ΕΛΕΟΣ ΠΛΕΟΝ

User avatar
apsavvas
Posts: 1045
Joined: Mon Jan 26, 2009 7:22 pm

Re: ΕΛΕΟΣ ΠΛΕΟΝ

Post by apsavvas »

εξακολουθεί το πρόβλημα ψαροτουφεκουν να υπάρχει.
χθες πάλι έκαναν την περίεργη ερώτηση αν χτυπά έξω από το νερό και όταν τους ρωτήσαμε για ποιο λογο δεν απαντούσαν και άλλαζαν κουβέντα
The only source of knowledge is experience

User avatar
caveman
Posts: 3501
Joined: Sat Aug 11, 2007 1:59 pm
Location: Φράγμα Κούρη

Re: ΕΛΕΟΣ ΠΛΕΟΝ

Post by caveman »

Κοπέλλια θέλω την βοήθεια σας!

Θέλω όσοι έχετε φωτογραφίες από φωτιές ή υπολοίματα φωτιάς(απο νυχτερινά ψαρέματα παρανόμων) σε φράγματα να μου τις στείλετε ΟΛΕΣ στο email :arrow: cavemancyproductions@gmail.com ή να τις ποστάρετε δαμέ!

Όσοι θα εξωρμήσετε το ερχόμενο Σαββατοκύριακο κανονίστε βγάλτε φωτογραφίες, διότι σήγουρα σε όποιο φράχτη τζαι να πάτε θα βρείτε αρκετές εστείες φωτιάς!

Είναι για μια επιστολή...
Στις εκλογές 2013, ψηφίζουμε:
==ΤΟΥΡΝΑ==

User avatar
Στάθης
Posts: 824
Joined: Mon Jul 12, 2010 5:58 pm

Re: ΕΛΕΟΣ ΠΛΕΟΝ

Post by Στάθης »

Μέχρι πότε Χαμπή;
Σκουπίδια; Καμουφλαρισμένους κατασκηνωτικούς χώρους; :evil:
no whey no gain

User avatar
caveman
Posts: 3501
Joined: Sat Aug 11, 2007 1:59 pm
Location: Φράγμα Κούρη

Re: ΕΛΕΟΣ ΠΛΕΟΝ

Post by caveman »

Το συντομότερο, άτε το πολύ σε μια βδομάδα, πρέπει να προλάβουμε το κακό! Οι ΑΧΡΗΣΤΟΙ φεύγουν και αφήνουν κάρβουνα ΑΝΑΜΜΕΝΑ χωρίς καμιά πρόληψη(πχ πέτρες γύρο-γύρο) μέσα σε ξερόχωρτα!

Ναι Στάθη, και σκουπίδια!
Στις εκλογές 2013, ψηφίζουμε:
==ΤΟΥΡΝΑ==

User avatar
giannosP
Posts: 479
Joined: Sat Apr 09, 2011 1:12 pm
Location: Λευκωσια - Τσερι

Re: ΕΛΕΟΣ ΠΛΕΟΝ

Post by giannosP »

2-3 φοτογραφιες που τον ταμασσο, καμνεις την δουλια σου! :D :D
Life is a game....Fishing is serious!

User avatar
(CyBasser)
Posts: 2367
Joined: Mon Oct 22, 2007 10:17 pm

Re: ΕΛΕΟΣ ΠΛΕΟΝ

Post by (CyBasser) »

caveman wrote:Το συντομότερο, άτε το πολύ σε μια βδομάδα, πρέπει να προλάβουμε το κακό! Οι ΑΧΡΗΣΤΟΙ φεύγουν και αφήνουν κάρβουνα ΑΝΑΜΜΕΝΑ χωρίς καμιά πρόληψη(πχ πέτρες γύρο-γύρο) μέσα σε ξερόχωρτα!

