ΕΠΙΘΕΩΡΗΣΗ ΒΑΡΚΑΣ

paulos charalambous
Posts: 343
Joined: Sat Sep 29, 2007 8:49 am
Location: Lefkosia

ΕΠΙΘΕΩΡΗΣΗ ΒΑΡΚΑΣ

Post by paulos charalambous »

ΚΟΠΕΛΛΙΑ ΞΕΡΕΙ ΚΑΝΕΝΑΣ ..ΠΟΣΟ ΚΑΙΡΟ ΘΕΛΕΙ ΓΙΑ ΝΑ ΑΠΕΙ Ι ΒΑΡΚΑ ΕΠΙΘΕΩΡΗΣΗ ΑΠΟ ΤΗΝ ΩΡΑ ΠΟΥ ΕΝ ΝΑ ΣΤΗΛΩ ΤΗΝ ΦΟΡΜΑ?

mariosko
Posts: 724
Joined: Mon Dec 03, 2007 2:08 pm
Location: Λ/ΣΙΑ

Re: ΕΠΙΘΕΩΡΗΣΗ ΒΑΡΚΑΣ

Post by mariosko »

θα σε πιάσουν τηλ απο το γραφειο που θα αναλαβει την επιθεώεηση, δεν παίρνει πολυ καιρο, εμενα πηρε περιπου 10 μέρες απο οτι θυμουμε, εξαρτατε απο το ποσα σκαφη θα εχουν.
Ο βλάκας ειναι ανίκητος...

User avatar
gptochos
Posts: 705
Joined: Tue Apr 17, 2007 7:42 am
Location: Λάρνακα

Re: ΕΠΙΘΕΩΡΗΣΗ ΒΑΡΚΑΣ

Post by gptochos »

Εγω ήμουν πιο τυχερός.... ήρτε η επιστολή τρίτη και την παρασκευή την πήρα για επιθεώρηση :dance:
Ποιος θα ειναι ο τριτος καπετάνιος?

bam bam
Posts: 54
Joined: Wed Jul 14, 2010 4:58 pm

Re: ΕΠΙΘΕΩΡΗΣΗ ΒΑΡΚΑΣ

Post by bam bam »

mariosko wrote:θα σε πιάσουν τηλ απο το γραφειο που θα αναλαβει την επιθεώεηση, δεν παίρνει πολυ καιρο, εμενα πηρε περιπου 10 μέρες απο οτι θυμουμε, εξαρτατε απο το ποσα σκαφη θα εχουν.
ρε φιλε μετα που δκιο χροννια αφτου του Post ....περνει το ιδιο χρονο ακομα για να καμουν επιθεω?? Δηλαδη αν δωκο την φορμα Τριτη ποτε θα επιθεωρηθει??
ακομα εν ετσι χρονοβορα ιστορια??
θενκς

User avatar
AggelosLRK
Posts: 1655
Joined: Thu Apr 24, 2008 6:38 pm

Re: ΕΠΙΘΕΩΡΗΣΗ ΒΑΡΚΑΣ

Post by AggelosLRK »

bam bam wrote:
mariosko wrote:θα σε πιάσουν τηλ απο το γραφειο που θα αναλαβει την επιθεώεηση, δεν παίρνει πολυ καιρο, εμενα πηρε περιπου 10 μέρες απο οτι θυμουμε, εξαρτατε απο το ποσα σκαφη θα εχουν.
ρε φιλε μετα που δκιο χροννια αφτου του Post ....περνει το ιδιο χρονο ακομα για να καμουν επιθεω?? Δηλαδη αν δωκο την φορμα Τριτη ποτε θα επιθεωρηθει??
ακομα εν ετσι χρονοβορα ιστορια??
θενκς
εμενα εκαναν 2 εβδομαδες να με ειδοποιησουν για να μου πουν οτι σε αλλες 2 εβδομαδες θα κανουν την Λαρνακα,πριν 2-3 εβδομαδες αυτη η κουβεντα

bam bam
Posts: 54
Joined: Wed Jul 14, 2010 4:58 pm

Re: ΕΠΙΘΕΩΡΗΣΗ ΒΑΡΚΑΣ

Post by bam bam »

