C.A.B.A.C

User avatar
admin
Site Admin
Posts: 3153
Joined: Tue Dec 19, 2006 1:38 pm

Re: C.A.B.A.C

Post by admin »

Χθές το απόγευμα ο Διευθυντής του Τ.Α.Θ.Ε κος Λοϊζίδης πήγε ο ίδιος και έδιωξε πατέρα με τον γιό του που ψάρευαν στο αλιευτικό καταφύγειο Ζυγίου με επιτακτικό τρόπο του τύπου ΄'Να φύετε τωρά που δαμέ είμαι ο διευθυντής του τμήματος Αλιείας τσαι είπα απαγορεύεται το ψάρεμα δαμέσα' Σήμερα το πρωί βγήκαμε στην εκπομπή του Λαζαρου Μαύρου στο ράδιο πρώτο και 'κράξαμε κανονικά τον κύριο Λοϊζίδη τις διαταγές του και το τμήμα αλιείας' εάν το επιθυμεί δηλαδή ο κύριος Λοϊζίδης μπορεί όποτε θέλει να πάρει την απόφαση και να πεί το ψάρεμα απο την ακτή απαγορεύεται και αυτό θα μετράει. Έστειλα δημόσια πρόσκληση μέσο της εκπομπής του Λάζαρου Μαύρου για την Παγκύπρια Σύνέλευση στις 29 Ιουνίου η ώρα 8 το βράδυ στην Χοιροκιτία. ο κύριος Λοϊζίδης όταν τον ρώτησε ο Λάζαρος Μαύρος τι έχετε να πείτε για αυτά που σας κατηγορεί ο Σύνδεσμος γιατί δέν πρόκειται για κατηγορίες απο τον όποιοδήποτε αλλά απο ένα σύνδεσμο είπε' Μα ποιόν σύνδεσμο εγώ εν ΄ξέρω τίπότε' ΤΗΣ 29 ΤΟΥ ΜΗΝΑ ΕΛΑΤΕ ΚΑΙ ΦΕΡΤΕ ΟΛΟΙ ΑΠΟ 2 ΦΙΛΟΥΣ ΣΑΣ ΚΑΙ ΤΟΥς ΚΑΤΑΣΤΗΜΑΤΑΡΧΕΣ ΓΙΑ ΝΑ ΜΑΘΕΙ Ο ΚΥΡΙΟΣ ΛΟΙΖΙΔΗΣ ΠΟΙΟΣ ΕΝ ΤΟΥΤΟΣ Ο ΣΥΝΔΕΣΜΟΣ Ατε ρε κοπέλια μια μικρή προσπάθεια απο όλους μας για ένα μεγάλο αποτέλαισμα η μάχη έχει ξεκινήσει μην μας αφήσετε να πολεμούμε μόνοι μας

User avatar
angiec
Posts: 1088
Joined: Sun Nov 29, 2009 12:48 pm
Location: ΛΕΥΚΩΣΙΑ

Re: C.A.B.A.C

Post by angiec »

Εκμεταλεύεται την θέση του ως διευθυντής ... :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: η Ετάξαν του τίποτε άλλο:oops: :oops: :oops: :oops: :oops: Να τον καλέσουμε και στην τηλεόραση τον κύριο :oops: :oops: :oops: :oops:

User avatar
angiec
Posts: 1088
Joined: Sun Nov 29, 2009 12:48 pm
Location: ΛΕΥΚΩΣΙΑ

Re: C.A.B.A.C

Post by angiec »

angiec wrote:Εκμεταλεύεται την θέση του ως διευθυντής ... :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: η Ετάξαν του τίποτε άλλο:oops: :oops: :oops: :oops: :oops: Να τον καλέσουμε και στην τηλεόραση τον κύριο :oops: :oops: :oops: :oops:
Εφκάλαν το σιοινί τζιέ το παλλούτζι με άλλα λόγια :oops: :oops: :oops:

elcos
Posts: 45
Joined: Wed Mar 09, 2011 3:23 pm

Re: C.A.B.A.C

Post by elcos »

Αρκεψαμεν κοπελλια ακομα λλιον εν ναρκουντε τιν ωρα που βαλλουμεν τα καλαμια μεσα στο αυτοκινητο σπιτι μας και να μας λαλουν απαγορευεται κατεβαστα τα καλαμια τωρα!!!!!!!!!Εχει και αλλη λυση CY.TO!!!!!!!!!!!!!!!!
"Η ηρεμια του ΤΤΑΠΠΟΥ"..............

User avatar
admin
Site Admin
Posts: 3153
Joined: Tue Dec 19, 2006 1:38 pm

Re: C.A.B.A.C

Post by admin »

H λύση είναι μια στις 29 Ιουνίου όλοι μαζί θα την ανακοινώσουμε

User avatar
gptochos
Posts: 705
Joined: Tue Apr 17, 2007 7:42 am
Location: Λάρνακα

Re: C.A.B.A.C

Post by gptochos »

http://www.protathlima.com/content/arti ... p?id=19275

Γι αυτό έκαμε τις πιο πάνω δηλώσεις? :o
Ποιος θα ειναι ο τριτος καπετάνιος?

User avatar
MariosK
Posts: 3582
Joined: Sun May 04, 2008 6:00 pm
Location: Πάφος
Contact:

Re: C.A.B.A.C

Post by MariosK »

Η λύση του κυπραίου, αντί να βάλουν πρόστιμα για όσους λερώνουν τους χώρους αποφασίσαν να θκιόξουν τους ψαράες ούλλους. Είμαι σίγουρος ότι ανάμεσα τους θα έχει άτομα που ψαρεύουν τζιαμέ ούλλην τους την ζωή.

