αντοχη syssi

Post Reply
User avatar
chrysanthos9
Posts: 1853
Joined: Sun Nov 02, 2008 5:24 pm
Location: madrit spain

αντοχη syssi

Post by chrysanthos9 »

Aν καμω otg με 125gr εν θα κοπει το syssi?
Rememper always someone waiting for you at home

User avatar
no-nick
Posts: 898
Joined: Thu Feb 15, 2007 9:45 pm

Re: αντοχη syssi

Post by no-nick »

chrysanthos9 wrote:Aν καμω otg με 125gr εν θα κοπει το syssi?
λογικα ναι, δοκιμασε 2-3 διαφορετικα καλαμια που 2-3 φορες κα θα δεις τι θα γινη, εγω αντι να βαλω σισι βαζω μεγαλη στριφταροπαραμανα μεσα που το σιοκλητερ και 2-3 ελαστικες χαντρες.

User avatar
konstantinos kalogir
Posts: 1493
Joined: Tue Dec 16, 2008 10:08 pm
Location: Λάρνακα
Contact:

Re: αντοχη syssi

Post by konstantinos kalogir »

chrysanthos9 wrote:Aν καμω otg με 125gr εν θα κοπει το syssi?
Γιατί να κοπεί;; Εν μου έτυχε ΠΟΤΕ ούτε καν με βάρη των 170γρ. Αν όμως θέλεις να ψυρίσεις λίγο παραπάνω το θέμα, υπάρχουν πολλών ποιοτήτων σίσσυ στην αγορά. Υπάρχουν κάποια μαύρα τα οποία έχουν αρκετά κομμάτια στη συσκευασία και είναι σχετικά φτηνά, και υπάρχουν και κάποια μαύρο-κόκκινο τα οποία είναι σε συσκευασιες των 5 και είναι πιο ακριβά αλλά έχουν πολύ καλύτερη ποιότητα. Ψάξε λίγο στην αγορά και θα τα βρεις..

User avatar
chrysanthos9
Posts: 1853
Joined: Sun Nov 02, 2008 5:24 pm
Location: madrit spain

Re: αντοχη syssi

Post by chrysanthos9 »

Πιανω τα winner εκεινα που εχουν δυο στην συσκευασια και ειναι αρκετα ακριβα αλλα ποτε εν καμνω δυναμικες βολες γιατι φοουμε αμπα και κοπει και κατσει μας καμια το βαρακι και θελουμε νοσοκομοιο :lol:
Last edited by chrysanthos9 on Fri Aug 07, 2009 10:55 am, edited 3 times in total.
Rememper always someone waiting for you at home

User avatar
konstantinos kalogir
Posts: 1493
Joined: Tue Dec 16, 2008 10:08 pm
Location: Λάρνακα
Contact:

Re: αντοχη syssi

Post by konstantinos kalogir »

Μην τα φοβάσε δεν σπάζουν. Τουλάχιστον δεν μου έτυχε προσωπικά. Εν το μεταξύ κυκλοφορούν και σε συσκευασία των 5 στην ίδια τιμή που τα βρίσκεις σε συσκευασία των 2. Δεν ξέρω γιατί πάντως είναι ακριβώς τα ίδια. Περιττό να σου πω ότι για να βρεις τη συσκευασία αυτή θα πρέπει να ψάξεις λίγο περισσότερο. Τα καταστήματα που φέρνουν τη μια συσκευασία δεν φέρνουν και την άλλη. Τρύφωνα αν μπορείς να μας διαφωτίσεις λίγο γιατί αυτή η διαφορά...;

User avatar
chrysanthos9
Posts: 1853
Joined: Sun Nov 02, 2008 5:24 pm
Location: madrit spain

Re: αντοχη syssi

Post by chrysanthos9 »

ψαρεμα εψες την νυκτα τα ψαρια ετρωγαν πολυ μακρια απο την ακτη πηραμε 2 σαργους σε μεγαλη αποσταση που ακτη ετσι καμναμε δυναμικες βολες. Σε μια φαση που εκαμα την πιο δυνατη μου βολη με otg κοπηκεν το σισσι και 100 γρ βαρακι και εκοπικεν το σιδερακι που ειχα σινδεδεμενο με το βαρακι ευτυχως εμ εκτυπισεν κανενας :pray: :pray:
Rememper always someone waiting for you at home

User avatar
marios
Site Admin
Posts: 1785
Joined: Tue Feb 13, 2007 5:53 pm
Location: Λ/σια.κ/κλι.
Contact:

Re: αντοχη syssi

Post by marios »

  • Χρύσανθε μου ... :think: θα σου πω τρία πράγματα που μπορεί να συμβαίνουν:
  • Πρώτο: ελαττωματικά syssi !! τι ελαττωματικά εντελώς ακατάλληλα!!!
      Δεύτερο: κανεις βολές σε δύναμη που δεν κάνει κανεις άλλος στην κύπρο ίσος και στον κόσμον ολόκληρο!!
    • Τρίτον : Δουλεφκεις μας!! κοινός έπιας μας στο μάη τάππι
    • ΥΓ:Θέλω να πιστεύω πως συμβαίνει το πρώτο :) και θα χαρω πολλυ Αν συμβαίνει το δεύτερο :wink:
    Τίποτε δεν είναι τόσο χάλια που να μην μπορεί να γίνει χειρότερο!!

    User avatar
    chrysanthos9
    Posts: 1853
    Joined: Sun Nov 02, 2008 5:24 pm
    Location: madrit spain

    Re: αντοχη syssi

    Post by chrysanthos9 »

    Ρε Μαριε δεν ξερω τι εγινε μπορεις να εσπασε επειδη ηταν ελατωματικο αλλα θα ηθελα να εν το δευτερο :D
    Rememper always someone waiting for you at home

    Post Reply

    Return to “Αρματωσιές , Παράμαλλα , Συμβουλές”