ΤΡΟΠΟΙ ΨΑΡΕΜΑΤΟΣ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΚΤΗ - ΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ MIKADO,VEGA,HIRO

survival shop
Posts: 10
Joined: Fri Mar 18, 2011 10:39 am

ΤΡΟΠΟΙ ΨΑΡΕΜΑΤΟΣ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΚΤΗ - ΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ MIKADO,VEGA,HIRO

Post by survival shop »

Παιδιά γειά σας, ονομάζομαι Πάμπος Θεοδώρου και είμαι ο ιδιοκτήτης του καταστήματος P.TH. SURVIVAL SHOP στην Ξυλοτύμπου. Είμαι συχνός επισκέπτης του φόρουμ και έτσι αποφάφησα να γίνω και εγώ μέλος της παρέας σας.

Καλώς σας βρήκα λοιπόν.

Επι της ευκαιρίας θα ήθελα να σας ανακοινώσω ή καλύτερα να σας προσκαλέσω σε ένα event το οποίο πραγματοποιούμε σε συνεργασία με την εταιρία K.N. ANGLING TACKLE TRADING επίσημους αντιπροσώπους των εταιριών MIKADO, VEGA και HIRO στην Κύπρο.

Η παρουσίαση θα γείνει αύριο Σάββατο 19 Μαρτίου σε παραλία στην περιοχή Δεκέλιας στην Λάρνακα (μετά την παραλία του ΚΟΤ και προς τις βάσεις στα δεξιά όπου υπάρχει ένας άσπρος κούκος). Θέματα της παρουσίασης θα είναι τα είδη και τρόποι ψαρέματος από την ακτή. Ιδιαίτερη έμφαση θα δωθεί στο ψάρεμα surf casting και αντένας όπως επείσης και spinning, bolognese και match.

Κατά την διάρκεια της παρουσίασης θα έχετε την ευκαιρία να έρθετε σε επαφή με όλα τα καινούρια προϊόντα των πιο πάνω εταιριών αλλά και να τα δοκιμάσετε.

Ώρα έναρξης 9 π.μ.

Θα χαρούμε πολύ να σας δούμε εκεί. Κατά την διάρκεια της παρουσίασης θα προσφέρεται καφές και διάφορα σνάκ.

Τέλος, θα ήθελα να πω πως αυτή θα είναι η πρώτη παρουσίαση τρόπων και ειδών ψαρέματος από την ακτή. Θα ακολουθήσουν και άλλες με την επόμενη να έχει οριστεί για τις 10 Απριλίου 2011. Περισσότερες πληροφορίες για την επόμενη παρουσίαση όταν κοντέψουν οι ημέρες.

inglese.fishing
Posts: 279
Joined: Wed Sep 15, 2010 11:00 pm

Re: ΤΡΟΠΟΙ ΨΑΡΕΜΑΤΟΣ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΚΤΗ - ΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ MIKADO,VEGA,HIRO

Post by inglese.fishing »

Πολύ ωραία ενέργεια θα είναι χρήσιμη για νέους ψαράδες και ίσως και για παλαιότερους που θέλουν να αφήσουν τις αντένες. Have fun.

survival shop
Posts: 10
Joined: Fri Mar 18, 2011 10:39 am

Re: ΤΡΟΠΟΙ ΨΑΡΕΜΑΤΟΣ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΚΤΗ - ΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ MIKADO,VEGA,HIRO

Post by survival shop »

ευχαριστώ φίλε μου, κόπιασε αν μπορείς.

