Πού είναι οι σορκοί και τα χταπόδια, "οέο" ;;;

User avatar
leonidasss
Posts: 202
Joined: Tue Feb 12, 2008 4:47 pm

Πού είναι οι σορκοί και τα χταπόδια, "οέο" ;;;

Post by leonidasss »

:think: Τους τελευταίους μήνες παρατήρησα μεγάλη μείωση των σαργών (και όσοι έμειναν είναι πολύ πιο φοβισμένοι) και των χταποδιών. Απλά ήθελα να ξέρω αν το πρόσεξε και κάποιος άλλος ή αν είναι της εποχής και απλά δεν το πρόσεξα τόσο καιρό...

User avatar
leonidasss
Posts: 202
Joined: Tue Feb 12, 2008 4:47 pm

Re: Πού είναι οι σορκοί και τα χταπόδια, "οέο" ;;;

Post by leonidasss »

Ελπίζω να μη συμφωνείτε και δε συμμερίζεστε την διαπίστωσή μου. Πάντως ο Χάρρης δε συμφωνεί σίγουρα... :wink: :shhh:

Costass
Posts: 112
Joined: Wed Jan 20, 2010 10:43 am
Location: cy

Re: Πού είναι οι σορκοί και τα χταπόδια, "οέο" ;;;

Post by Costass »

"εσηις" δίκαιο φιλε επρόσεξα το tze εγώ ούλο το "σηιμονα" δεν είδαμεν oxtapodi.o λόγος λαλούν πολλοί εν οι κούνελοι tze μάλλον έχουν δίκαιο. τώρα οι sorkoi εν πάντα έτσι εμάς άρα εν ida διαφορα είναι πιο λίγοι όμως από άλλες χρονιες tze πιο δύσκολοι tze που συναγρίδες,έχτος tze αν ευρύς κανένα φρέσκο που εν "εχαναιδεν" άθρωπο..

User avatar
c.nadiotis
Posts: 814
Joined: Tue May 19, 2009 9:13 am
Location: «Όταν εγκαταλείπεις την επιφάνεια να θυμάσαι ότι ζεις υπό προϋποθέσεις».
Contact:

Re: Πού είναι οι σορκοί και τα χταπόδια, "οέο" ;;;

Post by c.nadiotis »

ετσι ειναι εγω ολη τη σεζον πηρα 3-4 οκταποδια....
I live my life a breath at a time

User avatar
chrysanthos9
Posts: 1853
Joined: Sun Nov 02, 2008 5:24 pm
Location: madrit spain

Re: Πού είναι οι σορκοί και τα χταπόδια, "οέο" ;;;

Post by chrysanthos9 »

εγω κοπελια εν εχω προβλημα που οχταποδια σχεδον οποτε βουτισω περνω και ενα χταποδι αλλα οι μεγαλο βεβαια μετριο και για σαργους παλε εν εχω προβλημα αφου βλεπω τους αλλα εν μπορω να τους παιξω τους γεριμους :oops: :doh:
Rememper always someone waiting for you at home

User avatar
c.nadiotis
Posts: 814
Joined: Tue May 19, 2009 9:13 am
Location: «Όταν εγκαταλείπεις την επιφάνεια να θυμάσαι ότι ζεις υπό προϋποθέσεις».
Contact:

Re: Πού είναι οι σορκοί και τα χταπόδια, "οέο" ;;;

Post by c.nadiotis »

εισαι καλος :clap:
I live my life a breath at a time

Costass
Posts: 112
Joined: Wed Jan 20, 2010 10:43 am
Location: cy

Re: Πού είναι οι σορκοί και τα χταπόδια, "οέο" ;;;

Post by Costass »

σε βραχοτόπους εν μπορούν να τα φάσιν. ενώ πας τον άμμο (λάρνακα) εν αφήκαν τίποτε.

User avatar
leonidasss
Posts: 202
Joined: Tue Feb 12, 2008 4:47 pm

Re: Πού είναι οι σορκοί και τα χταπόδια, "οέο" ;;;

Post by leonidasss »

Στο μεταξύ είπα τον λόν μου και το Σάββατο πιάσαμε χταπόδι. Πάντως για τους σορκούς φαίνεται ότι αλλού είναι πιο λίγοι και αλλού όχι. Όμως δεν γελιούνται όπως παλιά...

