Διαγωνισμός ψαρέματος ALBORELLA

PDL-89
Posts: 11
Joined: Mon Mar 21, 2011 9:30 pm

Re: Διαγωνισμός ψαρέματος ALBORELLA

Post by PDL-89 »

θέλω πολλα αλλά δυστυχώς γράφω. Εν πειράζει καλο, ελπίζω να εν σύντομα η επόμενη φορά!! :)

User avatar
konstantinos kalogir
Posts: 1493
Joined: Tue Dec 16, 2008 10:08 pm
Location: Λάρνακα
Contact:

Re: Διαγωνισμός ψαρέματος ALBORELLA

Post by konstantinos kalogir »

PDL-89 wrote:θέλω πολλα αλλά δυστυχώς γράφω. Εν πειράζει καλο, ελπίζω να εν σύντομα η επόμενη φορά!! :)
Να είσαι σίγουρος πως θα διοργανωθούν πολλά παρόμοια event, ειδικά κατά την περίοδο του καλοκαιριού! :D

EVANTHIS LOIZOU
Posts: 2217
Joined: Fri Oct 19, 2007 11:21 am

Re: Διαγωνισμός ψαρέματος ALBORELLA

Post by EVANTHIS LOIZOU »

Sotiris Hajivarnavas.
Please enter his name as a participant.
Thanks.

User avatar
angiec
Posts: 1088
Joined: Sun Nov 29, 2009 12:48 pm
Location: ΛΕΥΚΩΣΙΑ

Re: Διαγωνισμός ψαρέματος ALBORELLA

Post by angiec »

Τελικά το Τμήμα Αλιείας δεν χαρίζει κάστανο .Για τρείς ώρες διαγωνισμό θέλουν παρακαλώ τα 17 ευρώ και δεν τους νοιάζει αν δεν ξαναψαρέψεις δηλ.εγώ θα σκεφτώ να λάβω μέρος ( αν και το θέλω πολύ) γιατί δεν θα την χρησιμοποιήσω ξανά. :evil: :evil: :evil: :oops: :oops: :oops:

User avatar
MariosK
Posts: 3582
Joined: Sun May 04, 2008 6:00 pm
Location: Πάφος
Contact:

Re: Διαγωνισμός ψαρέματος ALBORELLA

Post by MariosK »

angiec wrote:Τελικά το Τμήμα Αλιείας δεν χαρίζει κάστανο .Για τρείς ώρες διαγωνισμό θέλουν παρακαλώ τα 17 ευρώ και δεν τους νοιάζει αν δεν ξαναψαρέψεις δηλ.εγώ θα σκεφτώ να λάβω μέρος ( αν και το θέλω πολύ) γιατί δεν θα την χρησιμοποιήσω ξανά. :evil: :evil: :evil: :oops: :oops: :oops:
Ούτε ομαδικές βγάζουν πλέον?

User avatar
angiec
Posts: 1088
Joined: Sun Nov 29, 2009 12:48 pm
Location: ΛΕΥΚΩΣΙΑ

Re: Διαγωνισμός ψαρέματος ALBORELLA

Post by angiec »

Μάριε του είπα στην αρχή ότι ενδιφερόμουν εγώ ( δεν ανάφερα τον σύνδεσμο) και η απάντηση ήταν Αν όποτε οι συνδέσμοι κάθε λίγο που κάνουν πολλούς διαγωνισμούς εφαντάστηκες πόσα άτομα θα έλεγαν όπως εσύ .....μόνο μιά φορά να ψαρέψουν.....Μου ανάφερε επίσης ότι κάποιος από το περιοδικό τον πήρε και του απάντησε αρνητικά.

User avatar
apsavvas
Posts: 1045
Joined: Mon Jan 26, 2009 7:22 pm

Re: Διαγωνισμός ψαρέματος ALBORELLA

Post by apsavvas »

angiec σου συστήνω να βγάλεις την άδεια επειδή μιας και ασχολήσε με απικο η κ εγγλέζικο θα υπάρξουν κ άλλοι διαγωνισμοί από το fish float club.
The only source of knowledge is experience

User avatar
konstantinos kalogir
Posts: 1493
Joined: Tue Dec 16, 2008 10:08 pm
Location: Λάρνακα
Contact:

