"Περί ανεμων και Yδάτων"

MarinePlus
Posts: 79
Joined: Mon Sep 08, 2008 10:39 am

Re: "Περί ανεμων και Yδάτων"

Post by MarinePlus »

Φίλε Ναδιότι,

Κοίτα, ο κύριος που θα έρθει είναι παλιός φίλος και θα τον φιλοξενήσουμε στο σπίτι μας, θα έρθει για διακοπές και θα πάμε και για ψάρεμα. Είχε και άλλους υποψήφιους προορισμούς και αποφάσισε να έρθει στην Κύπρο λόγω του ότι την προηγούμενη φορά έμεινε τρομερά απογοητευμένος από την κατάσταση και τον τρόπο συμπεριφορά μας (αυτό είναι άλλη ιστορία). Μετά από δικές μας προτροπές κτλ μας κάνει την τιμή να μας επισκευθεί. Ούτε θα έρθει για το μαγαζί όυτε και για οτιδήποτε άλλο διαφημιστικού τύπου και ούτε θα γίνει κάτι εδώ σαν διαφήμιση. Κρίνωντας και από τις διαθέσεις του ιδέα ήταν να μαξευτούμε σε ένα καφέ-εστιατόρειο ή κάτι άλλο για να μιλήσουμε και να τον γνωρίσουμε και να κανονίσουμε και κανένα παρειστικο ψάρεμα.

Ο λόγος που λές ότι πικράθηκα. Δεν πικράθηκα, απογοητεύτικα. Δεν περίμενα από κάποια άτομα μειωτικά σχόλεια και προσπάθεια γελιοποίησης του θέματος. Ο άνθρωπος τελοσπάντων θα έρθει να μας επισκευθεί και εμείς το γυρίσαμε στην πλάκα για πιο λόγο? Για να μειώσουμε αυτή την προσπάθεια? Για να αναδείξουμε τον εαυτό μας? Δεν τον φέρνουμε για μας, ούτε και για κανένα άλλο. Μόνος του έρχεται. Ο λόγος που δεν ανακοινώνεται το όνομα του ακόμη είναι για να ξεκαθαριστούν ακόμη οι ημερομηνείες .

Φίλε Ναδίοτι. Ας φωνάξουμε τον Γιαννή, τον Κωστή, τον Νικόλα, τον Ανδρέα να μας τα πούνε (χωρίς φυσικά να υποβαθμίζω κανένα). Είναι έκφραση, όπως λέμε ο Γιαννής, ο Κωστής, η Σάρα η Μάρα κτλπ. Έιναι τυχαία ονόματα και τρόπος έκφρασης όταν εννοούμε οποιονδήποτε. anyone

Τώρα παιδιά σας παρακαλώ μην κρίνετε τα άτομα που έχουν μαγαζιά πως ασχολούνται μόνο με το πως θα βγάλουν λεφτά και πως θα αναδειχθούν. Δυστυχώς υπάρχει αυτή η προκατάληψη εξού και η σύγχρονη τάση μη υποστήριξης των κυπριακών μαγαζιών αλλά του ιντερνετ (σωστά τα λέω Τρύφωνα? χρησιμοποιώ δικά σου λόγια σε προηγούμενο θέμα). Αυτό όμως είναι άλλο θέμα. Και φίλε ΜαριοςΚο, όταν ήρθε ο Σιδέρης και ο Μανώλης και έγινε το σεμινάριο, όυτε δικαίωμα συμμετοχής υπήρχε, ούτε τίποτα. Και φαγητά και ποτά υπήρχαν δωρεάν και ξέρεις γιατί? Επειδή θέλαμε να προσφέρουμε κάτι το πρωτόγνωρο στην Κύπρο. 2 καταξιωμένους εν ενεργεία αθλητές που λίγες πιθανότητες είχαμε να γνωρίσουμε απο κοντά, να μιλήσουμε και να μοιραστούν έστω και 2 μυστικά τους μαζί μας. Ίσως να είμαι ρομαντικός που προσπαθώ όλα αυτά για όλους μας και αυτό μπορεί να είναι λάθος. Μπορεί
Last edited by MarinePlus on Mon Nov 09, 2009 8:38 pm, edited 2 times in total.

