ΠΑΛΙΟΙΣΤΟΡΙΕΣ!

Post Reply
NIKOLAS HARRIS
Posts: 739
Joined: Wed Sep 24, 2008 7:28 pm
Location: NICOSIA!!

ΠΑΛΙΟΙΣΤΟΡΙΕΣ!

Post by NIKOLAS HARRIS »

Ρε κοπέλλια καλησπέρα!Αφού τωρα τελευταία οι ψαριες μας είναι πενιχρές και πρέπει το ματούι μας να παραμένει ανοιχτό σκέφτηκα τούτο το θέμα!!!

Δηλαδή να ξεθάψουμε ότι παλια φώτο έχουμε με κάποιο ψάρεμα που κατα την κρίση του καθενός θα είναι εντυπωσιακό και να το βάλλουμε δαμέσα με μια μικρή περιγραφή!

Κανω την αρχή με ένα θήραμα που για μένα θα μείνει αξέχαστο και το έχω βάλει πριν λίγο καιρο στη θεματική ενότητα (ψάρεμα απο ακτη.Να με συγχωρέσουν όσοι ξαναείδαν τις ίδιες φώτο!).

Το συνέλαβα στα 5 μέτρα νερο βραχωμένο.Είδα απο την επιφάνεια ένα σιακό να βραχώνει και βουτησα να δω την τρύπα!Μεγάλη η τρύπα χώθηκα αρκετά μέσα αναψα το φακό και τσιακάρισκα το θαλάμι απο δεξια στα αριστερά.Οταν φτάνω στα αριστερα και φέγγω, 20 πόντους που τη μάσκα μου ήταν τούτο το τέρας της φωτο και αντελόσιασε με ετσι όπως ανοιγόκλινε το στόμα του!Ξαπολώ τα ούλλα αλλο λιον να μου φύει τζαι η μάσκα πετάσσουμαι έξω που την τρύπα και αφου συνέρχομαι που το σοκ στην επιφάνεια ξανακατεβαίνω κουμπώ σχεδόν το οπλο πάνω στην κελλέ του θερκου σφηνώνω του τη βέρκα τζαι σύρνω το πόξω που την τρύπα!

Ένα μουγγρι τέρας είχε συλληφθεί σε μια περιοχή που λέγεται πυργαδίκια Χαλκιδικής στις 06.02.2005.Μήκος του ζώου σχεδόν 2μ!!!!







Άτε έκαμα την αρχή ποιός έχει σειρά;;; :D
Attachments
5.JPG
5.JPG (124.25 KiB) Viewed 8219 times
5.JPG
5.JPG (91.3 KiB) Viewed 8210 times
.JPG
.JPG (119.79 KiB) Viewed 8190 times

User avatar
kiriakos_87
Posts: 51
Joined: Fri Dec 19, 2008 2:31 pm

Re: ΠΑΛΙΟΙΣΤΟΡΙΕΣ!

Post by kiriakos_87 »

μασσιαλα του...που τ ιβρες τουτο τ θηριο ουλο :D παλε καλα που εν σ εφαεν κ σενα να γινει 4 μετρα

NIKOLAS HARRIS
Posts: 739
Joined: Wed Sep 24, 2008 7:28 pm
Location: NICOSIA!!

Re: ΠΑΛΙΟΙΣΤΟΡΙΕΣ!

Post by NIKOLAS HARRIS »

kiriakos_87 wrote:μασσιαλα του...που τ ιβρες τουτο τ θηριο ουλο :D παλε καλα που εν σ εφαεν κ σενα να γινει 4 μετρα
Ασιλα ρε ευτυχώς που εν μας έφαε :D

Ατε τζικατο που είσαστε τωρα θα εβρετε τζαι σεις κανενα τέρας μεσα σε καμια τρύπα στα ρηχα!

User avatar
hdemetris
Posts: 710
Joined: Tue Feb 27, 2007 4:23 pm
Location: Λάρνακα

Re: ΠΑΛΙΟΙΣΤΟΡΙΕΣ!