AggelosLRK wrote:
bam bam wrote:
mariosko wrote:θα σε πιάσουν τηλ απο το γραφειο που θα αναλαβει την επιθεώεηση, δεν παίρνει πολυ καιρο, εμενα πηρε περιπου 10 μέρες απο οτι θυμουμε, εξαρτατε απο το ποσα σκαφη θα εχουν.
ρε φιλε μετα που δκιο χροννια αφτου του Post ....περνει το ιδιο χρονο ακομα για να καμουν επιθεω?? Δηλαδη αν δωκο την φορμα Τριτη ποτε θα επιθεωρηθει??
ακομα εν ετσι χρονοβορα ιστορια??
θενκς
εμενα εκαναν 2 εβδομαδες να με ειδοποιησουν για να μου πουν οτι σε αλλες 2 εβδομαδες θα κανουν την Λαρνακα,πριν 2-3 εβδομαδες αυτη η κουβεντα
Ακου κυριε ακου, δεν εχουμεν υποθεσιν δαμεσα δα...εγω παντως θα την κυκλοφορισω την βαρκα ειτε ερτει ειτε εν ερτει για επιθεωρηση....εν εκαταλαβα..γοραζο κατι για να περιμενω την κυβερνηση ποτε θα γινει η ορεξη της ? εννεν κανει που πιαννουν τοσες λιρες συνεχεια που τουντα σκαφοι κλπ , καμνουν τζε καθυστερηση...ας πιασουν τζιαλλο προσωπικο να εξυπηρετα...κυριε λεεισον πιον

User avatar
MariosK
Posts: 3582
Joined: Sun May 04, 2008 6:00 pm
Location: Πάφος
Contact:

Re: ΕΠΙΘΕΩΡΗΣΗ ΒΑΡΚΑΣ

Post by MariosK »

bam bam wrote: Ακου κυριε ακου, δεν εχουμεν υποθεσιν δαμεσα δα...εγω παντως θα την κυκλοφορισω την βαρκα ειτε ερτει ειτε εν ερτει για επιθεωρηση....εν εκαταλαβα..γοραζο κατι για να περιμενω την κυβερνηση ποτε θα γινει η ορεξη της ? εννεν κανει που πιαννουν τοσες λιρες συνεχεια που τουντα σκαφοι κλπ , καμνουν τζε καθυστερηση...ας πιασουν τζιαλλο προσωπικο να εξυπηρετα...κυριε λεεισον πιον
Εν να σε γράψουν τζε να τραβάς τα μαλλιά σου. Ειδικά τωρά το καλοτζέρι έχει αρκετούς ελέγχους...

bam bam
Posts: 54
Joined: Wed Jul 14, 2010 4:58 pm

Re: ΕΠΙΘΕΩΡΗΣΗ ΒΑΡΚΑΣ

Post by bam bam »

MariosK wrote:
bam bam wrote: Ακου κυριε ακου, δεν εχουμεν υποθεσιν δαμεσα δα...εγω παντως θα την κυκλοφορισω την βαρκα ειτε ερτει ειτε εν ερτει για επιθεωρηση....εν εκαταλαβα..γοραζο κατι για να περιμενω την κυβερνηση ποτε θα γινει η ορεξη της ? εννεν κανει που πιαννουν τοσες λιρες συνεχεια που τουντα σκαφοι κλπ , καμνουν τζε καθυστερηση...ας πιασουν τζιαλλο προσωπικο να εξυπηρετα...κυριε λεεισον πιον
Εν να σε γράψουν τζε να τραβάς τα μαλλιά σου. Ειδικά τωρά το καλοτζέρι έχει αρκετούς ελέγχους...
Ποσα το προστιμο?

