ιστοσελίδα για καιρό !!!

Post Reply
User avatar
Giorkos
Posts: 2215
Joined: Wed Dec 05, 2007 10:29 am

ιστοσελίδα για καιρό !!!

Post by Giorkos »

ρε κοπέλλια..

εγύρεφκα σελιδες για τζαιρό...συνήθως εν το ψάχνω στο κομπιούτερ, απλώς κοιτάζω την θάλασσα να δω τι παίζει...εν πάω μακρινά ψαρέματα για να μεν ενδιαφέρει πολύ...

ενιγουεις...έβαλα δύο σαιτ

http://www.windfinder.com

και

http://www.oceanography.ucy.ac.cy/cycof ... ution.html


και βάζω την σημερινή μέρα... ώρα 12.00 .... ΟΥΑΟΥΥΥΥΥΥΥΥΥ

το να μεν δείχνουν σωστή κατεύθυνση αέρα λίο πολλά καταλάβω το...αλλά να μου παρουσιάζουν 180 μοίρες (ΔΗΛΑΔΗ ΑΝΤΙΘΕΤΟ ΑΕΡΑ) το ένα με το άλλο εν λίο κουτό....

ποιο σαιτ χρησιμοποιάτε και κατά πόσο φκαίνουν αληθείς οι μετρήσεις τους ????

(νομίζω ξαναβάλαμε για τον καιρό ποστ, αλλά παραπάνω ρωτώ για το πόσο ορθά είναι αυτά που λένε !!!)
που κουρκούνα....μέχρι τούνα....

User avatar
hdemetris
Posts: 710
Joined: Tue Feb 27, 2007 4:23 pm
Location: Λάρνακα

Re: ιστοσελίδα για καιρό !!!

Post by hdemetris »

Τα σάιτ που ανέφερες εν πολλά καλά. Φυσικά τζαι κάμνουν τζαι λάθη αλλά σε σχέση με άλλα σάιτ εν πολλά καλλίτερα.
Who the cap fit
Let them wear it

User avatar
Giorkos
Posts: 2215
Joined: Wed Dec 05, 2007 10:29 am

Re: ιστοσελίδα για καιρό !!!

Post by Giorkos »

hdemetris wrote:Τα σάιτ που ανέφερες εν πολλά καλά. Φυσικά τζαι κάμνουν τζαι λάθη αλλά σε σχέση με άλλα σάιτ εν πολλά καλλίτερα.

o meteorologist εμίλησε = ο κύβος ερρίφθην !!! :wink:

Παρακαλώ τους διαχειριστές νε κλειδώσουν το τόπικ !!!! :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

η ερώτηση μου έχει καλυφθεί ΥΠΕΡΠΛΗΡΩΣ !!! (πάει τούτη η λέξη δαμέ ?)
που κουρκούνα....μέχρι τούνα....

User avatar
hdemetris
Posts: 710
Joined: Tue Feb 27, 2007 4:23 pm
Location: Λάρνακα

Re: ιστοσελίδα για καιρό !!!

Post by hdemetris »

Who the cap fit
Let them wear it

mpousoulas
Posts: 211
Joined: Wed Jun 13, 2007 10:36 am
Location: Λευκωσία

Re: ιστοσελίδα για καιρό !!!

Post by mpousoulas »

Υπάρχει και η αυτόματη υπηρεσία τηλεπληροφόρησης στο τηλ: 24811798
Την τελευταία φορά που κάλεσα τον πιο πάνω αριθμό μου έδινε διάρι νότιο -δυτικό.
Πάω στον ψαρότοπο μετά από μια ώρα οδήγησης και βρίσκομαι μπροστά σε ένα τεσσάρι βορειοανατολικό.
:shock:
"χόρεψε πάνω στο φτερό του καρχαρία.."
Καβαδίας

User avatar
Giorkos
Posts: 2215
Joined: Wed Dec 05, 2007 10:29 am

Re: ιστοσελίδα για καιρό !!!

Post by Giorkos »

Nikos wrote:Υπάρχει και η αυτόματη υπηρεσία τηλεπληροφόρησης στο τηλ: 24811798
Την τελευταία φορά που κάλεσα τον πιο πάνω αριθμό μου έδινε διάρι νότιο -δυτικό.
Πάω στον ψαρότοπο μετά από μια ώρα οδήγησης και βρίσκομαι μπροστά σε ένα τεσσάρι βορειοανατολικό.
:shock:
Νίκο,

είπαμε..από δώ και πέρα θα παίρνουμε τηλ τον Χατζηπαντέλα...σκέττη πίεση λαλώ σου... :wink:
που κουρκούνα....μέχρι τούνα....

User avatar
PeRoUkKaS
Posts: 1088
Joined: Fri Nov 02, 2007 6:27 pm
Location: Nicosia

Re: ιστοσελίδα για καιρό !!!