Re: Διαγωνισμός ψαρέματος ALBORELLA

Post by konstantinos kalogir »

angiec wrote:Μάριε του είπα στην αρχή ότι ενδιφερόμουν εγώ ( δεν ανάφερα τον σύνδεσμο) και η απάντηση ήταν Αν όποτε οι συνδέσμοι κάθε λίγο που κάνουν πολλούς διαγωνισμούς εφαντάστηκες πόσα άτομα θα έλεγαν όπως εσύ .....μόνο μιά φορά να ψαρέψουν.....Μου ανάφερε επίσης ότι κάποιος από το περιοδικό τον πήρε και του απάντησε αρνητικά.
Επικοινώνησα μαζί τους σήμερα, αλλά θα ξανατηλεφωνίσω αύριο γιατί έλειπε ο υπεύθυνος. Η απάντηση που πήρα ήταν αυτή που λες αλλά θα το προσπαθήσουμε για κάτι καλύτερο. Στην περίπτωση που δεν γίνεται τίποτα θα κανονίσουμε να μοιράσουμε την διαφορά, να βάλουμε ένα ποσό σαν KN ANGLING TACKLE TRADING και όποιος διαγωνιζόμενος θέλει να λάβει μέρος να βάλει το υπόλοιπο μισό. Τουλάχιστον θα έχετε την άδεια στο όνομα σας σε περίπτωση που θέλετε να ξαναψαρέψετε το συγκεκριμένο φράγμα στη διάρκεια του 2011. Όπως είπε και ο apsavvas εν κάτι το οποίο ίσως χρειαστεί αργότερα αφού διοργανώνονται πολλοί διαγωνισμοί. Περισσότερα νέα θα έχω αύριο μέχρι το μεσημέρι.

User avatar
konstantinos kalogir
Posts: 1493
Joined: Tue Dec 16, 2008 10:08 pm
Location: Λάρνακα
Contact:

Re: Διαγωνισμός ψαρέματος ALBORELLA

Post by konstantinos kalogir »

EVANTHIS LOIZOU wrote:Sotiris Hajivarnavas.
Please enter his name as a participant.
Thanks.
Done!! :D

User avatar
Στάθης
Posts: 824
Joined: Mon Jul 12, 2010 5:58 pm

Re: Διαγωνισμός ψαρέματος ALBORELLA

Post by Στάθης »

http://tiny.cc/l726x

5 χιλιάδες κόσμος αλωνίζουν μες τα φράγματα χωρίς αδεια 24 ώρες το 24ωρο, στήνουν καλύφες για να διανυκτερεύουν, ρίχνουν δίκτυα και που 5-6 καλάμια και οι του τμήματος αλιειας πουλουν πνέυμα που το τηλέφωνο σε κάποιον που τουλάχιστον είχε την ευθιξία να ζητήσει άδεια να πάει 1 φορά να ψαρέψει.
no whey no gain

User avatar
konstantinos kalogir
Posts: 1493
Joined: Tue Dec 16, 2008 10:08 pm
Location: Λάρνακα
Contact:

Re: Διαγωνισμός ψαρέματος ALBORELLA

Post by konstantinos kalogir »

Στάθης wrote:http://tiny.cc/l726x

5 χιλιάδες κόσμος αλωνίζουν μες τα φράγματα χωρίς αδεια 24 ώρες το 24ωρο, στήνουν καλύφες για να διανυκτερεύουν, ρίχνουν δίκτυα και που 5-6 καλάμια και οι του τμήματος αλιειας πουλουν πνέυμα που το τηλέφωνο σε κάποιον που τουλάχιστον είχε την ευθιξία να ζητήσει άδεια να πάει 1 φορά να ψαρέψει.
Είμαι σίγουρος πως θα βρεθεί η χρησή τομή! :D

User avatar
angiec
Posts: 1088
Joined: Sun Nov 29, 2009 12:48 pm
Location: ΛΕΥΚΩΣΙΑ

Re: Διαγωνισμός ψαρέματος ALBORELLA

Post by angiec »

