είμαι καινούργιο μέλος και καινούργιος στο ψαροτούφεκο

andrikos
Posts: 241
Joined: Mon Jun 28, 2010 9:39 am
Location: λευκωσια-αγια βαρβαρα

είμαι καινούργιο μέλος και καινούργιος στο ψαροτούφεκο

Post by andrikos »

Για σας σε όλους είμαι από αγια βαρβαρα λευκωσίας δεν είμαι ενήλικας ακόμα και ξεκίνησα το ψαροντούφεκο πέρσι το καλοκαίρι με ένα εξηντάρη ψαροτούφεκο και θέλω να μου απαντήσετε στα ερωτήματα μου για να ξεπεράσω τα 5-6 μετρα: 1.όταν φτάσω σε αυτό το βάθος πόνο τα αυτιά μου τι μπορώ να κάνω? και 2:τι μπορώ να κάνω για την άπνοια μου? Αντέχω μονο 40 δευτερόλεπτα αν μπορείτε πείτε μου και άλλες σημαντικές πληροφορίες ευχάριστο!

User avatar
admin
Site Admin
Posts: 3153
Joined: Tue Dec 19, 2006 1:38 pm

Re: είμαι καινούργιο μέλος και καινούργιος στο ψαροτούφεκο

Post by admin »

andrikos wrote:Για σας σε όλους είμαι από αγια βαρβαρα λευκωσίας δεν είμαι ενήλικας ακόμα και ξεκίνησα το ψαροντούφεκο πέρσι το καλοκαίρι με ένα εξηντάρη ψαροτούφεκο και θέλω να μου απαντήσετε στα ερωτήματα μου για να ξεπεράσω τα 5-6 μετρα: 1.όταν φτάσω σε αυτό το βάθος πόνο τα αυτιά μου τι μπορώ να κάνω? και 2:τι μπορώ να κάνω για την άπνοια μου? Αντέχω μονο 40 δευτερόλεπτα αν μπορείτε πείτε μου και άλλες σημαντικές πληροφορίες ευχάριστο!
Aντρικο καλωσόρισες στην παρέα μας. Λοιπόν τα θέματα που σε απασχολούν έχουν ισως υποθεί σε ποιό παλιες συζητήσεις αρα πρέπει να διαβάσεις λίγα παλιά τοπικσ και θα βρεις πολλές απαντήσεις. Το θέμα με ατα αυτιά σου είναι θέμα εξίσωσης της πίεση. Το θέμα της άπνοιας είναι θέμα σωστών αναπνοών και προπόνησης. Το καλύτερο που έχεις να κάνεις στοπαρών στάδιο είναι να βρείς ένα ποιό έμπειρο ζευγάρι για να πηγαίνεις μαζί του και να σου εξηγήσςι 5-6 πράγματα (βεβαιώσου ότι αυτός ξέρει) το ποιό σωστό είναι να παρακολουθήσεις ένα σχολείο ελεύθερης κατάδυσης για να λύσεις όλα σου τα ερωτήματα και να μάθεις και αρκετά άλλα πράγματα για να είσαι ασφαλής

andrikos
Posts: 241
Joined: Mon Jun 28, 2010 9:39 am
Location: λευκωσια-αγια βαρβαρα

Re: είμαι καινούργιο μέλος και καινούργιος στο ψαροτούφεκο

Post by andrikos »

ok ευχάριστο πολύ!

User avatar
Giorkos
Posts: 2215
Joined: Wed Dec 05, 2007 10:29 am

Re: είμαι καινούργιο μέλος και καινούργιος στο ψαροτούφεκο

Post by Giorkos »

Γεια σου Αντρίκκο,

καλωσόρισες :!:
που κουρκούνα....μέχρι τούνα....

andrikos
Posts: 241
Joined: Mon Jun 28, 2010 9:39 am
Location: λευκωσια-αγια βαρβαρα

Re: είμαι καινούργιο μέλος και καινούργιος στο ψαροτούφεκο

Post by andrikos »

για σου και σε σένα giorko!

costas34
Posts: 5
Joined: Sat Jun 11, 2011 11:04 am

Re: είμαι καινούργιο μέλος και καινούργιος στο ψαροτούφεκο

Post by costas34 »

για σας θα ήθελα να μου λύσετε μιαν απορία αν μπορείτε .σκέφτομαι να αγοράσω ψαροτούφεκο φτηνό για να βουτώ αμάν παο θάλασσας μετίν οικογένεια κάποτε θωρώ "ψαρκα" μπορεί να πεζό τσιαί κανένα κάποτε :lol: αλλα ήθελα να ρωτήσω τα "ψαρκα" που ένα πεζό αν πεζό διότι αιτια φόρο στολή εμετό μαγιό που ένα είμαι που ένατα βάλλω? πχ αν εν κουρκούνα που krouzi που ενάτην βάλω?