MarinePlus
Posts: 79
Joined: Mon Sep 08, 2008 10:39 am

Re: "Περί ανεμων και Yδάτων"

Post by MarinePlus »

Θέλω απλώς να τονίσω πως απλώς απάντησα γιατί δεν το θεώρησα σωστό να μην απαντήσω. Μου αρέσει να λέω τ πράγματα ίσια και αυτό έκανα. Ότι ενιωθα και σκεφτόμουν το έγραψα. Τίποτα άλλο,

Καλά Χριστούγεννα να φθάσουμε όλοι και προσοχή στις βουτιές μας και φυσικά καλές ψαριές

mariosko
Posts: 724
Joined: Mon Dec 03, 2007 2:08 pm
Location: Λ/ΣΙΑ

Re: "Περί ανεμων και Yδάτων"

Post by mariosko »

ναι ρε φιλε, δεν υπηρχε δικαιομα συμετοχης και φαγαμε και σπασαμε, αλλα το σεμιναριο αποσκοπουσε στην διαφημηση του μαγαζιου σου. Σωστα? τελως παντων, αν θα πατε να φατε πουποτε καλα ειμαι μεσα
Ο βλάκας ειναι ανίκητος...

MarinePlus
Posts: 79
Joined: Mon Sep 08, 2008 10:39 am

Re: "Περί ανεμων και Yδάτων"

Post by MarinePlus »

mariosko wrote:ναι ρε φιλε, δεν υπηρχε δικαιομα συμετοχης και φαγαμε και σπασαμε, αλλα το σεμιναριο αποσκοπουσε στην διαφημηση του μαγαζιου σου. Σωστα? τελως παντων, αν θα πατε να φατε πουποτε καλα ειμαι μεσα
Τα παιδιά έιναι προσωπικοί φίλοι και τους ευχαριστώ που μας εκαναν την τιμή. Αλλά φίλε μου Μάριε εχεις δίκαιο. Συγνώμη, απολογούμε. Τα πάντα σε αυτό τον κόσμο περιστρέφονται γύρω από την διαφίμηση και το πως θα βγάλουμε λεφτά και πως θα τα πάρουμε έυκολα. Το ξέχασα αυτό

User avatar
admin
Site Admin
Posts: 3153
Joined: Tue Dec 19, 2006 1:38 pm

Re: "Περί ανεμων και Yδάτων"

Post by admin »

Φίλε Πάρη μην παίρνεις τα πράγματα απο την στραβή τους την πλευρά. Πολύ σωστά έκανες και έριξες ένα γρίφο μέσα στο φόρουμ για κάτι που ετοιμάζετε . Κάποια παιδιά κράτησαν το θέμα ζεστό με το χιούμορ τους. Το θέμα όμως (ερχεται ο θρύλος του ψαροντούφεκου) ήταν πρώτο θέμα για ορισμένες μέρες. Έτσι πετυγχαίνουμε και την γνωστοποίηση. Κανένας δέν έγραψε μα ποιόν έν φέρετε ολάν εμείς ξέρουμε τα ούλα. (Εμένα μου το είπανε κατάμουτρα όταν έφερα στην Κύπρο για πρώτη φορά τον Mackellow) 'Mackellow τσαι αγγουρέλοου εμείς σύρνουμε τον κατσόσχοιρο στα 150 μέτρα!!. Τέσλοπαντων εγώ προσωπικά θέλω να σας συγχαρώ γιατί σαν μαγαζί έχετε καινοτομήσει αρκετά στον χώρο και με τα σεμινάρεια και με τους διαγωνισμούς και με τα boat wash. και εμείς με την σειρά μας σας προβάλουμε με τον καλύτερο τρόπο .Να ξέρετε πάντα ότι το φόρουμ είναι ελεύθερο για έκφραση άποψης και ο καθένας μπορεί να πεί και το δικό του ΄(πάντα μέσα στα πλαίσια της λογικής) Συνεχίστε την καλή δουλειά και μην τα παίρνετε όλα στα σοβαρά, λίγο χιούμορ στην ζωή μας κάνει καλό. :clap:

mariosko
Posts: 724
Joined: Mon Dec 03, 2007 2:08 pm
Location: Λ/ΣΙΑ

Re: "Περί ανεμων και Yδάτων"

Post by mariosko »

Φίλε Πάρη,
δεν ειναι κακο να διαφημησεις το καταστημα σου, κανενας δεν ειπε αυτο το πραγμα, αντιθετος ειναι πολυ λογικο. Εντάξει, ειναι φιλοι σου τα πλασματα, ηρθαν να σε στηριξουν, ουτε αυτο ειναι κακο. νομιζω ξεφυγαμε (παλε) απο το θεμα μας. εκαμαμε λιγο χιουμορ, χωρις πιστευω να θειξουμε κανενα, ουτε να σου κανουμε ζημια.
Ο βλάκας ειναι ανίκητος...