Ναι Στάθη, και σκουπίδια!
Στείλτε τις παιδιά! Το πρόβλημα είναι πάρα πολύ σοβαρό! Πέρσι τον Σεπτέμβρη επήα με τον πεθερό μου ένα πρωί που την Καλαβασό να δώ τι γίνεται, και ήβραμε αναμμένη φωτιά η οποία έκαιε από εκεί που την άψαν ως το νερό χωρίς να έχει κανένα εκεί. Ευτυχώς εφύσαν προς το νερό, αν εφύσαν που την άλλη, ήταν να ακούμε για άλλη τεράστιων διαστάσεων πυρκαγιά στην περιοχή. Τον Ιούλιο υπήρξε μεγάλων διαστάσεων φωτιά στον ξυλιάτο και μόλις την προλάβαμε η ώρα 9 την νύκτα από παράνομους ψαράδες. Και δυστυχώς, όπως λέει κι ο Χαραλάμπης, το κακό χειροτερεύει συνεχώς, με τις πρώτες ενδείξεις από άσβηστες φωτιές φέτος.. Σε λίγο θα βουρούμε!!! :evil: :evil:
There is fishing, and there is BASS FISHING!
ALWAYS PRACTICE CATCH AND RELEASE!!!

User avatar
sifu-nas
Posts: 912
Joined: Wed May 09, 2007 11:42 am

Re: ΕΛΕΟΣ ΠΛΕΟΝ

Post by sifu-nas »

Ρολανδο εισαι κυπρο?????

PDL-89
Posts: 11
Joined: Mon Mar 21, 2011 9:30 pm

Re: ΕΛΕΟΣ ΠΛΕΟΝ

Post by PDL-89 »

Μερικές φωτογραφίες από την Ταμασό που λήφθηκαν σήμερα.
Σημ. Ήταν αδύνατο να φωτογραφήσω όλα τα σημεία που υπήρχαν εστίες φωτιάς γιατί ήταν πάρα πολλά. Ακόμα περισσότερα ήταν και τα σκουπίδια.
Ενδεικτικά ανεβάζω φωτογραφίες από τρία σημεία υπολειμμάτων φωτιάς.
Attachments
S5000068.JPG
S5000068.JPG (2.43 MiB) Viewed 5998 times
S5000067.JPG
S5000067.JPG (2.44 MiB) Viewed 6004 times
S5000065.JPG
S5000065.JPG (2.4 MiB) Viewed 5996 times

PDL-89
Posts: 11
Joined: Mon Mar 21, 2011 9:30 pm

Re: ΕΛΕΟΣ ΠΛΕΟΝ

Post by PDL-89 »

Εδώ φαίνεται και η ‘σχάρα’ που χρησιμοποιούν για το ψήσιμο! :)
Attachments
S5000070.JPG
S5000070.JPG (2.29 MiB) Viewed 6000 times
S5000069.JPG
S5000069.JPG (2.38 MiB) Viewed 5996 times

User avatar
MariosK
Posts: 3582
Joined: Sun May 04, 2008 6:00 pm
Location: Πάφος
Contact:

Re: ΕΛΕΟΣ ΠΛΕΟΝ

Post by MariosK »

Μπράβο ρε φίλε.

Η S5000065.JPG και η S5000069.JPG εν οι σιηρόττερες :shock: :? . Τέλεια μες τα ξερόχορτα και η δεύτερη κάτω που τα δέντρα!

User avatar
angiec
Posts: 1088
Joined: Sun Nov 29, 2009 12:48 pm
Location: ΛΕΥΚΩΣΙΑ

Re: ΕΛΕΟΣ ΠΛΕΟΝ

Post by angiec »

[quote="caveman"]Κοπέλλια θέλω την βοήθεια σας!

Θέλω όσοι έχετε φωτογραφίες από φωτιές ή υπολοίματα φωτιάς(απο νυχτερινά ψαρέματα παρανόμων) σε φράγματα να μου τις στείλετε ΟΛΕΣ στο email :arrow: cavemancyproductions@gmail.com ή να τις ποστάρετε δαμέ!

Όσοι θα εξωρμήσετε το ερχόμενο Σαββατοκύριακο κανονίστε βγάλτε φωτογραφίες, διότι σήγουρα σε όποιο φράχτη τζαι να πάτε θα βρείτε αρκετές εστείες φωτιάς!

Είναι για μια επιστολή..

Μιά ερώτηση...Δεν μπορούμε να πάρουμε το υλικό και να πάμε ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ γιατί αν περιμένουμε από την επιστολή όσπου να πάει το μύνημα τζιέ νάρτει το χαπάρι ........εκαήκαμε Εγώ πάντως είμαι διαθέσιμη να το κάνω!!

