ΜΟΥΓΓΡΑΡΟΙ!!!!!!!

NIKOLAS HARRIS
Posts: 739
Joined: Wed Sep 24, 2008 7:28 pm
Location: NICOSIA!!

ΜΟΥΓΓΡΑΡΟΙ!!!!!!!

Post by NIKOLAS HARRIS »

Υποσχεθηκα του φιλου του cy-basser όταν βρεθήκαμε στη συνάντηση τις γιορτές να βάλω φώτο με τη σύλληψη 2 τεράτων που έκαμα στη Χαλκιδική με ψαροτούφεκο πριν λίγα χρονια!!!

ΔΕΙΤΕ!:

το μεγαλο!!!Πιο ψηλο και απο μένα!

NIKOLAS HARRIS
Posts: 739
Joined: Wed Sep 24, 2008 7:28 pm
Location: NICOSIA!!

Re: ΜΟΥΓΓΡΑΡΟΙ!!!!!!!

Post by NIKOLAS HARRIS »

και το πιο μικρο πάρθηκε μια βδομάδα μετά στην ίδια τρύπα!!!

User avatar
(CyBasser)
Posts: 2367
Joined: Mon Oct 22, 2007 10:17 pm

Re: ΜΟΥΓΓΡΑΡΟΙ!!!!!!!

Post by (CyBasser) »

Ωραίοι :D :D :D :D 8) 8) 8) 8) 8)

Ευχαριστώ Νικόλα! Πάντως μπορώ να σου επιβεβαιώσω ότι υπάρχουν και στην Κύπρο τέτοια μουγγριά και μάλιστα σε μέρη που δεν θα τα περίμενες. Το σπασμένο μου παλιό Record 30 το επιβεβαιώνει, το μουγγράκι μπορεί να ήταν έλάχιστα πιο μικρό απ'το μικρό σου (είσαι πιο λίγο πιο ψηλός μου, εκείνο ήταν στο δικό μου σάιζ :lol: :lol: 8) ).

Μου άνοιξες την όρεξη να πάω ψάρεμα μουγγριού :shock: :roll: :roll: 8)
There is fishing, and there is BASS FISHING!
ALWAYS PRACTICE CATCH AND RELEASE!!!

User avatar
konstantinos kalogir
Posts: 1493
Joined: Tue Dec 16, 2008 10:08 pm
Location: Λάρνακα
Contact:

Re: ΜΟΥΓΓΡΑΡΟΙ!!!!!!!

Post by konstantinos kalogir »

Άτε κουρτίστου λίο και να πάμε μαζί, έχει καιρό που θέλω να πιάσω ένα μεγάλο.... :oops:

User avatar
(CyBasser)
Posts: 2367
Joined: Mon Oct 22, 2007 10:17 pm

Re: ΜΟΥΓΓΡΑΡΟΙ!!!!!!!

Post by (CyBasser) »

konstantinos kalogir wrote:Άτε κουρτίστου λίο και να πάμε μαζί, έχει καιρό που θέλω να πιάσω ένα μεγάλο.... :oops:
Εν στες γειτονιές σου που μου έφυε το τέρας, εν έτη 2000.... :wink: :wink: :wink:
There is fishing, and there is BASS FISHING!
ALWAYS PRACTICE CATCH AND RELEASE!!!

NIKOLAS HARRIS
Posts: 739
Joined: Wed Sep 24, 2008 7:28 pm
Location: NICOSIA!!

Re: ΜΟΥΓΓΡΑΡΟΙ!!!!!!!

Post by NIKOLAS HARRIS »

ειδα στη ξυλοφαγου ενα αρκετα μεγάλο στα 20 βραχωμένο αλλα δεν το κτύπησα!

στην ελλαδα παντως ηταν ρηχα τα ψαρια!στην κυπρο δεν ξερω βγαινουν ρηχα το χειμώνα;;

User avatar
konstantinos kalogir
Posts: 1493
Joined: Tue Dec 16, 2008 10:08 pm
Location: Λάρνακα
Contact:

Re: ΜΟΥΓΓΡΑΡΟΙ!!!!!!!