mikrosa
Posts: 549
Joined: Fri Apr 22, 2011 8:11 pm
Location: θα με βρεις σε καποια παραλια-βυθο-φρακτη-βραχια ή στον κοσμο μου

Re: είμαι καινούργιο μέλος και καινούργιος στο ψαροτούφεκο

Post by mikrosa »

τες κουρκουνες τες δρακενες και τους σκορπιους να τους βαλεις μεσα στο μαγιο σου :lol:
(οι να καμεις ετσι μ@λ@κ!α)

christos nic
Posts: 525
Joined: Mon Nov 15, 2010 4:39 pm

Re: είμαι καινούργιο μέλος και καινούργιος στο ψαροτούφεκο

Post by christos nic »

costas34 wrote:giasas tha ithela na mou lisete mian aporia an mborite .skeftome na agoraso psarotoufeko ftino gia na voutto aman pao thalasas metin oikogenia kapote thoro psarka mbori na pezo tsie kanena kapote :lol: alla ithela na rotiso ta psarka pou ena pezo an pezo dioti etha foro stoli emeto magio pou ena ime pou enata vallo? px an en kourkouna pou krouzi pou enatin valo?
Καλοσωρισες φιλε γραφε ελληνικα..αν αστειευκεις με το που να βαλεις τα ψαρια συνεχισε να καμνεις ετσι αστεια γιατι εκαμες με και εγελασα αρκετα και για να στο ανταποδωσω και λιγο αν τυχει και κτυπησης κανα λουτσο ποτε μεν τον βαλεις αυτον στο μαγιο σου..
1ο κυνδυνευεις απο δαγκωμα :lol: και 2ο που θα βγεις στην ακτη θα δημιουργησης μεγαλες εντυπωσεις :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:!!
Τωρα αν δεν αστειευκες προσεχε το παρεα μεν το ακουσεις που σου ειπε να τα βαλεις εκεινα τα ψαρια στο μαγιο σου γιατι εχουν ολα δηλητηριο ουτε το λουτσο που σου αναφερα εγω εχει δονταρες :) ..και προσεχε και λιγο γιατι απαγορευεται αυστηρα το ψαροτουφεκο σε παραλιες με κοσμο που κανει μπανιο..καταλαμβαινεις τον λογο..τα ψαροτουφεκα πολλες φορες εκτος που δικο μας λαθος παιζουν και απο μονα τους!
Λυση για να βαλεις τα ψαρια μεσα ειναι τα δυχτακια μεσης που εχουν στα ειδη ψαρικης και η ψαροβελονα που χρειαζεσε και σημαδουρα για να την κρεμας θα σου εξηγηση απο εκει που θα την παρεις.εχει και δυχτακια που κρεμας στην σημαδουρα.

mikrosa
Posts: 549
Joined: Fri Apr 22, 2011 8:11 pm
Location: θα με βρεις σε καποια παραλια-βυθο-φρακτη-βραχια ή στον κοσμο μου

Re: είμαι καινούργιο μέλος και καινούργιος στο ψαροτούφεκο

Post by mikrosa »

christos nic wrote:αν τυχει και κτυπησης κανα λουτσο ποτε μεν τον βαλεις αυτον στο μαγιο σου..
1ο κυνδυνευεις απο δαγκωμα :lol: και 2ο που θα βγεις στην ακτη θα δημιουργησης μεγαλες εντυπωσεις :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:!!
και 3ο να μεν συγχυστεις και να φκαλεις που τον λουτσο το (Λ) και προσθεσεις (Π) και να πεις ηδατε ηντα .... εχω :lol: :lol: :lol:

costas34
Posts: 5
Joined: Sat Jun 11, 2011 11:04 am

Re: είμαι καινούργιο μέλος και καινούργιος στο ψαροτούφεκο

Post by costas34 »

ρε πεδια σοβαρομιλο απλα δεν κατεχο απο υποβριχιο ψαρεμα απλα παο μετιν μασκα και τα πεδιλα και βλεποτα ψαρια ε ιπα που φετος νατα πεζω :lol: :lol: με το διχτιακι που ιπε καπιος ενεχι κινδινο να με κρουσι?και που λετε οτι απαγορευετε το πσαρεμα πιος ελεχει διλαδι αν εσχει καπιον με ψαροτουφεκο?εσχει ψαροφιλακες?οπος τους θιροφιλακες :lol: :lol: :lol: .ευχαριστο για τησ απαντισεις .ι αποριες μου μπορι να ειναι βλακιστικες αλλα τοσα κσερο

mikrosa
Posts: 549
Joined: Fri Apr 22, 2011 8:11 pm
Location: θα με βρεις σε καποια παραλια-βυθο-φρακτη-βραχια ή στον κοσμο μου

