ΚΑΤΕΨΥΓΜΕΝΟΣ ΦΑΡΑΩ

User avatar
ps1xas
Posts: 290
Joined: Tue Sep 04, 2007 9:47 pm

ΚΑΤΕΨΥΓΜΕΝΟΣ ΦΑΡΑΩ

Post by ps1xas »

Για να είμαι ειλικρινής πριν μια βδομάδα το εντόπισα το συγκεκριμένο(κατεψυγμένο φαραώ)...Κανεις που δοκίμασε αυτό το δόλωμα...?

User avatar
AggelosLRK
Posts: 1655
Joined: Thu Apr 24, 2008 6:38 pm

Re: ΚΑΤΕΨΥΓΜΕΝΟΣ ΦΑΡΑΩ

Post by AggelosLRK »

εξαρτατε ποσο τον πουλανε γιατι χανει πολλυ οταν πεθανει

User avatar
ps1xas
Posts: 290
Joined: Tue Sep 04, 2007 9:47 pm

Re: ΚΑΤΕΨΥΓΜΕΝΟΣ ΦΑΡΑΩ

Post by ps1xas »

AggelosLRK wrote:εξαρτατε ποσο τον πουλανε γιατι χανει πολλυ οταν πεθανει
Φιλε τον πουλάνε 7 euro σχεδόν μιση τιμή..

User avatar
AggelosLRK
Posts: 1655
Joined: Thu Apr 24, 2008 6:38 pm

Re: ΚΑΤΕΨΥΓΜΕΝΟΣ ΦΑΡΑΩ

Post by AggelosLRK »

δεν νομιζω να αξιζει απλα τους εμεινε και τον βαλανε ετσι για να βγαλουν τα σπασμενα

User avatar
ps1xas
Posts: 290
Joined: Tue Sep 04, 2007 9:47 pm

Re: ΚΑΤΕΨΥΓΜΕΝΟΣ ΦΑΡΑΩ

Post by ps1xas »

AggelosLRK wrote:δεν νομιζω να αξιζει απλα τους εμεινε και τον βαλανε ετσι για να βγαλουν τα σπασμενα
Δεν ξέρω.. εγώ πήρα και τον δοκίμασα στα κατεχόμενα για σορκους... πήρα ένα 300gr και είχα και είχα 2 παράμαλλα κομμένα... δεν μπορείς να βγάλεις όμως συμπέρασμα από μια εξόρμηση.. για αυτό έκανα post αν τον έχει άλλος δοκιμάσει..

User avatar
ps1xas
Posts: 290
Joined: Tue Sep 04, 2007 9:47 pm

Re: ΚΑΤΕΨΥΓΜΕΝΟΣ ΦΑΡΑΩ

Post by ps1xas »

Το δοκιμάσαμε και ψες μαζί με το φίλο το mirilli επιαμε μονο σμύρνες ...

User avatar
no-nick
Posts: 898
Joined: Thu Feb 15, 2007 9:45 pm

Re: ΚΑΤΕΨΥΓΜΕΝΟΣ ΦΑΡΑΩ

Post by no-nick »

στην Ελλαδα τον παστωνουν και τον βαζουν στην καταψυξη, εγω με παστωμενο φαραω επιασα μουρμουρο που υποτιθεται δεν του αρεση ο φαραω, παντως καπου διαβασα αν τιγανιστη με λαδι τσαρτελας οπως ειναι ζωντανος εχει τα πιο καλα αποτελεσματα,

User avatar
ps1xas
Posts: 290
Joined: Tue Sep 04, 2007 9:47 pm

Re: ΚΑΤΕΨΥΓΜΕΝΟΣ ΦΑΡΑΩ

Post by ps1xas »

no-nick wrote:στην Ελλαδα τον παστωνουν και τον βαζουν στην καταψυξη, εγω με παστωμενο φαραω επιασα μουρμουρο που υποτιθεται δεν του αρεση ο φαραω, παντως καπου διαβασα αν τιγανιστη με λαδι τσαρτελας οπως ειναι ζωντανος εχει τα πιο καλα αποτελεσματα,

Μα που εχαθικες ρε? ρε φιλε το διάβασα και εγω τούτο αλλα δεν το δοκίμασα..

User avatar
ps1xas
Posts: 290
Joined: Tue Sep 04, 2007 9:47 pm

Re: ΚΑΤΕΨΥΓΜΕΝΟΣ ΦΑΡΑΩ

Post by ps1xas »

Φιλε ο no-nick έχει δίκαιο το έχω διάβαση και εγώ.. ότι όταν τηγανίζουμε τον φαραώ ζωντανό με λάδι τσαρτελα δουλεύει πολύ καλύτερα ...

