Πορτο κουφό

User avatar
mark0s
Posts: 10
Joined: Fri Aug 21, 2009 12:46 pm
Location: Δάλι-Λευκωσια

Πορτο κουφό

Post by mark0s »

Ναμαστε και πάλη στα αγαπημένα μας γκρέμια!!!! ΠΟΡΤΟ ΚΟΥΦΟ. Αυτή την φορά παρέα με τον Γιάννη. Η αρχή απογοητευτική χωρίς ψάρια αλλά όσο πέρναει η ώρα όλο και κάτι φαίνετε. Σε μια βουτιά εντοπίζω ένα ροφό και μια καλή στήρα να βραχώνουν σε γειτονικά θαλάμια. Ανεβαίνω στην επιφάνια ενημερώνω τον γιαννη και καταδύομε με μικρό όπλο. Το ψάρι εντοπίζεται και με συνοπτικές διαδικασίες παίρνει τον δρόμο για την επιφάνεια. Το βάθος μεγάλο και ο Γιάννης σαν άγρυπνος φρουρός με περιμένει στα μεσώνερα και με απαλλάσσει από το περιττό βάρος. Στην επιφάνεια ακολούθησε τα γνωστά χαμόγελα… με τον ροφό δεν ασχοληθήκαμε αφού στην επόμενη βουτιά ο Γιάννης εντόπισε ένα κοπάδι με μεγάλες στήρες.
Τον υπόλοιπο χρόνο μας τον χαραμίσαμε πλανάροντας τις πνιχτρες στα "τάρταρα" χωρίς κανένα αποτέλεσμα βέβαια . Μου φαίνεται κάνανε συμβόλαιο θανάτου με τον Σηδέρη. Στο τελείωμα ο Γιάννης με υποδειγματικό πλαναρισμα κτυπάει ένα μεγάλο κέφαλο. Κατάκοποι πλέον παίρνουμε τον δρόμο της επιστροφής…
17082009141.jpg
17082009141.jpg (59.6 KiB) Viewed 9607 times
17082009138.jpg
17082009138.jpg (54.88 KiB) Viewed 9601 times

User avatar
hdemetris
Posts: 710
Joined: Tue Feb 27, 2007 4:23 pm
Location: Λάρνακα

Re: Πορτο κουφό

Post by hdemetris »

Πολλά ωραίο ψάρι :clap:
Who the cap fit
Let them wear it

User avatar
Giorkos
Posts: 2215
Joined: Wed Dec 05, 2007 10:29 am

Re: Πορτο κουφό

Post by Giorkos »

όπως είπεν τζαι ο Δημήτρης.....


ωραίο ψαρι !!!

επηετε διακοπές φαντάζουμε τζαι εβουττήσετε...ή επήετε να βουττήσετε τζαι να κάμετε διακοπές........

μόνο ένα ψάρεμα εκάμετε ;;;
που κουρκούνα....μέχρι τούνα....

User avatar
mark0s
Posts: 10
Joined: Fri Aug 21, 2009 12:46 pm
Location: Δάλι-Λευκωσια

Re: Πορτο κουφό

Post by mark0s »

Κατακριβιαν ηρταμε να σπουδάσουμε και βουτούμε :D . Σπουδάζω Θεσσαλονίκη. Βουτώ σχετικά συχνά αλλά τωρα με την εξεταστική έκοψα λιο. Το προηγούμενο ψάρεμα έβαλε το ο Νικόλας Χαρρης "Δυο χαλκιδιώτικα"…

User avatar
Giorkos
Posts: 2215
Joined: Wed Dec 05, 2007 10:29 am

Re: Πορτο κουφό

Post by Giorkos »

mark0s wrote:Κατακριβιαν ηρταμε να σπουδάσουμε και βουτούμε :D . Σπουδάζω Θεσσαλονίκη. Βουτώ σχετικά συχνά αλλά τωρα με την εξεταστική έκοψα λιο. Το προηγούμενο ψάρεμα έβαλε το ο Νικόλας Χαρρης "Δυο χαλκιδιώτικα"…

γιαυτλο εσυγχήστικα..... που το ποστ του νικόλα ενόμισα ότι είσουν έλληνας φίλος του (από τις σπουδές) και που ήρτεν εβούτησε μαζί σου !!!!

