ΦΡΑΓΜΑ ΑΡΑΔΙΠΠΟΥ

Post Reply
mikrosa
Posts: 549
Joined: Fri Apr 22, 2011 8:11 pm
Location: θα με βρεις σε καποια παραλια-βυθο-φρακτη-βραχια ή στον κοσμο μου

ΦΡΑΓΜΑ ΑΡΑΔΙΠΠΟΥ

Post by mikrosa »

παιδια επιεν κανενας τελευτεα στο φραγμα της αραδιπου?
μεν πατε :cry:
επια σημερα επια 5-6 τεραστιους ........... βατραχους με την αποχη και τιποτε αλλο :evil:
μακαρι να εχει τοπο για 5 ψαραδες με αντενες διχος εξαρτηματα!και ψαρι 0. εν γεματο καλαμιονες γυρω-γυρω :evil:
εσχος-εσχος :oops: ειχε 2 ατομα ξενους χωρις αδεια και ενα κυπραιο με αδεια.εν τους εκαταγκειλα γιατι εν ειχε και τιποτε να πιαουν.ασε την βρομα αν εχει κανενας μεσο να γινει τιποτε?ως και το καπαρι ηταν κομένο :cry:
ειχε κατι 5κιλους ............ κουφους μεν πατε :hand: ιδιος αν καποιοι περνετε και μωρα γιατι εν να ξερασουν που την μυροδια το χρωμα τους εν ναν καπως ετσι: :mrgreen:

User avatar
PeRoUkKaS
Posts: 1088
Joined: Fri Nov 02, 2007 6:27 pm
Location: Nicosia

Re: ΦΡΑΓΜΑ ΑΡΑΔΙΠΠΟΥ

Post by PeRoUkKaS »

mikrosa wrote:παιδια επιεν κανενας τελευτεα στο φραγμα της αραδιπου?
μεν πατε :cry:
επια σημερα επια 5-6 τεραστιους ........... βατραχους με την αποχη και τιποτε αλλο :evil:
μακαρι να εχει τοπο για 5 ψαραδες με αντενες διχος εξαρτηματα!και ψαρι 0. εν γεματο καλαμιονες γυρω-γυρω :evil:
εσχος-εσχος :oops: ειχε 2 ατομα ξενους χωρις αδεια και ενα κυπραιο με αδεια.εν τους εκαταγκειλα γιατι εν ειχε και τιποτε να πιαουν.ασε την βρομα αν εχει κανενας μεσο να γινει τιποτε?ως και το καπαρι ηταν κομένο :cry:
ειχε κατι 5κιλους ............ κουφους μεν πατε :hand: ιδιος αν καποιοι περνετε και μωρα γιατι εν να ξερασουν που την μυροδια το χρωμα τους εν ναν καπως ετσι: :mrgreen:
Αραδιππου επια για τελευταια φορα πριν 2 χρονια. Πραγματι η μποχα που τες φαρμες γυρω εν ανηποφορη, ιδιως αμαν ο αερας φυσσα προς το φραγμα. Που ψαρι ειχα πιασει
αρκετα κυπρινακια. Τωρα ρε φιλε, κουφαες τζαι καλαμιονες εννα εβρεις σε ουλλα τα φραγματα. Εν εκαταλαβα που σου εφτεξαν οι καλαμιονες :D :D
Που νερο τι λαλει ο φραχτης? γεματος?
catch & release!
προσεχουμε για να εχουμε!!

mikrosa
Posts: 549
Joined: Fri Apr 22, 2011 8:11 pm
Location: θα με βρεις σε καποια παραλια-βυθο-φρακτη-βραχια ή στον κοσμο μου

Re: ΦΡΑΓΜΑ ΑΡΑΔΙΠΠΟΥ

Post by mikrosa »

ρε φιλε ηταν γεμάτο ως πάνω και ετρεχε λιο νερο και επιενε κατω.με τους καλαμιονες εβαλα τα επιδη εν ξερω ποσο τοπο ειχε για ψαρεμα στις οχθες του πριν 2 χρονια μα τωρα εν εχει τιποτε. εν καμνει αν εχεις αδεια να παεις. αν εισε παρανομος εν νομιζω να κυκλοφορουν και να ελεχουν σε εκεινο το παλιοτοπο . τι δωλοματα εβαζες και επιανες τιποτε αλλο εχτος που κυπρινους?

User avatar
PeRoUkKaS
Posts: 1088
Joined: Fri Nov 02, 2007 6:27 pm
Location: Nicosia

Re: ΦΡΑΓΜΑ ΑΡΑΔΙΠΠΟΥ

Post by PeRoUkKaS »

mikrosa wrote:ρε φιλε ηταν γεμάτο ως πάνω και ετρεχε λιο νερο και επιενε κατω.με τους καλαμιονες εβαλα τα επιδη εν ξερω ποσο τοπο ειχε για ψαρεμα στις οχθες του πριν 2 χρονια μα τωρα εν εχει τιποτε. εν καμνει αν εχεις αδεια να παεις. αν εισε παρανομος εν νομιζω να κυκλοφορουν και να ελεχουν σε εκεινο το παλιοτοπο . τι δωλοματα εβαζες και επιανες τιποτε αλλο εχτος που κυπρινους?
μονο κυπρινους ρε φιλε. καλαμποκι και μπικατινι.
catch & release!
προσεχουμε για να εχουμε!!