User avatar
chrysanthos9
Posts: 1853
Joined: Sun Nov 02, 2008 5:24 pm
Location: madrit spain

Re: ΚΑΤΕΨΥΓΜΕΝΟΣ ΦΑΡΑΩ

Post by chrysanthos9 »

Ρε κοπελια εγω διαβασα οτι αν τον τηγανισης με ελαιολαδο θεωριται απο τους καλυτερους μεζεδες :? :?
Rememper always someone waiting for you at home

User avatar
chrysanthos9
Posts: 1853
Joined: Sun Nov 02, 2008 5:24 pm
Location: madrit spain

Re: ΚΑΤΕΨΥΓΜΕΝΟΣ ΦΑΡΑΩ

Post by chrysanthos9 »

ps1xas wrote:Φιλε greg & caveman ο no-nick έχει δίκαιο το έχω διάβαση και εγώ.. ότι όταν τηγανίζουμε τον φαραώ ζωντανό με λάδι τσαρτελα δουλεύει πολύ καλύτερα ...
Ρε φιλε αμαν τον τηγανισης ενταλος εν να στεκετε και να αντεχει τες βολες και εν θα φευκει που το αγγιστρι :?:
Rememper always someone waiting for you at home

User avatar
konstantinos kalogir
Posts: 1493
Joined: Tue Dec 16, 2008 10:08 pm
Location: Λάρνακα
Contact:

Re: ΚΑΤΕΨΥΓΜΕΝΟΣ ΦΑΡΑΩ

Post by konstantinos kalogir »

chrysanthos9 wrote:
ps1xas wrote:Φιλε greg & caveman ο no-nick έχει δίκαιο το έχω διάβαση και εγώ.. ότι όταν τηγανίζουμε τον φαραώ ζωντανό με λάδι τσαρτελα δουλεύει πολύ καλύτερα ...
Ρε φιλε αμαν τον τηγανισης ενταλος εν να στεκετε και να αντεχει τες βολες και εν θα φευκει που το αγγιστρι :?:
Ρε παιδκιά εγώ ένα πράμα έμαθα...Το ζωντανό δόλωμα (γενικά) δεν συγκρίνεται ούτε με τροφές-ζυμάρια ούτε με οτιδήποτε δεν κινείται....
Και ο φαραώ αν τον έχεις ζωντανό εν κρίμα να τον τηγανίσεις!!! Άσε που εν να λερώσεις και το τηγάνι, τρώεις μετά πατάτες που τζίντο τηγάνι???

User avatar
admin
Site Admin
Posts: 3153
Joined: Tue Dec 19, 2006 1:38 pm

Re: ΚΑΤΕΨΥΓΜΕΝΟΣ ΦΑΡΑΩ

Post by admin »

Πάντος μια φορά με ένα φίλο απο το Παραλίμνι μου έδωσε και δόλωσα Φαραώ τηγανισμένο σε λάδι σαρδέ΄λας και έπιασα ένα πολύ δυνατό τσίμπημα αλλά δέν έπιασα το ψάρι. Αν βρίσκαμε και στην Λεμεσό Φαραώ σε λογικές τιμές και χωρίς παραγγελείες ίσως να το δοκίμαζα και εγώ. Ένα παλιό τηγάνι, ένα μάτι με το γκαζούι, 100 μέτρα μακριά απο το σπίτι για να μεν φωνάζει η Βάλεντίνα και λίγο λάδι σαρδέλας θα έκανα την δουλειά μου μια χαρά :lol:

User avatar
konstantinos kalogir
Posts: 1493
Joined: Tue Dec 16, 2008 10:08 pm
Location: Λάρνακα
Contact:

Re: ΚΑΤΕΨΥΓΜΕΝΟΣ ΦΑΡΑΩ

Post by konstantinos kalogir »

[quote="admin"]Πάντος μια φορά με ένα φίλο απο το Παραλίμνι μου έδωσε και δόλωσα Φαραώ τηγανισμένο σε λάδι σαρδέ΄λας και έπιασα ένα πολύ δυνατό τσίμπημα αλλά δέν έπιασα το ψάρι.


Φαίνεται πως στο συγκεκριμένο ψάρι δεν αρέσουν τα τηγανιτά... :lol:
Πάντως ο φαραώ δεν κάμνει για μουρμούρες σωστά?

User avatar
MariosK
Posts: 3582
Joined: Sun May 04, 2008 6:00 pm
Location: Πάφος
Contact:

Re: ΚΑΤΕΨΥΓΜΕΝΟΣ ΦΑΡΑΩ

Post by MariosK »

konstantinos kalogir wrote: Φαίνεται πως στο συγκεκριμένο ψάρι δεν αρέσουν τα τηγανιτά... :lol:
Πάντως ο φαραώ δεν κάμνει για μουρμούρες σωστά?
Απ΄όσο εθκιάβασα, εγώ εν έχω εμπειρία, κυρίως κάμνει για σορκούς.

Post Reply

Return to “Δολώματα”