fish tank bulding

andrikos
Posts: 241
Joined: Mon Jun 28, 2010 9:39 am
Location: λευκωσια-αγια βαρβαρα

fish tank bulding

Post by andrikos »

θέλω να στήσω μια γιάλα με θαλασσινό νερό. επειδή είμαι άσχετος τι εξαρτήματα θα χρειαστώ? ποσο μεγάλη να είναι η γιάλα? τι τροφή να ταΐζω? κάτι άλλο που θα χρειαστώ? ποσα περίπου θα στοιχίσει ? μπορώ να τα βρω που το internet? ευχάριστο! :D

Pambs
Posts: 251
Joined: Sun May 18, 2008 5:22 pm

Re: fish tank bulding

Post by Pambs »

φιλε για πρωτο ενυδρειο το θαλασσινο ειναι δυσκολο. εκτος και αν θα βαλεις νορμαλ ψαρακια

εχεις καποια χρηματα στο νου? στα ενυδρεια ισχυει οσο πιο μεγαλο τοσο πιο ευκολο για αυτο προσπαθα να αγορασεις οσο πιο μεγαλο ενυδρειο μπορεις. το ενυδρειο αναγκαστικα θα το πιασεις απο τη Κυπρο, τα υπολοιπα μπορεις απο εξωτερικο

γραψε ποσα χρηματα μπορεις να διαθεσεις, δυστηχως ολα αρχιζουν απ εκει

andrikos
Posts: 241
Joined: Mon Jun 28, 2010 9:39 am
Location: λευκωσια-αγια βαρβαρα

Re: fish tank bulding

Post by andrikos »

οστά 1000-1200 ate βάλε άλλο κανε να sent! εν λία ?

Pambs
Posts: 251
Joined: Sun May 18, 2008 5:22 pm

Re: fish tank bulding

Post by Pambs »

ρε φιλε πολλοι θα σου πουν εν λια αλλα για αρχη εν καλα. εχε υποψη σου οτι με το θαλασσινο εν πολλα ευκολο να φαεις τα μουτρα/λεφτα σου. θελει διαβασμα και το πιο σημαντικο υπομονη!!! αμαν θα ειναι μονο για ψαρια τοτε εισαι οκ, αμα θα θελεις να βαλεις κοραλια και αλλα ειδη ζωης τοτε θα θελεις πολλα παραπανω

ειδες κατι και σου αρεσε, εχεις υποψη σου τι ψαρια θελεις? και ειχες ποτε σου ενυδρειο εστω και γλυκου νερου?

User avatar
marios
Site Admin
Posts: 1785
Joined: Tue Feb 13, 2007 5:53 pm
Location: Λ/σια.κ/κλι.
Contact:

Re: fish tank bulding

Post by marios »

andrikos wrote:θέλω να στήσω μια γιάλα με θαλασσινό νερό. επειδή είμαι άσχετος τι εξαρτήματα θα χρειαστώ? ποσο μεγάλη να είναι η γιάλα? τι τροφή να ταΐζω? κάτι άλλο που θα χρειαστώ? ποσα περίπου θα στοιχίσει ? μπορώ να τα βρω που το internet? ευχάριστο! :D
Αντρέα ένα από τα καλιτερα ελληνικά site - forum στο είδος του.. :handgestures-thumbupright: http://www.aquatek.gr/vb/showthread.php?t=15393 http://www.aquatek.gr/ καλο διάβασμα :wink:
Τίποτε δεν είναι τόσο χάλια που να μην μπορεί να γίνει χειρότερο!!

andrikos
Posts: 241
Joined: Mon Jun 28, 2010 9:39 am
Location: λευκωσια-αγια βαρβαρα

Re: fish tank bulding

Post by andrikos »

k.Pambs υπολογίζω μονο ψαρια δηλαδή αμάν πιενο ψάρεμα και piano κανένα γίλο κανένα sorkoui έτσι ψαρουτηκια εν κάμει? και k.marie τούτο το ζωντανό βρaχο που μπορώ να το βρω?
Last edited by andrikos on Thu Aug 26, 2010 5:45 am, edited 1 time in total.

andrikos
Posts: 241
Joined: Mon Jun 28, 2010 9:39 am
Location: λευκωσια-αγια βαρβαρα

Re: fish tank bulding

Post by andrikos »

μπορετέ να βάλετε καμια photo που τα ενυδρεία σας?