User avatar
apsavvas
Posts: 1045
Joined: Mon Jan 26, 2009 7:22 pm

Re: ΕΛΕΟΣ ΠΛΕΟΝ

Post by apsavvas »

χαμπη στη γερμασογια επιασε το ματι μου ενα να ρειχνει παραγάδι. ενα δυπλοκαμπινο με αμαξουθκια μεσα του χτίστη. Ο τοπος του απεναντη ακριβώς απο το διαγωνισμό alborella που εγινε. Μαλλο ο παρεας θα ειναι και αυτη την Κυριακη εκει.
The only source of knowledge is experience

User avatar
caveman
Posts: 3501
Joined: Sat Aug 11, 2007 1:59 pm
Location: Φράγμα Κούρη

Re: ΕΛΕΟΣ ΠΛΕΟΝ

Post by caveman »

PDL-89 wrote:Μερικές φωτογραφίες από την Ταμασό που λήφθηκαν σήμερα.
Σημ. Ήταν αδύνατο να φωτογραφήσω όλα τα σημεία που υπήρχαν εστίες φωτιάς γιατί ήταν πάρα πολλά. Ακόμα περισσότερα ήταν και τα σκουπίδια.
Ενδεικτικά ανεβάζω φωτογραφίες από τρία σημεία υπολειμμάτων φωτιάς.
Ευχαριστώ πάρα πολύ για το φωτογραφικό υλικό φίλε μου :!: :!:
apsavvas wrote:χαμπη στη γερμασογια επιασε το ματι μου ενα να ρειχνει παραγάδι. ενα δυπλοκαμπινο με αμαξουθκια μεσα του χτίστη. Ο τοπος του απεναντη ακριβώς απο το διαγωνισμό alborella που εγινε. Μαλλο ο παρεας θα ειναι και αυτη την Κυριακη εκει.
Έπιασες καθόλου τα νούμερα του αυτοκινήτου του? Πιάνετε τα νούμερα τους, τραβάτε τζαι καμιά φωτογραφία ή βίντεο για να μπορούμε μετά να δίνουμε στοιχεία στο τμήμα. Την ερχόμενη Κυριακή θα είμαστε στο Πάρκο Αθαλάσσας για τον διαγωνισμό των μορών οπόταν δεν προλαμβένω να περάσω καθόλου που Γερμασόγεια.
angiec wrote:Μιά ερώτηση...Δεν μπορούμε να πάρουμε το υλικό και να πάμε ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ γιατί αν περιμένουμε από την επιστολή όσπου να πάει το μύνημα τζιέ νάρτει το χαπάρι ........εκαήκαμε Εγώ πάντως είμαι διαθέσιμη να το κάνω!!
Η επιστολή θα σταλεί σε πυροσβεστική, τμήμα δασών, θήρα, αστυνομία και ΤΑΘΕ.... να κλείσουμε ραντεβού/συνάντηση και να βρεθουμε με τούτους ούλλους... θα μας πάρει κανένα χρόνο :lol: Οι πυράες οι δυνάμενες ακόμα να μας ζώσουν, πιστεύω είμασται ακριβός στην ώρα μας!
Στις εκλογές 2013, ψηφίζουμε:
==ΤΟΥΡΝΑ==

User avatar
bassman
Posts: 391
Joined: Mon Nov 19, 2007 6:19 pm
Location: Nicosia

Re: ΕΛΕΟΣ ΠΛΕΟΝ

Post by bassman »

Νομίζω τούτη παίρνει βραβείο :o . Μέσα στη ρίζα του πεύκου! :evil:
Attachments
P1000392s.jpg
P1000392s.jpg (377.78 KiB) Viewed 5768 times
I'd rather be fishing!

User avatar
Greg
Posts: 3067
Joined: Tue Aug 07, 2007 3:54 pm
Location: by the sea

Re: ΕΛΕΟΣ ΠΛΕΟΝ

Post by Greg »

ελπιζω να παρουμε καμια φωτια δυναμενη μπουρλοττο το καλοκαιρι..διοτι μονο ετσι καπιοι κυβερνητικοι ισως φιλοτιμηθουν να αρχισουν να καμουν τη δουλια τους
Esox Lucius

Post Reply

Return to “Ψάρεμα γλυκού νερού”