ΟΙ ΙΣΤΟΡΙΕΣ ΣΑΣ

Αν επιθυμείτε να καταθέσετε την άποψή σας για ζητήματα που δεν περιλαμβάνονται στις παρακάτω ενότητες, μπορείτε να το κάνετε από εδώ.
User avatar
Giorkos
Posts: 2215
Joined: Wed Dec 05, 2007 10:29 am

Re: ΟΙ ΙΣΤΟΡΙΕΣ ΣΑΣ

Post by Giorkos »

angiec wrote:Ακούω Ρολάντο,Ρολάντο............και Ρολάντο δεν βλέπω.. :think: :think: :think: :think: :think: :think:
τζαι μεις...έσιη τζαιρό να δούμε τον Ρολάνδο....Ρολάνδε..μεν χάνεσαι τζαι εν να ψηθούν κέικ ...κοντέφκουν Χριστούγεννα :wink:
που κουρκούνα....μέχρι τούνα....

User avatar
angiec
Posts: 1088
Joined: Sun Nov 29, 2009 12:48 pm
Location: ΛΕΥΚΩΣΙΑ

Re: ΟΙ ΙΣΤΟΡΙΕΣ ΣΑΣ

Post by angiec »

Καλημέρα στον Admin kai Giorgo που προσπαθώ να καταλάβω τι δείχνει η φωτογραφία δίπλα . :think: :think:

User avatar
admin
Site Admin
Posts: 3153
Joined: Tue Dec 19, 2006 1:38 pm

Re: ΟΙ ΙΣΤΟΡΙΕΣ ΣΑΣ

Post by admin »

angiec wrote:Καλημέρα στον Admin kai Giorgo που προσπαθώ να καταλάβω τι δείχνει η φωτογραφία δίπλα . :think: :think:
Ποιά φωτογραφία?

User avatar
angiec
Posts: 1088
Joined: Sun Nov 29, 2009 12:48 pm
Location: ΛΕΥΚΩΣΙΑ

Re: ΟΙ ΙΣΤΟΡΙΕΣ ΣΑΣ

Post by angiec »

Η φωτογραφία που έβαλε ο Giorgos αριστερά .Μαύρη-μαύρη. :think:

User avatar
Giorkos
Posts: 2215
Joined: Wed Dec 05, 2007 10:29 am

Re: ΟΙ ΙΣΤΟΡΙΕΣ ΣΑΣ

Post by Giorkos »

angiec wrote:Η φωτογραφία που έβαλε ο Giorgos αριστερά .Μαύρη-μαύρη. :think:

οκ...ο γιώρκος εν νάκκον αθκιασερός στην δουλειά...τζαι αρέσκει του να ποσκολιέται με 'κατασκευές' όταν μπορεί....

εσχεδίασα κάτι (ψτ βασικά) σε ένα πρόγραμμα τζαι παίζω με την ιδέα της παραλλαγής....ποσκόλιο δηλαδή !!! :doh:

η εικόνα σε πιο μεγάλη...
Attachments
venator_camo.JPG
venator_camo.JPG (10.14 KiB) Viewed 10830 times
που κουρκούνα....μέχρι τούνα....

User avatar
(CyBasser)
Posts: 2367
Joined: Mon Oct 22, 2007 10:17 pm

Re: ΟΙ ΙΣΤΟΡΙΕΣ ΣΑΣ

Post by (CyBasser) »

angiec wrote:Ακούω Ρολάντο,Ρολάντο............και Ρολάντο δεν βλέπω.. :think: :think: :think: :think: :think: :think:
Ημουν λίγο busy, να κάμνω στρατηγικές κινήσεις επί χάρτου για τα επόμενα βραβεία που θα κερδίσω με τα μαγικά εμποτισμένα μου μονοδόλια! :lol: :lol: :lol: :lol: Τούτη τη περίοδο είμαι όντως λίγο "χασιμιός" μεν φοβάστε εννά επανέλθω :twisted: (εν απειλή ΜάριοςΚ :lol: :lol: :lol: :lol: )
There is fishing, and there is BASS FISHING!
ALWAYS PRACTICE CATCH AND RELEASE!!!

