ΔΙΧΤΥΑ 50 ΜΕΤΡΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΚΤΗ

Post Reply
elcos
Posts: 45
Joined: Wed Mar 09, 2011 3:23 pm

ΔΙΧΤΥΑ 50 ΜΕΤΡΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΚΤΗ

Post by elcos »

ΣΗΜΕΡΑ ΤΟ ΠΡΩΙ ΠΕΡΙΟΧΗ ΜΑΛΑΜΑ ΠΡΩΤΑΡΑΣ 2 ΖΕΜΠΥΛΕΣ ΔΙΚΤΥΑ ΑΠΟ ΕΡΑΣΣΙΤΕΧΝΗ ΨΑΡΑ ΕΖΩΖΑΝ ΤΟΝ ΚΟΛΠΟ ΕΛΕΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΣΣ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ !!!!ΧΤΕΣ 6 ΑΤΟΜΑ ΓΥΡΟΒΟΛΙΑ ΜΕΣΑ ΣΤΟΝ ΚΟΛΠΟ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ Ο ΒΡΑΧΟΣ ΜΑΝΙΤΑΡΙ ΠΡΙΝ ΤΗΝ ΜΜΑΑΔ ΔΕΝ ΑΦΗΚΑΝ ΤΙΠΟΤΕ..ΑΣΤΕ ΠΟΥ ΕΧΩ ΥΠΟΨΙΑ ΟΤΙ ΕΒΑΛΑΝ ΧΛΩΡΙΝΗ ΔΙΟΤΙ ΕΧΑΘΗΚΑΝ ΟΙ ΣΟΡΚΟΙ ΕΛΕΟΣ .....
"Η ηρεμια του ΤΤΑΠΠΟΥ"..............

marioner99
Posts: 4
Joined: Wed Mar 19, 2008 7:10 pm

Re: ΔΙΧΤΥΑ 50 ΜΕΤΡΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΚΤΗ

Post by marioner99 »

φιλε μου

φταιμε κι εμείς, ωσπου δεν τους καταγγέλουμε είμαστε το ιδιο συνένοχοι...

christos nic
Posts: 525
Joined: Mon Nov 15, 2010 4:39 pm

Re: ΔΙΧΤΥΑ 50 ΜΕΤΡΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΚΤΗ

Post by christos nic »

τι 50 μετρα ρε φιλε πολλα ειπες..αφου ειδικα στις περιοχες που λες ειναι τελια εξω διπλα που τους βραχους ποιο δεξια και που την μουττι αριστερα και αν ηταν μονο τουτο,τελοσπαντον..κανω ψαρουτεφεκο τις περιοχες που λες αλλα ποιο μεσα καλοκαιρι και δεν θελεις να ξερεις ποσα δυχτια βαλλουν..
εν γενικα το φενομενο τουτο δεν αφηκαν τοπο χωρις δυχτια και σκεφτουμε να βρω καποια λυση που να πηγαινω εγω γιατι δεν αλλαζει κατι με το θεμα τουτο.

christos nic
Posts: 525
Joined: Mon Nov 15, 2010 4:39 pm

Re: ΔΙΧΤΥΑ 50 ΜΕΤΡΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΚΤΗ

Post by christos nic »

και οταν το τμημα αλιειας δεν κανει τουλαχιστον την παρουσια του μια περιπολια 1 φορα στο τοσο να ακουστη οτι πηγε απο τους τοπακες..σε τοπους που παρουσιαζοντε τουτα τα φενομενα να σκευτει και ο παρανομος οτι μπορει να τον πιασουν ε τι αλλο να περιμενουμε??
σημερα ειδα παρανομια που δεν πιστευα ποτε οτι θα θορουν..ειχεν και τα μωρα του μαζι του και δεν το εκαμνα εγω να τον καταγγειλω να καμουν την δουλεια τους οπως πρεπη τζινοι που πρεπη.

User avatar
mourmouros
Posts: 199
Joined: Thu Jan 01, 2009 9:24 am

Re: ΔΙΧΤΥΑ 50 ΜΕΤΡΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΚΤΗ

Post by mourmouros »

...ΞΕΧΑΣΑΤΕ ΚΑΙ ΤΟ ΒΡΑΔΙΝΟ ΨΑΡΟΤΟΥΦΕΚΑΚΙ...ΙΝΤΑ ΧΑΛΑΡΩΣΗ :text-lol: !
κλι κλι....τα ψαράκια μου!!!

elcos
Posts: 45
Joined: Wed Mar 09, 2011 3:23 pm

Re: ΔΙΧΤΥΑ 50 ΜΕΤΡΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΚΤΗ

Post by elcos »

την αλλη φορα που θα παω ψαρεμα εν να παιρνω τζιαι σιηπεττον μαζι μου................................
"Η ηρεμια του ΤΤΑΠΠΟΥ"..............