ξέρω άργησα λίγο να το ανακοινώσω στο φόρουμ και ίσως κάπιοι να έχουν ήδη κανονήσει κάτι άλλο αλλά υπάρχει αρκετός καιρός μέχρι την επόμενη παρουσίαση για όσους θέλουν να παρευρεθούν.

arkantos
Posts: 37
Joined: Fri Oct 09, 2009 5:08 pm

Re: ΤΡΟΠΟΙ ΨΑΡΕΜΑΤΟΣ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΚΤΗ - ΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ MIKADO,VEGA,HIRO

Post by arkantos »

Κατατοπιστικότατη η παρουσίαση η σημερινή ... Πολύ καλή ενέργεια από το κατάστημα αλλά και από τους εισαγωγής των εταιρειών
συζητήθηκαν θέματα τόσο για αρχάριους όσο και για πιο προχορημένους ...
Καλή συνέχεια

christos nic
Posts: 525
Joined: Mon Nov 15, 2010 4:39 pm

Re: ΤΡΟΠΟΙ ΨΑΡΕΜΑΤΟΣ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΚΤΗ - ΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ MIKADO,VEGA,HIRO

Post by christos nic »

Να σας συγχαιρω για την ενεργεια σας αυτη..!!
προσωπικα κατι τετοιο περιμενα πολυ καιρο να γινει κυπρο(δεν ξερω αν το εκαναν και αλλοι) και επιτελους εχουμε την ευκαιρια να δοκιμασουμε ενα καλαμι πριν να το αγορασουμε και να μας πει και 2 λογια καποιος ποιο ειδικος :!:
δεν μπορουσα δυστηχος για σημερα αλλα την επομενη σας παρουσιαση δεν θα την χασω!
αν η ενεργεια σας αυτη συνοδευεται και απο ενδιαφερον προς την θαλασσα και τον χωρο γενικοτερα σας συγχαιρω διπλα!

orfos
Posts: 515
Joined: Sat Jan 08, 2011 1:31 pm

Re: ΤΡΟΠΟΙ ΨΑΡΕΜΑΤΟΣ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΚΤΗ - ΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ MIKADO,VEGA,HIRO

Post by orfos »

christos nic wrote:Να σας συγχαιρω για την ενεργεια σας αυτη..!!
προσωπικα κατι τετοιο περιμενα πολυ καιρο να γινει κυπρο(δεν ξερω αν το εκαναν και αλλοι) και επιτελους εχουμε την ευκαιρια να δοκιμασουμε ενα καλαμι πριν να το αγορασουμε και να μας πει και 2 λογια καποιος ποιο ειδικος :!:
δεν μπορουσα δυστηχος για σημερα αλλα την επομενη σας παρουσιαση δεν θα την χασω!
αν η ενεργεια σας αυτη συνοδευεται και απο ενδιαφερον προς την θαλασσα και τον χωρο γενικοτερα σας συγχαιρω διπλα!
Συμφωνω απολυτα φιλε Χρηστο
Εχετε και τα δικα μου συγχαρητηρια!

survival shop
Posts: 10
Joined: Fri Mar 18, 2011 10:39 am

Re: ΤΡΟΠΟΙ ΨΑΡΕΜΑΤΟΣ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΚΤΗ - ΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ MIKADO,VEGA,HIRO

Post by survival shop »

Παιδια γειας σας και παλυ,

θα ηθελα να πω ενα μεγαλο ευχαριστω σε οσους παρευρεθηκαν στην παρουσιαση των ειδων ψαρεματος απο την ακτη αλλα και στους αντιπροσωπους των προιοντων MIKADO, HIRO και VEGA.

Πραγματικα ηταν μια εξαιρετικη εμπειρια για ολους μας αλλα και μια εξαιρετικη ΑΡΧΗ αφου θα καθιερωθει και θα υπαρχουν συχνα παρομοιες επειδήξεις - παρουσιασεις. Ολοι οι παρευρισκομενοι εδειξαν μεγαλο ενδιαφερον και ενθουσιασμο καθ' ολη την διαρκεια του σεμιναριου και αυτο αποτελει ενα μεγαλο κινητρο για εμας.

Ενα μεγαλο ευχαριστω στον Νικολα Θεοχαρους ο οποιος μοιραστηκε τις γνωσεις και τις εμπειριες του με τους παρευρισκομενους και εδειξε πως θελει να βοηθησει τον κοσμο να μαθει καποια πραγματα παραπανω σχετικα με το ψαρεμα απο την ακτη. Ηταν πολυ ουσιαστικος και αριστα προετοιμασμενος ωστε να λυσει τις αποριες οποιουδηποτε παρευρισκομενου και καταφερε να μεταδωσει αρτια τα λογια του σε ολους μας.