Post by konstantinos kalogir »

(CyBasser) wrote:
konstantinos kalogir wrote:Άτε κουρτίστου λίο και να πάμε μαζί, έχει καιρό που θέλω να πιάσω ένα μεγάλο.... :oops:
Εν στες γειτονιές σου που μου έφυε το τέρας, εν έτη 2000.... :wink: :wink: :wink:
Χμμμμμμ....!! Άτε εκούρτισες με πάλε.... :D :D

User avatar
caveman
Posts: 3501
Joined: Sat Aug 11, 2007 1:59 pm
Location: Φράγμα Κούρη

Re: ΜΟΥΓΓΡΑΡΟΙ!!!!!!!

Post by caveman »

Τι θηρία εν τούτα ρε!!!!!! :shock: :shock: Έχει τζαι δακάτο... αλλά πως τα πιάνεις έτσι τέρατα??
Στις εκλογές 2013, ψηφίζουμε:
==ΤΟΥΡΝΑ==

NIKOLAS HARRIS
Posts: 739
Joined: Wed Sep 24, 2008 7:28 pm
Location: NICOSIA!!

Re: ΜΟΥΓΓΡΑΡΟΙ!!!!!!!

Post by NIKOLAS HARRIS »

caveman wrote:Τι θηρία εν τούτα ρε!!!!!! :shock: :shock: Έχει τζαι δακάτο... αλλά πως τα πιάνεις έτσι τέρατα??
μετατρεπεις το καλαμι σε ψαροτουφεκο και πανω τους!!!!!!!!!!!! :D :mrgreen:

User avatar
konstantinos kalogir
Posts: 1493
Joined: Tue Dec 16, 2008 10:08 pm
Location: Λάρνακα
Contact:

Re: ΜΟΥΓΓΡΑΡΟΙ!!!!!!!

Post by konstantinos kalogir »

NIKOLAS HARRIS wrote:
caveman wrote:Τι θηρία εν τούτα ρε!!!!!! :shock: :shock: Έχει τζαι δακάτο... αλλά πως τα πιάνεις έτσι τέρατα??
μετατρεπεις το καλαμι σε ψαροτουφεκο και πανω τους!!!!!!!!!!!! :D :mrgreen:
Προτιμώ να το πιάσω πάνω στο καλάμι και ας μου το σπάσει παρά να το παίξω με το ψαροτούφεκο, εσκέφτηκες να μεν το έβρω;;; :lol: :oops: Εν τζαι επιτίθουνται εν νε;

NIKOLAS HARRIS
Posts: 739
Joined: Wed Sep 24, 2008 7:28 pm
Location: NICOSIA!!

Re: ΜΟΥΓΓΡΑΡΟΙ!!!!!!!

Post by NIKOLAS HARRIS »

konstantinos kalogir wrote:
NIKOLAS HARRIS wrote:
caveman wrote:Τι θηρία εν τούτα ρε!!!!!! :shock: :shock: Έχει τζαι δακάτο... αλλά πως τα πιάνεις έτσι τέρατα??
μετατρεπεις το καλαμι σε ψαροτουφεκο και πανω τους!!!!!!!!!!!! :D :mrgreen:
Προτιμώ να το πιάσω πάνω στο καλάμι και ας μου το σπάσει παρά να το παίξω με το ψαροτούφεκο, εσκέφτηκες να μεν το έβρω;;; :lol: :oops: Εν τζαι επιτίθουνται εν νε;
καλα εννοειται η μαχη με το καλαμι θα ειναι απιστευτη!βαλε νημα για μανα και συρματοσχοινο για παραμαλο τζαι καμια σωληνα των 6χιλ για καλάμι και θα ειναι οκ :D :D

δεν επιτιθεται νομιζω.τουλαχιστο εμενα εν μου έτυχε!

παντως το κρεας του ροδελες στα καρβουνα ηταν το κατι άλλο!

User avatar
Giorkos
Posts: 2215
Joined: Wed Dec 05, 2007 10:29 am

Re: ΜΟΥΓΓΡΑΡΟΙ!!!!!!!