MarinePlus
Posts: 79
Joined: Mon Sep 08, 2008 10:39 am

Re: "Περί ανεμων και Yδάτων"

Post by MarinePlus »

Παιδιά,
το θέμα θεωρείται λήξαν. Ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας. Δεν χρειάζετε να εμπλεκόμαστε σε άσκοπες συζητήσεις.

User avatar
c.nadiotis
Posts: 814
Joined: Tue May 19, 2009 9:13 am
Location: «Όταν εγκαταλείπεις την επιφάνεια να θυμάσαι ότι ζεις υπό προϋποθέσεις».
Contact:

Re: "Περί ανεμων και Yδάτων"

Post by c.nadiotis »

Πάρη το κείμενο σου με αναγκάζει να απαντήσω και θα δευτερολογήσω κάνοντας σχόλια στα λεγόμενα σου.
MarinePlus wrote:Φίλε Ναδιότι,

Κοίτα, ο κύριος που θα έρθει είναι παλιός φίλος και θα τον φιλοξενήσουμε στο σπίτι μας, θα έρθει για διακοπές και θα πάμε και για ψάρεμα. Είχε και άλλους υποψήφιους προορισμούς και αποφάσισε να έρθει στην Κύπρο λόγω του ότι την προηγούμενη φορά έμεινε τρομερά απογοητευμένος από την κατάσταση και τον τρόπο συμπεριφορά μας (αυτό είναι άλλη ιστορία). Μετά από δικές μας προτροπές κτλ μας κάνει την τιμή να μας επισκευθεί. Ούτε θα έρθει για το μαγαζί όυτε και για οτιδήποτε άλλο διαφημιστικού τύπου και ούτε θα γίνει κάτι εδώ σαν διαφήμιση.

Εγώ εδώ βλέπω μονό διαφήμιση που προσπαθείς να την λανσάρεις σαν προσωπική επίσκεψη.

Κρίνωντας και από τις διαθέσεις του ιδέα ήταν να μαξευτούμε σε ένα καφέ-εστιατόρειο ή κάτι άλλο για να μιλήσουμε και να τον γνωρίσουμε και να κανονίσουμε και κανένα παρειστικο ψάρεμα.

Από αυτά στον Ακάμα με πέραν των 35 Kg αλιευμάτων;

Ο λόγος που λές ότι πικράθηκα. Δεν πικράθηκα, απογοητεύτικα. Δεν περίμενα από κάποια άτομα και τον Νικόλα συγκεκριμένα μειωτικά σχόλεια και προσπάθεια γελιοποίησης του θέματος. Νικόλα, σε εκτιμώ πολύ και σε θαυμάζω και σε ευχαριστώ για όσα προσφέρεις σε αυτό που αγαπάω, αλλά .......

Ο Νικόλας άμα θέλει μπορεί να απαντήσει ο ίδιος εγώ εκείνο που ξέρω είναι ότι έχει αποδείξει ποιος είναι και εντός και εκτός θάλασσας.

Ο άνθρωπος τελοσπάντων θα έρθει να μας επισκευθεί και εμείς το γυρίσαμε στην πλάκα για πιο λόγο? Για να μειώσουμε αυτή την προσπάθεια? Για να αναδείξουμε τον εαυτό μας? Δεν τον φέρνουμε για μας, ούτε και για κανένα άλλο. Μόνος του έρχεται. Ο λόγος που δεν ανακοινώνεται το όνομα του ακόμη είναι για να ξεκαθαριστούν ακόμη οι ημερομηνείες .