η καλύτερη φάση για τον ψτ-εκά είναι να σπουδάζει ελλάδα....για ευνόητους λόγους :)

εγώ γαμώτο που εσπούδαζα 'ανακάλυψα' ξανά το ψτ...και τι πρέπει να κάμω...αλλά ήμουν Αγγλία :x :x :x τζαι έκοψα πίσω....τούτον εν το μαράζιν μου :twisted: .... επελέκουν τζαι κάτι παρέες μου να πάμε ν ακάμουμε μαθήματα (ήταν Ελλάδα μόνο τότε αν θυμούμε καλά, ο Ρ. κάλιτς).... αλλά εφκάλλαν με πελλόν :whistle: :whistle: :whistle:

εν πειράζει...επήαν 11-12 ψτ-χρόνια του κώλου...αλλά κάλιο αργά παρά ποτέ :D :D :D
που κουρκούνα....μέχρι τούνα....

User avatar
mark0s
Posts: 10
Joined: Fri Aug 21, 2009 12:46 pm
Location: Δάλι-Λευκωσια

Re: Πορτο κουφό

Post by mark0s »

Όντως εν ωραίο πράμα να ψαρεφκεις Χαλκιδική… Με μια λεπτομέρεια όμως!!!! Ψαρκα βλέπεις πολλά αλλά πιάνεις λια. Αν δεννεν άλλο μηνισκουν σου ωραίες εικόνες. εν εσυ που ερωτασ για τον σιεπεττό?:)

User avatar
Giorkos
Posts: 2215
Joined: Wed Dec 05, 2007 10:29 am

Re: Πορτο κουφό

Post by Giorkos »

mark0s wrote:Όντως εν ωραίο πράμα να ψαρεφκεις Χαλκιδική… Με μια λεπτομέρεια όμως!!!! Ψαρκα βλέπεις πολλά αλλά πιάνεις λια. Αν δεννεν άλλο μηνισκουν σου ωραίες εικόνες. εν εσυ που ερωτασ για τον σιεπεττό?:)

όπως τα λες...τουλάχιστον μένουν σου εικόνες....εμείς δακάτω αν δούμε κάνένα σορκό που αξίζει να παιχτεί σιερούμαστε σαν τα μωρά :oops: :oops: :oops:

ελπίζω τωρά ο καπετανόπουλος (πτωχός ) να μας έβρει κανένα τόπο !!! :shhh:

ναι..εν εγώ που ερώτουν για τον σιπέττο.... :shifty:
που κουρκούνα....μέχρι τούνα....

NIKOLAS HARRIS
Posts: 739
Joined: Wed Sep 24, 2008 7:28 pm
Location: NICOSIA!!

Re: Πορτο κουφό

Post by NIKOLAS HARRIS »

mark0s wrote:Όντως εν ωραίο πράμα να ψαρεφκεις Χαλκιδική… Με μια λεπτομέρεια όμως!!!! Ψαρκα βλέπεις πολλά αλλά πιάνεις λια. Αν δεννεν άλλο μηνισκουν σου ωραίες εικόνες. εν εσυ που ερωτασ για τον σιεπεττό?:)
Μπραβο το φιλο μου με τις ωραιες του στειρες!!!

ειπα σου όμως πε της να καρτερα να την παιξωμεν μαζι εν με ακουες!!! :D

ατε ενημερωσε τον φιλο μου το Γιωρκατσο για τον σιεπετον οπως τον λεμε στα καλαμαριστικα :dance: γιατι ξερεις ότι εγω ενει σκαμπαζω που εξοπλισμους!!!

