ΣΦΥΡΝΕΣ

User avatar
Giorkos
Posts: 2215
Joined: Wed Dec 05, 2007 10:29 am

Re: ΣΦΥΡΝΕΣ

Post by Giorkos »

MariosK wrote:
Giorkos wrote:
(CyBasser) wrote: Τέλως πάντων, spinning όπως αναφέρθηκε πιο πάνω και μιλούμε για αληθινό σπορ!
εν του κουτουρού καλό που ένας 'πολύ αρχάριος' στο καλάμι σαν εμένα εκατέληξε στο σπίννιγκ....εν πολλά συναρπαστικό (ασχέτως αν δεν πιάνω ψάρι) !!!
Τζε που να πιάσεις τζίολας ρε Γιώρκο! Ishialla να σου κάτσει σφύρνα δίκιλι τζε να σου τα διπλώσει ούλλα :mrgreen:!
μακάρι τζαι χαλάλιν της κορούας ρε.....τζιας το καταχτάρι τζαι το ψαρούιν...εν να το βάλω σε γυάλινη θήκη να το έχω display :pray: :pray: :pray:
που κουρκούνα....μέχρι τούνα....

User avatar
theodoulos
Posts: 148
Joined: Sat Apr 18, 2009 7:13 am

Re: ΣΦΥΡΝΕΣ

Post by theodoulos »

(CyBasser) wrote:
theodoulos wrote:Στο γκολντεν κοστ στον Πρωταρα ειχεν ενα που εβαλεν ενα αγκιστρι με δολωμα κεφαλουθκια που ειχε ο ιδιος απο πριν πιασει και διατηρησει ζωντανα και εβαλεν το μεσα στους βραχους ... μετα εδινε το καπου και επιανεν καθε λλιο καιρο και μια !!!! :clap: :clap: :clap: :dance: :dance: :dance:
Kαι έχανε όλη την υπέροχη πάλη τους στο καλάμι?!? :o :o Τέλως πάντων, spinning όπως αναφέρθηκε πιο πάνω και μιλούμε για αληθινό σπορ!
Μεν νομιζεις οτι εν εφκολο του να την φκαλει εξω !!! :naughty: :naughty: :naughty:
Εβαλλε τσιροτακια στα χερια του και ετραβαν ετραβαν ετραβαν ... αληθινη μαχη οπως και στο σπιννινκ ... μετα απο προσπαθειες και οταν τελικα το ψαρι κουραζοταν το εβγαλλε εξω με το καμακι και μετα εκοφκεν την ''κκελλε'' της...
Το ψαρι δεν ειχε να παει πουθεν αφου οπως ειπα οταν εδολονε και το εριχνε στα βραχια μετα το εδενε καπου πολυ σφιχτα.

User avatar
Greg
Posts: 3067
Joined: Tue Aug 07, 2007 3:54 pm
Location: by the sea

Re: ΣΦΥΡΝΕΣ

Post by Greg »

theodoulos wrote: κουραζοταν το εβγαλλε εξω με το καμακι και μετα εκοφκεν την ''κκελλε'' της...
.
τωρα εσυ εν για σφυρνες? οξα για σμυρνες που μας μιλας ???
Esox Lucius

User avatar
LEONIDAS
Posts: 489
Joined: Thu Sep 27, 2007 2:37 pm
Location: ΛΕΥΚΩΣΙΑ

Re: ΣΦΥΡΝΕΣ

Post by LEONIDAS »

Greg wrote:
theodoulos wrote: κουραζοταν το εβγαλλε εξω με το καμακι και μετα εκοφκεν την ''κκελλε'' της...
.
τωρα εσυ εν για σφυρνες? οξα για σμυρνες που μας μιλας ???
Εσύγχυσεν την β..λλα με την π..υ....τσα ο Θεόδουλος νομίζω ρε κοπέλλια. Μάσηιετε να μας πελλάνει που τον καιρό που άρκεψεν να ποστάρει :pray: :pray: :pray: :pray:
Το ψάρι θέλει υπομονή και το μ....νί κυνήγι.

User avatar
Giorkos
Posts: 2215
Joined: Wed Dec 05, 2007 10:29 am

Re: ΣΦΥΡΝΕΣ

Post by Giorkos »

xexxexe

λαλώ τζαι γω έβαλλεν το ψαρούιν μέστους βράχους...παράξενο....

τωρά εξηγούνται ούλλα !!!
που κουρκούνα....μέχρι τούνα....

User avatar
theodoulos
Posts: 148
Joined: Sat Apr 18, 2009 7:13 am

Re: ΣΦΥΡΝΕΣ

Post by theodoulos »

ε σορρυ ρε παιδια εν το εκαταλαβα εσυχιστικα τελος παντων :clap: :clap: :clap:

ang1
Posts: 51
Joined: Tue Feb 20, 2007 9:55 pm

Re: ΣΦΥΡΝΕΣ

Post by ang1 »

ξέρει κανένας αν εμφανίστηκαν σφύρνες και στην περιοχή λάρνακας? ή μόνο Λεμεσό ως τωρά

User avatar
konstantinos kalogir
Posts: 1493
Joined: Tue Dec 16, 2008 10:08 pm
Location: Λάρνακα
Contact:

Re: ΣΦΥΡΝΕΣ

Post by konstantinos kalogir »

Giorkos wrote:xexxexe

λαλώ τζαι γω έβαλλεν το ψαρούιν μέστους βράχους...παράξενο....

