Προσωπικά "ρεκόρ" ψαριών

Post Reply
User avatar
caveman
Posts: 3501
Joined: Sat Aug 11, 2007 1:59 pm
Location: Φράγμα Κούρη

Προσωπικά "ρεκόρ" ψαριών

Post by caveman »

επειδή "αρεσκι" μου πολλά :D να ακούω ιστορίες ψαρέματος ρε "πετηκια" για τούτον αννιώ "τουντο" θέμα, je θα ήθελα πολλά να διαβάσω την προσωπική ιστορία του καθενός από εσάς, όταν "επιασατε" το μεγαλύτερο σας ψάρι, η αν έχετε κάποιαν άλλη ενδιαφέρον ιστορία θα ήθελα πολλά την διαβάσω...je για να κάμω την αρχή ένα σας διηγηθώ γιέγκο πως έπιασα το μεγαλύτερο μου ψάρι...
Στις εκλογές 2013, ψηφίζουμε:
==ΤΟΥΡΝΑ==

User avatar
Greg
Posts: 3067
Joined: Tue Aug 07, 2007 3:54 pm
Location: by the sea

Post by Greg »

εννοείτε ότι πρέπει να μπει λείο λαδολέμονο και αλατοπίπερο στην ιστορία :wink: :twisted: hehehehe
Esox Lucius

User avatar
caveman
Posts: 3501
Joined: Sat Aug 11, 2007 1:59 pm
Location: Φράγμα Κούρη

Post by caveman »

ήταν πέρσι αρχές του καλοκαιριού κάπου meston Ιούλη, je irten ένας φίλος μου που την Λευκωσία για να παμέν για surfcasting για "μιλοκοπια"...je irten je ο φυσικός je "επιαμεν" ούλοι μαζίν για "μιλοκοπια" λείο μετά το μεσημέρι...έσυρεν ο φυσικός 5 καλαμια με 40res "μισινες", 150gr βαρίδια je για δόλωμα "μονοδολι" je σωλήνα...έσυρεν και άλλος ο παρέας 2 καλαμια με τες ίδιες "μισινες" je βαρίδια με δόλωμα σωλήνα, je έσυρα τζεγω ένα καλάμι με 35ra μισίνα je 100gr βαρίδι, αγκίστρι 3ri je παράμαλλο 30ra..."επερνουσεν" η ώρα je δεν "ετσιμπισεν" tpt! je αμάν je "εκοντεφκεν" να νυχτώσει "ετσιμπισεν" μου το πρώτο ψάρι...λάλο τζιεγω...εν μυλοκόποι σιούρα! πιάνο το καλάμι χτύπο το, ένιωσα το ψάρι ότι ήταν πάνω αλλα εν ήταν μεγάλο, τραβω τραβω..."εφκαλα" "ποξο" έναν...καρχαρία(δροσίτη) 1600gr je ενθουσιάστηκα παραπολλά :!: je πλέον "ισηεν" νυχτώσει je "εφιαμεν"...Την επομενη έπια παλε :twisted: λάλο τζιεγω... αμάν έπιασα ενάμισι κιλό δροσίτη παστήν σωλήνα, "ινταμπονα" γίνει αν βάλω "ψαροδολι" :twisted: :?: ετσί "ετρεξα" πούτιν ψαραγορά je έπιασα γόπες :!: je έπια με τών φυσικό που η ώρα 4 το απόγευμα je έσυρα μέσα με το ένα καλάμι που είχα μιαν γκόρα ολόκληρη με παράμαλλο νήμα 25ri je 1 αγκίστρι je "επεριμενα"...έπιασεν ο μάριος κάτι "μιλοκοπια" ώσπου ήταν ημερα je μετά εσταμάτησαν...je κατά τες 10 τι νύχτα :twisted: "ΕΤΣΙΜΠΙΣΕΝ" μου επιτέλους :twisted: χαράν τζεέγω ότι έπιασα τον καρχαρία τον μεγάλο :laughing out loud: :laughing out loud: πιάνο, χτύπο je "αρκεψεν" η μάχη...τραβω τραβω...λάλο τζιεγω manna μπόου γίνετε? επειδή ένιωθα το ότι "εκαθετουν" χαμέ je δεν "εσικονετουν"..βάλλω κάμποσην δύναμη..."εσικοστικεν" je "αρκεψα" να το τραβω αλλα εν "εβαλλεν" πολλήν αντίσταση! "εμαζεφκα" "εμαζεφκα" με κάμποσην δυσκολία "εφερατο" κοντά στα "ξεβαθα", αμάν "ξεφερατο" σε "ξεβαθα" νερά τότε "αρχισεν" η πραγματική μάχη :!: "ετραβαν" όπως το "θκιαολο" :!: όπως "τζενασηι" σε κάποια φάσιν "εκουραστικεν" je με την βοήθεια τον κυμάτων έφερα το έξω... "εσιχρονιζουμουν" je έφερνα το έξω ματζίν με το κύμα ετσί "εκαταφερατα"...je empiken je ο φυσικός νακών μέσα je "αρπαξεν" το που την ουρα "ξεφκαλεν" το έξω...φκιολα 8κιλα:!: σχεδόν ενάμισι metro :!: την ίδια νύχτα κατά τες 1 μετά τα μεσάνυχτα έπιασα άλλο μια πρέπει να ήταν διπλάσια :twisted: αλλα "εξιαγγιστροθικεν" 8)
Στις εκλογές 2013, ψηφίζουμε:
==ΤΟΥΡΝΑ==