Post by hdemetris »

Τέρας. Ήταν να σκεφτώ πολλά πριν το παίξω.
Who the cap fit
Let them wear it

NIKOLAS HARRIS
Posts: 739
Joined: Wed Sep 24, 2008 7:28 pm
Location: NICOSIA!!

Re: ΠΑΛΙΟΙΣΤΟΡΙΕΣ!

Post by NIKOLAS HARRIS »

Ατε ρε κοπέλια εννα βάλει κανένας καμια φωτογραφία να γουστάρουμε;;;Μεν τες χώνετε :D :D

Και οι φίλοι οι καλαμάες αν θέλουν να μας βάλουν καμια φωτο με κανενα καλαμόψαρο δυνατό είναι ευπρόσδεκτοι!!! :shock:

User avatar
caveman
Posts: 3501
Joined: Sat Aug 11, 2007 1:59 pm
Location: Φράγμα Κούρη

Re: ΠΑΛΙΟΙΣΤΟΡΙΕΣ!

Post by caveman »

Καλημέρα παίδες :D

Νικόλα, καρτέρα ως την πρώτη του Μάϊ που θα στραφώ για δεύτερη φορά που τον Νείλο τζαι θα σου έχουμε πολλές "καλαμό-ιστορίες" με τέρατα :twisted: :twisted: :lol:
Στις εκλογές 2013, ψηφίζουμε:
==ΤΟΥΡΝΑ==

NIKOLAS HARRIS
Posts: 739
Joined: Wed Sep 24, 2008 7:28 pm
Location: NICOSIA!!

Re: ΠΑΛΙΟΙΣΤΟΡΙΕΣ!

Post by NIKOLAS HARRIS »

caveman wrote:Καλημέρα παίδες :D

Νικόλα, καρτέρα ως την πρώτη του Μάϊ που θα στραφώ για δεύτερη φορά που τον Νείλο τζαι θα σου έχουμε πολλές "καλαμό-ιστορίες" με τέρατα :twisted: :twisted: :lol:
Α μανα μου θα μας ταραξεις με τες τερατόπερκες;;;ατε καρτερούμε με ανυπομονησία!!!!!!!!!!

User avatar
leonidasss
Posts: 202
Joined: Tue Feb 12, 2008 4:47 pm

Re: ΠΑΛΙΟΙΣΤΟΡΙΕΣ!

Post by leonidasss »

Να βάλω το μινέρι του Αντρόνικου; Πρεπει να το ειδες.

NIKOLAS HARRIS
Posts: 739
Joined: Wed Sep 24, 2008 7:28 pm
Location: NICOSIA!!

Re: ΠΑΛΙΟΙΣΤΟΡΙΕΣ!

Post by NIKOLAS HARRIS »

leonidasss wrote:Να βάλω το μινέρι του Αντρόνικου; Πρεπει να το ειδες.
oi βαλτο φιλουι μου ειπε μου ηταν να μου το δειξει αλλα εν ετσιατισε τελικα!

User avatar
leonidasss
Posts: 202
Joined: Tue Feb 12, 2008 4:47 pm

Re: ΠΑΛΙΟΙΣΤΟΡΙΕΣ!

Post by leonidasss »

