Λίμνη Πλαστήρα Αύγουστος 2009

User avatar
(CyBasser)
Posts: 2367
Joined: Mon Oct 22, 2007 10:17 pm

Re: Λίμνη Πλαστήρα Αύγουστος 2009

Post by (CyBasser) »

Ενόσω εγώ και ο Αποστόλης παίρναμε βόλτα το rapalaκι μας, ο Γιάννης προετοίμαζε το πεδίο για το ολονύκτιο ψάρεμα κυπρίνου των παιδιών, με φόντο την επιβλητική διπλή κορυφή του Ίταμου..
Attachments
Prep.jpg
Prep.jpg (134.02 KiB) Viewed 989 times
There is fishing, and there is BASS FISHING!
ALWAYS PRACTICE CATCH AND RELEASE!!!

User avatar
(CyBasser)
Posts: 2367
Joined: Mon Oct 22, 2007 10:17 pm

Re: Λίμνη Πλαστήρα Αύγουστος 2009

Post by (CyBasser) »

Με το τέλος της "βαρκάδας" άρχισε το σοβαρό κυπρινοψάρεμα για τον Αποστόλη και τον Γιάννη. Το επιλεχθέν σημείο είναι νέο, μέχρι σήμερα δεν είχε όμως αποδώσει παρά το εντατικό μαλάγρωμα με boilies. Το αρχικό σχέδιο ήταν να μείνω και εγώ όλη νύκτα, αλλά φέτος το κλίμα στην περιοχή είναι αισθητά ψυχρότερο από πέρσι. Ως τις 1 το πρωί η θερμοκρασία είχε πάει ήδη στους 13 βαθμούς κι έπεφτε, και μαζί μου δεν είχα κατάλληλο ρουχισμό για τέτοιες συνθήκες :oops: :oops: :( Έτσι, όταν ο φίλος μας ο Χρίστος κατέβηκε για λίγο εκείνη την ώρα, αποχώρησα μαζί του για κάπως (ή μάλλον πολύ! :mrgreen: ) πιο ζεστά μέρη :oops: !

Όπως βλέπετε απ'την φωτό του Αποστόλη στο πρόχειρο κατάλυμα που στήθηκε, τα παιδιά ήταν πανέτοιμα να συνεχίσουν την ολονύκτια μάχη με το κρύο ελπίζοντας σε κάποιο τερατοκυπρίνο. Δεν έχω ακόμη ενημερωθεί αν υπήρξαν αποτελέσματα, αφού όταν ξύπνησα το πρωί αυτοί είχαν ήδη πάει για ύπνο. Απόψε που θα ξυπνήσουν θα μάθω :mrgreen: :mrgreen:
Attachments
Tent.jpg
Tent.jpg (119.95 KiB) Viewed 987 times
There is fishing, and there is BASS FISHING!
ALWAYS PRACTICE CATCH AND RELEASE!!!

User avatar
chrysanthos9
Posts: 1853
Joined: Sun Nov 02, 2008 5:24 pm
Location: madrit spain

Re: Λίμνη Πλαστήρα Αύγουστος 2009

Post by chrysanthos9 »

Α παναγια μου ποσο εξοπλισμο :o ? πρεπει να εχει παραπανω εξοπλισμο και που καταστημα με ειδη αλιειας. Ρολανδο αλλη φορα να πιενεις πιο προετοιμασμενος :lol:
Rememper always someone waiting for you at home

EVANTHIS LOIZOU
Posts: 2217
Joined: Fri Oct 19, 2007 11:21 am

Re: Λίμνη Πλαστήρα Αύγουστος 2009

Post by EVANTHIS LOIZOU »

Πραγματι βρε Χρυσανθε :wink: :wink:
Αμα παεις σπιτι του θα καταλαβεις τι θα πει εξοπλισμος :clap: :clap:
Ο Αποστολης ειναι ΜΕΓΑΛΗ ΔΥΝΑΜΗ :D :D :D :D

User avatar
(CyBasser)
Posts: 2367
Joined: Mon Oct 22, 2007 10:17 pm

Re: Λίμνη Πλαστήρα Αύγουστος 2009

Post by (CyBasser) »

Tελικά, και παρά την μεγάλη προετοιμασία και το φοβερό ξενύκτι (χθές μεσημέρι έφυγαν απ'εκεί) το "νέο" σημείο πάλι δεν απέδωσε, αφού τελικά πήρανε μόνο δυό μικρούς common (γύρω στα 2 κιλά ο καθένας) οι οποίοι τσίμπησαν μετά που βγήκε ο ήλιος. Φαίνεται ότι τελικά οι μεγάλοι κυπρίνοι της λίμνης δεν προτιμούν το σημείο αυτό. Πράγματι, αναγνώριση της περιοχής με βυθόμετρο από την βάρκα θύμιζε ... Κόλπο της Λάρνακας :roll: :roll:

Αύριο βράδυ επιστροφή στα "Στριβά", το σημείο που απέδωσε σχετικά καλά πέρσι...
There is fishing, and there is BASS FISHING!
ALWAYS PRACTICE CATCH AND RELEASE!!!

Post Reply

Return to “Ψάρεμα γλυκού νερού”