Παλιές φωτογραφίες και εμπειρίες ψαροτουφεκκάδων

User avatar
c.nadiotis
Posts: 814
Joined: Tue May 19, 2009 9:13 am
Location: «Όταν εγκαταλείπεις την επιφάνεια να θυμάσαι ότι ζεις υπό προϋποθέσεις».
Contact:

Re: Ο ΑΡΦΟΣ ΤΟΥ ΑΡΚΟΥ!!

Post by c.nadiotis »

Εφοηθικα σε ρε Νικολα!!! εκαμες τεχιτη θολουρα!!!! και γ..ω την Πατεντα!!! Εμεναν βασανιουν με θκιο εκπεδευτες τουν τες μερες και εν καμνω ψαρεματα αλλα πομεινε ως τα Χριστουγενα και κατι εν να ποσταρουμεν.

Τα σεβη μου!!! :clap: :clap: :clap:

Υ.Γ.
τον αρκον επεξεν τον ο χατζιπαντελας πριν λιον τζαιρον τζαι ηταν πιο μεγαλος που του Νικολα :lol: :lol: :lol: ηταν και πιο μεγαλος που τον ποκλανο μου τον 3αρη.... :x :x :x
I live my life a breath at a time

NIKOLAS HARRIS
Posts: 739
Joined: Wed Sep 24, 2008 7:28 pm
Location: NICOSIA!!

Re: Ο ΑΡΦΟΣ ΤΟΥ ΑΡΚΟΥ!!

Post by NIKOLAS HARRIS »

c.nadiotis wrote:Εφοηθικα σε ρε Νικολα!!! εκαμες τεχιτη θολουρα!!!! και γ..ω την Πατεντα!!! Εμεναν βασανιουν με θκιο εκπεδευτες τουν τες μερες και εν καμνω ψαρεματα αλλα πομεινε ως τα Χριστουγενα και κατι εν να ποσταρουμεν.

Τα σεβη μου!!! :clap: :clap: :clap:

Υ.Γ.
τον αρκον επεξεν τον ο χατζιπαντελας πριν λιον τζαιρον τζαι ηταν πιο μεγαλος που του Νικολα :lol: :lol: :lol: ηταν και πιο μεγαλος που τον ποκλανο μου τον 3αρη.... :x :x :x
Καλα του Χατζιπαντελα ηταν ΟΟΟΟΟ ΑΡΚΟΣΣΣ!!εμενα εν ο μικρος αδελφος!! :dance:

paulos charalambous
Posts: 343
Joined: Sat Sep 29, 2007 8:49 am
Location: Lefkosia

ΛΑΥΡΑΚΑΡΟΣ

Post by paulos charalambous »

εβλεπα φωτογραφιες με παλαια ψαρεμματα ..τζαι εδωκε το ματι μου πας στον λαυρακαρο που επαιξε ο φιλος μου ο Χριστος στο καβερνος πριν 2 χρονια ...
Τζαι εζητησα την αδεια του τζαι ποσταρα τον
Πρεπει ναν διδυμος με τον αρκο του Δημητρη..
Image
Last edited by paulos charalambous on Thu Dec 09, 2010 12:19 am, edited 1 time in total.

cristos5como
Posts: 1
Joined: Fri Jun 18, 2010 3:10 pm

Re: ΛΑΥΡΑΚΑΡΟΣ

Post by cristos5como »

φλε παυλο σε ευχαριστω που εξεθαψες την φωτογραφια.. το ψαρι επεξα το σε μισο μετρο νερο.. τζαι ειδα το σαν επερπατουσα εξω που την παραλια.. με 5αινα τζαι ψαροτουφεκκο του αερα.. μονο μασκα εφωρουσα...

User avatar
Giorkos
Posts: 2215
Joined: Wed Dec 05, 2007 10:29 am

Re: ΛΑΥΡΑΚΑΡΟΣ

Post by Giorkos »

cristos5como wrote:φλε παυλο σε ευχαριστω που εξεθαψες την φωτογραφια.. το ψαρι επεξα το σε μισο μετρο νερο.. τζαι ειδα το σαν επερπατουσα εξω που την παραλια.. με 5αινα τζαι ψαροτουφεκκο του αερα.. μονο μασκα εφωρουσα...

χχεχεε...εθύμισες μου την ιστορία του παρέα μου που τον επερίμενα να έρτει έσσω μου να πάμε κανένα γυρώ τζαι εμφανίστηκεν με μισό λαυράτζιν (που την μέση ται κάτω) πρέπει να ήταν λίο πιο μιάλο που τούτο της φωτό....

επεξήσηγη: όπως έρκετουν έσσω μου παραλιακά (στα 'Τούρτζικα' της Λάρνακας) μπροστά που το σουβλιτζίτικον του Χρυσόστομου είδεν το πουπάνω..(πάλε μισό μέτρο νερό) ...ερώτησε τον Κρις αν ίσιεν ψαροτούφεκο τζαι όντως ο κρις ίσιεν ένα μιτσίν του αέρα...έδωκαν του το, τζαι ο Δημήτρης (ο παρέας) στάθηκε στον νερό, όπλισε , έβαλε το ψτ μέσα τζαι κλικ....