User avatar
Panayiotis3
Posts: 80
Joined: Thu May 20, 2010 1:33 pm
Location: Μακεδονιτισσα, Λευκωσια

Re: fish tank bulding

Post by Panayiotis3 »

andrikos wrote:μπορετέ να βάλετε καμια photo που τα ενυδρεία σας?
live rock ξερω εχει ενα petshop στην Κληματαρια κοντα στο δημαρχειο Στροβολου. Εχει και οτι αλλο χρειαστεις για θαλασσινο

User avatar
chrysanthos9
Posts: 1853
Joined: Sun Nov 02, 2008 5:24 pm
Location: madrit spain

Re: fish tank bulding

Post by chrysanthos9 »

φιλε περιμενε το απογευμα και θα βαλω το δικο μου φοτο :D
Rememper always someone waiting for you at home

andrikos
Posts: 241
Joined: Mon Jun 28, 2010 9:39 am
Location: λευκωσια-αγια βαρβαρα

Re: fish tank bulding

Post by andrikos »

ok ευχάριστο πολύ! μπορείτε όμως να μου γράψετε στα αγγλικά τι θα χρειαστώ για να κοιτάξω στο internet?

User avatar
marios
Site Admin
Posts: 1785
Joined: Tue Feb 13, 2007 5:53 pm
Location: Λ/σια.κ/κλι.
Contact:

Re: fish tank bulding

Post by marios »

andrikos wrote:ok ευχάριστο πολύ! μπορείτε όμως να μου γράψετε στα αγγλικά τι θα χρειαστώ για να κοιτάξω στο internet?
Αντρικό το site που σου έδωσα γραφή τα πάντα τι σε δυσκολεύει ?? :think: ..ps: μελετά πολύ καλά πριν ξεκινήσεις να κανεις κάτι με θαλασσινό ..αλλιώς είναι πεταμένα λεφτά :!: ps2:photo :arrow: http://www.cyprusfishingmagazine.com/fo ... 2&start=15
Τίποτε δεν είναι τόσο χάλια που να μην μπορεί να γίνει χειρότερο!!

User avatar
admin
Site Admin
Posts: 3153
Joined: Tue Dec 19, 2006 1:38 pm

Re: fish tank bulding

Post by admin »

Μάριε έχει ένα μήνα σχεδόν τώρα που έχω μέσα τα χρυσόψαρα μέσα πώς να προχωρήσω παρακάτω αναπληρώνω το νερό που εξατμίζεται κάθε 3 βδομάδες και προσσθαίτω και λίγα φάρμακα που μου έδωσαν να βάζω με αναλογία.

Pambs
Posts: 251
Joined: Sun May 18, 2008 5:22 pm

Re: fish tank bulding

Post by Pambs »

admin wrote:Μάριε έχει ένα μήνα σχεδόν τώρα που έχω μέσα τα χρυσόψαρα μέσα πώς να προχωρήσω παρακάτω αναπληρώνω το νερό που εξατμίζεται κάθε 3 βδομάδες και προσσθαίτω και λίγα φάρμακα που μου έδωσαν να βάζω με αναλογία.
o admin εισαι και εσυ του sport? τι σκοπευεις να κανεις?

fISHANDCHIPS
Posts: 1547
Joined: Tue Dec 18, 2007 6:01 pm

Re: fish tank bulding

Post by fISHANDCHIPS »

Ασχολήθου λίγο καιρό με διάβασμα μόνο (τα διάφορα φόρουμ θα σε βοηθήσουν πολλά) και μετά ξεκίνα κινήσεις
... φευγω και αφηνω πισω μου σκουπιδια

User avatar
admin
Site Admin
Posts: 3153
Joined: Tue Dec 19, 2006 1:38 pm

Re: fish tank bulding

Post by admin »

Αφού είπαμε τα πάλε κοίταξε πράμα που έκαμα http://www.cyprusfishingmagazine.com/fo ... 6&start=60

Post Reply

Return to “Ψάρεμα από ακτή”