User avatar
COTSIOS80
Posts: 519
Joined: Thu Mar 05, 2009 9:56 am

Re: ΕΠΙΘΕΩΡΗΣΗ ΒΑΡΚΑΣ

Post by COTSIOS80 »

bam bam wrote:
MariosK wrote:
bam bam wrote: Ακου κυριε ακου, δεν εχουμεν υποθεσιν δαμεσα δα...εγω παντως θα την κυκλοφορισω την βαρκα ειτε ερτει ειτε εν ερτει για επιθεωρηση....εν εκαταλαβα..γοραζο κατι για να περιμενω την κυβερνηση ποτε θα γινει η ορεξη της ? εννεν κανει που πιαννουν τοσες λιρες συνεχεια που τουντα σκαφοι κλπ , καμνουν τζε καθυστερηση...ας πιασουν τζιαλλο προσωπικο να εξυπηρετα...κυριε λεεισον πιον
Εν να σε γράψουν τζε να τραβάς τα μαλλιά σου. Ειδικά τωρά το καλοτζέρι έχει αρκετούς ελέγχους...
Ποσα το προστιμο?
Δικαστηριο. ΕΙδικα αν δεν εχει αδεια κυκλοφοριας το σκαφος.
Ditch the bitch and let's go fishing!

User avatar
plenom'metatopsarem?
Posts: 2114
Joined: Thu Feb 25, 2010 10:48 am

Re: ΕΠΙΘΕΩΡΗΣΗ ΒΑΡΚΑΣ

Post by plenom'metatopsarem? »

σημαντική ερώτηση! : αν το σκάφος πέρασε επιθεώρηση, και μεταβιβαστεί σε άλλο ιδιοκτήτη!...
ισχύει η επιθεώρηση?! επειδή δεν είδα να αναγράφεται πουθενά όνομα...

User avatar
COTSIOS80
Posts: 519
Joined: Thu Mar 05, 2009 9:56 am

Re: ΕΠΙΘΕΩΡΗΣΗ ΒΑΡΚΑΣ

Post by COTSIOS80 »

plenom'metatopsarem? wrote:σημαντική ερώτηση! : αν το σκάφος πέρασε επιθεώρηση, και μεταβιβαστεί σε άλλο ιδιοκτήτη!...
ισχύει η επιθεώρηση?! επειδή δεν είδα να αναγράφεται πουθενά όνομα...
Με την μεταβιβαση γινεται και νεα επιθεωρηση και εκδιδεται νεα αδεια κυκλοφοριας με τα στοιχεια του καινουργιου ιδιοκτητη.
Ditch the bitch and let's go fishing!

User avatar
plenom'metatopsarem?
Posts: 2114
Joined: Thu Feb 25, 2010 10:48 am

Re: ΕΠΙΘΕΩΡΗΣΗ ΒΑΡΚΑΣ

Post by plenom'metatopsarem? »

COTSIOS80 wrote:
plenom'metatopsarem? wrote:σημαντική ερώτηση! : αν το σκάφος πέρασε επιθεώρηση, και μεταβιβαστεί σε άλλο ιδιοκτήτη!...
ισχύει η επιθεώρηση?! επειδή δεν είδα να αναγράφεται πουθενά όνομα...
Με την μεταβιβαση γινεται και νεα επιθεωρηση και εκδιδεται νεα αδεια κυκλοφοριας με τα στοιχεια του καινουργιου ιδιοκτητη.
είναι δυνατόν να μου την έκανε ο πρηγούμενος ιδιοκτήτης?!
γιατί η μεταβίβαση έγινε κανονικά, όπως και η εγγραφή του τρόλλευ και η άδεια επιθεώρησης λήγει το 2012

User avatar
COTSIOS80
Posts: 519
Joined: Thu Mar 05, 2009 9:56 am

Re: ΕΠΙΘΕΩΡΗΣΗ ΒΑΡΚΑΣ

Post by COTSIOS80 »

