Βαριδια ψαρεματος

Nikolas Nklou

Βαριδια ψαρεματος

Post by Nikolas Nklou »

καλησπερα σε ολα τα μελη του forum μας
μπορει να μου πει καποιος εναν ευκολο τροπο για να καμω καλουπια των βαριδιων?

User avatar
admin
Site Admin
Posts: 3153
Joined: Tue Dec 19, 2006 1:38 pm

Re: Βαριδια ψαρεματος

Post by admin »

nikolasarkaka wrote:καλησπερα σε ολα τα μελη του forum μας
μπορει να μου πει καποιος εναν ευκολο τροπο για να καμω καλουπια των βαριδιων?
φίλε παραγγειλε που την break away uk εν πολυ καλα τα καλουπια τους

User avatar
no-nick
Posts: 898
Joined: Thu Feb 15, 2007 9:45 pm

Re: Βαριδια ψαρεματος

Post by no-nick »

nikolasarkaka wrote:καλησπερα σε ολα τα μελη του forum μας
μπορει να μου πει καποιος εναν ευκολο τροπο για να καμω καλουπια των βαριδιων?
αν δεν το ξερης η κατασκευη μολυβιων ειναι επικινδηνη για την υγεια σου. πρεπει να παρης μετρα προστασιας, μια πολυ καλη μασκα ( ακριβη) ειναι πολυ καλη λυση οπως και η ολη δουλεια να γινη σε ανοιτο χωρο.

User avatar
caveman
Posts: 3501
Joined: Sat Aug 11, 2007 1:59 pm
Location: Φράγμα Κούρη

Re: Βαριδια ψαρεματος

Post by caveman »

Βρίσκεις ένα σωρό που το ebay, και πάρα πολύ φτηνά! Είχα αρκετά αλλά έδωσα τα, μάσκα όπως σου έγραψε και ο Νίκος, θέλεις οπωσδήποτε!!
Στις εκλογές 2013, ψηφίζουμε:
==ΤΟΥΡΝΑ==

User avatar
sifu-nas
Posts: 912
Joined: Wed May 09, 2007 11:42 am

Re: Βαριδια ψαρεματος

Post by sifu-nas »

ε φιλε καλυτερα αγορασε , εν τζιαι ειναι ακριβα . εν πολλυ φασαρια να καθεσε να λλιωνεις μπαταριες κλπ.. τζαι οπως ειπαι τζαι ο νικ, πολλα επικυνδινο!

Nikolas Nklou

Re: Βαριδια ψαρεματος

Post by Nikolas Nklou »

sifu-nas wrote:ε φιλε καλυτερα αγορασε , εν τζιαι ειναι ακριβα . εν πολλυ φασαρια να καθεσε να λλιωνεις μπαταριες κλπ.. τζαι οπως ειπαι τζαι ο νικ, πολλα επικυνδινο!
ρε φιλε για εσας δεν ειναι ακριβα αλλα για εμας στον τοπο που ειμαστε(πολη χρυσοχους) ενα καταστημα εχουμε τζε κοφκει μας την :chores-chopwood: κανονικοτατα...3 βαριδια 5 ευροπουλα :!: :!: :!:

γίωργος κυρίακου
Posts: 190
Joined: Sat Oct 16, 2010 11:54 am

Re: Βαριδια ψαρεματος

Post by γίωργος κυρίακου »

φίλε και εμάς έτσι είναι εαν δεν είναι 5 ευρώ είναι 4,4-50 και εγώ έκανα την σκέψη σου όταν είδα τι τιμές έχουν τα βαρίδια
πιστεύω μια καλή λύση είναι το ebay όπως σου είπε ο φίλος caveman
Ο ΕΠΙΜΕΝΩΝ ΝΙΚΑ

User avatar
no-nick
Posts: 898
Joined: Thu Feb 15, 2007 9:45 pm

Re: Βαριδια ψαρεματος

Post by no-nick »

ρε παιδεια που το ebay μονο τα καλουπια, αν φερεται βαριδια θα σφαχτηται στα μεταφορικα.

User avatar
MariosK
Posts: 3582
Joined: Sun May 04, 2008 6:00 pm
Location: Πάφος
Contact:

Re: Βαριδια ψαρεματος

Post by MariosK »

γίωργος κυρίακου wrote:φίλε και εμάς έτσι είναι εαν δεν είναι 5 ευρώ είναι 4,4-50 και εγώ έκανα την σκέψη σου όταν είδα τι τιμές έχουν τα βαρίδια
πιστεύω μια καλή λύση είναι το ebay όπως σου είπε ο φίλος caveman
Ο Caveman μάλλον εν για καλούπια που εμιλούσεν που το ebay. Που εξωτερικό τα βαρίδια στοιχίζουν παραπάνω γιατί είναι βαρετά και στοιχίζουν τα μεταφορικά. Νικόλα 5 ευρώ 3 βαρίδια δεν είναι καθόλου ακριβά. Το μολύβι, τα καλούπια, το γκάζι, η μάσκα και τα σύρματα που θα έχεις έξοδα θα σου αγοράσουν βαρίθκια για 2 χρόνια, + ο κίνδυνος και η ταλαιπωρία δεν αξίζουν τον κόπο. Καλούπια κάμνουμε αν θέλουμε να κάμουμε κάτι συγκεκριμένο/πατέντα που εν το βρίσκουμε στην αγορά.