inglese.fishing
Posts: 279
Joined: Wed Sep 15, 2010 11:00 pm

Re: ΔΙΧΤΥΑ 50 ΜΕΤΡΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΚΤΗ

Post by inglese.fishing »

elcos wrote:ΣΗΜΕΡΑ ΤΟ ΠΡΩΙ ΠΕΡΙΟΧΗ ΜΑΛΑΜΑ ΠΡΩΤΑΡΑΣ 2 ΖΕΜΠΥΛΕΣ ΔΙΚΤΥΑ ΑΠΟ ΕΡΑΣΣΙΤΕΧΝΗ ΨΑΡΑ ΕΖΩΖΑΝ ΤΟΝ ΚΟΛΠΟ ΕΛΕΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΣΣ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ !!!!ΧΤΕΣ 6 ΑΤΟΜΑ ΓΥΡΟΒΟΛΙΑ ΜΕΣΑ ΣΤΟΝ ΚΟΛΠΟ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ Ο ΒΡΑΧΟΣ ΜΑΝΙΤΑΡΙ ΠΡΙΝ ΤΗΝ ΜΜΑΑΔ ΔΕΝ ΑΦΗΚΑΝ ΤΙΠΟΤΕ..ΑΣΤΕ ΠΟΥ ΕΧΩ ΥΠΟΨΙΑ ΟΤΙ ΕΒΑΛΑΝ ΧΛΩΡΙΝΗ ΔΙΟΤΙ ΕΧΑΘΗΚΑΝ ΟΙ ΣΟΡΚΟΙ ΕΛΕΟΣ .....
Τούτο που αναφέρεις με τα δίχτυα δεν είναι η πρώτη φορά, μακάρι να υπήρχε τρόπος να επαλειφθούν.
Παραπάνω ανησυχητικό είναι αν ευσταθεί η καταγγελία σου για χλωρίνη, γιατί τελευταίος βρίσκω και εγώ πάρα πολλά κουτιά.
Πριν τέσσερα χρόνια ένας ανεγκέφαλος έριξε ένα μπουκάλι χλωρίνη στον κόλπο που ψάρευα για να βγάλει ένα ορφο και από τότε δεν ξανακόντεψε ψάρι αλλά ούτε και ο ίδιος γιατί κατάλαβε το λάθος του.

User avatar
angiec
Posts: 1088
Joined: Sun Nov 29, 2009 12:48 pm
Location: ΛΕΥΚΩΣΙΑ

Re: ΔΙΧΤΥΑ 50 ΜΕΤΡΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΚΤΗ

Post by angiec »

Άκουσα ότι εκεί που βάζουν χλωρίνη ο τόπος γίνεται κρανίου γης και για να αρχίσει να γίνει όπως παλιά χρειάζεται 8-10 χρόνια ,αληθεύει αυτό :?: :?:

christos nic
Posts: 525
Joined: Mon Nov 15, 2010 4:39 pm

Re: ΔΙΧΤΥΑ 50 ΜΕΤΡΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΚΤΗ

Post by christos nic »

Παιδια μια παρακλιση καταλαμβενω την ανυσηχια σας οπως και εγω ειδα καταστρεμενους τοπους..
μην αναφερετε ουσιες η μεθοδους καταστροφικες για την θαλασσα και τα ψαρια γιατι τα θεματα αυτα διαβαζονται και θα διαβαστουν μελλοντικα απο παρα πολλους πολλες φορες οχι και τοσο ευαισθητοποιημενους με την θαλασσα η μικροτερους με λιγοστες γνωσεις για καταστροφικες μεθοδους και πολλα πιθανον να δοκιμασουν κατι που διαβασαν εδω μεσα και βρηκαν ετοιμη ιδεα..
εχω δει και εγω τα φενομενα αυτα σε πολλους τοπους και σε τοπο που υπηρχαν συνεχως ψαρια ολοχρονα..χαθηκαν μετα που αυτα ολα που εκαναν και ο τοπος καταστρεφετε γιατι δεν φυτρωνει ξανα εκει για πολλα χρονια τιποτε για να κοντεψει ψαρι να τραφει απο μικροοργανισμους και να γεννηση,μιλω για περιοχες που εχω παει με ψαροτουφεκο και ειναι σιγουρο ψαρια ουτε για δειγμα πλεον!
δεν ειναι μονο οι μεθοδοι αυτοι που αναφερθηκαν καμνουν και χειροτερα σε συστηματικη βαση και ο λογος κυριος ειναι γιατι δεν εχουν παιδεια ειναι κυριος ανθρωποι που δεν εχουν τις απαραιτητες γνωσεις η ασχολουντε παρανομα και πωλουν τα ψαρια σκευτομενοι μονο το κερδος.

elcos
Posts: 45
Joined: Wed Mar 09, 2011 3:23 pm

Re: ΔΙΧΤΥΑ 50 ΜΕΤΡΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΚΤΗ

Post by elcos »

εμεις τι μπορουμε να κανουμε ? λεω συνεχεια γιατι γιατι να μην μπορω να καμω κατι? κανενας δεν σε λαμβανει υποψη κανενας και ποτε.
"Η ηρεμια του ΤΤΑΠΠΟΥ"..............

