ΑΚΟΜΑ ΜΙΑ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΑ ΑΚΥΡΟΝΕΤΕ

User avatar
caveman
Posts: 3501
Joined: Sat Aug 11, 2007 1:59 pm
Location: Φράγμα Κούρη

ΑΚΟΜΑ ΜΙΑ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΑ ΑΚΥΡΟΝΕΤΕ

Post by caveman »

Καλημέρα σε όλους!

Με αυτό το ποστ θέλω να απολογιθώ στα δεκαπέντε άτομα που έπεισα να τα αφείσουν όλα για να έρτουν σήμμερα Δευτέρα στο φράγμα Γερμασόγειας για την επιχήρηση διάσοσης των ψαριών που τελικά αναβάλλετε την τελευταία στιγμή... ευτιχός που δεν ενημέροσα πολλούς άλλους ακόμα που ενδιαφέρονταν. Από το πρωι προσπαθώ να επικινονήσω με όλους, αλλά κάποιους δεν τους βρίσκω, έτσι εάν διαβάσετε το ποστ... μην πάτε στο φράγμα, η επιχήρηση αναβάλετε, ή μάλλον ακυρόνετε :!: Την ευθύνη την έχει αποκληστικά και πάλι το ΤΜΗΜΑ ΑΛΙΕΙΑΣ. Κάπκοι από σας μέχρι τζαι αδείας που την δουλειά ετιθίκατε για να έρτετε.... θέλω να σας ευχαριστίσω για την άμεση ανταπόκρηση....
Last edited by caveman on Thu May 14, 2009 12:31 pm, edited 1 time in total.
Στις εκλογές 2013, ψηφίζουμε:
==ΤΟΥΡΝΑ==

User avatar
C&R
Posts: 949
Joined: Thu Jan 24, 2008 8:23 am

Re: ΑΚΟΜΑ ΜΙΑ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΑ ΑΚΥΡΟΝΕΤΕ

Post by C&R »

Έλα φιλε τι έγινε , μα έμεναν δεν μου είπες. Θα σε πάρω τηλέφωνο

User avatar
sifu-nas
Posts: 912
Joined: Wed May 09, 2007 11:42 am

Re: ΑΚΟΜΑ ΜΙΑ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΑ ΑΚΥΡΟΝΕΤΕ

Post by sifu-nas »

Εν επειδη ήταν Δευτέρα?
:roll:
Άτε τί να πει κανένας ?
Έν εχουμε υπόθεση , είπε το είδη κάπoιος... :evil: :evil: :evil:

User avatar
caveman
Posts: 3501
Joined: Sat Aug 11, 2007 1:59 pm
Location: Φράγμα Κούρη

Re: ΑΚΟΜΑ ΜΙΑ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΑ ΑΚΥΡΟΝΕΤΕ

Post by caveman »

C&R wrote:Έλα φιλε τι έγινε , μα έμεναν δεν μου είπες. Θα σε πάρω τηλέφωνο
Φίλε συγνώμη, δεν ξέρω γιατί αλλά είχα την εντήποση πως θα σε ενημέρωνε ο CyBasser..... ούλλα εγείναν πολλά γρήγορα για να πρωλάβουμε να πούμε τι θα εγεινόταν, τζαι στο τέλος τπτ δεν έγεινε.
Στις εκλογές 2013, ψηφίζουμε:
==ΤΟΥΡΝΑ==

EVANTHIS LOIZOU
Posts: 2217
Joined: Fri Oct 19, 2007 11:21 am

Re: ΑΚΟΜΑ ΜΙΑ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΑ ΑΚΥΡΟΝΕΤΕ

Post by EVANTHIS LOIZOU »

Φιλε Χαμπη :!: :!:
Δεν υπαρχει λογος να απολογηθης σε κανενα.
Οτι κανεις και οτι κανουμε ολοι το κανουμε για καλο σκοπο και γιατι το θελουμε με την καρδια μας.
Αν σημερα αναβληθηκε η προσπαθεια για "τεχνικους" λογους δεν εχεις εσυ η εγω η οποιοσδηποτε αλλος απο εμας ευθυνη.
Εγω παντως ειμαι ΑΤΟΥ. Και την επομενη ειμαι μεσα........τζιαι εσιη ο Θεος :arrow: :arrow:

User avatar
C&R
Posts: 949
Joined: Thu Jan 24, 2008 8:23 am

Re: ΑΚΟΜΑ ΜΙΑ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΑ ΑΚΥΡΟΝΕΤΕ

Post by C&R »

Φιλε κανένα πρόβλημα.

Δεν μπορώ να καταλάβω αυτή την νοοτροπία στην Κύπρο που πάντα περιμένουμε να πεθάνει κάποιος για να διορθώσουμε κάποιο δρόμο , να φέρουμε νέα μηχανήματα στα νοσοκομεία, να αυξηθεί η αστυνόμευση, να πεθάνουν τα ψαρια για να συγκινηθεί το τμήμα αλιείας...