Το πιο ευχαριστο απο ολα ειναι να βλεπεις ατομα σαν τον Νικολα Θεοχαρους και τον Κωνσταντινο Καλογηρου, ατομα τα οποια ειναι προθυμα ανα πασα στιγμη να βοηθησουν τον οποιονδηποτε θελει να ασχοληθει με το ψαρεμα και να λυσουν καθε απορια του. Ειναι σπανιο να βλεπεις εισαγωγεις ειδων αλιειας να αφιερωνουν τοσο χρονο και να δειχνουν τοσο ενδιαφερον για να βοηθησουν τους συνανθρωπους τους να μαθουν 2-3 πραγματα παραπανω.

Τετοια σεμιναρια - παρουσιασεις ειναι πρωτοποριακα αλλα και πολυ βοηθητικα για τον τοπο μας αφου πολυ λιγοι εως κανενας αλλος δεν ασχοληθηκε να κανει παρουσιαση σε παραλια, να μας εξηγησει ορισμενα πραγματα επι τοπου, να μας τα δειξει σε πραξη (να δεσει παραμαλλα, να στησει καλαμι και να κανει βολη) σε αντιθεση με το να κανει μια απλη θεωριτικη και ανουσια παρουσιαση σε μια αιθουσα.

Τελος, θελω να πω πως καταβαλλεται μια ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΗ προσπαθεια απο τα παιδια της K.N. ANGLING TACKLE TRADING (Νικολα Θεοχαρους και Κωνσταντινο Καλογηρου) επισημους αντιπροσωπους των εταιριων MIKADO, VEGA και HIRO για να καλυτερεψει στο μεγιστο δυνατον ο χωρος και η αγορα γυρω απο το ψαρεμα, μια προσπαθεια η οποια πρεπει να πιστωθει εξ' ολοκληρου σε αυτους.

Τα συγχαρητηρια μου παιδια και την ευγνωμοσυνη μου για την προσπαθεια που καταβαλλεται και το ενδιαφερον που δειχνετε για να βοηθησετε. Ειμαι σιγουρος πως με την προσπαθεια σας και την θεληση που εχετε θα αλλαξετε πολλα σε αυτο τον χωρο (του ψαρεματος) και ειμαι σιγουρος πως θα πατε μπροστα. Ο χωρος μας χρειαζετε τετοιους εισαγωγεις και πανω απ ολα τετοιους ανθρωπους.

Επομενο ραντεβου 10 Απριλιου 2011. Η παραλια θα ανακοινωθει οταν πλησιασουν οι ημερες.

Ευχαριστω και παλυ θα σας περιμενουμε στις 10 του Απριλη.

survival shop
Posts: 10
Joined: Fri Mar 18, 2011 10:39 am

Re: ΤΡΟΠΟΙ ΨΑΡΕΜΑΤΟΣ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΚΤΗ - ΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ MIKADO,VEGA,HIRO

Post by survival shop »

christos nic wrote:Να σας συγχαιρω για την ενεργεια σας αυτη..!!
προσωπικα κατι τετοιο περιμενα πολυ καιρο να γινει κυπρο(δεν ξερω αν το εκαναν και αλλοι) και επιτελους εχουμε την ευκαιρια να δοκιμασουμε ενα καλαμι πριν να το αγορασουμε και να μας πει και 2 λογια καποιος ποιο ειδικος :!:
δεν μπορουσα δυστηχος για σημερα αλλα την επομενη σας παρουσιαση δεν θα την χασω!
αν η ενεργεια σας αυτη συνοδευεται και απο ενδιαφερον προς την θαλασσα και τον χωρο γενικοτερα σας συγχαιρω διπλα!
φιλε Χριστο σε ευχαριστω για τα καλα σου λογια θα σε περιμενω την Κυριακη 10 του Απριλη και θα χαρω πολυ να γνωριστουμε και να τα πουμε απο κοντα.

φιλε μου ορφε σε ευχαριστω και εσενα για τα καλα σου λογια. καναμε την αρχη και ειναι απο το χερι ολων μας να καθιερωθει σαν θεσμος και να γινετε συχνα.