User avatar
angiec
Posts: 1088
Joined: Sun Nov 29, 2009 12:48 pm
Location: ΛΕΥΚΩΣΙΑ

Re: ΟΙ ΙΣΤΟΡΙΕΣ ΣΑΣ

Post by angiec »

Γειά σου Sy Basser, χαίρομαι που σε γνωρίζω .άκουσα ότι δεν αφήνεις βραβείο για βραβείο.Συγχαρητήρια. :clap: :clap:

User avatar
konstantinos kalogir
Posts: 1493
Joined: Tue Dec 16, 2008 10:08 pm
Location: Λάρνακα
Contact:

Re: ΟΙ ΙΣΤΟΡΙΕΣ ΣΑΣ

Post by konstantinos kalogir »

(CyBasser) wrote:
angiec wrote:Ακούω Ρολάντο,Ρολάντο............και Ρολάντο δεν βλέπω.. :think: :think: :think: :think: :think: :think:
Ημουν λίγο busy, να κάμνω στρατηγικές κινήσεις επί χάρτου για τα επόμενα βραβεία που θα κερδίσω με τα μαγικά εμποτισμένα μου μονοδόλια! :lol: :lol: :lol: :lol: Τούτη τη περίοδο είμαι όντως λίγο "χασιμιός" μεν φοβάστε εννά επανέλθω :twisted: (εν απειλή ΜάριοςΚ :lol: :lol: :lol: :lol: )
Ρολάνδε Ρολάνδε, πίενε και κανένα γυρώ ψάρεμα στον τόπο σου που ετρέξαν τα ποτάμια.....

User avatar
Giorkos
Posts: 2215
Joined: Wed Dec 05, 2007 10:29 am

Re: ΟΙ ΙΣΤΟΡΙΕΣ ΣΑΣ

Post by Giorkos »

konstantinos kalogir wrote:Ρολάνδε Ρολάνδε, πίενε και κανένα γυρώ ψάρεμα στον τόπο σου που ετρέξαν τα ποτάμια.....
Κωσταντίνε,

............. η γης δεν έχει κρικέλια για να τη πάρει ο Ρολάνδος τζαι να κάμει τόπον του :twisted: :twisted: :twisted: ρίζω τζαι γω στο μοιράσιν της γης τωρά !!!! :twisted: :twisted: :twisted:


όσο για τα 'ποτάμια'...ναι...ετρέξαν....αλλά δεν ετρέξαμε να τα ψαρέψουμε , γιατί έτρεξε τζαι η στέγη :doh: :doh: :doh:


:lol: :lol: :lol: :lol: :D :D :D :D :D
που κουρκούνα....μέχρι τούνα....

Τεγγης
Posts: 23
Joined: Mon Oct 19, 2009 8:10 am

Re: ΟΙ ΙΣΤΟΡΙΕΣ ΣΑΣ

Post by Τεγγης »