τωρά εξηγούνται ούλλα !!!
Φιλούι μου μεν το θεωρείς παράξενο, της σφύρνας αρέσκει της πολλά να κυνηγά παράλληλα με τους βράχους γιατί εκεί κρύφκουνται κεφαλούθκια.

User avatar
Giorkos
Posts: 2215
Joined: Wed Dec 05, 2007 10:29 am

Re: ΣΦΥΡΝΕΣ

Post by Giorkos »

konstantinos kalogir wrote:
Giorkos wrote:xexxexe

λαλώ τζαι γω έβαλλεν το ψαρούιν μέστους βράχους...παράξενο....

τωρά εξηγούνται ούλλα !!!
Φιλούι μου μεν το θεωρείς παράξενο, της σφύρνας αρέσκει της πολλά να κυνηγά παράλληλα με τους βράχους γιατί εκεί κρύφκουνται κεφαλούθκια.
κοντά στους βράχους ναι...τζιαμέ χώνουμε τζαι γώ.. :wink: ....μέσα ???
που κουρκούνα....μέχρι τούνα....

User avatar
(CyBasser)
Posts: 2367
Joined: Mon Oct 22, 2007 10:17 pm

Re: ΣΦΥΡΝΕΣ

Post by (CyBasser) »

Giorkos wrote: κοντά στους βράχους ναι...τζιαμέ χώνουμε τζαι γώ.. :wink: ....μέσα ???
Πάντως ρε Γιώρκο τζαμιαί στην γειτονιά σου στην Σκάλα άμα σουρουππώσει υπάρχει ένα φοβερό σημείο με σφυρνάρες που περιπολούν συνέχεια αλλά δυστυχώς δεν είναι προσβάσιμο :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry:
There is fishing, and there is BASS FISHING!
ALWAYS PRACTICE CATCH AND RELEASE!!!

User avatar
Giorkos
Posts: 2215
Joined: Wed Dec 05, 2007 10:29 am

Re: ΣΦΥΡΝΕΣ

Post by Giorkos »

(CyBasser) wrote:
Giorkos wrote: κοντά στους βράχους ναι...τζιαμέ χώνουμε τζαι γώ.. :wink: ....μέσα ???
Πάντως ρε Γιώρκο τζαμιαί στην γειτονιά σου στην Σκάλα άμα σουρουππώσει υπάρχει ένα φοβερό σημείο με σφυρνάρες που περιπολούν συνέχεια αλλά δυστυχώς δεν είναι προσβάσιμο :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry:
για λέγε, για λέγε........ στη χειρότερη περίπτωση θα ππέσουμε με αλεξίπτωτο :dance: :dance: :dance:
που κουρκούνα....μέχρι τούνα....

GiorgosG9
Posts: 7
Joined: Sat Apr 25, 2009 4:40 pm

Re: ΣΦΥΡΝΕΣ

Post by GiorgosG9 »

ρε φιλε εγω με το φιλο μου επιαμε 5-6 σφυρνες τον Ιουνη τζε ουλλες εν νυχτα ,εβουρασαν μας τες τζε το απογευμα αλλα εν μας εχτυπουσαν,αρα για μενα ι καλιττερι ωρα ενι τιν ωρα που νυχτωνει ως τες 12 τζιαμε.Επιαμεν τες μεσα στο παλιο λιμανι της λεμεσου ,επιαστηκε μια φορα μια μεγαλη εφεραμε την ως εξω(ηταν τεραστια) αλλα εν ειχαμε αποχη μαζι μας οπους τους βλακες,επροσπαθησα να την φκαλω με τα χερκα μου αλλα εκοπσε το!!! :evil: :evil: επιε το ψαρουι επιε τζε η σφυρνα . Εγω τισ σφυρνεσ επιατες με yo zuri crystal minnow και με x rap σε εντονα χρωματα οπως πορτοκαλλι

User avatar
chrysanthos9
Posts: 1853
Joined: Sun Nov 02, 2008 5:24 pm
Location: madrit spain

Re: ΣΦΥΡΝΕΣ

Post by chrysanthos9 »

κοπελια εχω ενα τεχνητο σε απομιμηση σαρδελας εν 10εκ ε καλο για σφυρνες οξα να πιαω τεχνητα σε πιο λαμπερα χρωματα γιατι τουτα που εχω εν σε απομιμησης σαρδελας σε διαφορα μεγεθοι? εν να το βλεπουν την νυκτα? ψαρευω απο βραχια και δεν εχει φωτα τζαμε.
Rememper always someone waiting for you at home

User avatar
AggelosLRK
Posts: 1655
Joined: Thu Apr 24, 2008 6:38 pm

Re: ΣΦΥΡΝΕΣ

Post by AggelosLRK »

Σκουρα χρωματα την νυχτα,εκτος αν εχει πανσεληνο

User avatar
chrysanthos9
Posts: 1853
Joined: Sun Nov 02, 2008 5:24 pm
Location: madrit spain

Re: ΣΦΥΡΝΕΣ

Post by chrysanthos9 »

νε αλλα ρε κοπελια τα ψαρκα ενταλος κυνηγουν τα κεφαλακια και τις αθερινες την νυκτα αφου θελουν σκουρα χρωματα για να δουν?
Rememper always someone waiting for you at home

Post Reply

Return to “Ψάρια και το ψάρεμα τους”