το λαυράτζιν το εμοίρασεν με τον Χρυσόστομο (ο χρυσόστομος εθκιάλεξεν το μπροστά κομμάτι γιατί έθελεν την κκελλέ για την ψαρόσουπα )

:clap: :clap: :clap: :clap: :clap:

παλιά η κουβέντα όμως, όταν το ψάρι υπήρχεν μπόλικο..... :(
που κουρκούνα....μέχρι τούνα....

paulos charalambous
Posts: 343
Joined: Sat Sep 29, 2007 8:49 am
Location: Lefkosia

Re: ΛΑΥΡΑΚΑΡΟΣ

Post by paulos charalambous »

Giorkos wrote:
cristos5como wrote:φλε παυλο σε ευχαριστω που εξεθαψες την φωτογραφια.. το ψαρι επεξα το σε μισο μετρο νερο.. τζαι ειδα το σαν επερπατουσα εξω που την παραλια.. με 5αινα τζαι ψαροτουφεκκο του αερα.. μονο μασκα εφωρουσα...

χχεχεε...εθύμισες μου την ιστορία του παρέα μου που τον επερίμενα να έρτει έσσω μου να πάμε κανένα γυρώ τζαι εμφανίστηκεν με μισό λαυράτζιν (που την μέση ται κάτω) πρέπει να ήταν λίο πιο μιάλο που τούτο της φωτό....

επεξήσηγη: όπως έρκετουν έσσω μου παραλιακά (στα 'Τούρτζικα' της Λάρνακας) μπροστά που το σουβλιτζίτικον του Χρυσόστομου είδεν το πουπάνω..(πάλε μισό μέτρο νερό) ...ερώτησε τον Κρις αν ίσιεν ψαροτούφεκο τζαι όντως ο κρις ίσιεν ένα μιτσίν του αέρα...έδωκαν του το, τζαι ο Δημήτρης (ο παρέας) στάθηκε στον νερό, όπλισε , έβαλε το ψτ μέσα τζαι κλικ....

το λαυράτζιν το εμοίρασεν με τον Χρυσόστομο (ο χρυσόστομος εθκιάλεξεν το μπροστά κομμάτι γιατί έθελεν την κκελλέ για την ψαρόσουπα )

:clap: :clap: :clap: :clap: :clap:

παλιά η κουβέντα όμως, όταν το ψάρι υπήρχεν μπόλικο..... :(
:clap: :clap: αρεσε μου το εβαλε το ψαροτουφεκο μεσα τζε κλικ :lol: ... μα τουτον απο τι μου ειπεν ο χριστος οι φατσιες που φαινουντε κατω που εν ι τζιλια εν που επιθεση που αλλο ψαρι..

NIKOLAS HARRIS
Posts: 739
Joined: Wed Sep 24, 2008 7:28 pm
Location: NICOSIA!!

Re: ΒΑΜΠΙΡ!!!!

Post by NIKOLAS HARRIS »

ΓΙΑ ΝΑ ΚΡΑΤΙΕΜΑΙ ΖΕΣΤΟΣ ΜΕ ΦΡΕΣΚΙΕΣ ΜΝΗΜΕΣ ΣΥΛΛΗΨΗΣ ΤΩΡΑ ΠΟΥ ΜΠΗΚΑΝ ΟΙ ΑΕΡΙΔΕΣ :D ............

Image

User avatar
hdemetris
Posts: 710
Joined: Tue Feb 27, 2007 4:23 pm
Location: Λάρνακα

Re: ΒΑΜΠΙΡ!!!!

Post by hdemetris »

Μπράβο και πάλι Νικόλα. Δώσε λίγες λεπτομέρειες (βάθος, χρόνο κλπ). Αν δεν θέλεις να πεις βάθος στείλε πμ αν είναι εύκολο.
Who the cap fit
Let them wear it

User avatar
Giorkos
Posts: 2215
Joined: Wed Dec 05, 2007 10:29 am

Re: ΒΑΜΠΙΡ!!!!

Post by Giorkos »

ρε νικόλα....

εν να αφήκεις καμιά μπας τζαι καταφέρουμεν τα τζαι μεις....????? :think: :)


κατά τα άλλα όπως πάντα σταθερή δύναμη :clap:
που κουρκούνα....μέχρι τούνα....

User avatar
hdemetris
Posts: 710
Joined: Tue Feb 27, 2007 4:23 pm
Location: Λάρνακα

Re: ΒΑΜΠΙΡ!!!!

Post by hdemetris »

Giorkos wrote:εν να αφήκεις καμιά μπας τζαι καταφέρουμεν τα τζαι μεις....?????
Γιώρκατσε εν τζαιν τίποτε γνωστή φυσιογνωμία η κυρία?
Who the cap fit
Let them wear it

User avatar
Giorkos
Posts: 2215
Joined: Wed Dec 05, 2007 10:29 am

Re: ΒΑΜΠΙΡ!!!!

