να παρης το δελφινι και να παεις Αιγινα(το λιμανι της Σουβαλας ειναι τελειο) η στον Πορο, οπου βασικα θα ψαρεψεις στα λιμανια τους.
Μαγαζια η Αθηνα ειναι γεματη. Εγω εχω τον φιλο τον Μενελαο Ηλιαδη κοντα στην Ομονοια 2103240300, και τον Βαιο Πουρναρα 2109855111, στον Αλιμο.
Καλο καταστημα ειναι και το κεντρικο του Captain Hook στην οδο Μυλων κοντα στον σταθμο Λαρισης.
Πολλα καταστηματα θα βρης και εξω απο τον σταθμο του ΗΣΑΠ στον Πειραια. Αν παεις εκει ψαξε για τον ΣΟΥΡΗΣ και ζητα τον Ανδρεα τον Σωτηροπουλλο. Καλο Παιδι!
Υπαρχουν και δεκαδες αλλοι, γι'αυτο επιμενω να παρης ενα περιοδικο και θα βρης πολλες αγγελιες.
Υπαρχουν επισης και αξιολογα Ε-shops.
Δεν ξερω αν σε συγχησα αλλα....

TIGHT LINES

User avatar
largemouth
Posts: 506
Joined: Tue Sep 18, 2007 1:25 pm

Re: athina

Post by largemouth »

Φίλε Λευτέρη
Στήν Αιγινα έτυχε να πάω και εγώ διακοπές και η αλήθεια είναι οτι είναι τιγγα στο ψάρι.Ειχα βουτήσει για χταπόδια με μια μάσκα και τα χερια μου μόνο γιατι θέλεις άδεια στην Ελλάδα που παλιά και είχε πάρα πολλή ψάρι.Πιάσε που σορκούς ,μελάνες ,μουρμουρους και τα εποχιακα σε πολλά καλά μεγέθη.Αλλα εκεί που θα σας αφήσει το πλοίο πιάστε ένα ταξί και πείτε του να σας πάρει στήν πίσω πλευρά του νησιού που είναι το άλλο λιμανί.
Waiting for the perfect storm

lefteris84
Posts: 24
Joined: Thu Dec 06, 2007 6:46 pm

Re: athina

Post by lefteris84 »

έστω και λίγο αργά απαντώ για να πω ένα ευχάριστο γιατί βοήθεια "νασαστεν" καλά όση βοήθησαν ένα μεγάλο ευχάριστο στο κύριο ευάνθη θξ

Post Reply

Return to “Προορισμοί εκτος κύπρου!”