plenom'metatopsarem? wrote:
COTSIOS80 wrote:
plenom'metatopsarem? wrote:σημαντική ερώτηση! : αν το σκάφος πέρασε επιθεώρηση, και μεταβιβαστεί σε άλλο ιδιοκτήτη!...
ισχύει η επιθεώρηση?! επειδή δεν είδα να αναγράφεται πουθενά όνομα...
Με την μεταβιβαση γινεται και νεα επιθεωρηση και εκδιδεται νεα αδεια κυκλοφοριας με τα στοιχεια του καινουργιου ιδιοκτητη.
είναι δυνατόν να μου την έκανε ο πρηγούμενος ιδιοκτήτης?!
γιατί η μεταβίβαση έγινε κανονικά, όπως και η εγγραφή του τρόλλευ και η άδεια επιθεώρησης λήγει το 2012
Πανω στην αδεια κυκλοφοριας ποιου το ονομα και τα στοιχεια γραφει? το δικο σου οξα του παλιου?
Που εκαμνετε την μεταβιβαση εν σας ειπαν στο ΤΕΝ οτι πρεπει εσυ σαν νεος ιδιοκτητης να κανεις αιτηση για επιθεωρηση?
Για να ληγει το 2012 η αδεια κυκλοφοριας σημαινει οτι ΑΡΧΙΚΑ εκδοθηκε το 2007. Εσυ που ποτε εσχεις την βαρκα?
Ditch the bitch and let's go fishing!

User avatar
plenom'metatopsarem?
Posts: 2114
Joined: Thu Feb 25, 2010 10:48 am

Re: ΕΠΙΘΕΩΡΗΣΗ ΒΑΡΚΑΣ

Post by plenom'metatopsarem? »

είναι δυνατόν να μου την έκανε ο πρηγούμενος ιδιοκτήτης?!
γιατί η μεταβίβαση έγινε κανονικά, όπως και η εγγραφή του τρόλλευ και η άδεια επιθεώρησης λήγει το 2012[/quote]

Πανω στην αδεια κυκλοφοριας ποιου το ονομα και τα στοιχεια γραφει? το δικο σου οξα του παλιου?
Που εκαμνετε την μεταβιβαση εν σας ειπαν στο ΤΕΝ οτι πρεπει εσυ σαν νεος ιδιοκτητης να κανεις αιτηση για επιθεωρηση?
Για να ληγει το 2012 η αδεια κυκλοφοριας σημαινει οτι ΑΡΧΙΚΑ εκδοθηκε το 2007. Εσυ που ποτε εσχεις την βαρκα?[/quote]

από το 2007!
Το καλύτερο που έχω να κάνω νομίζω είναι να πάρω τον προηγούμενο ιδιοκτήτη ένα τηλεφωνο και να ετοιμάζομαι για επιθεώρηση και λοιπά! :?

User avatar
COTSIOS80
Posts: 519
Joined: Thu Mar 05, 2009 9:56 am

Re: ΕΠΙΘΕΩΡΗΣΗ ΒΑΡΚΑΣ

Post by COTSIOS80 »

plenom'metatopsarem? wrote:είναι δυνατόν να μου την έκανε ο πρηγούμενος ιδιοκτήτης?!
γιατί η μεταβίβαση έγινε κανονικά, όπως και η εγγραφή του τρόλλευ και η άδεια επιθεώρησης λήγει το 2012
Πανω στην αδεια κυκλοφοριας ποιου το ονομα και τα στοιχεια γραφει? το δικο σου οξα του παλιου?
Που εκαμνετε την μεταβιβαση εν σας ειπαν στο ΤΕΝ οτι πρεπει εσυ σαν νεος ιδιοκτητης να κανεις αιτηση για επιθεωρηση?
Για να ληγει το 2012 η αδεια κυκλοφοριας σημαινει οτι ΑΡΧΙΚΑ εκδοθηκε το 2007. Εσυ που ποτε εσχεις την βαρκα?[/quote]

από το 2007!
Το καλύτερο που έχω να κάνω νομίζω είναι να πάρω τον προηγούμενο ιδιοκτήτη ένα τηλεφωνο και να ετοιμάζομαι για επιθεώρηση και λοιπά! :?[/quote]

Τον παλιο ιδιοκτητη δεν τον χρειαζεσαι αν οντος εγινε η μεταβιβαση.
Να υποθεσω οτι η αδεια κυκλοφοριας εν του παλιου ιδιοκτητη? :wink:
Παντως εισαι τυχερος πολλα :D :D
Αν σε ρωτησουν γιατι αργησες με την επιθεωρηση που δεν νομιζω, πε τους εκαθετουν η βαρκα.
Ditch the bitch and let's go fishing!

Post Reply

Return to “ΤΕΧΝΙΚΑ ΘΕΜΑΤΑ ΣΚΑΦΩΝ”