Σκαροι!!!

User avatar
SiliS
Posts: 288
Joined: Tue Jan 29, 2008 10:54 am
Location: Λαρνακα
Contact:

Re: ο σκαροφονιας :) (video)

Post by SiliS »

Φιλε εν θα το εκαμνα επειδη εν μου αρεσκουν οι σκαροι :oops:
Καταλαβω το σκεπτικο σου οσον αφορα το οτι σηρνει τα πανω οπως τ αγγουρκα...εν εχει την γλυκα της παλης...αλλα παλι απο την αλλη εν μπορω να ξερω με σιγουρια το τι θα εκαμνε αν εζουσε ακομα 30 χρονια.
Σε σχεση με πολλους που γνωρισα, επαγγελματιες και μη, μαλλον για την ηλικια του, οπως και να το εκανε, σιγουρα εν καλυτερος απο την πλειοψηφια.
Τωρα αν τα αφηνε πισω για να μεγαλωσουν με το σκεπτικο να τα πιασει πιο μεγαλα, παλι εδινε μια ευκαιρια για να γονιμοποιησουν κλπ...εν με πειραζει εμενα προσωπικα...μπορω να πω οτι το εκτιμω και απο πανω αν καποιος δεν το κανει απο περ. συνειδηση αλλα γ αυτο το σκοπο αφου το κερδος ειναι πολυτιμο για το περιβαλον με οτι σκεπτικο εχει ο καθενας στο κεφαλι του.
Αν ομως ο ρυθμος που συνεχιζει καποιος δεν αφηνει το πλυθησμο να ανανεωθει και κατεβαινει, σε μεγεθος, ολο και πιο πολυ τοτε συμφωνω οτι ειναι λαθος.
I d rather be fishing!!!

mariosko
Posts: 724
Joined: Mon Dec 03, 2007 2:08 pm
Location: Λ/ΣΙΑ

Re: ο σκαροφονιας :) (video)

Post by mariosko »

παντος σιγουρα ειναι καλυτερος που τζινους που ειδα εχτες που εκαθουνταν μεσα στην βάρκα (ο θεος να την καμει βαρκα) και εψαρευκαν με αντενες και εφκαλλαν τες κουρκουνουες των 5 γραμμαριων...
Ο βλάκας ειναι ανίκητος...

User avatar
andrea5
Posts: 445
Joined: Sat Dec 06, 2008 8:02 am
Location: λευκωσια

Re: ο σκαροφονιας :) (video)

Post by andrea5 »

συγνωμη που βγαινω εκτος σηζητησης απλα ηθελα να πω για καποιους τυπους στον πυρκο ...τελοσπαντων ηταν καμια 50αρκα 40αρκα χρονων ο καθενας τους ,ταχα πασσ ψαραες ,εν ξερω αν ειχαν τζιαι βαρκα ,αλλα εκατεβηκαν με μια τσεντα κουρκουνουες ,μελανουες ...τζιαι οτι αλλο 5εκ.-10εκατοστα το πολλυ τζιαι εκαμναν τους μαγκες ,νομιζο θεμας εδοκαν τα του εστιατορου να τους τα τηανισει ...σε καποια φασι ηρτεν τζιαι ενας αλλος φιλος τους τζιαι λαλουν του ελα να σου διξο ποσα επιαμεν σαν τα μωρα τζιαι εσιερουνταν ...ελεος :)

User avatar
MariosK
Posts: 3582
Joined: Sun May 04, 2008 6:00 pm
Location: Πάφος
Contact:

Re: ο σκαροφονιας :) (video)

Post by MariosK »

Vintage wrote:
caveman wrote:Πρώτα αυτό ΔΕΝ είναι ψάρεμα, αλλά ακόμα και εάν ήταν... τι το ωραίο έχει που σας άρεσε όλους τόσο πολύ? Το ότι ξιτιμάζει ούλλη την ώρα? την μάνα του σκάρου, τον τζίρη του σκάρου τζαι το σόι του ολόκληρο? Ή που ψαρεύει με δύο καλάμια... δεν τον εύτανε που έβγαλε ένα σορώ ήθελε να τους πιάνει και δύο δύο.

Ακριβός αυτά τα άτομα(νοοτροπεία) ήταν και είναι το πρόβλημα μας Vintage
Χμμμ...
Η κακή του νοοτροπεία έχει να κάνει με τις βρισιές? Με τα 2 καλάμια? Που είναι και baboo αντί να χρησιμοποιεί τα οικολογικά carbon...

Αντί εσείς που αυτόονομάστηκατε "προστάτες" να τονίζατε το ότι το ψάρεμα αυτού του ανθρώπου είναι επιλεκτικό και τα μίκρα επιστρέφονται στη θάλασσα
Μας λέτε κιόλας πως το κάνει για να τα πάρει μετά ποιο μεγάλα... Και έτσι να είναι καλό κάνει θα αναπαραχθούν τα ψάρια...
Ρε Vintage μπορείς για μιαν και μοναδική φορά επιτέλους να κάτσεις να σκεφτείς λίγο με ποιους ανθρώπους μιλάς και να σκεφτείς εσύ ότι μάλλον παρεξήγησες τι ηθέλαν να που και μετά να ξεκινήσεις να προσβάλεις να ειρωνεύεσαι και να κοροϊδεύεις?

