Σε τι έφταιξε?

Post Reply
User avatar
(CyBasser)
Posts: 2367
Joined: Mon Oct 22, 2007 10:17 pm

Σε τι έφταιξε?

Post by (CyBasser) »

Αυτό το μεγαλόπρεπο πουλί (πελεκάνος) βρέθηκε το Σάββατο νεκρό στις όχθες του Ασπρόκρεμμου.

Γνωρίζοντας ότι οι πελεκάνοι έχουν γενικά μεγάλη ανθεκτικότητα, το πιο πιθανόν είναι το πουλί αυτό να έπεσε θύμα ασυνείδητων που το σκότωσαν απλώς γιατί έτυχε να βρίσκεται εκεί....

Κρίμα... :evil: :evil: :evil: :evil: :evil:
There is fishing, and there is BASS FISHING!
ALWAYS PRACTICE CATCH AND RELEASE!!!

User avatar
PrEdAtΩR
Posts: 839
Joined: Fri Nov 23, 2007 11:59 pm

Re: Σε τι έφταιξε?

Post by PrEdAtΩR »

Αμα εκαναν το πιο κατω ενα σκευτουν το πελεκανο?

Είδαν τον λαγό που σκότωσε, είδαν και τον ίδιο όμως που έπεφτε αναίσθητος με πρόβλημα καρδίας εκείνη ακριβώς την στιγμή. Παρόλα αυτά προτίμησαν να αρπάξουν το θήραμα και να εξαφανιστούν από το μέρος,

User avatar
C&R
Posts: 949
Joined: Thu Jan 24, 2008 8:23 am

Re: Σε τι έφταιξε?

Post by C&R »

Δυστυχώς ήταν πολύ φιλικός και όταν όταν έβλεπε ψαρά τον ακολουθούσε. Κρίμα...

User avatar
Greg
Posts: 3067
Joined: Tue Aug 07, 2007 3:54 pm
Location: by the sea

Re: Σε τι έφταιξε?

Post by Greg »

Συνηθως ετσι παθαινουν τα ζωα οταν εμπιστευοντε τους ανθρωπους..Τελικα ποιοι ειναι τα ζωα?
Esox Lucius

User avatar
PeRoUkKaS
Posts: 1088
Joined: Fri Nov 02, 2007 6:27 pm
Location: Nicosia

Re: Σε τι έφταιξε?

Post by PeRoUkKaS »

Greg wrote:Τελικα ποιοι ειναι τα ζωα?
εγω απλα θα καμω επαναληψη την ερωτηση σου.. ΤΕΛΙΚΑ ΠΟΙΟΙ ΕΙΝΑΙ ΤΑ ΖΩΑ?? :evil: :evil:
catch & release!
προσεχουμε για να εχουμε!!

User avatar
Greg
Posts: 3067
Joined: Tue Aug 07, 2007 3:54 pm
Location: by the sea

Re: Σε τι έφταιξε?

Post by Greg »

Καλο θα ηταν να μπαινουν τετοιες εικονες φρικης σε καποια στηλη μεσα στο περιοδικο (οπως εκεινες με τες τζιεφαλαες των κυπρινων που εβγαλε ο caveman, τα σκουπιδια κτλ) μπας και καταφερουμε να αποκτησουμε οικολογικη συνηδηση.
Esox Lucius

User avatar
(CyBasser)
Posts: 2367
Joined: Mon Oct 22, 2007 10:17 pm

Re: Σε τι έφταιξε?

Post by (CyBasser) »

Greg wrote:Καλο θα ηταν να μπαινουν τετοιες εικονες φρικης σε καποια στηλη μεσα στο περιοδικο (οπως εκεινες με τες τζιεφαλαες των κυπρινων που εβγαλε ο caveman, τα σκουπιδια κτλ) μπας και καταφερουμε να αποκτησουμε οικολογικη συνηδηση.
ΣΥΜΦΩΝΩ ΑΠΟΛΥΤΑ. Admin? :?: :?: :?:
There is fishing, and there is BASS FISHING!
ALWAYS PRACTICE CATCH AND RELEASE!!!