Επαναλαμβάνω ότι σε καμία περίπτωση δεν είναι ασέβεια προς τον οποιοδήποτε αυτό που έγινε απλά και μονό γιατί δεν υπάρχει ο οποιοσδήποτε… δεν ονομαστικέ άρα δεν υπάρχει ακόμα και μπορεί ο καθένας να υποθέσει ότι θέλει


Φίλε Ναδίοτι. Ας φωνάξουμε τον Γιαννή, τον Κωστή, τον Νικόλα, τον Ανδρέα να μας τα πούνε (χωρίς φυσικά να υποβαθμίζω κανένα). Είναι έκφραση, όπως λέμε ο Γιαννής, ο Κωστής, η Σάρα η Μάρα κτλπ. Έιναι τυχαία ονόματα και τρόπος έκφρασης όταν εννοούμε οποιονδήποτε. anyone

Εδώ παραμένω κάθετος, θίγεις γνωστούς και αγνώστους και ίσως να υπονοείς και συγκεκριμένο/α άτομο/α


Τώρα παιδιά σας παρακαλώ μην κρίνετε τα άτομα που έχουν μαγαζιά πως ασχολούνται μόνο με το πως θα βγάλουν λεφτά και πως θα αναδειχθούν. Δυστυχώς υπάρχει αυτή η προκατάληψη εξού και η σύγχρονη τάση μη υποστήριξης των κυπριακών μαγαζιών αλλά του ιντερνετ (σωστά τα λέω Τρύφωνα? χρησιμοποιώ δικά σου λόγια σε προηγούμενο θέμα). Αυτό όμως είναι άλλο θέμα. Και φίλε ΜαριοςΚο, όταν ήρθε ο Σιδέρης και ο Μανώλης και έγινε το σεμινάριο, όυτε δικαίωμα συμμετοχής υπήρχε, ούτε τίποτα. Και φαγητά και ποτά υπήρχαν δωρεάν και ξέρεις γιατί? Επειδή θέλαμε να προσφέρουμε κάτι το πρωτόγνωρο στην Κύπρο. 2 καταξιωμένους εν ενεργεία αθλητές που λίγες πιθανότητες είχαμε να γνωρίσουμε απο κοντά, να μιλήσουμε και να μοιραστούν έστω και 2 μυστικά τους μαζί μας. Ίσως να είμαι ρομαντικός που προσπαθώ όλα αυτά για όλους μας και αυτό μπορεί να είναι λάθος. Μπορεί
Αυτό το αφήνω ασχολίαστο, benefit of doubt. Ελπίζω να είσαι ειλικρινής και όλος αυτός ο θόρυβος να δημιουργήθηκε απλά και μονό γιατί δεν έδωσες όνομα στον προσκεκλημένο σου. Δεν θα επανέλθω στο θέμα γιατί το κρίνω άσκοπο, ότι είχε να λεχτεί λεχτικέ και καλύτερα να μείνουμε ως εδώ για να μην δημιουργηθούν περεταίρω αντιπαραθέσεις.
Ευχαριστώ.
I live my life a breath at a time

User avatar
konstantinos kalogir
Posts: 1493
Joined: Tue Dec 16, 2008 10:08 pm
Location: Λάρνακα
Contact:

Re: "Περί ανεμων και Yδάτων"

Post by konstantinos kalogir »

Παιδκιά, επειδή εν σας βλέπω να καταλήγεται πουθενά...και επειδή ο Πάρης απόδειξε πολλές φορές τις καλές του προθέσεις, παρόλο που έχει ένα (σχετικά) καινούργιο κατάστημα...καλύτερα αφήστε το θέμα δαμέ. Ως τωρά ο συγκεκριμένος άνθρωπος απόδειξε έμπρακτα την αγάπη του για τζίνο που κάμνει. Εμένα εν με επήραξε το ότι έγινε πριν, και πιστεύω (είμαι σίγουρος δηλαδή) πως τα όποια σχόλια έγιναν αρχικά ήταν χιούμορ, και πιστεύκω πως ήταν και αρκετά πετυχημένο. Επίσης άτομα σαν τον Νικόλα εν νεν ανάγκη να γίνεται καν αναφορά για το ποιος είναι, ξέρουμε όλοι πολύ καλά.. (εν καλοπροαίρετο τούτο ρε φιλούι, ότι να το παρερμηνεύσει κανένας-επειδή εν η αλήθκια έχει πολλούς δαμέσα που τους αρέσκει να παρερμηνεύκουν τα πάντα).. Anw τζίνο που εν μου αρέσκει εμένα είναι τούτο που γίνεται τωρά, ότι σώνει και καλά ο Πάρης κάμνει ότι κάμνει για σκοπούς διαφήμισης και για προσωπικό όφελος. Εγώ προσωπικά εβρέθηκα 2 φορές μαζί του και πραγματά ο άνθρωπος εν πρωτοπόρος, ότι κάμει κάμνει το επειδή αγαπά το και φκάλλω του το καπέλο. Παρόλα αυτά για να μεν παρεξηγηθώ θέμας που πέρνω το μέρος του (είπαμε έχει πολλούς καλοθελητές), εν αξιόθηκα μια φορά να περάσω που το κατάστημά του. Τη μόνη φορά που έπιασα κάτι από κοντά του ήταν στην έκθεση στη Λεμεσό. Κάτι αγκίστρια, όι πράματα εκατομμυρίων ευρώ...!!