User avatar
angiec
Posts: 1088
Joined: Sun Nov 29, 2009 12:48 pm
Location: ΛΕΥΚΩΣΙΑ

Re: C.A.B.A.C

Post by angiec »

Λοιπόν, επειδή δεν ΑΝΕΧΟΜΑΙ άλλο αυτα και τα οσα λέει ο κάθε ποιοσδήποτε στις 29 θα είμαι εκει και μάλλον αι στην επιτροπή (εκτός απροόπτου)

User avatar
AggelosLRK
Posts: 1655
Joined: Thu Apr 24, 2008 6:38 pm

Re: C.A.B.A.C

Post by AggelosLRK »

καλως επραξε ο κ.Λοιζιδης αλλα κακως εννοησε οτι ολοι οι πολιτες που ψαρευουν ειναι βρωμιαρηδες και να παραδεχτει την ελειπη αστυνομευση απο πλευρας του τμηματος.
Ως του χρονου θα εχει γεμησει το "καταφυγιο"με πετρολαδα τως επαγγελματιων και ψωφιους κουνελους,τι θα κανει?θα τους διωξει και αυτους?αφου ειναι προσωρινη λυση..

EVANTHIS LOIZOU
Posts: 2217
Joined: Fri Oct 19, 2007 11:21 am

Re: C.A.B.A.C

Post by EVANTHIS LOIZOU »

:evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil:
Ο Χωρκατης Τζιηνον Πον Το Καταλαβει Περιπαιζει το.
Αλλα............ΚΑΛΑ ΝΑ ΜΑΣ ΚΑΜΟΥΝ.
Ετσι Ζωπποβορτος λαος που ειμαστε, τι περιμεναμε :?:
Θα επανελθω :arrow: :arrow: :arrow:

User avatar
maratheftis
Posts: 217
Joined: Fri Mar 23, 2007 4:03 pm
Location: Nicosia

Re: C.A.B.A.C

Post by maratheftis »

Δε ρε,,ανθρωπους που παεις στο τμημα αλειας να φκαλεις αδεια για φρακτη τζιαι να σου λενε " Ρε φιλε μα εννα με παρεις πανω τωρα" διοτι ο παρεας εν εισχεν των δεκτη καρτων κατω για να πληρωσω με καρτα..και επρεπε να βγουμε 5 σκαλια πανω για να πληρωσω...τζιαι ακουεν τζιαι roxxxete τζιαι ενοχλησαμεν τον!... αντι να βλεπουν τι γινεται σε αλλους τομεις ευθυνης του...ασχολουνται με μα****,,..,αχ θεε μου καλα καμνουν οι ευρωπαιοι τζιαι περιπεζουν μας τελικα.....

ετσι μια ερωτηση...το ψαρεμα εν μεσα/εξω που εν επιτρεπετε η μονο μεσα?....
ΗΤΟΙ ΜΕΝ ΠΡΩΤΙΣΤΑ ΧΑΟΣ ΓΕΝΕΤΟ

haris
Posts: 70
Joined: Sun Jul 04, 2010 12:03 pm

Re: C.A.B.A.C

Post by haris »

Απαγορεύεται το ψάρεμα γιατι θα γεμίσουν οι τόποι σκούπίδια.
Με τα φράγματα τί γένετε που εκαταντήσαν σκουπιδότοποι?
Ξέρει κανένας πόσες άδειες φκαίνουν το χρόνο για τους φράκτες? Εκείνα τα χρήματα όλα οσα και αν είναι που επενδύονται? Λογικά τα χρήματα απο τις άδειες για τα φράγματα θα έπρεπε να επενδύονταν για το ψάρεμα στα φράγματα αλλά απο ότι φαίνεται το Τ.Α. δεν επενδύει σεντ στην διαχείριση των φραγμάτων. Αυτό έπρεπε να είναι ανεπήτρεπτο!!!!

User avatar
Greg
Posts: 3067
Joined: Tue Aug 07, 2007 3:54 pm
Location: by the sea

Re: C.A.B.A.C

Post by Greg »

εχω λαθος που τους εβαφτησα τμημα μ@λ...ιας ? Μαθεται επιτελους να εργαζεστε για τα λεφτα που πληρωνεστε αχρηστοι καρεκλοκενταυροι
Esox Lucius

User avatar
admin
Site Admin
Posts: 3153
Joined: Tue Dec 19, 2006 1:38 pm

Re: C.A.B.A.C

Post by admin »

Χθές ο κύριος Λοϊζίδης βγήκε και στο Ράδιο Άστρα ΜΟΝΟΣ του να πεί τα δικά του σήμερα μεταξύ των ωρών 9,20-10 θα ακούσει και τα δικά μου

User avatar
angiec
Posts: 1088
Joined: Sun Nov 29, 2009 12:48 pm
Location: ΛΕΥΚΩΣΙΑ

Re: C.A.B.A.C

Post by angiec »

admin wrote:Χθές ο κύριος Λοϊζίδης βγήκε και στο Ράδιο Άστρα ΜΟΝΟΣ του να πεί τα δικά του σήμερα μεταξύ των ωρών 9,20-10 θα ακούσει και τα δικά μου
Νάσε καλά Άριστε του τα είπες μια χαρά και ναι δεν θα του περάσει!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Post Reply

Return to “Ψάρεμα από ακτή”