εσωλέμβιας, εσω/εξωλέμβια και εξωλέμβια

Post Reply
koutroullos
Posts: 91
Joined: Wed Dec 03, 2008 6:17 pm

εσωλέμβιας, εσω/εξωλέμβια και εξωλέμβια

Post by koutroullos »

Ρώτησα την άποψη μερικών γνωστών μου για μια βάρκα που σκέφτομαι να αγοράσω και δύο από αυτούς μου είπαν να μείνω μακριά από βάρκες με ποδαράκι. Η απορία μου είναι τι είναι η διαφορά την εσωλέμβιας από την εσω/εξωλέμβια και εξωλέμβια και η δεύτερη μου απορία είναι αν πράγματι θα έχω τόσα προβλήματα με μια τέτοιου είδους μηχανή (αν έχουν πρόβλημα γιατί τότε συνεχίζουν να τις παράγουν…). Η Τρίτη απορία μου είναι γιατί μου είπαν να μείνω μακριά από 2χρονες μηχανές.

User avatar
admin
Site Admin
Posts: 3153
Joined: Tue Dec 19, 2006 1:38 pm

Re: εσωλέμβιας, εσω/εξωλέμβια και εξωλέμβια

Post by admin »

Αγαπητε φίλε τα ερωτήματα που θέτεις αποτελούν μεγάλο θέμα συζήτησης που κατά την άποψη μου θα δυσκολευτείς να βρείς τέλειες απαντήσεις απλά απόψεις. Κανείς δέν είπε ότι οι εσωλέμβιοι ή εσωεξωλέμβιοι είναι προβληματιοί κινητ[ηρες. Ακόμη κανείς δέν είπε ότι οι δύχρονοι είναι προβληματικοί. Απλά ο κάθε τύπου κινητήρας έχει και τα πλεονεκτήματα και τα μειονεκτήματα του. Νομίζω εκεί πρέπει επικεντρωθείς και να δείς τα πράγματα σύμφωνα με τις δικές σου ανάγκες και οικονομικές δυνατότητες.

User avatar
HellRider
Posts: 123
Joined: Tue Nov 27, 2007 9:10 am
Location: λεμεσος

Re: εσωλέμβιας, εσω/εξωλέμβια και εξωλέμβια

Post by HellRider »

ο διχρονος ειναι οτι καλιτερο!! ΑΛΛΑ οι φιλοι μας οι αμερικανοι αποφασισαν οτι μολυνουν(λογο καυσης λαδιου) και εκαταφεραν και τους εξαφανησαν που τον πλανητη.ο διχρονος ειναι πολυ ελαφρυς και πολυ δυνατοτερος απο ενα τετραχρονο ιδιου κυβισμου.επισης η συντηρηση του ειναι κατα πολυ φτηνοτερη λογω των λιγοστων κινουμενων μερων(πιστονι-κραγκο μονο)

User avatar
MariosK
Posts: 3582
Joined: Sun May 04, 2008 6:00 pm
Location: Πάφος
Contact:

Re: εσωλέμβιας, εσω/εξωλέμβια και εξωλέμβια

Post by MariosK »

Άκουσα ότι η EVINRUDE έφκαλε κάτι δίχρονους με χαμηλούς ρύπους. Είδη πωλούνται στην Κύπρο. Υπάρχει περίπτωση να τους απαγορεύσουν σε κάποια φάση?

User avatar
HellRider
Posts: 123
Joined: Tue Nov 27, 2007 9:10 am
Location: λεμεσος

Re: εσωλέμβιας, εσω/εξωλέμβια και εξωλέμβια

Post by HellRider »

δεν νομιζω, γιατι σιγουρα περνουν καποιες προδιαγραφες.

Post Reply

Return to “ΤΕΧΝΙΚΑ ΘΕΜΑΤΑ ΣΚΑΦΩΝ”