ετω ουλλα τα όπλα την ιδια δουλεια καμνουν!! :whistle:

User avatar
mark0s
Posts: 10
Joined: Fri Aug 21, 2009 12:46 pm
Location: Δάλι-Λευκωσια

Re: Πορτο κουφό

Post by mark0s »

Παρεα μου τζινι που επεξα ήταν μια που τες μέτριες τα πλοία αφηκα τα πων να ερτεις. Μηλούμε για πανω που 15-20 ψαρκα 5-6 κιλα το καθενα. Αικε την άλλη φορά που εν να πάω να τραβήσω και κανένα πλάνο να μας γυρίσει λίο. Εν πολύ το βάθος για εμάς...

User avatar
kyriakos
Posts: 20
Joined: Sun Mar 01, 2009 11:14 am

Re: Πορτο κουφό

Post by kyriakos »

Τον υπόλοιπο χρόνο μας τον χαραμίσαμε πλανάροντας τις πνιχτρες στα "τάρταρα" χωρίς κανένα αποτέλεσμα βέβαια . Μου φαίνεται κάνανε συμβόλαιο θανάτου με τον Σηδέρη.

Φιλε Μάρκο σε παρακαλώ πολλοί θα ήθελα να ανακαλέσεις τα πιο πάνω γιατη μιλάμε σε ένα δημόσιο χώρο που μπορεί οποιος δήποτε να μπει και να διάβαση. Είμαι 18χρονων αλλα για καλή μου τύχει είχα και έχω ανθρώπους που με δίδαξαν. όμως πολλά παιδιά δεν έχουν την τηχει. το ψαροτούφεκο είναι κάτι αγνό και έτσι πρέπει να παραμηνει. για αυτο αν θελουμε να το κρατισουμε ετσι και να το μεταδοσουμε σωστα πρεπει να μιλαμε λιγω πιο κοσμια.

User avatar
george87d
Posts: 371
Joined: Mon Nov 10, 2008 6:58 pm

Re: Πορτο κουφό

Post by george87d »

Ωραια ψαρια !!!!!!!! :wink:
Που ειναι το πορτο κουφο??????
Η θαλασσα μου η ζωη μου!!!!!
ΣΤΕΛΑΡΑΣ FOREVER!!!!!!!!!!!!!

Πιττης Γιωργος

Laser Interceptor...the best antiradar

User avatar
mark0s
Posts: 10
Joined: Fri Aug 21, 2009 12:46 pm
Location: Δάλι-Λευκωσια

Re: Πορτο κουφό

Post by mark0s »

Χαλκιδική ρε Πιττη... Δεύτερο πόδι σχεδόν πας την μούττη

xxxgeorge
Posts: 51
Joined: Tue Feb 20, 2007 9:34 pm
Location: LEYKOSIA

Re: Πορτο κουφό

Post by xxxgeorge »

ΩΡΑΙΟΣ ΤΕΛΕΙΑ Η ΣΤΕΙΡΑ... :!: :!:

User avatar
george87d
Posts: 371
Joined: Mon Nov 10, 2008 6:58 pm

Re: Πορτο κουφό

Post by george87d »

Κλι κλι κλι κλι οι στηρουες!!! :D :D
Δηλαδη το μεσεο :lol: :lol:
Αστιευκο ρε Μαρκο !!!!!!!!! Εθελα πολλα να ψαρεψω τσιαμε αλλα εν ειχα παρεα να κοψουμεν να ερτουμεν τσιπανω....... μα ενεν το αγιο ορος τσιαμε????
Η θαλασσα μου η ζωη μου!!!!!
ΣΤΕΛΑΡΑΣ FOREVER!!!!!!!!!!!!!

Πιττης Γιωργος

Laser Interceptor...the best antiradar

vace
Posts: 23
Joined: Thu Oct 08, 2009 7:26 pm

Re: Πορτο κουφό

Post by vace »

κοπελια καλησπέρα σας..είμαι φοιτητής μουδανιά,ψαρεύω χρονια,το επίπεδο μου αυτή τη στιγμή είναι 20 -25m.σπανια βρίσκω ζευγάρι gt οι παρέες μου είναι όλοι κύπρο..οποιος ενδιαφέρεται για ψάρεμα χαλκιδική, αν θέλει ας επικοινωνήσει μαζί μου

Post Reply

Return to “Προορισμοί εκτος κύπρου!”