User avatar
caveman
Posts: 3501
Joined: Sat Aug 11, 2007 1:59 pm
Location: Φράγμα Κούρη

Re: ο σκαροφονιας :) (video)

Post by caveman »

Οι απαντήσεις έχουν δοθεί ήδη Βιντάζ :)

Διάβασε πιο πάνω.

Btw... είσαι Κυπραίος??
Στις εκλογές 2013, ψηφίζουμε:
==ΤΟΥΡΝΑ==

bam bam
Posts: 54
Joined: Wed Jul 14, 2010 4:58 pm

Re: ο σκαροφονιας :) (video)

Post by bam bam »

ρε παιδκια τελικα 3ερει κανενας πως δολωνει τζινους τους γεριμους τους καβουρες πανω στο αγκιστρι?? ειναι ολοκληρους που τους βαζει??? με ετσι ταχυτητα θεμα? οξα βαλλει κομματι κομματι πχ. ποδκια , σιερκα κλπ ? :))

User avatar
MariosK
Posts: 3582
Joined: Sun May 04, 2008 6:00 pm
Location: Πάφος
Contact:

Re: ο σκαροφονιας :) (video)

Post by MariosK »

Μάλλον το δεύτερο όπως φαίνεται.

bam bam
Posts: 54
Joined: Wed Jul 14, 2010 4:58 pm

Re: ο σκαροφονιας :) (video)

Post by bam bam »

MariosK wrote:Μάλλον το δεύτερο όπως φαίνεται.
το μονο που μ' ερχεται στο μιαλον εν οτι βαλλει τα ποδκια τους σαν τα σκουλουτζια καπως τζε περνα τα μεστο αντζιστρη...επροσπαθησα να δω αρκετες φορες αλλα τιποτε....και ειναι κε μιαλον ατζιστρην ......

User avatar
SiliS
Posts: 288
Joined: Tue Jan 29, 2008 10:54 am
Location: Λαρνακα
Contact:

Re: ο σκαροφονιας :) (video)

Post by SiliS »

Vintage μαλλον εν εκαταλαβες καλα φιλε μου...ασυλιες εν νομιζω να εσχει κανενας δαμεσα.
Τουτα που λαλεις εν εχουν βαση γτ μονο ο caveman μαλλον ειπεν "taxa" οτι εν λαθος και εξηγησε το λογο, και αυτοι που διαφωνουν ειπαν με τη σειρα τους το δικο τους σκεπτικο. Τιποτε παραπανω.

Με προστατες εσχει με σωματοφυλακες. Ναι, εγω πιστευω οτι το κανει για να τα παρει πιο μεγαλα αλλα αυτο ειναι τουλαχιστον καλο...αν καταλαβεις γτ το λεω τοτε καλως. Διαβαζε πρωτα και μετα να συρνεις κουβεντες με δοση ειρωνιας. Και μην παιρνεις απλος καποια κομματια απο ενα ποστ και να τα παρουσιαζεις οπως θες.

Παντα φιλικα χωρις παρεξηγησεις.
I d rather be fishing!!!

User avatar
marios
Site Admin
Posts: 1785
Joined: Tue Feb 13, 2007 5:53 pm
Location: Λ/σια.κ/κλι.
Contact:

Re: ο σκαροφονιας :) (video)

Post by marios »

Vintage wrote:Τελικά τι θα γίνει ρε παιδιά ένα βρεθεί η ίσια σας???
ο ένας σκοτώνει τα μωρά τον γόνο εν εγκληματίας ο άλλος πιάνει τα μεγάλα εν εγκληματίας

Πάρτε μια απόφαση εσείς οι ειδήμονες των media και του keyboard και πέστε και σε μας τους κοινούς θνητούς να ξέρουμε....

P.M. Ψάρεμα = Περνώ ψαρια... Αλλιώς πάρε Playstation X-box Nitento και πολλά αλλα παιχνίδια και ''Ψάρευε''
σύμφωνο 1000% με τον τρόπο σκέψης σου... αλλα διαφωνώ με τον τρόπο που τα γραφεις. γίνεσαι προκλητικός-αντιπαθής για τους υπολοιπους για ακόμη μια φορα!
Τίποτε δεν είναι τόσο χάλια που να μην μπορεί να γίνει χειρότερο!!

bam bam
Posts: 54
Joined: Wed Jul 14, 2010 4:58 pm

Re: ο σκαροφονιας :) (video)

Post by bam bam »

Mεγάλο αγκίστρι παραγάδιου σπασμένο πόδι από καβούρα μικρό κομμάτι να εξέχει ελάχιστο ;)
μου το είχε δείξει ένας παππούς στο ψαρολίμανο πριν πολλά χρόνια... Πρόσφυγας απ'το Βαρόσι[/quote]


ωραιος ;) εννα το δοκιμασο τζε εγιω
Last edited by bam bam on Tue Jul 20, 2010 11:10 am, edited 1 time in total.