Someone
Posts: 495
Joined: Thu Feb 01, 2007 8:41 am

Post by Someone »

Μα πε μου είσαι βαλτός?
Έστρωσα τζιαι εγώ επιτέλους αξιοπρεπή εξοπλισμό για μουρμουρο-σορκο ψαρέματα, τζιαι έρκεσαι τζιαι μιλάς για φκιόλες τζιαι δροσίτες τζιαι σατανάες?

Ως πέρσυ είχα μιαν αντένα 7μετρη τζιαι ένα ψευτοκαλαμούι για κανένα πατωτό που τους βράχους, τζιαι εκατέληξα τωρά να έχω πέντε καλάμια με μηχανούες.

Δώκε λλίο παμό, τουλάχιστον ως του χρόνου, γιατί αν αρχισω να πέρνω σπίτι δίσπαστα τζιαι μηχανές surfcasting εν πας τη βεράντα που εννα με βάλει να τζιημούμαι η γυναίκα μου.

Άτε να δούμε.

User avatar
caveman
Posts: 3501
Joined: Sat Aug 11, 2007 1:59 pm
Location: Φράγμα Κούρη

Post by caveman »

lol: :lol: γιατί εγώ ρε φιλε τι να πω :?: που είμαι ακόμα φοιτητής je με λεφτά έχω να αγοράζω καλαμια με tpt :!: κάμω ένα σορό οικονομίες για να πιάσω ένα καλάμι :!: ούτε έξω να πιο δεν fkenno γιάννα καταλάβεις :!: ζω με μια συνεχή ψύχωση, ότι παο να αγοράσω άμεσος σκεφτούμε τι εξοπλισμό ψαρέματος :lol: θα "εμπορουσα" να "εγοραζα" με γκίντα λεφτά...
κάμω τόσην πολλήν οικονομία για χάρι του ψαρέματος που έχω 16 καλαμια :D 19 mixanoues :D je 2 αντένες :D je 2 καλαμια του flyfishing 8)
Last edited by caveman on Wed Sep 05, 2007 5:13 pm, edited 1 time in total.
Στις εκλογές 2013, ψηφίζουμε:
==ΤΟΥΡΝΑ==

User avatar
caveman
Posts: 3501
Joined: Sat Aug 11, 2007 1:59 pm
Location: Φράγμα Κούρη

Post by caveman »

:να κάμω μια συμπλήρωση στην ιστορία je "εξιχασα"..."γιητιν" ημερα που έπιασα τον δροσίτη...ο Greg ήταν πολλά άρρωστος με πυρετό, je "επιατον" τηλέφωνο je εξύπνησα τον :lol: je "εκοψεν" ιρτεν" τζικατο" μεστούς αέριες με 40 βαθμούς πυρετό :lol: γιάνα di τον δροσίτη :lol: :lol:
Στις εκλογές 2013, ψηφίζουμε:
==ΤΟΥΡΝΑ==

User avatar
Greg
Posts: 3067
Joined: Tue Aug 07, 2007 3:54 pm
Location: by the sea

Post by Greg »

