Κέφαλοι

User avatar
renos_g9
Posts: 70
Joined: Wed Mar 05, 2008 9:40 pm

Re: Κέφαλοι

Post by renos_g9 »

ρε φιλε παιζει πολλα ρολο πωσ το συρνεισ το πολυαγκιστρο εγω ποττε εν το συρνω μακρια επηδει σπαζει μου ! τζιαι πιανω ψαρι δυνατο ! μεν το συρνεισ μακρια ρε φιλε
ΤΖΙΕΙΝΟΣ ΠΟΥ ΜΠΑΙΝΕΙ ΤΖΙΑΙ ΕΛΑΛΕΙ ΜΕ ΓΕΙΑ ΣΟΥ, ΜΕ ΚΑΛΩΣ ΤΟΝ. ΣΤΟ ΠΑΝΑΫΡΙΝ ΕΠΑΡΤΟΝ ΤΖΙΑΙ ΟΣΑ ΣΟΥ ΔΩΣΟΥΝ ΔΩΣΤΟΝ.... ΤΖΙΑΙ ΤΖΕΙΝΟΝ ΠΟΥ ΤΟΝ ΣΙΕΡΕΤΑΣ ΤΖΙΑΙ ΕΝ ΣΟΥ ΠΟΛΟΕΤΑΙ ΣΤΟ ΠΑΝΑΫΡΙΝ ΧΑΡΙΣ' ΤΟΝ ΑΝ ΔΕΙΣ ΠΩΣ ΕΝ ΠΟΥΛΙΕΤΑΙ

User avatar
no-nick
Posts: 898
Joined: Thu Feb 15, 2007 9:45 pm

Re: ειδικοι κεφαλων

Post by no-nick »

shark25 wrote:Γεια σας
οποιοσ απο σας καταλαβει εξηγηστε μου το αυτο¨
δοκιμασα παλια να ψαρεψω κεφαλους με σκατζοχιρο αλλα η ζυμη επεφτε με το ριξιμο. Η αληθεια ειναι οτιηταν καπως σφικτη και οχι μαλακη οπωσ καπου διαβασα στο σαιτ αυτο. χτεσ δοκιμασα με μαλακι ζυμη(οταν λεω μαλακη σε λογικο βαθμο) και παλι επεφτε με το ριξιμο. στην τελικη κατεληξα να χρησιμοποιησω σουστα για να το κρατησει. εχεισ καποιοσ μια εχηγηση για ολα αυτα?
α χτεσ στο πεδι βολης ζυγιου ειχε καμια 10ρια καλαμια για κεφαλουσ και κανενας δεν πηρε τπτ. δεν ειναι τωρα η εποχη τουσ?
βαλε κανενα αυγο η λιγο λαδι μεσα στην ζυμη , θα την βοηθηση να μην σπαζη, γιατι δεν θελης να χρησημοπιησης την σουστα?

shark25
Posts: 131
Joined: Sun Jul 27, 2008 3:20 pm

Re: ειδικοι κεφαλων

Post by shark25 »

μα δεν ειναι οτι δεν θελω απλα επειδη ειμαι αρχαριος διαβασα στο φορουμ οτι καλυτερα να μην βαζεισ σουστα. βασικα εβαλα λαδι,ουζο,γλικανινσο,τροφι και νερο. λογικα ενεεπρεπε να σπαζει. τελοσπαντον επειδι ειμαι απο λευκωσια και δεν ειναι ευκολο να πηγαινω συχνα στα παραλια οποιοσ ακουσει η ψαρεψει προσωπικα κεφαλουσ ασ με ενημερωσει ρε παιδια γιατι κουραστικα να κανω αυτο το χομπι και να φευγω παντα παπαγαλοσ. χτεσ ειμοθν ζυγι πεδιο βολης και κανεισ δεν τσιμπησε τιποτα.

User avatar
largemouth
Posts: 506
Joined: Tue Sep 18, 2007 1:25 pm

Re: Κέφαλοι

Post by largemouth »

Ακομα που ισε :banana-dreads:
Waiting for the perfect storm

fISHANDCHIPS
Posts: 1547
Joined: Tue Dec 18, 2007 6:01 pm

Re: Κέφαλοι

Post by fISHANDCHIPS »

βαλε ζάχαρι μεσα να γίνει πίσσα ... οσο για το θέμα του παπαγάλου ... εν ξέρω τι παπαγάλους πιάννείς αλλά σύντομα εννα πίασεις και cacadu ...μακάρι να βγώ ψεύτης
... φευγω και αφηνω πισω μου σκουπιδια

shark25
Posts: 131
Joined: Sun Jul 27, 2008 3:20 pm

Re: Κέφαλοι

Post by shark25 »

να δοκιμάσω k ζάχαρη να δούμε τι θα γίνει
"τελοσπαντο" στο kot που ακριβώς είναι η περιοχή που ψαρεύουν κέφαλους. όπως φθάνεις σε κάτι φώτα που μπορείς να πας δεξιά k αριστερά και μροστά σου έχει κάτι κέντρα. μετά που πας?pie κανεις τελευταία εκεί?

