Δολώματα για κυνιγοψαρα

Post Reply
kapetanios
Posts: 6
Joined: Sun Oct 28, 2007 5:01 am

Δολώματα για κυνιγοψαρα

Post by kapetanios »

για sas.re κοπελια "ιπαμου" ότι γύρο που τα ιχθυοτροφεία στο ζυγι αίσση τζινιοψαρα.ήντα δολώματα εν καλά να βάλω για συρτή αφρού tze πόσους κόμβους πρέπει να παενω? ήντα άλλους τόπους αίσση να παενω για συρτή αφρού για τζινιοψαρα.

User avatar
michaelfish
Posts: 8
Joined: Sat Dec 19, 2009 8:52 am

Re: dolomata gia kinigopsara

Post by michaelfish »

έχει μια ψαραγορά τζιάμε στο ζύγι που πιάνει πολλά τα τζίνιο4άρα. επειαμαι τζιάμε j επιαμε" 10 kg 4ari. αν πάις τζιάμε ενέχει να μεν πιαΐς. το μονο που θέλεις e λία "ριαλλια". :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

mariosko
Posts: 724
Joined: Mon Dec 03, 2007 2:08 pm
Location: Λ/ΣΙΑ

Re: dolomata gia kinigopsara

Post by mariosko »

επεριμενε σε 2μισι χρονια για να ερτεις να τον ειρονευτεις Μιχαλακη... δοσε ενα γυρο μεσα στο φορουμ να δεις πως συμπεριφερεται ο κοσμος (αν δεν ξερεις) γιατι δεν κανεις εντυπωση να ερτεις και με το δευτερο σου ποστ να ειρωνευεσε...
Α και γραφε ελληνικα
Ο βλάκας ειναι ανίκητος...

User avatar
michaelfish
Posts: 8
Joined: Sat Dec 19, 2009 8:52 am

Re: dolomata gia kinigopsara

Post by michaelfish »

το πρόβλημα σου εσένα πιο είναι?

User avatar
PeRoUkKaS
Posts: 1088
Joined: Fri Nov 02, 2007 6:27 pm
Location: Nicosia

Re: dolomata gia kinigopsara

Post by PeRoUkKaS »

michaelfish wrote:to problima sou esena pio einai;
μιχαλη σε παρακαλω αν μπορεις να γραφεις ελληνικα και οχι ελληνοαγγλικα..
catch & release!
προσεχουμε για να εχουμε!!

Xanthos
Posts: 14
Joined: Mon Dec 31, 2007 1:22 pm

Re: Δολώματα για κυνιγοψαρα

Post by Xanthos »

Περιμένουμε απάντηση για τα κυνηγόψαρα ..... :roll:

fISHANDCHIPS
Posts: 1547
Joined: Tue Dec 18, 2007 6:01 pm

Re: Δολώματα για κυνιγοψαρα

Post by fISHANDCHIPS »

JIGS 8) 8) 8)
... φευγω και αφηνω πισω μου σκουπιδια

User avatar
admin
Site Admin
Posts: 3153
Joined: Tue Dec 19, 2006 1:38 pm

Re: Δολώματα για κυνιγοψαρα

Post by admin »

Xanthos wrote:Περιμένουμε απάντηση για τα κυνηγόψαρα ..... :roll:
Κοντά στα ιχθυοτροφεία επειδή ρέει άφθονη τροφή μαζεύονται χιλιάδες μικρόψαρα, και επειδή το μεγάλο ψάρι τρώει το μικρό αρκετά συχνά πιάνει και κυνηγόψαρα, σφύρνες και μινέρια ΄ως συνήθως αλλά και πολλές φορές τόνους και ξιφίες ακόμη εκεί έπιασαν παλαμίδες, μακερελ και αρκετά αλλα ψάρια. ΑΛΛΑ το ψάρεμα σε απόσταση 100 μέτρα κοντά στα ιχθυοτροφεία απαγορεύεται για αυτό να είσται προσεκτικοί αν θα ψαρέψετε εκεί.