Στάθης wrote:http://tiny.cc/l726x

5 χιλιάδες κόσμος αλωνίζουν μες τα φράγματα χωρίς αδεια 24 ώρες το 24ωρο, στήνουν καλύφες για να διανυκτερεύουν, ρίχνουν δίκτυα και που 5-6 καλάμια και οι του τμήματος αλιειας πουλουν πνέυμα που το τηλέφωνο σε κάποιον που τουλάχιστον είχε την ευθιξία να ζητήσει άδεια να πάει 1 φορά να ψαρέψει.
:clap: :clap: :clap: :clap: :clap: :clap: :clap: :clap: :clap: Πες τα χρυσόστομε :!: :!: :!: :!: :!:

User avatar
MariosK
Posts: 3582
Joined: Sun May 04, 2008 6:00 pm
Location: Πάφος
Contact:

Re: Διαγωνισμός ψαρέματος ALBORELLA

Post by MariosK »

Στάθης wrote:http://tiny.cc/l726x

5 χιλιάδες κόσμος αλωνίζουν μες τα φράγματα χωρίς αδεια 24 ώρες το 24ωρο, στήνουν καλύφες για να διανυκτερεύουν, ρίχνουν δίκτυα και που 5-6 καλάμια και οι του τμήματος αλιειας πουλουν πνέυμα που το τηλέφωνο σε κάποιον που τουλάχιστον είχε την ευθιξία να ζητήσει άδεια να πάει 1 φορά να ψαρέψει.
Έτσι ακριβώς ρε φίλε :(. Με την συζήτηση όμως μπορεί να καταλήξουμεν κάπου. Άντζη αν τελικά καταλήξεις να πάρεις άδεια καλύτερα να φκάλεις για όλα τα φράγματα, 34 euro, για να μπορείς να πίενεις και στα φράγματα της Λευκωσίας. Έχει ωραία ψαρέματα με αντένα στα φράγματα.

User avatar
angiec
Posts: 1088
Joined: Sun Nov 29, 2009 12:48 pm
Location: ΛΕΥΚΩΣΙΑ

Re: Διαγωνισμός ψαρέματος ALBORELLA

Post by angiec »

Δεν είναι το θέμα τα λεφτά .Μου αρέσει ο φράχτης σαν τοπος Αλλά είμαι τρελλή για την Θάλασσα και δεν μπορώ να το εξηγήσω αλιώς ,έχω πάθει την πλάκα μου με αυτή, και αν δεν πάω στην εβδομάδα την άλλη είμαι άρρωστη. :oops: :oops:

User avatar
konstantinos kalogir
Posts: 1493
Joined: Tue Dec 16, 2008 10:08 pm
Location: Λάρνακα
Contact:

Re: Διαγωνισμός ψαρέματος ALBORELLA

Post by konstantinos kalogir »

Παιδιά επαναφέρω το θέμα, η ημερομηνία του διαγωνισμού ALBORELLA είναι Κυριακή 15/5/2011 στο φράγμα της Γερμασόγειας. Η έναρξη θα είναι το πρωί και μέχρι το μεσημέρι θα τελειώσουμε. Δυστυχώς δεν βρέθηκε κάποια λύση με το θέμα των αδειών οπότε όποιος ενδιαφέρεται να λάβει μέρος θα πρέπει να προσκομίσει μια ατομική άδεια για ψάρεμα από το Τμήμα Αλιείας. Να σας θυμίσω ότι υπάρχει περιορισμένος αριθμός θέσεων. Επίσης υπάρχει ένα ποσό συμμετοχής 15 ευρώ. Το καλάμι τύπου ALBORELLA θα σας δωθεί περίπου μια ώρα πριν την έναρξη του διαγωνισμού και θα παραμίνει στην κατοχή σας και μετά την λύξη του διαγωνισμού. Απαραίτητη προϋπόθεση να φέρετε μαζί σας keepnet γιατί όλα τα ψάρια θα ελευθερωθούν μετά την λήξη και το μέτρημα τους. Όσοι θέλουν να συμμετάσχουν μπορούν να γραφτούν είτε στο κατάστημα του Άντρου Στυλιανίδη στη Λεμεσό, είτε επικοινωνώντας μαζί μου (99318589) για Λευκωσία, είτε με τον Νικόλα (99277771) για Λάρνακα. Το ποσό των 15 ευρώ θα πρέπει να καταβληθεί με την εγγραφή.
Μέχρι στιγμής από το φόρουμ έχουν δηλώσει συμμετοχή:
MariosK
Caveman
Sotiris Hajivarnavas

Post Reply

Return to “Ψάρεμα γλυκού νερού”