mikrosa
Posts: 549
Joined: Fri Apr 22, 2011 8:11 pm
Location: θα με βρεις σε καποια παραλια-βυθο-φρακτη-βραχια ή στον κοσμο μου

Re: ΦΡΑΓΜΑ ΑΡΑΔΙΠΠΟΥ

Post by mikrosa »

και μπικατινι εβαλα και ζυμες εβαλα και ψωμι κανενα μας εν επιασε τιποτε

mikrosa
Posts: 549
Joined: Fri Apr 22, 2011 8:11 pm
Location: θα με βρεις σε καποια παραλια-βυθο-φρακτη-βραχια ή στον κοσμο μου

Re: ΦΡΑΓΜΑ ΑΡΑΔΙΠΠΟΥ

Post by mikrosa »

ΕΕΕ ΕΠΙΑ ΣΤΟΝ ΒΡΟΜΟΛΑΚΟ ΤΖΙΚΑ ΣΤΗΝ ΑΡΑΙΠΠΟΥ-ΤΖΙΚΑ ΣΤΗΝ ΑΡΑΙΠΠΟΥ
ΕΕΕ ΤΖΙΕ ΕΝΕΠΙΑ ΕΝΑ ΒΡΟΜΟΨΑΡΟ,ΤΖΙΕ ΑΝ ΔΕΝ ΜΕ ΠΙΣΤΕΦΚΕΙΣ ΡΕ,ΜΕΣ ΣΤΕΣ ΚΑΛΑΜΙΕΣ ΜΠΕΙΧΤΟΥ-ΜΕΣ ΣΤΕΣ ΚΑΛΑΜΙΕΣ ΜΠΕΙΧΤΟΥ
:violin:
ΕΕΕ ΕΙΧΕ ΚΥΠΡΙΝΟΥΣ ΝΕ ΠΟΛΟΥΣ ΤΩΡΑ ΕΝ ΕΧΕΙ ΚΑΝΕΝΑ-ΤΩΡΑ ΕΝ ΕΧΕΙ ΚΑΝΕΝΑ
ΕΕΕ ΤΖΙΕ ΟΤΙ ΔΩΛΟΜΑ ΘΕΛΙΣ ΔΟΚΙΜΑΣΕ,ΕΝ ΠΙΑΝΕΙ ΚΑΝΕΝΑ-ΕΝ ΠΙΑΝΕΙ ΚΑΝΕΝΑ

Sailor
Posts: 153
Joined: Wed Apr 13, 2011 6:45 pm

Re: ΦΡΑΓΜΑ ΑΡΑΔΙΠΠΟΥ

Post by Sailor »

Συμφωνω μαζι σου,αν ειχε καποια ψαρια εκαθαρισαν τα οι παρανομοι,παντως ειδα μικρα ψαρακια 2-3 βδομαδες πριν,υπομονη του χρονου αυτα τα ορφανα μπορει και να γλυτωσουν μερικα να πιασουν μισο κιλο.Διοτι οι παρανομοι κυπρινακια των 2-4 ποντων τα τρωνε για μαριδα!!!!

mikrosa
Posts: 549
Joined: Fri Apr 22, 2011 8:11 pm
Location: θα με βρεις σε καποια παραλια-βυθο-φρακτη-βραχια ή στον κοσμο μου

Re: ΦΡΑΓΜΑ ΑΡΑΔΙΠΠΟΥ

Post by mikrosa »

μακαρι φιλε μου ναν οπως τα λαλεις αφου υπαρχουν μικρα περκει και σοθουν καμια εκατοστη και με κανενα εμπλουτισμο περκει και ερθει το φραγμα στα κανονικα του

fISHANDCHIPS
Posts: 1547
Joined: Tue Dec 18, 2007 6:01 pm

Re: ΦΡΑΓΜΑ ΑΡΑΔΙΠΠΟΥ

Post by fISHANDCHIPS »

εννε το φράγμα αραδίππου που εφκέρωσε φέτος επειδη αφήσαν την πορτα ανοιχτή ?
εδιχναν το οι ειδήσεις
... φευγω και αφηνω πισω μου σκουπιδια

User avatar
sifu-nas
Posts: 912
Joined: Wed May 09, 2007 11:42 am

Re: ΦΡΑΓΜΑ ΑΡΑΔΙΠΠΟΥ

Post by sifu-nas »

:lol: καφριλλα ο τοπος, επια περσι για λαβρακι :lol: :lol: , εισσε μια βαρκα τζιαμε! σιγουρα κρυσταλλινο νερο που τες τριγυρω φαρμες θα καταληγει στο φραχτη.

User avatar
PeRoUkKaS
Posts: 1088
Joined: Fri Nov 02, 2007 6:27 pm
Location: Nicosia

Re: ΦΡΑΓΜΑ ΑΡΑΔΙΠΠΟΥ

Post by PeRoUkKaS »

fISHANDCHIPS wrote:εννε το φράγμα αραδίππου που εφκέρωσε φέτος επειδη αφήσαν την πορτα ανοιχτή ?
εδιχναν το οι ειδήσεις
οι ρε φιλε. τζινο ηταν το φραγμα στο Κιτι.
catch & release!
προσεχουμε για να εχουμε!!

Post Reply

Return to “ΦΡΑΓΜΑΤΑ”