Post by Giorkos »

hdemetris wrote:Γιώρκατσε εν τζαιν τίποτε γνωστή φυσιογνωμία η κυρία?
:think: :think: :think: :think:

μοιάζει της πάντως ρε...φτιστές οι άτιμες.....:D
που κουρκούνα....μέχρι τούνα....

NIKOLAS HARRIS
Posts: 739
Joined: Wed Sep 24, 2008 7:28 pm
Location: NICOSIA!!

Re: ΒΑΜΠΙΡ!!!!

Post by NIKOLAS HARRIS »

hdemetris wrote:Μπράβο και πάλι Νικόλα. Δώσε λίγες λεπτομέρειες (βάθος, χρόνο κλπ). Αν δεν θέλεις να πεις βάθος στείλε πμ αν είναι εύκολο.
λοιπον φιλουι μου μαλλον τα ψαρια ενωσαν την κακοκαιρια να ερχεται και γυαλωσαν για να φανε!πρωτη φορα ειδα ετσι κοπαδι μεγαλο (200 ψαρια) σε ενα τοπο στην Κυπρο!!ελπιζω να μην ειναι μεμονομενο περιστατικο και να τις βρισκω παντα ετσι καιρο!!αυτη κυκλοφορουσε με ενα κοπαδακι 10-15 ψαριων που ειχε και πιο μεγαλες μέσα!ημουν ομως μονος μου και το βαθος αρκετο ετσι αφου περασαν οι πιο μικρες να με δουν ηρθε αυτη και την βαρεσα μολις κοντεψε,κτυπιοταν αγρια ομως και επειδη το καταλαβα οτι θα σκιζοταν εβουρησα πισω της πλαναριστα καθως αναδυομουν και ευτυχως εβραχωσεν!επομενη βουτια αλλα ουλλα καταθολα και αγχωθηκα οτι θα την χασω!!ξανα βουτια οσον τζαι εθωρουν την ,βολη στο περιπου εμπηκα μες την τρυπα αρπαξα την που τα μαλλια :lol: τζαι εκουβαλησα την στην επιφάνεια!!

User avatar
chrysanthos9
Posts: 1853
Joined: Sun Nov 02, 2008 5:24 pm
Location: madrit spain

Re: ΒΑΜΠΙΡ!!!!

Post by chrysanthos9 »

:clap: :clap: :clap: ωραια η βασιλλοπουλα αχχχχχχ μακαρι να πιαω και εγω καμια :D
Rememper always someone waiting for you at home

User avatar
arisinblue
Posts: 51
Joined: Fri May 14, 2010 1:52 pm

ΟΤΑΝ ΤΑ ΑΜΠΕΛΙΑ ΡΙΧΝΟΥΝ ΤΑ ΦΥΛΛΑ ΤΟΥΣ

Post by arisinblue »

Χρόνια πολλά και καλά Χριστούγεννα σε όλους.

26 Δεκεμβρίου 2010 ήταν η τελευταία μέρα που μπορούσα να βρίσκομαι στο νερό πριν την αλλαγή του χρόνου. Με συνοπτικές διαδικασίες βρέθηκε η παρέα και με ανεβασμένη την ψυχολογία (λόγω του γενικού κλίματος) ξεκινήσαμε ελπίζοντας ότι θα παίρναμε και εμείς το δωράκι μας από τον Άγιο.

Η πρώτες επιλογές δεν έδωσαν τα αναμενόμενα. Αλλαγή πλάνου – τόπου και …………………… χαμός. Τα ψάρια ήταν για άλλη μια φορά εκεί. Ασήμι παντού. Πλατύ χαμόγελο από τους ψαροκυνηγούς που για ακόμα μια φορά οι εκτιμήσεις τους βγήκαν σωστές.
PC260253.jpg
PC260253.jpg (85.09 KiB) Viewed 5499 times
PC260258.jpg
PC260258.jpg (71.43 KiB) Viewed 5497 times
«Απίστευτο» ήταν η λέξη που ακούστηκε πολλές φορές για τον σαργό που ακόμα και ένας 900ρης φάνταζε μικρός μπροστά του. Ψάρι ξεχασμένο από τον χρόνο. Όμορφές εικόνες που εύχομαι να ξαναζήσουμε.
PC260267.jpg
PC260267.jpg (46.85 KiB) Viewed 5502 times
Το 2011 έρχεται με πολλές υποσχέσεις.

Καλή Χρονιά με ασφαλείς βουτιές.

christos nic
Posts: 525
Joined: Mon Nov 15, 2010 4:39 pm

Re: ΟΤΑΝ ΤΑ ΑΜΠΕΛΙΑ ΡΙΧΝΟΥΝ ΤΑ ΦΥΛΛΑ ΤΟΥΣ

Post by christos nic »

Πολλα γεναιοδωρος ο Αγιος μαζι σας :clap: οι φωτογραφιες θελουν καδρωμα παντος :)

Post Reply

Return to “Ψαρέματα-Εμπειρίες”