Πάντα συγκρατημένος ο φίλος μου. Αφού να φανταστείς άμα μου πει για ψάρι πχ. 3κιλά υπολογίζω 3,5- 4.
Τέλος πάντων, για την ιστορία, αρχές Μαρτίου πήγαμε για ένα κολυμπητό με τον Αντρόνικο. Ο φίλος μου μου είπε ότι σήμερα θα μου έκανε το βουρκάτορα γιατί δεν ήταν καλά. Στα πρώτα καρτέρια ήρθανε ένα κοπάδι λούτσοι και έπιασα τον ένα. Προχωρήσαμε σε ένα σημείο που ξέραμε την ύπαρξη ενός ορφού και ο Αντρόνικος νόμισε ότι είδε την ουρά του αλλά τελικά ήταν 2 πίγγες με τις οποίες ξεκίνησε μια σειρά από καρτέρια- φλερτ στα 15. Ήταν δύσκολες οι κυρίες αλλά στην παρέα προστέθηκαν και κάτι σορκοί μαμούθ. Σε μια βουιά είχα βολή οριακή αλλά αφού έρχονταν άφησα τον Αντρόνικο και του είπα πού να πέσει. Ξαφνικά όλα έλειπαν. Ο Αντρόνικος έκανε μια έξοδο από την πολεμίστρα με συρτό και έριξε. Αμέσως το είδα να ασημίζει και τον Αντρόνικο να παλεύει με τα πέδιλα να βγει πάνω. Αρχικά ο νους μου πήγε σε συναγρίδα. Κατέβηκα και το βοήθησα. Καθώς τραβούσε το μουλινέ, μου είπε ότι έφυγε από πάνω. Τελικά όμως η μισίνα είχε περάσει από κάπου και γι αυτό νόμισε πως σχίστηκε. Μετά από πάλη το μωρό βγήκε στην επιφάνεια και άρχισαν τα πανυγήρια αφού ήταν το πρώτο μεγάλο. Δεν το ζυγίσαμε αλλά πρέπει να ήταν καλά πάνω από δέκα. Τέλικά για την ιστορία εγώ έκανα το βουρκάτορα αλλά τον ξανακάνω μετά χαράς όποτε θέλει.

NIKOLAS HARRIS
Posts: 739
Joined: Wed Sep 24, 2008 7:28 pm
Location: NICOSIA!!

Re: ΠΑΛΙΟΙΣΤΟΡΙΕΣ!

Post by NIKOLAS HARRIS »

πομπα φιλουι μου και το ψαρι και η ιστορία! :shock: :shock:

μπράβο σας!!!!!!!!!

ατε ποια ειναι η επομενη ιστορία ποιος επαιξε κατι δυνάμενο να πορωθούμε λιγο;;

User avatar
hdemetris
Posts: 710
Joined: Tue Feb 27, 2007 4:23 pm
Location: Λάρνακα

Re: ΠΑΛΙΟΙΣΤΟΡΙΕΣ!

Post by hdemetris »

Πολλά ωραίο ψάρι ρε Λεωνίδα
Who the cap fit
Let them wear it

User avatar
leonidasss
Posts: 202
Joined: Tue Feb 12, 2008 4:47 pm

Re: ΠΑΛΙΟΙΣΤΟΡΙΕΣ!

Post by leonidasss »

Το ζευγάρι μου, όχι εγώ. Εγώ κουβαλούσα.

User avatar
Giorkos
Posts: 2215
Joined: Wed Dec 05, 2007 10:29 am

Re: ΠΑΛΙΟΙΣΤΟΡΙΕΣ!

Post by Giorkos »

βερυ ναισ!!!!

χμμ....σειρά μας τωρά....τι θέλετε να πρωτοβάλουμε...το Ρόστο Χαλλούμι της Αντρούλλας, ή το Διάφορα της Αντρούλλας ???? :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
που κουρκούνα....μέχρι τούνα....

NIKOLAS HARRIS
Posts: 739
Joined: Wed Sep 24, 2008 7:28 pm
Location: NICOSIA!!

Re: ΠΑΛΙΟΙΣΤΟΡΙΕΣ!

Post by NIKOLAS HARRIS »

Giorkos wrote:βερυ ναισ!!!!

χμμ....σειρά μας τωρά....τι θέλετε να πρωτοβάλουμε...το Ρόστο Χαλλούμι της Αντρούλλας, ή το Διάφορα της Αντρούλλας ???? :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
ατε αγορινα μου βαλε μας τζαι συ καμια φωτο οτι ναναι να σε καμαρώσουμε λλιο!!!! :D

σιουρα θα εχεις καμια με κανενα γαουροσορκο ποτζίνους που κυνηγάς!!!

Post Reply

Return to “Ψαρέματα-Εμπειρίες”