Αγαπητοι Συμπασχοντες,
Ειμαι καινουργιος στο φορουμ και θελω να μοιραστω μια ιστορια μαζι σας η οποια χαρακτηριζει όλους μας. Το 1985 ο πατερας μου δουλευε στη Σομαλια (Αν. Αφρικη) με Αμερικανικη Εταιρ. Η χωρα ήταν παραδεισος για όλων τωω ειδων ψαρεματος και κυνηγι. Ενασ γνωστος μας Αμερικανος μας προσκαλεσε να παμε σε ενα γειτονικο ποταμο για μεγαλα γατοψαρα και περκες. Βρεθηκαμε μετα απο λιγες μερες σε ένα typical αφρικανικο θόλο κάφε ποταμο που είχε οχθέσ άπο 2-5 μετρά και περιβαλοταν απο πυκνη βλαστηση. Ο πατερας μου και αμερικανος εστισαν τα καλαμια τους σε ενα κομματι. Για τα rigs και δολοματα που εβαλαν θα σας πω αλλλη φορα. Εγω αποφασησα οπως κάθε ανεξαρτητοσ 15χρονος να παω καπου μονοσ μου ισως βγαλω το δεκακιλο και τουσ αποδειξω τι παιχταρας ειμαι. Τσιμπιματα πολλα αλλα απο "μικρα" 1-2 κ. Κρατουσαμε μόνο το flatheads (επιστρεφαμε τα channel). Καποια στιγμη επιασα ενα μικρο και οπως προσπαθουσα να το απαγκιστρωσω προχωρουσα ασυναισθητα παραλληλα του ποταμου για να ριξω ξανα λιγο πιο κατω.
Ξαφνικα ακουσα ενα απαλο ανατρηχιαστικο σφυριγμα μπροστα μου και σηκωνω το κεφαλι μου και βλεπω ενα κροκοδειλο περιπου 2.5 μετρα πάνω στην οχθη με το στομα ανοιχτο και το κεφαλι σηκωμενο.
Φυσικα εκλασα μαλλι που το φοβο μου και αρχισα να τρεχω προσ την την αντιθετη μερια. Πανω στη συγχηση μου εφυγε το ψαρι και οπως πηγαινορχοταν πανω στην μισινα ανοιγει το ραχιαιο το πτερυγιο το οπιο καρφωνεται μεσα στη ζαμπα μου. Αρχισα το κλαμα οσπου με επιασε ο παπας μου. Λογω του αμοκ που επαθα μου εδωσε και 2-3 πατσακια για να συνερθω.
Μου εβγαλε το πσαρι με την πεσσα και φυγαμε να παμε στην κλινικη. Η μαυρογεριμη η πληγη εκρουζε με για 5 μερες.

Το γελειο ειναι οτι παρολο που παρολιγο να με δαγκωσει ενας κροκοδειλος, παρολο που σφηνωθηκε ενα γατοψαρο μεσα στη ζαμπα μου και παρολο που εφαγα και πατσους το προβλημα μου ηταν οτι φυγαμε γρηγορα που το ψαρεμα και απαιτουσα να με παρουν την επομενη.

Εκει αρχισα να καταλαμβαινω οτι το ψαρεμα ειχε περασει απο χομπυ σε εμμονη..........

User avatar
konstantinos kalogir
Posts: 1493
Joined: Tue Dec 16, 2008 10:08 pm
Location: Λάρνακα
Contact:

Re: ΟΙ ΙΣΤΟΡΙΕΣ ΣΑΣ

Post by konstantinos kalogir »

Giorko πραγματικά, εμίλησες!!!! :D Δηλαδή eshis το ρε φίλε, eshis το!!! :D

User avatar
PeRoUkKaS
Posts: 1088
Joined: Fri Nov 02, 2007 6:27 pm
Location: Nicosia

Re: ΟΙ ΙΣΤΟΡΙΕΣ ΣΑΣ

Post by PeRoUkKaS »