User avatar
c.nadiotis
Posts: 814
Joined: Tue May 19, 2009 9:13 am
Location: «Όταν εγκαταλείπεις την επιφάνεια να θυμάσαι ότι ζεις υπό προϋποθέσεις».
Contact:

Re: "Περί ανεμων και Yδάτων"

Post by c.nadiotis »

Δεν τον ξέρω τον άνθρωπο, απλά να λέμε τα πράματα με το όνομα τους. Τίποτα περισσότερο, τίποτα λιγότερο.
I live my life a breath at a time

MarinePlus
Posts: 79
Joined: Mon Sep 08, 2008 10:39 am

Re: "Περί ανεμων και Yδάτων"

Post by MarinePlus »

Φίλε Ναδιότη,

Επειδή έχω μιλήσει και με τον Νικόλα face-to-face αν θες πάρε τον ενα τηλέφωνο να σου πεί το όνομα του επισκέπτη μας εμπιστευτικά (έχει το ελευθερο από μένα) και αν θες να σου εξηγήσει πως λόγω κάποιων παρερμηνέυθηκαν κάποια πράγματα. Το θέμα θεωρείται λήξαν για μένα.

Φιλικά πάντα

User avatar
george87d
Posts: 371
Joined: Mon Nov 10, 2008 6:58 pm

Re: "Περί ανεμων και Yδάτων"

Post by george87d »

Καλα γιατι εν λαλειτε ποιος ειναι ????? Μαντες τσιε εν να ερτει καμια μεταγραφη μεγαλη σε ομαδα στην κυπρο....Κυριε ελεησων....Ποιο ο λογος που εν λαλειτε ποιος ειναι??????
:x :x
Η θαλασσα μου η ζωη μου!!!!!
ΣΤΕΛΑΡΑΣ FOREVER!!!!!!!!!!!!!

Πιττης Γιωργος

Laser Interceptor...the best antiradar

User avatar
Antreas
Posts: 746
Joined: Tue Dec 25, 2007 11:15 am
Location: Nicosia

Re: "Περί ανεμων και Yδάτων"

Post by Antreas »

ρε παιδια για ονομα του θεου.
ο φιλος Παρης ειπε θα ερτει καποιος στην Κυπρο. εν μας ειπε ομως ποιος. λογικο ηταν να το ριξουμε στην πλακα.
η πλακα ηταν μεταξυ μας τζαι εν ειχε σκοπο να θίξει ουτε τον Παρη ουτε τον Καλεσμενο του. απλα ηταν χαζι μεταξι μας.
εν υπαρχει λογος να συγχιζεστε ουτε υπαρχει λογος για αντιπαραθέσεις.

MarinePlus
Posts: 79
Joined: Mon Sep 08, 2008 10:39 am

Re: "Περί ανεμων και Yδάτων"

Post by MarinePlus »

george87d wrote:Καλα γιατι εν λαλειτε ποιος ειναι ????? Μαντες τσιε εν να ερτει καμια μεταγραφη μεγαλη σε ομαδα στην κυπρο....Κυριε ελεησων....Ποιο ο λογος που εν λαλειτε ποιος ειναι??????
:x :x
Ερχετε ο Solari για λογαριασμό της Ομόνοιας :D

User avatar
Tryfon
Posts: 435
Joined: Thu Dec 06, 2007 12:47 pm
Contact:

Re: "Περί ανεμων και Yδάτων"

Post by Tryfon »

Ουστ ομονιατες! :lol: :twisted:
Like us on Facebook: Super Action Stores Cyprus

Post Reply

Return to “Ελεύθερη κατάδυση”