Post by PeRoUkKaS »

φιλε μου εγω χρησιμοποιω την http://www.freemeteo.com .
πολλα καλη και αξιοπιστη σελιδα.
catch & release!
προσεχουμε για να εχουμε!!

User avatar
gptochos
Posts: 705
Joined: Tue Apr 17, 2007 7:42 am
Location: Λάρνακα

Re: ιστοσελίδα για καιρό !!!

Post by gptochos »

Ρε Γιωρκό αφού είσαι ξεροτζιέφαλος ρε φίλε..... ότι σου πουν εσύ εννα κάμεις το αντίθετο! Δεν με ακούεις δεν με ακούεις :D

Αφου ποττέ σου δεν θα χρησιμοποιήσεις τούτα τα site. Όσες φορές επήαμε ψάρεμα είπα σου να κοιτάξεις τον τζιαιρό τζαι μετά να δουμε που θα πάμε. Εσύ ατού πάμε τζαι θορούμε!!!!! Ρε αμπαλατε :D :D

Γιωρκούι μαλακτούι τωρά που έπιασες καλαμούι θα πηαίνεις στο λιμανούι για ψαρεματούι!!!!! :mrgreen: :mrgreen:

Χαχαχα εννα ερκουμε να σου τα φαράζω με το Χατζηπαντέλα τζαι θα σου κόφκουμε τες μισήνες :mrgreen:

Ρε Δημήτρη επήεν τζαι επιασε καλάμι τζαι αύριο θα μας μουρμουρά ότι θέλει να αγοράσει στολή ο γαααααααρος :D

Κυριακή έχει ψάρεμα Παντώς καιρού και τόπου!!!!!! Έχει ένα μήνα σχεδόν να πάω!!!!!!! Ρε Γιώρκο εσύ πήαινε με το καλάμι. Βάλε και βάση για κάμερα πάνω στο καλάμε ρε φίλε. Θα γίνεις ο Spillberg των Θαλασσών :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Ποιος θα ειναι ο τριτος καπετάνιος?

User avatar
Giorkos
Posts: 2215
Joined: Wed Dec 05, 2007 10:29 am

Re: ιστοσελίδα για καιρό !!!

Post by Giorkos »

Πτωχό πουλίν μου...

μα που εν να πάτε την Κυριακή ρε !!!! Αμ να βρέχει ασταμάτητα...ποιος μου είπε...λαλώ σας εγώ...απότι είδα, εν να κάμω και γω γουεπσαιτ για τον τζαιρό να γράφω και γω πελλάρες !!!! Αφού ούλλοι ότι θελουν λαλούν !!!!

η καλλύτερη μετεωρολογική πρόβλεψη είναι το παράθυρο της κουζίνας της μάνας μου !!! ιδίως τωρά τούντο τζιαρό φκάλλω προβλέψεις στο πι και φι...επήεν πιον το εν παντου΄χάλια...κύμα ποδά..πάω ποτζί...καλή ποδά..ε..πάω ποδά !!!!

αλλά τωρά...εν να φκάλλω ψάρι και με τζύμμα χωρίς να μουσσιεφτώ !!!!!

α...και κάτι άλλο.... ενεν ανάγκη να γοράσετε καλαμούιν εσεις.... εσυ να χρησιμοποιήσεις το καρμπον σου...μουλινέ έσιης...έσιη και στόπερ..εν ότι πρέπει...να σου δώκω ένα ψαρούιν ψεύτικο να τραβάς :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: Α...και κάτι ελέαν οι '΄νέοι' μου συνάδελφοι καλαμάες για να σείρνουν μπασμό με σφεντόνα...εσένα έσιη ήση έτοιμη δημένη πάνω :lol: :lol: :lol: :lol:

βάλε νήμα πάστω μουλινέ (έμαθα και το νήμα τωρά :mrgreen: :mrgreen: ) και έλα να σε πάρω μαζί μου να κάμουμε C&R !!!!
που κουρκούνα....μέχρι τούνα....

gdeme
Posts: 539
Joined: Sun Jan 20, 2008 2:56 pm

Re: ιστοσελίδα για καιρό !!!

Post by gdeme »

http://www.oc.phys.uoa.gr/page10.html

αλλο ενα απο εμενα. 99,5% πεφτει μεσα. Το συνδυαζω με το windfinder και ειμαι ΟΚ.

User avatar
Giorkos
Posts: 2215
Joined: Wed Dec 05, 2007 10:29 am

Re: ιστοσελίδα για καιρό !!!

Post by Giorkos »

οκ κοπέλλια.

νομίζω έχουμε αρκετά σιτε τωρά..ν ατα διαβάζω ούλλα να φκάλλω μέσο όρο... :wink:
που κουρκούνα....μέχρι τούνα....

Post Reply

Return to “Ελεύθερη κατάδυση”