User avatar
MariosK
Posts: 3582
Joined: Sun May 04, 2008 6:00 pm
Location: Πάφος
Contact:

Re: Βαριδια ψαρεματος

Post by MariosK »

no-nick wrote:ρε παιδεια που το ebay μονο τα καλουπια, αν φερεται βαριδια θα σφαχτηται στα μεταφορικα.
Επρόλαβες με ρε φίλε...

Nikolas Nklou

Re: Βαριδια ψαρεματος

Post by Nikolas Nklou »

σκεφτουμε το σοβαρα :think: :think: :think: :think: για τα καλουπια αλλα που την αλλη εδιαβασα τι μου εγραψετε,οτι εν επικινδυνο και για το ποσο θα μου κατσουν τουτα ουλλα που θα χρειαστω για να καμνω βαριδια .μπορει τελικα να καταληξω να βουτο και να πιανω τα βαριδια που εκουρατσισαν :lol: :lol: :lol: :lol: :arrow: (εκαμα το 2-3 φορες)

User avatar
c.nadiotis
Posts: 814
Joined: Tue May 19, 2009 9:13 am
Location: «Όταν εγκαταλείπεις την επιφάνεια να θυμάσαι ότι ζεις υπό προϋποθέσεις».
Contact:

Re: Βαριδια ψαρεματος

Post by c.nadiotis »

I live my life a breath at a time

Nikolas Nklou

Re: Βαριδια ψαρεματος

Post by Nikolas Nklou »


γίωργος κυρίακου
Posts: 190
Joined: Sat Oct 16, 2010 11:54 am

Re: Βαριδια ψαρεματος

Post by γίωργος κυρίακου »

MariosK wrote:
γίωργος κυρίακου wrote:φίλε και εμάς έτσι είναι εαν δεν είναι 5 ευρώ είναι 4,4-50 και εγώ έκανα την σκέψη σου όταν είδα τι τιμές έχουν τα βαρίδια
πιστεύω μια καλή λύση είναι το ebay όπως σου είπε ο φίλος caveman
Ο Caveman μάλλον εν για καλούπια που εμιλούσεν που το ebay. Που εξωτερικό τα βαρίδια στοιχίζουν παραπάνω γιατί είναι βαρετά και στοιχίζουν τα μεταφορικά. Νικόλα 5 ευρώ 3 βαρίδια δεν είναι καθόλου ακριβά. Το μολύβι, τα καλούπια, το γκάζι, η μάσκα και τα σύρματα που θα έχεις έξοδα θα σου αγοράσουν βαρίθκια για 2 χρόνια, + ο κίνδυνος και η ταλαιπωρία δεν αξίζουν τον κόπο. Καλούπια κάμνουμε αν θέλουμε να κάμουμε κάτι συγκεκριμένο/πατέντα που εν το βρίσκουμε στην αγορά.
οκ φίλε ευχαριστώ για την διόρθωση :) δεν το εσκέφτηκα για το βάρος των βαριδίων το ότι θα στοιχίσει περισσότερο απο τι τα αγοράζουμε
απο εδώ και ότι είναι μόνο καλούπια δεν το ήξερα :oops:
φίλε nikolasarkaka εγώ κάνω το εξής
όποτε πάω να πίασω σκουλίκια πίανω και 1-2 βαρίδια και έτσι γίνοντε περισσότερα χωρίς να το καταλάβεις :D
αλλά επίσης αυτό που είπες να βουτάς και να τα πίανεις :lol:
Ο ΕΠΙΜΕΝΩΝ ΝΙΚΑ

Nikolas Nklou

Re: Βαριδια ψαρεματος

Post by Nikolas Nklou »

οκ φίλε ευχαριστώ για την διόρθωση :) δεν το εσκέφτηκα για το βάρος των βαριδίων το ότι θα στοιχίσει περισσότερο απο τι τα αγοράζουμε
απο εδώ και ότι είναι μόνο καλούπια δεν το ήξερα :oops:
φίλε nikolasarkaka εγώ κάνω το εξής
όποτε πάω να πίασω σκουλίκια πίανω και 1-2 βαρίδια και έτσι γίνοντε περισσότερα χωρίς να το καταλάβεις :D
αλλά επίσης αυτό που είπες να βουτάς και να τα πίανεις :lol:
οσες φορες εβουτισα εμαζεψα καμια 30 βαριδια αλλα δεν μου εμειναν για πολλυ :D :D εν ωραια πατεντα αλλα πρεπει ναν καλη και η θαλασσα :D :D

Post Reply

Return to “Ψάρεμα από ακτή”