Τεγγης wrote:Αγαπητοι Συμπασχοντες,
Ειμαι καινουργιος στο φορουμ και θελω να μοιραστω μια ιστορια μαζι σας η οποια χαρακτηριζει όλους μας. Το 1985 ο πατερας μου δουλευε στη Σομαλια (Αν. Αφρικη) με Αμερικανικη Εταιρ. Η χωρα ήταν παραδεισος για όλων τωω ειδων ψαρεματος και κυνηγι. Ενασ γνωστος μας Αμερικανος μας προσκαλεσε να παμε σε ενα γειτονικο ποταμο για μεγαλα γατοψαρα και περκες. Βρεθηκαμε μετα απο λιγες μερες σε ένα typical αφρικανικο θόλο κάφε ποταμο που είχε οχθέσ άπο 2-5 μετρά και περιβαλοταν απο πυκνη βλαστηση. Ο πατερας μου και αμερικανος εστισαν τα καλαμια τους σε ενα κομματι. Για τα rigs και δολοματα που εβαλαν θα σας πω αλλλη φορα. Εγω αποφασησα οπως κάθε ανεξαρτητοσ 15χρονος να παω καπου μονοσ μου ισως βγαλω το δεκακιλο και τουσ αποδειξω τι παιχταρας ειμαι. Τσιμπιματα πολλα αλλα απο "μικρα" 1-2 κ. Κρατουσαμε μόνο το flatheads (επιστρεφαμε τα channel). Καποια στιγμη επιασα ενα μικρο και οπως προσπαθουσα να το απαγκιστρωσω προχωρουσα ασυναισθητα παραλληλα του ποταμου για να ριξω ξανα λιγο πιο κατω.
Ξαφνικα ακουσα ενα απαλο ανατρηχιαστικο σφυριγμα μπροστα μου και σηκωνω το κεφαλι μου και βλεπω ενα κροκοδειλο περιπου 2.5 μετρα πάνω στην οχθη με το στομα ανοιχτο και το κεφαλι σηκωμενο.
Φυσικα εκλασα μαλλι που το φοβο μου και αρχισα να τρεχω προσ την την αντιθετη μερια. Πανω στη συγχηση μου εφυγε το ψαρι και οπως πηγαινορχοταν πανω στην μισινα ανοιγει το ραχιαιο το πτερυγιο το οπιο καρφωνεται μεσα στη ζαμπα μου. Αρχισα το κλαμα οσπου με επιασε ο παπας μου. Λογω του αμοκ που επαθα μου εδωσε και 2-3 πατσακια για να συνερθω.
Μου εβγαλε το πσαρι με την πεσσα και φυγαμε να παμε στην κλινικη. Η μαυρογεριμη η πληγη εκρουζε με για 5 μερες.

Το γελειο ειναι οτι παρολο που παρολιγο να με δαγκωσει ενας κροκοδειλος, παρολο που σφηνωθηκε ενα γατοψαρο μεσα στη ζαμπα μου και παρολο που εφαγα και πατσους το προβλημα μου ηταν οτι φυγαμε γρηγορα που το ψαρεμα και απαιτουσα να με παρουν την επομενη.

Εκει αρχισα να καταλαμβαινω οτι το ψαρεμα ειχε περασει απο χομπυ σε εμμονη..........
χαχα! :lol: φοβερη ιστορια!
καλοσωρησες φιλε!
ψαρευεις σε θαλασσα η σε φραγματα?
catch & release!
προσεχουμε για να εχουμε!!

User avatar
MariosK
Posts: 3582
Joined: Sun May 04, 2008 6:00 pm
Location: Πάφος
Contact:

Re: ΟΙ ΙΣΤΟΡΙΕΣ ΣΑΣ

Post by MariosK »

Καλωσόρισες! Πραγματικά φοβερή ιστορία :D.

User avatar
gptochos
Posts: 705
Joined: Tue Apr 17, 2007 7:42 am
Location: Λάρνακα

Re: ΟΙ ΙΣΤΟΡΙΕΣ ΣΑΣ

Post by gptochos »

Εγώ πάντως ήταν να του σύρω το ψαρούι και το καλάμι και μετά να ξαπολυθώ του βούρου :lol: :lol:

Φοβερή ιστορία καλως όρισες
Ποιος θα ειναι ο τριτος καπετάνιος?

Τεγγης
Posts: 23
Joined: Mon Oct 19, 2009 8:10 am

Re: ΟΙ ΙΣΤΟΡΙΕΣ ΣΑΣ

Post by Τεγγης »

