Δολωματα

Nikolas Nklou

Δολωματα

Post by Nikolas Nklou »

καλησπερα
ξερει κανενας να μου πει που μπορω να ηβρω ζωντανα δολωματα στην παφο?(μονοδολια,αμερικανο,μπικατινι)

User avatar
LEONIDAS
Posts: 489
Joined: Thu Sep 27, 2007 2:37 pm
Location: ΛΕΥΚΩΣΙΑ

Re: Δολωματα

Post by LEONIDAS »

nikolasarkaka wrote:καλησπερα
ξερει κανενας να μου πει που μπορω να ηβρω ζωντανα δολωματα στην παφο?(μονοδολια,αμερικανο,μπικατινι)
Χωρίς να έχω ιδιαίτερη γνώση για πάφο απότι ξέρω έχει ένα μεγάλο μαγαζί στην Χλώρακα και ένα εκεί στην κάτω Πάφο απέναντι που την ΕΣΕΛ.
Το ψάρι θέλει υπομονή και το μ....νί κυνήγι.

Nikolas Nklou

Re: Δολωματα

Post by Nikolas Nklou »

ευχαριστω φιλε ...εν ξερω πολλα την παφο για αυτο ρωτω :D :D

User avatar
MariosK
Posts: 3582
Joined: Sun May 04, 2008 6:00 pm
Location: Πάφος
Contact:

Re: Δολωματα

Post by MariosK »

Στην κάτω Πάφο υπάρχει τζε απέναντι που το bowling το FishHunter που φέρνει ζωντάνα.

Nikolas Nklou

Re: Δολωματα

Post by Nikolas Nklou »

Μαριε αν ξερεις τι ζωντανα φερνει ?

User avatar
MariosK
Posts: 3582
Joined: Sun May 04, 2008 6:00 pm
Location: Πάφος
Contact:

Re: Δολωματα

Post by MariosK »

nikolasarkaka wrote:Μαριε αν ξερεις τι ζωντανα φερνει ?
Ακροβάτη, Αμερικάνο και μπικατίνη σίγουρα. Νομίζω φέρνει και μονοδόλια και γεωσκόληκα αλλά εν είμαι τέλεια σίγουρος. Πιάσε τηλέφωνο 26930088 πριν πάεις να σου πει τι έχει.

Nikolas Nklou

Re: Δολωματα

Post by Nikolas Nklou »

ok μαριε thank u :D :D

kyriacos
Posts: 2
Joined: Thu Aug 13, 2009 9:36 am
Location: pafos

Re: Δολωματα

Post by kyriacos »

Εχει και το THALASSA του Μαριου κοντά στην υπεραγορα Παπαντωνιου στην Πάφο . Φέρνει Αμερικανο , ακροβατη , μπικατινι , μονοδολια , φαραω κ.α

Nikolas Nklou

Re: Δολωματα

Post by Nikolas Nklou »

Καλησπερα σε ολα τα μελοι του foroum
Κοπελια/ες εδοκιμασε κανενας απο εσας να εκτρεψει ποτε μπικατινι? :D

EVANTHIS LOIZOU
Posts: 2217
Joined: Fri Oct 19, 2007 11:21 am

Re: Δολωματα

Post by EVANTHIS LOIZOU »

Μισην σικλαν ΠΙΤΕΡΑ ζυμωμενα με διαλυμμα νερου και μαγιας μπυρας. Να ειναι αρκετα υγρα αλλα οχι λασπωμενα. Καλοκαιρι στον ηλιο για δυο μερες να τους πητισουν οι πιτομουγιες, τα σκεπαζεις και σε μερικες μερες εχεις παιχνιδι. Οικολογικα ΜΑΓΚΟΤΣ (που τον τζιαιρον πο μπηκαμεν μες την Ευρωπην εγινικασιν Μπικατινι :lol: :lol: )
ΑΝ δεν τα θελεις οικολογικα, βαλε εναν ψοφισμενο κοτοπουλλο η ψαρι στον ηλλιο για δυο τρεις ημερες τζιαι υστερα σιεπαστο με μιαν βρεμενη σακκουλλαν. Βρωμει πολλα ομως :shock: :shock: :shock:
Νομιζω τα γοραστικα εν καλλυττερα. Απλα παζαρεψε την τιμη :idea:

Nikolas Nklou

Re: Δολωματα

Post by Nikolas Nklou »

EVANTHIS LOIZOU wrote:Μισην σικλαν ΠΙΤΕΡΑ ζυμωμενα με διαλυμμα νερου και μαγιας μπυρας. Να ειναι αρκετα υγρα αλλα οχι λασπωμενα. Καλοκαιρι στον ηλιο για δυο μερες να τους πητισουν οι πιτομουγιες, τα σκεπαζεις και σε μερικες μερες εχεις παιχνιδι. Οικολογικα ΜΑΓΚΟΤΣ (που τον τζιαιρον πο μπηκαμεν μες την Ευρωπην εγινικασιν Μπικατινι :lol: :lol: )
ΑΝ δεν τα θελεις οικολογικα, βαλε εναν ψοφισμενο κοτοπουλλο η ψαρι στον ηλλιο για δυο τρεις ημερες τζιαι υστερα σιεπαστο με μιαν βρεμενη σακκουλλαν. Βρωμει πολλα ομως :shock: :shock: :shock:
Νομιζω τα γοραστικα εν καλλυττερα. Απλα παζαρεψε την τιμη :idea:
thank u κ.Ευάνθη ...αν θα εκαμνα εκτροφη θα εκαμνα την οικολογικη γιατι εχουμε 'καττους' δαμε στην γειτονια τζε δεν θε μεινει τιποτε :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

User avatar
apsavvas
Posts: 1045
Joined: Mon Jan 26, 2009 7:22 pm

Re: Δολωματα

Post by apsavvas »

λένε ότι αν δεν τα αποστείρωσης έχουν αρρώστιες. το ρισκάρεις αυτό ?
σκεφτήκαμε και εμείς να το κάνουμε επειδή χρησιμοποιούμε μεγάλη ποσότητα και δεν συμφέρουν πλέον στη αγορά
The only source of knowledge is experience

User avatar
caveman
Posts: 3501
Joined: Sat Aug 11, 2007 1:59 pm
Location: Φράγμα Κούρη

Re: Δολωματα

Post by caveman »

Εύκολα και καθαρά στην αναπαραγωγή είναι και τα meelworms, πιάννεις ένα σάκκο αλεσμένο καλαμπόκι(25κιλα/7ευρό) σίρνεις μέσα μια ποσότητα που τουν τα σκαθαράκια, αφήνεις τα σε μέρος που να τους χτυπά ήλιος ή κάπου που να είναι ζέστη τελος πάντων τζαι άμα πολλύνουν...... δεν σταματούν με τίποτε, όσπου τους διάς καλαμπόκκι και χώρο θα πολλινίσκουν, για εγγλέζικο είναι ότι πρέπει!
Στις εκλογές 2013, ψηφίζουμε:
==ΤΟΥΡΝΑ==

User avatar
apsavvas
Posts: 1045
Joined: Mon Jan 26, 2009 7:22 pm

Re: Δολωματα

Post by apsavvas »

εβαλες με σε σκεψεις τωρα.
The only source of knowledge is experience

EVANTHIS LOIZOU
Posts: 2217
Joined: Fri Oct 19, 2007 11:21 am

Re: Δολωματα

Post by EVANTHIS LOIZOU »

Ρε Σπηλλια :?: :?:
Εδοκιμασες τα τηανιτα με τ'αφκα καμιαν φοραν οξα καμνεις τα παντα βραστα :lol: :lol: :doh:

Post Reply

Return to “Ψάρεμα από ακτή”