Εγώ τι να σας πω?? οι παραπάνω αναμνήσεις που έχω εν άσχημες.. Η τελευταία φορα που έγινα μπαρούτι ήταν πέρσι το καλόγεροι.. Είδα κίνηση σε μιαν περιοχή στη λεμεσό και την επομενη "εκατεβικα" οργανωμένος.. 3 καρούλια με μισίνα 70ra και ένα καλάμι με μισό χιλιόμετρο μισίνα. Έκατσα edolowsa τις "βελονιδες" που έπιασα, "εκατεφθινα" τες ανάλογα και έκατσα "επεριμενα" από τις 11 το πρωί. Κατά τις 4 το απόγευμα irten και ο φίλος caveman για παρέα.. Αφού πέρασε μια ώρα..ξαφνικά που την μέση του πουθενά βλέπω έναν γκιόν τις p**** να "ερκετε" ταπό με την βάρκα του. Φωνές εμείς γκίνος tpt!!!! Hrten ο μαλάκας 1 metro που το σημείο που "εκαθουμουν" πάνω στο βράχο, "εθερισεν" μου τα παράμαλλα, ΚΑΙ ΑΡΧΙΣΕ ΝΑ ΡΙΧΝΕΙ ΔΙΚΤΥΑ ΜΠΡΟΣΤΑ ΜΑΣ!! Φωνές κακά ιστορίες στα πολλά είπεν μας 'Σιγά ρε που ένα "πιατε" εσείς ψάρι που πας το βράχο...... Όπως je "νασχι".. την ίδια νύχτα "εκατεβικαμεν" με την "χταποτηκιερα" je "ετραβισαμεν" πάνω τες 2 zempules δίκτυα τούτου του "σχιλλοπε"*****!!!!......
Το πιο μεγάλο γύρισμα που ούλα όμως, ήταν πως την επομενη μέρα επίε ένας γνωστός μας στο ίδιο σημείο je "εφκαλε" ένα "μινερι" 42κιλά! το οποιο ήταν εξώφυλλο στο περιοδικό... :x :x :x
Esox Lucius

User avatar
sea-hunter
Posts: 708
Joined: Tue Jun 26, 2007 1:58 pm
Location: Lemesos

Post by sea-hunter »

καλά του "εκαμετε" του mala** :!: νομίζουν ότι η θάλασσα εν δικη τους :evil: :evil:

User avatar
no-nick
Posts: 898
Joined: Thu Feb 15, 2007 9:45 pm

Post by no-nick »

ρε παιδια εναν αναγκη να ειναι αληθινη ιστορια? :D

User avatar
sea-hunter
Posts: 708
Joined: Tue Jun 26, 2007 1:58 pm
Location: Lemesos

Post by sea-hunter »

e ρε πελλε εν να λαλούμε "παραμιθκια" :?: :D :D :D

User avatar
no-nick
Posts: 898
Joined: Thu Feb 15, 2007 9:45 pm

Post by no-nick »

sea-hunter wrote:e re pelle en na laloume paramithkia :?: :D :D :D

αμα δεν εχουμαι καμια αληθινη?εξαλου ο ψαρας και ο κυνηγος εν τζαι λαφαζανιες, σκευτου να εισαι τζαι που τα διο :D :D :D

User avatar
caveman
Posts: 3501
Joined: Sat Aug 11, 2007 1:59 pm
Location: Φράγμα Κούρη

Post by caveman »

lol: je τζινιος" je ψαράς :?: "ενεσηις" ούτε μιαν δυνατή εμπειρία ρε φιλε :?: εγώ ένα ήθελα να σας πω ακόμα μιαν ιστορία...παρα το ότι έπιασα γιέγκο προσωπικά μεγάλα ψαρια, η πιο δυνατή εμπειρία που έζησα δεν "αφορουσεν" εμενα αλλα τον Μιχάλη τον ''γερμανό', φαντάζομαι κάποιοι από εσάς τον γνωρίζετε... που λες πριν 7 χρονια...όταν ήμουν 17 χρόνον je μόλις έπιασα motora je "επαεννα" λεμεσό που το τραχώνι για μαθήματα ζωγραφικής...je κάθε φορα μόλις ετελείωνε το μάθημα "επαεννα" στην αποβάθρα του παλιού λιμανιού για να ψαρέψω η για να δω τους τότε "μαστρους" τις αποβάθρας που "εψαρεφκαν" με ζωντανές "βελονιδες"... τολυπών je έρια μια φορα μόλις "ετελιοσα" "πουτο" μάθημα κατά τες 7 το απόγευμα je ήταν...αν θυμούμαι κάπου τέλη του Αυγούστου...τολυπών, κάθε φορα "εβιαζουμουν" γιάννα προλάβω lion αξιον διότι συνήθως έπιαναν ψαρια πολλά μεγάλα γιάμε...φτάνω γιάμε, δυστυχώς lion αργά :x έχασα πολλήν αξιον "γιητιν" ημερα :? θωρώ κάμποσους γύρων του Μιχάλη, θωρώ je που μακριά κάτι 'όγκους'' "απλουμενους" γιάμε je "εγιαλλιζαν" :twisted: παο γιάμε je τι θωρώ :?: ο άθρωπος "γιητιν" ημερα "εφκαλεν" τα ΟΥΛΑ πάνω :!: επήεν πολλά νωρίς που το πρωί je "εκατσεν" οστές 8 σχεδόν, je έπιασεν: 6 "λιτσες" 3-4κήλες :!: , 5 :!: "ακκανομουτιες" του συνηθισμένου μεγέθους(1.5kg) ένα "μινερι" 4κιλό :!: je μια σφυριά 7.5 κιλά :twisted: :!: γιέγκο φυσικά πρώτη φορα έβλεπα έτσι μεγάλη σφυριά je εντυπωσιάσαμε πολλά τα donkia τις :twisted: je kama να γκισό πάνω αλλα "επρολαβεν" με(ευτυχώς) ο Μιχάλης je λέει μου: μεν τις ζιζής ΜΕ ΤΙΣ ΖΙΖΗΣ πατα donkia γεν ζωντανή ακόμα :lol: έτσι "δονταρες" ene ξανά ida :!: τούτη η εμπειρία έμεινεν μου πολλά βαθιά χαραγμένη στη μνήμη :!: έτσι ψάρι, τόσο πολλή ψάρι ψαρεμένο που την ακτή δεν νομίζω να ξαναδώ...je τότε για τον Μιχάλη je τους άλλους τους "μαστρους" γιάμε ήταν απλός...ακόμα μια επιτυχημένη μέρα όπως όλες τις άλλες.......
Στις εκλογές 2013, ψηφίζουμε:
==ΤΟΥΡΝΑ==