Post by Giorkos »

NIKOLAS HARRIS wrote:παντως το κρεας του ροδελες στα καρβουνα ηταν το κατι άλλο!
Η απάντηση στη ερώτηση που εσκέφτουμουν να ρωτήσω....... ήντα έδωκε μου η μυρωθκιά του ψαρκού στα κάρβουνα δαμέ που είμαι και σαν να τζαι τρέχουν τα σάλια μου....εν πειράζει...να φάμε λίο κουλλορούιν να ποκάτσει η '΄στρίνα' μας :lol:
που κουρκούνα....μέχρι τούνα....

User avatar
(CyBasser)
Posts: 2367
Joined: Mon Oct 22, 2007 10:17 pm

Re: ΜΟΥΓΓΡΑΡΟΙ!!!!!!!

Post by (CyBasser) »

konstantinos kalogir wrote:
NIKOLAS HARRIS wrote:
caveman wrote:Τι θηρία εν τούτα ρε!!!!!! :shock: :shock: Έχει τζαι δακάτο... αλλά πως τα πιάνεις έτσι τέρατα??
μετατρεπεις το καλαμι σε ψαροτουφεκο και πανω τους!!!!!!!!!!!! :D :mrgreen:
Προτιμώ να το πιάσω πάνω στο καλάμι και ας μου το σπάσει παρά να το παίξω με το ψαροτούφεκο, εσκέφτηκες να μεν το έβρω;;; :lol: :oops: Εν τζαι επιτίθουνται εν νε;
Εμέναν το θηρίο έφυεν μου όταν τελικά έφκαλα το έξω που το νερόν. Δεν επροσπαθούσε να επιτεθεί, αλλά εσήκωνε πάνω σχεδόν το μισό κορμί του, έσιηφκε κάτω τζαι εγύριζε τζαι ξανά π' αρχής. Εν η αλήθεια ότι εφοβήθηκα το λλίο όπως το είδα να κάμνει έτσι με ένα κεφάλι και στόμα που έμπορούσε να βάλει όλο το χέρι μου μέσα και γι' αυτό έκαμα αδέξιους χειρισμούς που με άφησαν με σπασμένο καλάμι, κομμένη μάνα, και ένα τερατομούγγραρο να κυκλοφορεί με την αρματωσιά μου :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops:
There is fishing, and there is BASS FISHING!
ALWAYS PRACTICE CATCH AND RELEASE!!!

User avatar
konstantinos kalogir
Posts: 1493
Joined: Tue Dec 16, 2008 10:08 pm
Location: Λάρνακα
Contact:

Re: ΜΟΥΓΓΡΑΡΟΙ!!!!!!!

Post by konstantinos kalogir »

Ναι, βασικά αν έχεις καλά εργαλεία εν να το φέρεις κοντά, το πρόβλημα είναι πως μπένει σε απόχη και σε τι μεγέθους απόχη και στο τέλος τέλος,πως του κοντεύκεις για να το σκωτώσεις, φαντάζουμε πόση δύναμη έχει..

User avatar
marios
Site Admin
Posts: 1785
Joined: Tue Feb 13, 2007 5:53 pm
Location: Λ/σια.κ/κλι.
Contact:

Re: ΜΟΥΓΓΡΑΡΟΙ!!!!!!!

Post by marios »

konstantinos kalogir wrote:Ναι, βασικά αν έχεις καλά εργαλεία εν να το φέρεις κοντά, το πρόβλημα είναι πως μπένει σε απόχη και σε τι μεγέθους απόχη και στο τέλος τέλος,πως του κοντεύκεις για να το σκωτώσεις, φαντάζουμε πόση δύναμη έχει..
Αν είναι για το σκοτώσεις είναι απλό.. Ας πούμε εγώ :P που παο στο ψάρεμα για να πιάσω κάτι μεγάλο je δεν έχω σκοπό να το επιστρέψω, δεν περνώ αποχη αλλα ένα τηλεσκοπικών γανζόν...μια χαρά που έρχεται έξω 8)
Τίποτε δεν είναι τόσο χάλια που να μην μπορεί να γίνει χειρότερο!!

Post Reply

Return to “Ψάρεμα από ακτή”