εξίσωση αυτιών χωρίς χέρια

Post Reply
User avatar
markosgeorgiou
Posts: 20
Joined: Sun Nov 01, 2009 11:49 am
Location: lemesos

εξίσωση αυτιών χωρίς χέρια

Post by markosgeorgiou »

θα ηθελα πολυ να μαθω πως γινεται η εξίσωση αυτιών χωρίς χέρια.
μπορει κανεις να μου πει?

User avatar
markosgeorgiou
Posts: 20
Joined: Sun Nov 01, 2009 11:49 am
Location: lemesos

Re: εξίσωση αυτιών χωρίς χέρια

Post by markosgeorgiou »

? ? ? ? :think:

User avatar
Giorkos
Posts: 2215
Joined: Wed Dec 05, 2007 10:29 am

Re: εξίσωση αυτιών χωρίς χέρια

Post by Giorkos »

markosgeorgiou wrote:? ? ? ? :think:
φίλε μου,

τζαι μεις έτσι ?????? είμαστε με τούντη μέθοδο γι'αυτό εν μπορούμε να πούμε πιο πολλά...

ίσως αν δει το ποστ σου κανένας πιο έμπειρος θα σε διαφωτίσει !!!
που κουρκούνα....μέχρι τούνα....

Pambs
Posts: 251
Joined: Sun May 18, 2008 5:22 pm

Re: εξίσωση αυτιών χωρίς χέρια

Post by Pambs »

με πολλυ πρακτις και βουθκιες θα μπορεις να καταπινεις οπως καμνεις στο αεροπλανο, χωρις να χρειαζετε να χρησημοποιεις τα χερια σου. δοκιμαζε και μπορει να σου κατσει και συντομα

User avatar
markosgeorgiou
Posts: 20
Joined: Sun Nov 01, 2009 11:49 am
Location: lemesos

Re: εξίσωση αυτιών χωρίς χέρια

Post by markosgeorgiou »

ne, alla enen lio diskolo na katapiis aman piais megali anasa?
:mrgreen:

User avatar
admin
Site Admin
Posts: 3153
Joined: Tue Dec 19, 2006 1:38 pm

Re: εξίσωση αυτιών χωρίς χέρια

Post by admin »

markosgeorgiou wrote:ne, alla enen lio diskolo na katapiis aman piais megali anasa?
:mrgreen:
Για να πετύχεις αυτή την τεχνική πρέπει τα ιγμόρεια και η ευσταχειανή να είναι πεντακάθαρες και να εξισώνεις εύκολα. Εγώ που έχω πρόβλημα με την ευσταχειανή πρέπει να χρησιμοποιώ το χέρι και πολύ σιγά να πέρνω μέτρα μέχρι να ανοίξω και αν κάμω καμιά μ.... και δέν εξισώσω έγκαιρα τότε ούτε το floup δέν με ξεστουμπώνει.Μου έτυχε πολές φορές ενώ είμαι στα 8 μέτρα και πάω να σβήσω για κανένα καρτέρι να νιώσω μικροενοχλήσεις και με την μετακίνηση της σαγόνα (καταπίνω) να εξισώσω λίγο. Δηλαδή με λίγα λόγια να περάσω λίγο αέρα πίσω απο το τύμπανω για να φύγει η μικροενόχληση. Αλλά για κανονική εξίσωση πού δύσκολο λόγο του προβλήματος. Μόνο μια φορά μου έτυχε όταν ήταν καλοκαίρι και πήγαινα για κανένα μήνα 3-4 φορές την βδομάδα θάλασσα σε συνδιασμό με ψάρεμα και μια μέρα το δοκίμασα και πετύχαινε , με το παραμικρό αξίσωνα.

Constantinos1977
Posts: 1
Joined: Fri Sep 03, 2010 6:41 am

Re: εξίσωση αυτιών χωρίς χέρια

Post by Constantinos1977 »

Εγώ προσωπικά δεν πιστεύω να υπάρχει τετοιο πράγμα. Αφού για να γίνει εξίσωση πρέπει να αυξήσεις την πίεση του αέρα στα αυτιά σου και για να το επιτύχεις πρέπει να κρατάς την μήτη σου!

User avatar
chrysanthos9
Posts: 1853
Joined: Sun Nov 02, 2008 5:24 pm
Location: madrit spain

Re: εξίσωση αυτιών χωρίς χέρια

Post by chrysanthos9 »

φιλε εγω αρχισα το ψαροτουφεκο τελος του Απριλη εντατικα οταν μπηκε ο Μαιος δεν επερνα ψαροτουφεκο αλλα πηγαινα καθε Σαββατοκυριακο με την μασκα και τα πεδιλα για προπονηση οταν μπηκε το καλοκαιρι ειμαι καθημερινα στην θαλασσα με το παραμικρο εξισωνω με ενα απαλο φυσιγμα εξισωνω. Οταν ειμαι στα 5-6 μετρα οταν πιανω βυθο και προσπαθω να κανω καρτερι οταν πονο τα αυτια μου χωρις να κλεισω την μυτη μου καταπινω και εξισωνω και δεν δυσκολευομαι καθολου να καταπινω :D Αλλα δεν κανει για μεγαλα βαθυ γιατι το να καταπινεις καθε 2 μετρα ειναι ακατορθωτο
Rememper always someone waiting for you at home

Post Reply

Return to “Τεχνικές”