σας ευχαριστω και παλυ

nicolas theocharous
Posts: 472
Joined: Fri Jun 12, 2009 9:33 am

Re: ΤΡΟΠΟΙ ΨΑΡΕΜΑΤΟΣ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΚΤΗ - ΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ MIKADO,VEGA,HIRO

Post by nicolas theocharous »

φιλε Παμπο σε ευχαριστω πολυ για τα καλα σου λογια

με τη σειρα μου να ευχαριστησω και εγω εκεινους που παρευρεθηκαν.

οπως το ειπες φιλε Παμπο σιγουρα θα υπαρχει και συνεχεια και σιγουρα θα διοργανωθουν αρκετα ακομα τετοια events

ραντεβου ξανα στις 10 Απριλιου

:wink: :wink: :wink: :wink:

chrisostomos
Posts: 259
Joined: Sun Oct 24, 2010 6:44 pm
Location: ΙΔΑΛΙΟΝ
Contact:

Re: ΤΡΟΠΟΙ ΨΑΡΕΜΑΤΟΣ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΚΤΗ - ΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ MIKADO,VEGA,HIRO

Post by chrisostomos »

Η εταιρία δεν έχει Καπίο επίσημο site εν έτη 2011 για να ενημερωθούμε για τα προϊόντα και τις λιανικές τιμές ?


Υ.Γ :Θα ήταν προτιμότερο τα πολύ ενδιαφέροντα σεμινάρια και παρουσιάσεις να γίνονται Κυριακές γιατί δίστιχος αρκετοί εργαζόμαστε Σαβάτι πρωινά και είναι κρίμας να χάνουμε τέτοια event.
Δεν φοβάμαι δεν ελπίζω είμαι παντρεμένος

User avatar
konstantinos kalogir
Posts: 1493
Joined: Tue Dec 16, 2008 10:08 pm
Location: Λάρνακα
Contact:

Re: ΤΡΟΠΟΙ ΨΑΡΕΜΑΤΟΣ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΚΤΗ - ΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ MIKADO,VEGA,HIRO

Post by konstantinos kalogir »

chrisostomos wrote:Η εταιρία δεν έχει Καπίο επίσημο site εν έτη 2011 για να ενημερωθούμε για τα προϊόντα και τις λιανικές τιμές ?


Υ.Γ :Θα ήταν προτιμότερο τα πολύ ενδιαφέροντα σεμινάρια και παρουσιάσεις να γίνονται Κυριακές γιατί δίστιχος αρκετοί εργαζόμαστε Σαβάτι πρωινά και είναι κρίμας να χάνουμε τέτοια event.
Φίλε ιστιοσελίδα ετοιμάζεται, σύντομα θα μπορούμε να σας δώσουμε περαιρέρω στοιχεία. Μπορείτε να βρείτε κάποια από τα προϊόντα μας στο facebook ακολουθώντας το link http://www.facebook.com/pages/KN-Anglin ... 6380223014

Η επόμενη συνάντηση είναι προγραμματισμένη για Κυριακή 10 - Απριλίου, θα χαρούμε να σε δούμε εκεί..! :D

User avatar
admin
Site Admin
Posts: 3153
Joined: Tue Dec 19, 2006 1:38 pm

Re: ΤΡΟΠΟΙ ΨΑΡΕΜΑΤΟΣ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΚΤΗ - ΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ MIKADO,VEGA,HIRO

Post by admin »

Παιδιά εγώ έχω να προτείνω το εξείς αφού θέλετε να κάνετε παρουσίαση τα προϊόντα σας και θέλετε να τα κάνετε και τον Μάϊο και θέλετε να έρθει και κόσμος γιατί δέν έρχεστε να τα κάνετε στην έκθεση όπου θα τα δεί χιλιάδες κόσμος. Μάλιστα με την προσθήκη μιας μικρής πισίνας μπορείτε να κάνετε και πρακτική επίδειξη :idea:

User avatar
konstantinos kalogir
Posts: 1493
Joined: Tue Dec 16, 2008 10:08 pm
Location: Λάρνακα
Contact:

Re: ΤΡΟΠΟΙ ΨΑΡΕΜΑΤΟΣ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΚΤΗ - ΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ MIKADO,VEGA,HIRO

Post by konstantinos kalogir »

admin wrote:Παιδιά εγώ έχω να προτείνω το εξείς αφού θέλετε να κάνετε παρουσίαση τα προϊόντα σας και θέλετε να τα κάνετε και τον Μάϊο και θέλετε να έρθει και κόσμος γιατί δέν έρχεστε να τα κάνετε στην έκθεση όπου θα τα δεί χιλιάδες κόσμος. Μάλιστα με την προσθήκη μιας μικρής πισίνας μπορείτε να κάνετε και πρακτική επίδειξη :idea:
Άριστε λόγο έλλειψης χρόνου δεν θα μπορέσουμε να είμαστε στην έκθεση και τις 4 μέρες έχοντας περίπτερο, αλλά θα φροντίσουμε τα προϊόντα να είναι εκεί μέσω καταστήματος που θα μας αντιπροσωπεύει! :D Θα είμαστε και εμείς εκεί μερικές από τις μέρες αυτές.

nicolas theocharous
Posts: 472
Joined: Fri Jun 12, 2009 9:33 am

Re: ΤΡΟΠΟΙ ΨΑΡΕΜΑΤΟΣ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΚΤΗ - ΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ MIKADO,VEGA,HIRO

Post by nicolas theocharous »

Φιλε Χρυσοστομε σε ευχαριστω για την παραθεση σου οντως οσο αφορα την ιστοσελιδα σε μερικες μερες θα ειναι ετοιμη για το κοινο να την επισκεφθει.

Οσο για την ημερα διεξαγωγης της παρουσιασης αρχικα ηταν προγραμματισμενη για την Κυριακη αλλα κατι ετυχε στον ανθρωπο που εχει το καταστημα και την πηραμε για Σαββατο. Η αρχικη ιδεα ηταν να μετακομισει για τις 10 Απριλιου ημερομηνια η οποια ηταν η μονη που μας βολευε ολους αλλα ειπαμε αντι να κανουμε μονο μια στις 10 Απριλιου να κανουμε 2. Μια το Σαββατο 19/03 και μια Κυριακη 10/04 για τωρα και βεβαιως ολες οι ερχομενες παρουσιασεις θα ειναι Κυριακες αυτο το εγγυουμαι προσωπικα εγω :wink: :wink: :wink:

Οποτε μεν εχεις εννια ηταν απλα για να γεινει η αρχη :wink: :wink:

User avatar
admin
Site Admin
Posts: 3153
Joined: Tue Dec 19, 2006 1:38 pm

Re: ΤΡΟΠΟΙ ΨΑΡΕΜΑΤΟΣ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΚΤΗ - ΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ MIKADO,VEGA,HIRO

Post by admin »

konstantinos kalogir wrote:
admin wrote:Παιδιά εγώ έχω να προτείνω το εξείς αφού θέλετε να κάνετε παρουσίαση τα προϊόντα σας και θέλετε να τα κάνετε και τον Μάϊο και θέλετε να έρθει και κόσμος γιατί δέν έρχεστε να τα κάνετε στην έκθεση όπου θα τα δεί χιλιάδες κόσμος. Μάλιστα με την προσθήκη μιας μικρής πισίνας μπορείτε να κάνετε και πρακτική επίδειξη :idea:
Άριστε λόγο έλλειψης χρόνου δεν θα μπορέσουμε να είμαστε στην έκθεση και τις 4 μέρες έχοντας περίπτερο, αλλά θα φροντίσουμε τα προϊόντα να είναι εκεί μέσω καταστήματος που θα μας αντιπροσωπεύει! :D Θα είμαστε και εμείς εκεί μερικές από τις μέρες αυτές.
Μα δέν είπα να είσαστε στην έκθεση είπα να έρθετε να παρουσιάσετε τα προϊόντα σας ή να κάνετε μια επίδειξη Σάββατο απόγευμα ας πούμε

Post Reply

Return to “Ψάρεμα από ακτή”