Σαρδελα στο surfcasting.

User avatar
chrysanthos9
Posts: 1853
Joined: Sun Nov 02, 2008 5:24 pm
Location: madrit spain

Re: Σαρδελα στο surfcasting.

Post by chrysanthos9 »

στο rockfishing να δις ποσες πιανω ειχεν νυκτα που εφκαλα 12
Rememper always someone waiting for you at home

User avatar
Greg
Posts: 3067
Joined: Tue Aug 07, 2007 3:54 pm
Location: by the sea

Re: Σαρδελα στο surfcasting.

Post by Greg »

chrysanthos9 wrote:Εχω λιες αποριες για τα μυλοκοπια. Ποσα κιλα φτανουν? γιατι φτυνουν το αγκιστρι?
μυλοκοπι ειδα να βγαινει ως 8μιση κιλα (παλιες καλες μερες που πηγαινα με τον σειρα). Οταν καθαρισεται μεγαλο μυλοκοπι θα δειτε με τι ειναι γεματα τα αντερα του, εκεινο ειναι το καλυτερο δολωμα :wink:
Esox Lucius

User avatar
chrysanthos9
Posts: 1853
Joined: Sun Nov 02, 2008 5:24 pm
Location: madrit spain

Re: Σαρδελα στο surfcasting.

Post by chrysanthos9 »

επειδη εν να καμω πολυ καιρο να καθαρισω μυλοκοπι :lol: :lol: πε μας το δολωμα για να πιασουμε και εμεις κανενα :D
Rememper always someone waiting for you at home

User avatar
CASTING
Posts: 191
Joined: Tue Mar 04, 2008 6:53 pm

Re: Σαρδελα στο surfcasting.

Post by CASTING »

Greg wrote:
chrysanthos9 wrote:Εχω λιες αποριες για τα μυλοκοπια. Ποσα κιλα φτανουν? γιατι φτυνουν το αγκιστρι?
μυλοκοπι ειδα να βγαινει ως 8μιση κιλα (παλιες καλες μερες που πηγαινα με τον σειρα). Οταν καθαρισεται μεγαλο μυλοκοπι θα δειτε με τι ειναι γεματα τα αντερα του, εκεινο ειναι το καλυτερο δολωμα :wink:

Για να καθαρισεις πρεπει να πιαεις :wink: αλλα πουντα :think:
ΤΟ ΨΑΡΕΜΑ ΕΙΝΑΙ ΑΘΛΗΜΑ ΚΑΙ ΟΧΙ ΚΡΕΑΤΟΣΥΛΛΟΓΗ.......

User avatar
no-nick
Posts: 898
Joined: Thu Feb 15, 2007 9:45 pm

Re: Σαρδελα στο surfcasting.

Post by no-nick »

εγω παιδεια τσαρτελα δεν ξαναβαλω, εφαα 4 χρονια και βαλε στην Λεμεσο τον καιρο που πηγενα ψαρεμα ταχτικα και επιασα 1 λαβρακι 1.5 κιλο και μια μεγαλη δρακαινα, τιποτε αλλο. (μουκρασιελα ενοειται), μυλοκοπι με τσαρτελα ακουσα και εγω οτι πιασανε.

User avatar
konstantinos kalogir
Posts: 1493
Joined: Tue Dec 16, 2008 10:08 pm
Location: Λάρνακα
Contact:

Re: Σαρδελα στο surfcasting.

Post by konstantinos kalogir »

Greg wrote:
chrysanthos9 wrote:Εχω λιες αποριες για τα μυλοκοπια. Ποσα κιλα φτανουν? γιατι φτυνουν το αγκιστρι?
μυλοκοπι ειδα να βγαινει ως 8μιση κιλα (παλιες καλες μερες που πηγαινα με τον σειρα). Οταν καθαρισεται μεγαλο μυλοκοπι θα δειτε με τι ειναι γεματα τα αντερα του, εκεινο ειναι το καλυτερο δολωμα :wink:
Άμαν κρατά ο τόπος το συγκεκριμένο δόλωμα που λες σίουρα εν καλό...αν δεν κρατά ο τόπος πέφτει πολλά η απόδοση του... Τζιαμέ που επειένεται εκράταν..! :wink:

Post Reply

Return to “Δολώματα”