User avatar
chrysanthos9
Posts: 1853
Joined: Sun Nov 02, 2008 5:24 pm
Location: madrit spain

Re: ΔΙΧΤΥΑ 50 ΜΕΤΡΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΚΤΗ

Post by chrysanthos9 »

εισαστε καλη εσεις με ερτετε Τεταρτη πρωι η σαββατο πρωι με καλη θαλασσα να δειτε τι καμνουν εμας οι Μ$%^^ ψαρευκω εγω με την σημαδουρα μου κανονικα και ερκουντε 15 που εμενα και βαλουν δυχτια οι μαλακες αλλα γμτ μετα τρυπουν τα δυχτια για αγνοστο λογο :lol: :lol:
Rememper always someone waiting for you at home

christos nic
Posts: 525
Joined: Mon Nov 15, 2010 4:39 pm

Re: ΔΙΧΤΥΑ 50 ΜΕΤΡΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΚΤΗ

Post by christos nic »

chrysanthos9 wrote:και ερκουντε 15 που εμενα και βαλουν δυχτια οι μαλακες αλλα γμτ μετα τρυπουν τα δυχτια για αγνοστο λογο :lol: :lol:
Τρυπουν τους τα δελφινια φιλε μου!!!!!
Προσεχε ρε Χρυσανθε και οσοι πατε παντα σημαδουρα και παρα πολλη εννοια γιατι τις παραπανω φορες εν θωρουν ουτε τις ψηλες σημαδουρες..
Εμενα περσι ηρτε ενας και ξαπολαν σκαρκες 10 μετρα διπλα μου..και η φαση ουλη που εμεινε στον νου μου με το που απομακρυνθηκα λιγο που την βαρκα του ηρταν 2 σουροι μεγαλοι 3-5 κιλα ψαρια μαλλον μπορει να ηταν και τιποτε αλλο δεν ξερω και ηταν παρα πολλα νευρικα και μου εκαναν πολλα γρηγορα γυρους γυρο μου στα 3-3.5 μετρα μακρια μου για 3 λεπτα περιπου και δεν μπορουσα να καμω βολη ηταν πολλα γρηγορα ψαρια και δεν ερχουντα και λιο ποιο κοντα γιατι εβαστουν 75αρι και δεν τους εφτανε η βολη με καμια δυναμη :(
του κυριου τι να του πεις??τα ματια μας και τα αυτια μας δεκατεσερα να τους ακουμε που μακρια πριν ειναι αργα!!!!!!

christos nic
Posts: 525
Joined: Mon Nov 15, 2010 4:39 pm

Re: ΔΙΧΤΥΑ 50 ΜΕΤΡΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΚΤΗ

Post by christos nic »

elcos wrote:εμεις τι μπορουμε να κανουμε ? λεω συνεχεια γιατι γιατι να μην μπορω να καμω κατι? κανενας δεν σε λαμβανει υποψη κανενας και ποτε.
Περιμενεις δηλαδι φιλε μου να σε ακουσουν ετσι τυπου ανθρωποι?
το καιρο που επρεπε να μαθουν και να τους μαθουν ορθους χειρισμους ο νους τους ηταν μονο πας την παττιχα με το χαλουμι :) !
τορα παει τελιωσε γι αυτους μαθανε οτι μαθανε εμεις να δουμε τι θα μαθουμε να προσεχουμε..

elcos
Posts: 45
Joined: Wed Mar 09, 2011 3:23 pm

Re: ΔΙΧΤΥΑ 50 ΜΕΤΡΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΚΤΗ

Post by elcos »

christos nic wrote:
elcos wrote:εμεις τι μπορουμε να κανουμε ? λεω συνεχεια γιατι γιατι να μην μπορω να καμω κατι? κανενας δεν σε λαμβανει υποψη κανενας και ποτε.
Περιμενεις δηλαδι φιλε μου να σε ακουσουν ετσι τυπου ανθρωποι?
το καιρο που επρεπε να μαθουν και να τους μαθουν ορθους χειρισμους ο νους τους ηταν μονο πας την παττιχα με το χαλουμι :) !
τορα παει τελιωσε γι αυτους μαθανε οτι μαθανε εμεις να δουμε τι θα μαθουμε να προσεχουμε..

ΣΩΣΤΟΣΣΣΣΣΣΣΣΣ...............
"Η ηρεμια του ΤΤΑΠΠΟΥ"..............

Post Reply

Return to “Ψάρεμα από ακτή”