User avatar
Greg
Posts: 3067
Joined: Tue Aug 07, 2007 3:54 pm
Location: by the sea

Post by Greg »

:άκου πόδα πλεονεξία! εν με "τουντο" νου που εν έμεινε tpt... Εγώ 2 "ψαρκα" τεθκια ένα εφεφκα ευχαριστημένος να πάω σπίτι μου!
Esox Lucius

User avatar
sea-hunter
Posts: 708
Joined: Tue Jun 26, 2007 1:58 pm
Location: Lemesos

Post by sea-hunter »

a "μαναμου" ρε φιλε εγώ dld p είμαι k p τα 2 πρέπει να είμαι πολλά λαφαζάνης :D :D
e αν εξής καμια ιστορία pe μας (έστω k ψεύτικη), έτσι για να πωρωθούμε :twisted:

iacovos
Posts: 50
Joined: Tue Feb 13, 2007 11:51 am
Location: larnaca

Post by iacovos »

το λοιπόν παιδιά εγώ θα σας πω για μια εμπειρία που είχα αλλα με ψαροτούφεκο.θα ακουστεί λίγο "λαφαζανικι" αλλα είναι πέρα για πέρα αληθινή.πρέπει να ήταν πριν 4-5 χρονια όταν πήγα με τον ανιψιό μου και ακόμα ένα παρέα ζύγι.τους είχαν φύγει λαβράκια και είπαμε να πάμε.παίξαμε καμια 10aria και οι άλλοι 2 βγήκαν.είχα δει ένα βράχο που εξείχε και πήγα να dw.tpt δεν είχε.καθώς έβγαινα προς την παραλια σκεφτόμουν τι ωραία που θα ήταν να έβλεπα "μινερι"....όπως φαίνεται με σκεφτόταν και αυτό!!περνούσε από κάτω μου,ήμουν σε 3 μετρα νερό,δεν κατέβηκα και του έριξα από πάνω...τραβώ την delfiniera η οποια δεν είχε ανοίξει...!!!!και το ψάρι δεν ήταν πάνω,αν είναι dunaton.to βλέπω όμως να κτυπά όπως το πέλο,να πηδά πάνω και μετά να κτυπά κάτω στην άμμο.ξαπολώ τα όλα και κολυμπώ να το πιάσω!!!!!βάλω την κελλέ του μες τα χερια μου και η ουρα του ήταν μες τα γόνατα μου.φωνάζω τους έχω και βουτούν να δουν.ήταν 13-14 κιλά 1.12metra.to έπαιξα στον σπόνδυλο!!!!!!και του τον έσπασα!!!σίγουρα psaorotoufekkaes έπαιξαν πιο μεγάλα ψαρια αλλα ήταν το κάτι άλλο.λαλεί μου και ένας παρέας πρέπει να έγραφε το όνομα σου πάνω του!!!!
piranxas

Post Reply

Return to “Ψάρεμα από ακτή”