PeRoUkKaS wrote:
Τεγγης wrote:Αγαπητοι Συμπασχοντες,
Ειμαι καινουργιος στο φορουμ και θελω να μοιραστω μια ιστορια μαζι σας η οποια χαρακτηριζει όλους μας. Το 1985 ο πατερας μου δουλευε στη Σομαλια (Αν. Αφρικη) με Αμερικανικη Εταιρ. Η χωρα ήταν παραδεισος για όλων τωω ειδων ψαρεματος και κυνηγι. Ενασ γνωστος μας Αμερικανος μας προσκαλεσε να παμε σε ενα γειτονικο ποταμο για μεγαλα γατοψαρα και περκες. Βρεθηκαμε μετα απο λιγες μερες σε ένα typical αφρικανικο θόλο κάφε ποταμο που είχε οχθέσ άπο 2-5 μετρά και περιβαλοταν απο πυκνη βλαστηση. Ο πατερας μου και αμερικανος εστισαν τα καλαμια τους σε ενα κομματι. Για τα rigs και δολοματα που εβαλαν θα σας πω αλλλη φορα. Εγω αποφασησα οπως κάθε ανεξαρτητοσ 15χρονος να παω καπου μονοσ μου ισως βγαλω το δεκακιλο και τουσ αποδειξω τι παιχταρας ειμαι. Τσιμπιματα πολλα αλλα απο "μικρα" 1-2 κ. Κρατουσαμε μόνο το flatheads (επιστρεφαμε τα channel). Καποια στιγμη επιασα ενα μικρο και οπως προσπαθουσα να το απαγκιστρωσω προχωρουσα ασυναισθητα παραλληλα του ποταμου για να ριξω ξανα λιγο πιο κατω.
Ξαφνικα ακουσα ενα απαλο ανατρηχιαστικο σφυριγμα μπροστα μου και σηκωνω το κεφαλι μου και βλεπω ενα κροκοδειλο περιπου 2.5 μετρα πάνω στην οχθη με το στομα ανοιχτο και το κεφαλι σηκωμενο.
Φυσικα εκλασα μαλλι που το φοβο μου και αρχισα να τρεχω προσ την την αντιθετη μερια. Πανω στη συγχηση μου εφυγε το ψαρι και οπως πηγαινορχοταν πανω στην μισινα ανοιγει το ραχιαιο το πτερυγιο το οπιο καρφωνεται μεσα στη ζαμπα μου. Αρχισα το κλαμα οσπου με επιασε ο παπας μου. Λογω του αμοκ που επαθα μου εδωσε και 2-3 πατσακια για να συνερθω.
Μου εβγαλε το πσαρι με την πεσσα και φυγαμε να παμε στην κλινικη. Η μαυρογεριμη η πληγη εκρουζε με για 5 μερες.

Το γελειο ειναι οτι παρολο που παρολιγο να με δαγκωσει ενας κροκοδειλος, παρολο που σφηνωθηκε ενα γατοψαρο μεσα στη ζαμπα μου και παρολο που εφαγα και πατσους το προβλημα μου ηταν οτι φυγαμε γρηγορα που το ψαρεμα και απαιτουσα να με παρουν την επομενη.

Εκει αρχισα να καταλαμβαινω οτι το ψαρεμα ειχε περασει απο χομπυ σε εμμονη..........
χαχα! :lol: φοβερη ιστορια!
καλοσωρησες φιλε!
ψαρευεις σε θαλασσα η σε φραγματα?
Φιλε,
Το ψαρεμα μου ειναι στην θαλασσα και πιο συγκεκριμενα ψαροτουφεκο ΣΕΠΤ-ΟΚΤ, Συρτη ΙΟΥΛ-ΝΟΕ, Τουνες ΙΟΥΝ-ΙΟΥΛ, και καθετή απο την βαρκα ΟΛΟΧΡΟΝΑ.

Οπως το βλεπω εγώ το θεμα το να πιασεις ψαρι είναι δευτερευον θεμα, σημαντικο μεν, δευτερον δε. Για μενα το σημαντικο είναι να ειμαι κοντα την θαλασσα οσο πιο συχνα μπορω. Βλεπω τον ευατο μου σαν το υπολογιστη που όσο περνα ο χρονος και δεν το κάνεις reboot αρχιζει και γινετε πιο αργο μεχρι που παγωνει. Εγώ ειμαι το ιδιο. Την 3η προς 4η εβδομαδα μακρια απο την θαλασσα ειμαι ολο νευρα, και γενικα φακκουν μου τα παντα.

Post Reply

Return to “Διάφορα Θέματα”