User avatar
caveman
Posts: 3501
Joined: Sat Aug 11, 2007 1:59 pm
Location: Φράγμα Κούρη

Re: ο σκαροφονιας :) (video)

Post by caveman »

Vintage, δεν μου είπες... είσαι Κυπραίος??? :)

Εξαναδιάβασες τα όσα έγραψα? Τι κατάλαβες?
Στις εκλογές 2013, ψηφίζουμε:
==ΤΟΥΡΝΑ==

fISHANDCHIPS
Posts: 1547
Joined: Tue Dec 18, 2007 6:01 pm

Re: ο σκαροφονιας :) (video)

Post by fISHANDCHIPS »

Vintage wrote:Πάρτε μια απόφαση εσείς οι ειδήμονες των media και του keyboard και πέστε και σε μας τους κοινούς θνητούς να ξέρουμε....
Εσυ ρε Vintage εννα μας πεις καμια φορά κάτι να μαθουμε(να ξέρουμε) και εμείς που τις γνώσείς σου ? οξα η δουλεία σου είναι να σκαλίζεις την κάθε παράγραφο που γράφει κάποιος για να έβρεις κάτι που δεν σου αρέσκει και να το σχολιάσεις ... ο ειδήμονσς και βασιλείας του keyboard εσυ είσαι δαμέσα
... φευγω και αφηνω πισω μου σκουπιδια

User avatar
apsavvas
Posts: 1045
Joined: Mon Jan 26, 2009 7:22 pm

Re: ο σκαροφονιας :) (video)

Post by apsavvas »

νομιζω θελει Αριστο τωρα να υπαρξη καποιο block απο τη σελιδα.


τελος παντον

ψαρεμα= απολαυση, εμπειρια,relax, c & r,
The only source of knowledge is experience

User avatar
caveman
Posts: 3501
Joined: Sat Aug 11, 2007 1:59 pm
Location: Φράγμα Κούρη

Re: ο σκαροφονιας :) (video)

Post by caveman »

Vintage wrote:
caveman wrote:Vintage, δεν μου είπες... είσαι Κυπραίος??? :)

Εξαναδιάβασες τα όσα έγραψα? Τι κατάλαβες?

Δεν άλλαξε κάτι στο νόημα μπορείς μα μου το εξηγήσεις εσυ το νόημα?
Μπορεί η εθνικότητα να αλλάζει το νόημα?
Έχει πααααρα πολλύ σημασία φίλε μου! Και τώρα που είμαι ακόμα πιο σίγουρος πως δεν είσαι Κυπραίος(μαλλων από Ελλάδα είσαι), τώρα, μπορώ να καταλάβω γιατί γράφεις αυτά που γράφεις, με τον τρόπο που τα γράφεις.

Τελος πάντων... αυτό που πάντα έλεγα, και το είπα και σε αυτό το ποστ, είναι πως(ΓΙΑ ΜΕΝΑ) δεν έχει νόημα εάν πέρνεις ή δεν πέρνεις ψάρια, εάν αφήνεις τα μικρά κτλ αλλά εάν έχεις ταυτισμένο το ψάρεμα με το βάζω φαί στο πιάτο μου και αυτό ακριβός κάνει και εδώ ο παππούς, πάει ψάρεμα για να φάει σκάρους! Για να φάει!
Ίσως και λίγο για την διασκέδαση(σίγουρα το απολαμβάνει κάπως) αλλά περισσότερο για το φαί για αυτό και λέω πως όταν δεν θα μπορούσε να βάλει τους 400ριδες στην κατσαρόλλα, τότε θα έβαζε τους 100ριδες και 50ριδες.
Καλά.... όπως είπε και ο Βασίλης, δεν μπορώ να είμαι σίγουρος αλλά αυτό είδα να συμβαίνει πολλές φορές! Και για αυτό ακριβός, απλά, είχα ρωτήσει... τι σας άρεσε σε αυτό το βίντεο... εγώ δεν βλέπω κάτι διαφορετηκό από αυτό που βλέπω τόσα χρόνια.

Αυτό που είπες και εσύ(συνεχίζεις την παράδοση) ψάρεμα = πέρνω ψάρια... ε εδώ είναι το πρόβλημα, ΔΕΝ είναι αυτό το ψάρεμα για μένα, όπως είπε και ο Σάββας πιο πάνω... ψαρεμα= απολαυση
Last edited by caveman on Wed Jul 21, 2010 4:32 am, edited 1 time in total.
Στις εκλογές 2013, ψηφίζουμε:
==ΤΟΥΡΝΑ==

Post Reply

Return to “ANNTENA”