User avatar
Captain theodoros
Posts: 1516
Joined: Wed Jun 22, 2011 5:17 am

Re: Δολώματα για κυνιγοψαρα

Post by Captain theodoros »

admin wrote:
Xanthos wrote:Περιμένουμε απάντηση για τα κυνηγόψαρα ..... :roll:
Κοντά στα ιχθυοτροφεία επειδή ρέει άφθονη τροφή μαζεύονται χιλιάδες μικρόψαρα, και επειδή το μεγάλο ψάρι τρώει το μικρό αρκετά συχνά πιάνει και κυνηγόψαρα, σφύρνες και μινέρια ΄ως συνήθως αλλά και πολλές φορές τόνους και ξιφίες ακόμη εκεί έπιασαν παλαμίδες, μακερελ και αρκετά αλλα ψάρια. ΑΛΛΑ το ψάρεμα σε απόσταση 100 μέτρα κοντά στα ιχθυοτροφεία απαγορεύεται για αυτό να είσται προσεκτικοί αν θα ψαρέψετε εκεί.



Στην Ελλάδα αγαπητοί μου φίλοι είναι 500 μέτρα μήπως είναι το ίδιο και στο νησί μας ;
<< ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΘΑ ΠΕΡΑΣΕΙ >>

User avatar
Captain theodoros
Posts: 1516
Joined: Wed Jun 22, 2011 5:17 am

Re: Δολώματα για κυνιγοψαρα

Post by Captain theodoros »

kapetanios wrote:για sas.re κοπελια "ιπαμου" ότι γύρο που τα ιχθυοτροφεία στο ζυγι αίσση τζινιοψαρα.ήντα δολώματα εν καλά να βάλω για συρτή αφρού tze πόσους κόμβους πρέπει να παενω? ήντα άλλους τόπους αίσση να παενω για συρτή αφρού για τζινιοψαρα.


Αγαπητέ φίλε δεν ξέρω εάν σε ενδιαφέρει ακόμη τα ερωτήματα που έγραψες ;

Εάν ήμουν εγώ εκεί θα χρησιμοποιούσα τα ραγκλου τα άσπρα τα πλαστικά στην συρτή που είναι περίπου 5 cm η το κουταλάκι με φούντα άσπρη το άσπρο κουταλάκι που γυαλίζει μέσα στο νερό και ταχύτητα σκάφους περίπου 2,5 - 3,5 μίλια , με αυτήν την ταχύτητα εγώ βγάζω στον ευβοϊκό κοκαλια , κυνηγούς , λαβράκια , παλαμίδες , ρείκια κλπ , οτι αλλο ειναι να τα λεμε . :P
<< ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΘΑ ΠΕΡΑΣΕΙ >>

Nirou Panagiotis
Posts: 119
Joined: Sat Mar 26, 2011 11:33 pm

Re: Δολώματα για κυνιγοψαρα

Post by Nirou Panagiotis »

Captain theodoros wrote:
kapetanios wrote:για sas.re κοπελια "ιπαμου" ότι γύρο που τα ιχθυοτροφεία στο ζυγι αίσση τζινιοψαρα.ήντα δολώματα εν καλά να βάλω για συρτή αφρού tze πόσους κόμβους πρέπει να παενω? ήντα άλλους τόπους αίσση να παενω για συρτή αφρού για τζινιοψαρα.


Αγαπητέ φίλε δεν ξέρω εάν σε ενδιαφέρει ακόμη τα ερωτήματα που έγραψες ;

Εάν ήμουν εγώ εκεί θα χρησιμοποιούσα τα ραγκλου τα άσπρα τα πλαστικά στην συρτή που είναι περίπου 5 cm η το κουταλάκι με φούντα άσπρη το άσπρο κουταλάκι που γυαλίζει μέσα στο νερό και ταχύτητα σκάφους περίπου 2,5 - 3,5 μίλια , με αυτήν την ταχύτητα εγώ βγάζω στον ευβοϊκό κοκαλια , κυνηγούς , λαβράκια , παλαμίδες , ρείκια κλπ , οτι αλλο ειναι να τα λεμε . :P

πολυ σοστα

Post Reply

Return to “Ψάρεμα από σκάφος”