Κόμποι για το παραγάδι

Post Reply
User avatar
ps1xas
Posts: 290
Joined: Tue Sep 04, 2007 9:47 pm

Κόμποι για το παραγάδι

Post by ps1xas »

μηπως μπορει καποιος να βοηθησει στο δεσιμο παραμαλου στη μανα με κανενα σχεδιο η βιντεο?

fISHANDCHIPS
Posts: 1547
Joined: Tue Dec 18, 2007 6:01 pm

Re: Κόμποι για το παραγάδι

Post by fISHANDCHIPS »

Μένω έκπληκτος :o :o :o μα έχεις έτσι υπομονή ρε φιλε
... φευγω και αφηνω πισω μου σκουπιδια

User avatar
Greg
Posts: 3067
Joined: Tue Aug 07, 2007 3:54 pm
Location: by the sea

Re: Κόμποι για το παραγάδι

Post by Greg »

ο κομπος φιλε εν ο κομπος του στοπερ. απλα οταν τον κανεις μετα καμεις ενα κανονικο σταυροκομπο για να ειναι η μησινα σου καθετη με τη μανα..

Image

υπαρχουν ομως κατι clips οπως τα κουτσακοτηρκα ειδικα για παραγαδι τα οποια βαζεις και αφαιρας που την μανα.

ατεεεε εδειξεν σε και το Extra channel πρωτο πλανο με τις τουνες ¨)
Esox Lucius

User avatar
Greg
Posts: 3067
Joined: Tue Aug 07, 2007 3:54 pm
Location: by the sea

Re: Κόμποι για το παραγάδι

Post by Greg »

Esox Lucius

User avatar
Greg
Posts: 3067
Joined: Tue Aug 07, 2007 3:54 pm
Location: by the sea

Re: Κόμποι για το παραγάδι

Post by Greg »

Esox Lucius

Nautilus
Posts: 55
Joined: Fri Nov 06, 2009 10:47 am

Re: Κόμποι για το παραγάδι

Post by Nautilus »

Greg wrote:ο κομπος φιλε εν ο κομπος του στοπερ. απλα οταν τον κανεις μετα καμεις ενα κανονικο σταυροκομπο για να ειναι η μησινα σου καθετη με τη μανα..

Image

υπαρχουν ομως κατι clips οπως τα κουτσακοτηρκα ειδικα για παραγαδι τα οποια βαζεις και αφαιρας που την μανα.

ατεεεε εδειξεν σε και το Extra channel πρωτο πλανο με τις τουνες ¨)

Αν δεν μετακινείται το παράμαλλο πάνω στην μάνα τότε ο πιο πάνω κόμβος εν πολλά καλός. Οι παραμάνες χρησιμοποιούνται παραπάνω στα ξιφιάρικα με χοντρές μισίνες για να σταματά πάνω και αν τις βρεις φτηνές τότε θα είναι 50cent η μία. δηλ θα θέλεις 100 ευρώ για ένα διακοσιάρι.
με τούτον το κόμβο θα κάνεις θυλιά πάνω στην μάνα κάτι που νομίζω πρέπει να αποφύγεις γιατί όταν θα χρειαστεί να δέσεις άλλο παράμαλλο η μάνα σε εκείνο το σήμείο θα είναι μακκωμένη ...

Εγώ κατάληξα σε τούτο τον κόμβο στο σχέδιο 2. Μπορείς να κάνεις 3,4,5 γύρους του παράμαλλου στην κάθε μεριά γύρω από την μάνα. Εγώ κάνω 4. Και η μάνα μένει άθικτη. Μετά το σημείο 4 εγώ κάνω και 2 κόμβους ασφαλείας και μετά το κόβω τέλια κοντό για να μην μπλεχτεί το παραγάδι. Δες το 1 σχέδιο. Απλώς περνάς τη μισίνα του παράμαλλου που περισσεύει μέσα από τον ευατό της
Attachments
Kombos 001 - Copy.jpg
Kombos 001 - Copy.jpg (45.16 KiB) Viewed 3834 times
Kombos 001.jpg
Kombos 001.jpg (127.44 KiB) Viewed 3841 times

User avatar
marios
Site Admin
Posts: 1785
Joined: Tue Feb 13, 2007 5:53 pm
Location: Λ/σια.κ/κλι.
Contact:

Re: Κόμποι για το παραγάδι

Post by marios »

ps1xas wrote:μηπως μπορει καποιος να βοηθησει στο δεσιμο παραμαλου στη μανα με κανενα σχεδιο η βιντεο?
40 ευρουλακια και έχεις την κκελε σου ήσυχη!! Τζε δεν θα κλαις τους κόπους σου όταν σου το κάμουν άχρηστο οι κούνελοι :) εν να κλαις τα 40 ευρουλακια :P
Τίποτε δεν είναι τόσο χάλια που να μην μπορεί να γίνει χειρότερο!!

Post Reply

Return to “Ψάρεμα από σκάφος”