Φράγμα Ταμασού

User avatar
plenom'metatopsarem?
Posts: 2114
Joined: Thu Feb 25, 2010 10:48 am

Re: Φράγμα Ταμασού

Post by plenom'metatopsarem? »

Προσθέστε ακόμα τρεις γνωστούς μου που θα έρθουν! ;)

User avatar
MariosK
Posts: 3582
Joined: Sun May 04, 2008 6:00 pm
Location: Πάφος
Contact:

Re: Φράγμα Ταμασού

Post by MariosK »

Good job mate!

User avatar
plenom'metatopsarem?
Posts: 2114
Joined: Thu Feb 25, 2010 10:48 am

Re: Φράγμα Ταμασού

Post by plenom'metatopsarem? »

MariosK wrote:Good job mate!
thnx mate! :D
ate, perimenoume kai apo tous ypoloipous!!!!

User avatar
plenom'metatopsarem?
Posts: 2114
Joined: Thu Feb 25, 2010 10:48 am

Re: Φράγμα Ταμασού

Post by plenom'metatopsarem? »

Έμαθα είχε εκδήλωση καθαρισμού του φράγματος της Ταμασσού το Σάββατο το πρωί! (γι αυτούς που ρωτούν!)

User avatar
stylgeo
Posts: 158
Joined: Tue Apr 28, 2009 6:58 pm

Re: Φράγμα Ταμασού

Post by stylgeo »

Παίδες, ήρτα Κύπρο πριν λίγες μέρες και άρχισα ήδη να νιώθω το μυρμίγκιαζμα στις άκρες των δακτύλων μου για να νιώσω το ψάρι στην άκρη της μισίνας :D . Σκέφτουμαι Δευτέρα που θα φκάλω και την άδεια μου να πάω κανένα ψαρεματάκι έτσι στα πεταχτά και εδιερωτούμουν σε ποια κατάσταση βρίσκεται ο φράκτης της Ταμασού, τόσο ψαρευτικά, όσο και από άποψη στάθμης και δυσκολίας πρόσβασης. Επήεν κανένας πρόσφατα? Ενδιαφέρουμαι κυρίως για μεγαλόστομα, αλλά και λίγο εγγλέζικο θα έκανα ευχαρίστως. Θα εκτιμούσα λίγες πληροφορίες, ή αν θα ήταν καλύτερα να πάω σε κάποιο άλλο φράκτη..
Γιώργος

User avatar
giannosP
Posts: 479
Joined: Sat Apr 09, 2011 1:12 pm
Location: Λευκωσια - Τσερι

Re: Φράγμα Ταμασού

Post by giannosP »

stylgeo wrote:Παίδες, ήρτα Κύπρο πριν λίγες μέρες και άρχισα ήδη να νιώθω το μυρμίγκιαζμα στις άκρες των δακτύλων μου για να νιώσω το ψάρι στην άκρη της μισίνας :D . Σκέφτουμαι Δευτέρα που θα φκάλω και την άδεια μου να πάω κανένα ψαρεματάκι έτσι στα πεταχτά και εδιερωτούμουν σε ποια κατάσταση βρίσκεται ο φράκτης της Ταμασού, τόσο ψαρευτικά, όσο και από άποψη στάθμης και δυσκολίας πρόσβασης. Επήεν κανένας πρόσφατα? Ενδιαφέρουμαι κυρίως για μεγαλόστομα, αλλά και λίγο εγγλέζικο θα έκανα ευχαρίστως. Θα εκτιμούσα λίγες πληροφορίες, ή αν θα ήταν καλύτερα να πάω σε κάποιο άλλο φράκτη..
Γιώργος

Φιλε stylgeo , ο υδατοφρακτης βρεισκεται σε ακρετα καλη σταθμη νερου, αλλα για να εχεις καλυτερα αποτελεσματα στο εγγελεζικο, πρεπει να πας απο την πλευρα τον καμπιον και οχι πολιτικου! (διοτι δεν εχει καλο τοπο για εγγλεζικο) οσο για μεγαλοστομα εχει αρκετα αλλα τα περισσοτερα οχι πολυ μεγαλα (1 kg.).Ακομη θα σου συνιστουσα να πας απογευμα! :wink:
Life is a game....Fishing is serious!