Re: είμαι καινούργιο μέλος και καινούργιος στο ψαροτούφεκο

Post by mikrosa »

οι ρε φιλε εν εν βλακιστικες οι ερωτησεις σου. μεν νομιζεις εγω τουτο που σου εγραψα επιδη μπλοφαρω και εν ξερω να σου απαντησω.
επισης ποσον χρωνον εισαι και που μενεις?αα και επαγγελμα?

costas34
Posts: 5
Joined: Sat Jun 11, 2011 11:04 am

Re: είμαι καινούργιο μέλος και καινούργιος στο ψαροτούφεκο

Post by costas34 »

arithmo diavatiriou thelis??????? :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
mikrosa wrote:οι ρε φιλε εν εν βλακιστικες οι ερωτησεις σου. μεν νομιζεις εγω τουτο που σου εγραψα επιδη μπλοφαρω και εν ξερω να σου απαντησω.
επισης ποσον χρωνον εισαι και που μενεις?αα και επαγγελμα?

mikrosa
Posts: 549
Joined: Fri Apr 22, 2011 8:11 pm
Location: θα με βρεις σε καποια παραλια-βυθο-φρακτη-βραχια ή στον κοσμο μου

Re: είμαι καινούργιο μέλος και καινούργιος στο ψαροτούφεκο

Post by mikrosa »

οι ρε καμνει μου και η ταυτοτητα.επισης ηντα φακελο εχεις στην αστυνομια? :lol:
καλα ρε φαε μας :cry: τρεις ερωτησεις σου εκαμα

Nikolas Nklou

Re: είμαι καινούργιο μέλος και καινούργιος στο ψαροτούφεκο

Post by Nikolas Nklou »

costas34 wrote:ρε πεδια σοβαρομιλο απλα δεν κατεχο απο υποβριχιο ψαρεμα απλα παο μετιν μασκα και τα πεδιλα και βλεποτα ψαρια ε ιπα που φετος νατα πεζω :lol: :lol: με το διχτιακι που ιπε καπιος ενεχι κινδινο να με κρουσι?και που λετε οτι απαγορευετε το πσαρεμα πιος ελεχει διλαδι αν εσχει καπιον με ψαροτουφεκο?εσχει ψαροφιλακες?οπος τους θιροφιλακες :lol: :lol: :lol: .ευχαριστο για τησ απαντισεις .ι αποριες μου μπορι να ειναι βλακιστικες αλλα τοσα κσερο
καλοσωρισες στο forum πρωτα απ' ολα :!:
αν σκεφτεσαι να ξεκινησεις με ψαροτουφεκο πολυ απλα αγορασε και μια φτηνη στολη καλοκαιρινη (λεπτη και δεν νομιζω να σε κρουσει η κουρκουνα με το διχτυακι και την στολη) και αν δεις οτι σε τραβα το συγκεκριμενο ψαρεμα αγοραζεις και μια πιο ακριβη :D οχι εν εχει ψαρο-φυλακες αλλα τμημα αλιειας που ειναι υπευθυνο για τον τομεα του ψαρεματος,και αν πιασουν καποιο με ψαροτουφεκο χωρις αδεια τοτε βαζουν προστιμο :) και για το οτι τωρα αρχισες με το ψαρεμα οι ερωτησεις ειναι μια χαρα :D φιλικα Νικολας

User avatar
Giorkos
Posts: 2215
Joined: Wed Dec 05, 2007 10:29 am

Re: είμαι καινούργιο μέλος και καινούργιος στο ψαροτούφεκο

Post by Giorkos »

το πρώτο πράμα που θα γοράσεις εν η σημαδούρα....για να σε βλέπουν τα σκάφη....όσοι έχουν τον νουν τους δηλαδή τζαι προσέχουν....

εσύ όμως θα παίζεις 'αμυντικά' ..... εσύ να έσιης την έννοια για σκάφη....μεν καρτεράς που λλόου τους.....
έβρε τζαι κανέναν παρέα σου να πηαίνετε μαζί....να προσέχετε ο ένας τον άλλο....


μετά γόρασε τζαι στολή αν θέλεις τζαι βελόνες τζαι δύχτια τζαι άδεια :wink:
που κουρκούνα....μέχρι τούνα....

Post Reply

Return to “ΨΑΡΟΝΤΟΥΦΕΚΟ”