User avatar
(CyBasser)
Posts: 2367
Joined: Mon Oct 22, 2007 10:17 pm

Re: ΑΚΟΜΑ ΜΙΑ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΑ ΑΚΥΡΟΝΕΤΕ

Post by (CyBasser) »

C&R wrote:Φιλε κανένα πρόβλημα.

Δεν μπορώ να καταλάβω αυτή την νοοτροπία στην Κύπρο που πάντα περιμένουμε να πεθάνει κάποιος για να διορθώσουμε κάποιο δρόμο , να φέρουμε νέα μηχανήματα στα νοσοκομεία, να αυξηθεί η αστυνόμευση, να πεθάνουν τα ψαρια για να συγκινηθεί το τμήμα αλιείας...
Ρε παιδιά, εγώ νομίζω ότι καλά εκάμαν. Όπως είναι αυτή τη στιγμή το φράγμα με το να ρίξουν εκείνα τα δίκτυα πιστεύω ότι δεν θα πετύχουν πολλά πράγματα (όπως σωστά μου είπε προσωπικά ο cave). Πιστεύω ότι μόνο μικρές κοκκινοφτέρες, βλίκες, αλβούρνοι, και πιθανον ετοιμοθάνατα από τα άλλα είδη αν πιάνονταν. Το νερό είναι πολύ ακόμα για "σωτηρία" με τα μέσα που διαθέτει το Τμήμα.

Επιπρόσθετα, θέλω να αναφέρω κάτι. Σε πάρα πολλές περιπτώσεις διαφωνώ και καταδικάζω πλήρως το Τμήμα Αλιείας για την έλλειψη οργάνωσης, την ανύπαρκτη έρευνα, την έλλειψη επαγγελματισμού κ.ά. Στην προκείμενη περίπτωση, το θέμα το ανάλαβε ο μοναδικός ίσως λειτουργός που απέμεινε στο Τμήμα που νιώθει έστω και λίγο λύπη και πόνο για την κατάσταση. Αυτός με δική του πρωτοβουλία ανέλαβε και διέθεσε (όπως κάποιοι γνωρίζετε) από τον ελεύθερο του χρόνο για το θέμα. Δεν γνωρίζω προσωπικά τον λόγο της ακύρωσης, αλλά αν τώρα του ανθρώπου του ήρθαν ανάποδα και το ακύρωσε, δεν θα πρέπει αμέσως να αρχίσουμε να του ρίχνουμε πέτρες. Σας θυμίζω ότι δεν ξέρουμε ποιοι διαβάζουν το φόρουμ....
There is fishing, and there is BASS FISHING!
ALWAYS PRACTICE CATCH AND RELEASE!!!

Pambs
Posts: 251
Joined: Sun May 18, 2008 5:22 pm

Re: ΑΚΟΜΑ ΜΙΑ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΑ ΑΚΥΡΟΝΕΤΕ

Post by Pambs »

πιαστε κανενα καναλι να ρτει την επομενη φορα, μονο ετσι αν γινει τπτ

User avatar
AggelosLRK
Posts: 1655
Joined: Thu Apr 24, 2008 6:38 pm

Re: ΑΚΟΜΑ ΜΙΑ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΑ ΑΚΥΡΟΝΕΤΕ

Post by AggelosLRK »

Pambs wrote:πιαστε κανενα καναλι να ρτει την επομενη φορα, μονο ετσι αν γινει τπτ
τα καναλια αν δεν τους δωσεις λιγο αιμα κανα βιασμο τπτ καυγαδες δεν φακουν

User avatar
MariosK
Posts: 3582
Joined: Sun May 04, 2008 6:00 pm
Location: Πάφος
Contact:

Re: ΑΚΟΜΑ ΜΙΑ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΑ ΑΚΥΡΟΝΕΤΕ

Post by MariosK »

AggelosLRK wrote:
Pambs wrote:πιαστε κανενα καναλι να ρτει την επομενη φορα, μονο ετσι αν γινει τπτ
τα καναλια αν δεν τους δωσεις λιγο αιμα κανα βιασμο τπτ καυγαδες δεν φακουν
Εγώ θυσιάζουμε πάντος για το φράγμα. Αναλαμβάνω είτε βιασμό είτε φόνο. Θέλει κανένας ναν το θύμα? (για τον βιασμό δεχτά άτομα μόνο του αντίθετου φύλλου).

EVANTHIS LOIZOU
Posts: 2217
Joined: Fri Oct 19, 2007 11:21 am

Re: ΑΚΟΜΑ ΜΙΑ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΑ ΑΚΥΡΟΝΕΤΕ

Post by EVANTHIS LOIZOU »

ΤΕΛΙΚΑ ΕΓΙΝΕ :!: :!: :!: :!:
Για ενημερωση ολων, τελικα η προσπαθεια για αφαιρεση καποιου αριθμου ψαριων απο την Γερμασογεια εγινε μετα απο επιμονη του Κου Χριστοφορου.
Δυστυχως ομως, παρα την πειρα που διαθετει, η λασπη εμποδισε την οποιαδηποτε επιτυχια.
Συμφωνησαμε να γινει νεα προσπαθεια την ερχομενη εβδομαδα δεδομενου οτι θα πουμε μερα μεχρι την Παρασκευη.
Τα λεμε.