User avatar
konstantinos kalogir
Posts: 1493
Joined: Tue Dec 16, 2008 10:08 pm
Location: Λάρνακα
Contact:

Re: Κέφαλοι

Post by konstantinos kalogir »

Επία πριν μια εβδομάδα, κέφαλοι ούτε για αστείο. Ούτε καν μουρμούρες... Νέκρα..

Someone
Posts: 495
Joined: Thu Feb 01, 2007 8:41 am

Re: Κέφαλοι

Post by Someone »

Εντωμεταξύ στα δύο τελευταία πρωϊνά ψαρέματα, ήβρα τη θάλασσα πλημμυρισμένη με κεφαλούθκια, ως τζιαμέ που σπάζει το κύμα.

Πολλά πολλά παραπάνω που πέρσυ έτσι τζιαιρό, στις ίδιες περιοχές.
Μιλούμε, ετραβούσα τη μισίνα τζιαι "έβραζε" το νερό που το γόνο που επετάσσετουν δεξιά-αριστερά.

Εν ηξέρω αν σημαίνει κάτι τούτο, εγώ εχάρηκα το πολλά πάντως. :D

shark25
Posts: 131
Joined: Sun Jul 27, 2008 3:20 pm

Re: Κέφαλοι

Post by shark25 »

καλα ρε παιδκια τοσα ΑΤΟΜΑ ενεχει ενα που να πηρε κεφαλουσ τελευταια. εκτοσ και αν δεν τηελετε να μας πειτε.

User avatar
Tryfon
Posts: 435
Joined: Thu Dec 06, 2007 12:47 pm
Contact:

Re: Κέφαλοι

Post by Tryfon »

Hi guys :) Σκέφτομαι να κάνω ένα μείγμα τυριού με μυρωδιά σκόρδο δούλεψε σε κανένα ο σκορδος για τον κέφαλο; :roll:
Like us on Facebook: Super Action Stores Cyprus

fISHANDCHIPS
Posts: 1547
Joined: Tue Dec 18, 2007 6:01 pm

Re: Κέφαλοι

Post by fISHANDCHIPS »

δοκιμασε κ πε μας ... πολλά πιθανόν να δουλεύκει
αν πετύχει εννα κάμνω παραγγελία που την τορόντο σκορδόψωμα να μου τα φέρουν πας την παραλία :roll: ... και σε κάποια φάση εννα πουλα και πολυάγγιστρα
... φευγω και αφηνω πισω μου σκουπιδια

User avatar
ANDREAS TSOKKOS
Posts: 105
Joined: Wed Apr 01, 2009 9:09 am
Location: Παραλιμνι

Re: Κέφαλοι

Post by ANDREAS TSOKKOS »

εγω χρησιμοποιω σκορδο σπρει πανο σε φραντζολακι με πολυαγκιτρο και δουλευει τελεια. και νομιζω θα ταιριαξει τελεια με το μειγμα σου
ΟΠΟΙΟΣ ΠΑΕΙ ΨΑΡΕΜΑ ΜΕ ΣΚΟΠΟ ΝΑ ΠΙΑΣΕΙ ΨΑΡΙ ΘΑ ΦΥΓΕΙ ΚΛΑΙΓΟΝΤΑΣ

shark25
Posts: 131
Joined: Sun Jul 27, 2008 3:20 pm

Re: Κέφαλοι

Post by shark25 »

βαλε και λι ριγανι χαμ και μανιταρια και θα χεισ καιμια τελεια πιτσα111111111

User avatar
Tryfon
Posts: 435
Joined: Thu Dec 06, 2007 12:47 pm
Contact:

Re: Κέφαλοι

Post by Tryfon »

Περιπαίζετε περιπαίζετε άλλα στην κουρκουνα είναι θάνατος!!! :twisted:
Like us on Facebook: Super Action Stores Cyprus

shark25
Posts: 131
Joined: Sun Jul 27, 2008 3:20 pm

Re: Κέφαλοι

Post by shark25 »

λοιπον 2 αποροιες.
εχω καλαμι για καστινκ , μπορ να ψαρευω για κεφαλους με αυτο ι δεν κανει?
ρωτω γιατι πια σημερα και στο ριξημο μπλεκοταν καποσ το νημα μ,μηπωσ φτεει ποθ ιχα ωαλι πολι νημα στη μηχανουα μου η φταιει το καλαμι μου.
δηλαδη για κεφαλουσ τι καλαμι θελω για καστινκ για σπαινινκ η κατι αλλο?
εντζε να παω να γορασω και ενα καλαμι για καθε ψαρεμα δηλαδη!
εντωμεταξυ ρε παιδια πριν 2 ωδομαδεσ ζυγι,σημερα δεκελεια και λενιοσ βεαψη τιποτα. εχει πουθενα ψαρι σαυτο το τοπο?

Post Reply

Return to “Ψάρια και το ψάρεμα τους”