User avatar
admin
Site Admin
Posts: 3153
Joined: Tue Dec 19, 2006 1:38 pm

Re: Σε τι έφταιξε?

Post by admin »

Μια φωτογραφία δέν μπορεί να μπαίνει ξεκάρφωτη μες το περιοδικό, εκείνος που κατέχει την φωτογραφία(ς) να την συνοδεύει με το ανάλογο κείμενο και να μας την στέλενει να τα δημοσιεύουμε (είπα σας εγώ ποτέ όχι????) Μάνι μανι admin - admin ότι γίνει admin :twisted: :twisted: :wink:

User avatar
(CyBasser)
Posts: 2367
Joined: Mon Oct 22, 2007 10:17 pm

Re: Σε τι έφταιξε?

Post by (CyBasser) »

admin wrote:Μια φωτογραφία δέν μπορεί να μπαίνει ξεκάρφωτη μες το περιοδικό, εκείνος που κατέχει την φωτογραφία(ς) να την συνοδεύει με το ανάλογο κείμενο και να μας την στέλενει να τα δημοσιεύουμε (είπα σας εγώ ποτέ όχι????) Μάνι μανι admin - admin ότι γίνει admin :twisted: :twisted: :wink:
Εννοείται αυτό ρε admin :shock: :shock: Εσύ κάνε την κατάλληλη στήλη και εμείς θα την γεμίσουμε. Πρέπει πάση θυσία να σταματήσουμε όσο γίνεται αυτή την ανάρμοστη συμπεριφορά. Είναι ειρωνεία, χάρηκα ότι δεν είδα πολλά φρέσκα σκουπίδια κλπ και να βρίσκω αυτό το συμπαθέστατο πουλί νεκρό και παρατημένο εκεί. Τι άλλο θα δούμε? Όπως πολύ σωστά είπε ο Greg, ποιοί είναι τελικά τα ζώα?
There is fishing, and there is BASS FISHING!
ALWAYS PRACTICE CATCH AND RELEASE!!!

User avatar
admin
Site Admin
Posts: 3153
Joined: Tue Dec 19, 2006 1:38 pm

Re: Σε τι έφταιξε?

Post by admin »

Εγώ το έχω ξαναπεί και θα το ξαναπώ το εθνικό μας σλόκαν είναι ένα και πολύ σοφό ΄'ρε γαρε' 8)

User avatar
MariosK
Posts: 3582
Joined: Sun May 04, 2008 6:00 pm
Location: Πάφος
Contact:

Re: Σε τι έφταιξε?

Post by MariosK »

admin wrote:Εγώ το έχω ξαναπεί και θα το ξαναπώ το εθνικό μας σλόκαν είναι ένα και πολύ σοφό ΄'ρε γαρε' 8)
Δυστυχώς νομίζω έφτασεν η ώρα να το μεταφράσουμεν τζε σε 2-3 άλλες γλώσσες το σλόγκαν...

User avatar
CASTING
Posts: 191
Joined: Tue Mar 04, 2008 6:53 pm

Re: Σε τι έφταιξε?

Post by CASTING »

Greg wrote:Συνηθως ετσι παθαινουν τα ζωα οταν εμπιστευοντε τους ανθρωπους..Τελικα ποιοι ειναι τα ζωα?
Εμείς οι ΓΑΡΟΙ οι Κυπραίοι φυσικά. :evil: :evil:
ΤΟ ΨΑΡΕΜΑ ΕΙΝΑΙ ΑΘΛΗΜΑ ΚΑΙ ΟΧΙ ΚΡΕΑΤΟΣΥΛΛΟΓΗ.......

EVANTHIS LOIZOU
Posts: 2217
Joined: Fri Oct 19, 2007 11:21 am

Re: Σε τι έφταιξε?

Post by EVANTHIS LOIZOU »

:oops: :oops: :oops: :oops:
:cry: :cry: :cry: :cry: :cry:
ΕΥΡΩ...ΠΕΟΙ???????????????

Post Reply

Return to “Ψάρεμα γλυκού νερού”