User avatar
MariosK
Posts: 3582
Joined: Sun May 04, 2008 6:00 pm
Location: Πάφος
Contact:

Re: ΑΚΟΜΑ ΜΙΑ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΑ ΑΚΥΡΟΝΕΤΕ

Post by MariosK »

EVANTHIS LOIZOU wrote:ΤΕΛΙΚΑ ΕΓΙΝΕ :!: :!: :!: :!:
Για ενημερωση ολων, τελικα η προσπαθεια για αφαιρεση καποιουαποιου αριθμου ψαριων απο την Γερμασογεια εγινε μετα απο επιμονη του Κου Χριστοφορου.
Δυστυχως ομως, παρα την πειρα που διαθετει, η λασπη εμποδισε την οποιαδηποτε επιτυχια.
Συμφωνησαμε να γινει νεα προσπαθεια την ερχομενη εβδομαδα δεδομενου οτι θα πουμε μερα μεχρι την Παρασκευη.
Τα λεμε.
Εμαζεύτηκαν καθόλου ψάρια? Ποιος είναι ο Κ. Χριστόφορου?

User avatar
(CyBasser)
Posts: 2367
Joined: Mon Oct 22, 2007 10:17 pm

Re: ΑΚΟΜΑ ΜΙΑ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΑ ΑΚΥΡΟΝΕΤΕ

Post by (CyBasser) »

MariosK wrote:
EVANTHIS LOIZOU wrote:ΤΕΛΙΚΑ ΕΓΙΝΕ :!: :!: :!: :!:
Για ενημερωση ολων, τελικα η προσπαθεια για αφαιρεση καποιουαποιου αριθμου ψαριων απο την Γερμασογεια εγινε μετα απο επιμονη του Κου Χριστοφορου.
Δυστυχως ομως, παρα την πειρα που διαθετει, η λασπη εμποδισε την οποιαδηποτε επιτυχια.
Συμφωνησαμε να γινει νεα προσπαθεια την ερχομενη εβδομαδα δεδομενου οτι θα πουμε μερα μεχρι την Παρασκευη.
Τα λεμε.
Εμαζεύτηκαν καθόλου ψάρια? Ποιος είναι ο Κ. Χριστόφορου?
Όχι, εν τα εκαταφέραν.

Ο κ. Γεώργιος Χριστοφόρου είναι πρώτος λειτουργός στο Τμήμα Αλιείας, Τομέας Εσωτερικών Υδάτων και Ιχθυοκαλλιέργειας. Προς τιμήν του, και παρά το ότι το πρωί διαπίστωσε ότι αρχικά δεν μπορούσε να γίνει η απόπειρα λόγω απρόοπτου καθαρά τεχνικού κωλύματος, κατάφερε και βρήκε εναλλακτικό τρόπο ώστε τελικά να κάνει την απόπειρα, ασχέτως του τελικού αποτελέσματος.
There is fishing, and there is BASS FISHING!
ALWAYS PRACTICE CATCH AND RELEASE!!!

User avatar
Greg
Posts: 3067
Joined: Tue Aug 07, 2007 3:54 pm
Location: by the sea

Re: ΑΚΟΜΑ ΜΙΑ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΑ ΑΚΥΡΟΝΕΤΕ

Post by Greg »

Γεια σας παιδες..Επιστρεφω πισω στα γλυκα νερα μετα απο μια ελαφρα αποχή..Οπως παντα με καλα νεα :) .. Θυμαστε που σας ελεα για πλακα να πληρωσει το τμημα μλκιας 5-6 ροσσοποντιους να παν να πιαν τα ψαρκα??

Παλε εβαλαν μας γυαλλια οι ξενοφερτοι..Εχει 3 μερες τουλαχιστον που πασιν (μπορει και παραπανω) και πιανουν τερατα με την εξης τεχνικη.. Δεννουσιν με το σχοινη εναν και περπατα μες το φραγμα και πιαννει τα με το ΚΑΜΑΚΙ τα τερατα!.. Ενω εμεις ακομα γυρευκουμε να καμουμε βυθεμετρισεις οι αλλοι περπατουν ΚΑΝΟΝΙΚΑ μεσ το φραγμα ΚΑΙ επιπλεων εν δυμμενοι με σχοινι για ασφαλεια (σε περιπτωση που το νερο ειναι βαθυ ή υπαρχουν πυλα να τον τραβησουν εξω οι ομοεθνεις τους).
Esox Lucius

User avatar
MariosK
Posts: 3582
Joined: Sun May 04, 2008 6:00 pm
Location: Πάφος
Contact:

Re: ΑΚΟΜΑ ΜΙΑ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΑ ΑΚΥΡΟΝΕΤΕ

Post by MariosK »

Ένα πράμαν παρακαλώ.. Να μεν μάθουν το κυνήγι τούτοι γιατί εν μπορώ να φανταστώ τι εν να σκεφτούν :(.

Post Reply

Return to “Ψάρεμα γλυκού νερού”