User avatar
stylgeo
Posts: 158
Joined: Tue Apr 28, 2009 6:58 pm

Re: Φράγμα Ταμασού

Post by stylgeo »

Ευχαριστώ φίλε Γιάννο, μάλλον Τρίτη απόγευμα θα δώσω τον γυρό μου, ελπίζω να έχει τίποτε αξιοσημείωτο να αναφέρω, μάλλον θα δοκιμάσω την τύχη μου για μεγαλόστομα έτσι ένα γρήγορο γύρο (και θέλω να δοκιμάσω ένα καινούργιο δίσπαστο που έφερα που αγγλία), και το εγγλέζικο να το αφήσω για καμιά Πέμπτη ή Παρασκευή αν βρώ χρόνο!
Γιώργος

User avatar
psarakas
Posts: 722
Joined: Mon Aug 09, 2010 8:30 pm

Re: Φράγμα Ταμασού

Post by psarakas »

Πάλι απελευθερώνουν νερό! Εκαθιερώσαν το κάθε 2-3 μήνες πλέον?
Το νερό έπεσε στα 15.5 μέτρα. Μα εβάλαν στόχο να τον αποξηράνουν? :evil: :evil: :evil:
Έχουν το υπόψη τους ότι στατιστικά τουλάχιστον φέτος θα είναι κακός ο χειμώνας μας όσον αφορά βροχόπτωση?
ΕΛΕΟΣ ΠΟΙΟΝ ΔΑΜΕΣΑ ΔΑ!!!!!!
catch and release

User avatar
sifu-nas
Posts: 912
Joined: Wed May 09, 2007 11:42 am

Re: Φράγμα Ταμασού

Post by sifu-nas »

Λάζαρε εππεσε κάτω πόσα μέτρα δηλαδή?
Να πιάμε κανένα τηλέφωνο στο Τ.Α?

User avatar
psarakas
Posts: 722
Joined: Mon Aug 09, 2010 8:30 pm

Re: Φράγμα Ταμασού

Post by psarakas »

Έχασα λοαρκασμό πλέον ρε φίλε. Το νερό τρέχει σιωνοτό. Έχει καμιά εβδομάδα να παω. Δεν ξέρω πότε τον ανοίξαν και πόσο θα το αφήσουν ανοικτό. Πάντως η τελευταία φορά ήταν πριν ενάμιση μήνα. Τότε τον εκατεβάσαν 2 μέτρα...
catch and release

User avatar
psarakas
Posts: 722
Joined: Mon Aug 09, 2010 8:30 pm

Re: Φράγμα Ταμασού

Post by psarakas »

Φίλτατοι του Συμβουλίου του Συνδέσμου,
Σχετικά με την ανεξέλεκτη πλέον κατάσταση με την απελευθέρωση του νερού κάθε 2 μήνες, προτίθεστε να κάνετε κάτι?
Συμμερίζεστε πιστεύω τις ανησυχίες μου.
catch and release

User avatar
sifu-nas
Posts: 912
Joined: Wed May 09, 2007 11:42 am

Re: Φράγμα Ταμασού

Post by sifu-nas »

έλα, εν να πίασω τηλέφονο την Δευτέρα Τ.Α.
Ο σύνδεσμος σίγουρα μπορεί να βοηθήσει.

User avatar
plenom'metatopsarem?
Posts: 2114
Joined: Thu Feb 25, 2010 10:48 am

Re: Φράγμα Ταμασού

Post by plenom'metatopsarem? »

sifu-nas wrote:έλα, εν να πίασω τηλέφονο την Δευτέρα Τ.Α.
Ο σύνδεσμος σίγουρα μπορεί να βοηθήσει.
δευτέρα- δεκαπενταύγουστος :wink:

User avatar
sifu-nas
Posts: 912
Joined: Wed May 09, 2007 11:42 am

Re: Φράγμα Ταμασού

Post by sifu-nas »

τρίτη καλο :o

User avatar
Greg
Posts: 3067
Joined: Tue Aug 07, 2007 3:54 pm
Location: by the sea

Re: Φράγμα Ταμασού

Post by Greg »

psarakas wrote:Φίλτατοι του Συμβουλίου του Συνδέσμου,
Σχετικά με την ανεξέλεκτη πλέον κατάσταση με την απελευθέρωση του νερού κάθε 2 μήνες, προτίθεστε να κάνετε κάτι?
Συμμερίζεστε πιστεύω τις ανησυχίες μου.
Φιλε λαζαρε μετα το Μαρι 7/11 η κυβερνηση και η Αηκ καμνουν απεγνωσμενες/σπασμοδικες/τυφλες κινησεις να ικανοποιησουν τον κοσμο να σταματησει την μουρμουρα. Κατι ανεσεις που ειχαμε δεδομενες οπως ηλεκτρισμος, νερο κτλ πλεον εκαταντησαν μας να ειμαστε αβεβαιοι. Επηραν μας 100 χρονια πισω. Θα ασχοληθει τωρα η 'κυβερνηση' με τα λαβρακια, εν καιρο ''πολεμου'' ? Ο Συνδεσμος θα προσπαθησει αλλα η εποχη τωρα ειναι παρα πολυ δυσκολη..
Ο κοσμος θελει ρευμα και νερο, απο που θα το βρει οταν δεν υπαρχουν ουτε γενητριες ουτε αφαλατωσεις?
Esox Lucius

Post Reply

Return to “ΦΡΑΓΜΑΤΑ”