Rodos
Posts: 71
Joined: Thu Apr 29, 2010 1:02 pm

Re: Πού είναι οι σορκοί και τα χταπόδια, "οέο" ;;;

Post by Rodos »

Οπως ειπε και ο φιλος Λεωνηδας ,αλλου υπαρχουν σαργοι και αλλου οχι ,οσο για κταποδια το ν τελυταιο μηνα μειραμε καμι 15 απο τα 3 κg-6 kg με το ζεθγαρι μου.Δοξασει ο Θεος ψαρια υπαρχουν και μια χαρα τα παμε μεχρει τορα , να μειν ημαστε και απλοιστοι!!!!

Καλοι συνεχεια Ροδος

Rodos
Posts: 71
Joined: Thu Apr 29, 2010 1:02 pm

Re: Πού είναι οι σορκοί και τα χταπόδια, "οέο" ;;;

Post by Rodos »

Το πιο σημαντικο που ξεχασα ,οσο για σαργους υθπαρχουν παρα μα παρα πολλοι σαργοι αλλα τισ πλιστες μερεσ ειναι τρθπωμενει , αν ψαξετε θα τουσ βρειται και πατα μιλαο για μεγαλια ψαρια απο 0,5κg και πανω, παντος αυτο το μηνα κτυπεισαμε αρκετους σαργους και οι πλοιστοι τερατα ,πανο απο 800gr -1,400kg .
Περιεμνο το ζευγαρι μου να ανεβασει τισ φωτογραφιες στο pc του και θα τις ανεβασω στο site.

User avatar
Giorkos
Posts: 2215
Joined: Wed Dec 05, 2007 10:29 am

Re: Πού είναι οι σορκοί και τα χταπόδια, "οέο" ;;;

Post by Giorkos »

Rodos wrote:Το πιο σημαντικο που ξεχασα ,οσο για σαργους υθπαρχουν παρα μα παρα πολλοι σαργοι αλλα τισ πλιστες μερεσ ειναι τρθπωμενει , αν ψαξετε θα τουσ βρειται και πατα μιλαο για μεγαλια ψαρια απο 0,5κg και πανω, παντος αυτο το μηνα κτυπεισαμε αρκετους σαργους και οι πλοιστοι τερατα ,πανο απο 800gr -1,400kg .
Περιεμνο το ζευγαρι μου να ανεβασει τισ φωτογραφιες στο pc του και θα τις ανεβασω στο site.
NA MHN τους ποστάρετε !!! :twisted: :twisted: :twisted:

εν να μας πιαν τα Ψυχολογικά :D !!!!

περιμένουμε φωτό !!!!
που κουρκούνα....μέχρι τούνα....

User avatar
leonidasss
Posts: 202
Joined: Tue Feb 12, 2008 4:47 pm

Re: Πού είναι οι σορκοί και τα χταπόδια, "οέο" ;;;

Post by leonidasss »

Από την ημέρα που εκλάφτηκα δόξα τω Θεώ βρίσκω κι από τα δύο. Να κλαφτώ για κανέναν ορφό ή για συναγρίδα λαλείτε;;; :think: :think:

Rodos
Posts: 71
Joined: Thu Apr 29, 2010 1:02 pm

Re: Πού είναι οι σορκοί και τα χταπόδια, "οέο" ;;;

Post by Rodos »

Φιλε ιλικρινα το ζευγαρι μου οποτε κλεετε παιζει ψαρι ,εν θεμα χαρακτηρα εγω εν κλεουμε , εγω πεξω εν πεξω το ειδιο πραμα ειναι , αλλα δοξασι ο θεος ψαρι πολυ .Μακαρι κοπελια να πεζει ουλλος ο κοσμος.

Rodos
Posts: 71
Joined: Thu Apr 29, 2010 1:02 pm

Re: Πού είναι οι σορκοί και τα χταπόδια, "οέο" ;;;

Post by Rodos »

Φιλε Γιωργο μια φωτογραφια που ειχα στο pc μου απο περσει ,πολλυ φτωχεη εξορμησει σε σεγγρησει με αλλες.Περιμενω το ζευγαρι μου να μ τις στιλει
Attachments
Photo-0037.jpg
Photo-0037.jpg (115.49 KiB) Viewed 8372 times
Photo-0025.jpg
Photo-0025.jpg (151.21 KiB) Viewed 8366 times

User avatar
leonidasss
Posts: 202
Joined: Tue Feb 12, 2008 4:47 pm

Re: Πού είναι οι σορκοί και τα χταπόδια, "οέο" ;;;

Post by leonidasss »

Θεϊκή Πάφος. Αν δε βρεις κάτι πολύ αξιόλογο, παίζεις κανένα σκάρο ή κουρκούνα τέρας.

Post Reply

Return to “ΨΑΡΟΝΤΟΥΦΕΚΟ”