ΚΥΡΙΟΙ -ΕΦΤΑΣΕ Η ΩΡΑ ΝΑ ΑΝΤΙΔΡΑΣΟΥΜΕ

User avatar
StephanosNic
Posts: 329
Joined: Wed Sep 19, 2007 12:38 pm
Location: Lefkosia

Re: ΚΥΡΙΟΙ -ΕΦΤΑΣΕ Η ΩΡΑ ΝΑ ΑΝΤΙΔΡΑΣΟΥΜΕ

Post by StephanosNic »

Htan logiko oti mia mera enna eftaname se etsi simeio. Giati san katharoaimoi Kipraioi prepei na perimenoume na kontepsei i fwthkia sto spiti mas gia na fkoume na tin svisoume. Pistevw prepei prwta prwta na arxisoume emeis na frontizoume tin thalassa. Na kataggeloume osous thoroume paranomous, alla je meis oi idioi na men kamnoume atasthaleies. Simfwnw oti prepei na organwthoume san sinolo je na drasoume to sintomoteron dinaton. Giafto enimerwste mas ti thelete na kamoume kai tha to kamoume. An mas piasoun je tin thalassa...ti enna mas meinei sto telos.
I MAKE FISH YOU GO DISCO !!!! DISCO DISCO GOOD GOOD !!!!

User avatar
Antreas
Posts: 746
Joined: Tue Dec 25, 2007 11:15 am
Location: Nicosia

Re: ΚΥΡΙΟΙ -ΕΦΤΑΣΕ Η ΩΡΑ ΝΑ ΑΝΤΙΔΡΑΣΟΥΜΕ

Post by Antreas »

an mas piasoun tin thalassa en san na mas pianoun to spiyi mas

3ypnate re kopellia :evil:

υπαρχει κανενας δυκηγορος(Στεφανε) να μας ετοιμασει καποια επιστολη να την υπογραψουμε ?

User avatar
AggelosLRK
Posts: 1655
Joined: Thu Apr 24, 2008 6:38 pm

Re: ΚΥΡΙΟΙ -ΕΦΤΑΣΕ Η ΩΡΑ ΝΑ ΑΝΤΙΔΡΑΣΟΥΜΕ

Post by AggelosLRK »

kirie eleison! pou8ena ston kosmo den apagoreutike to psarotoufeko,pane na paroun kainourgia prwtia blakeias?edw den prolavainoun ta prostimata tis europaikis enwsis kai asxolounte me mougies..

hemilios
Posts: 232
Joined: Fri Aug 17, 2007 7:46 am

Re: ΚΥΡΙΟΙ -ΕΦΤΑΣΕ Η ΩΡΑ ΝΑ ΑΝΤΙΔΡΑΣΟΥΜΕ

Post by hemilios »

Εκτός από τις υπογραφές υπάρχει και κάτι άλλο εξίσου σημαντικό.
ΕΝΗΜΈΡΩΣΗ
Πρέπει να γίνει ενημέρωση στον κόσμο. Ο κόσμος νομίζει μόνο εκείνο που βλέπει.
Ο σωστός ψαροτουφεκάς δεν φαίνεται στον κόσμο αφού έτσι και αλλιώς για να ψαρέψεις σωστά θα πάεις εκεί που δεν έχει κόσμο.
Αυτά που βλέπει ο κόσμος και λίγο πολύ όλη τα ξέορυμε είναι :
1. Πελλομιτσούς με ψαροτούφεκα και "ψαροτουφεκάες του καλοκαιριού"που κολυμούν μέσα στα πόθκια τους το καλοκαίρι και ειναι πράγματι πάρα πολύ επικίνδυνοι.
2. Νυκτερινούς που κοκορευόντε ότι πήραν τόσα κιλά ψάρι
3. Παράνομους που κοκορευόντε ότι επιάσαν ψάρια από τα δίκτυα ψαράδων, από παραγάδια, ότι εψαρέψαν κοντά σε ιχθυοτροφεία κ.λ.π
4. Μπουκαλάκηδες που σου λέουν ιστορίες για τους ορφούς που παίζουν και τους άφηναν μέσα στις τρύπες αν δεν μπορούσαν να τους βγάλουν και πόσες συναγρίδες εκαθάρισαν σε μια νύκτα.

Όλα τα πιο πάνω τα βλέπει ο κόσμος και αυτή την ιδέα έχει για εμάς.
Στο περιβάλλον μου κάνω όσο πιο καλή ενημέρωση γίνεται. Για τα καλά του ψαροτούφεκου. Προσπαθώ να περάσω το μήνυμα ότι είμαστε οι προστάτες της θάλασσας, ότι είναι ότι το πιο ποιοτικό και υγειές άθλημα με το οποίο μπορεί να ασχοληθεί κάποιος.

Το να καταγγείλουμε απλώς τους παράνομους δεν γίνεται τίποτε. Διαφώτίση ο κάθε ένας στο περιβάλλον του και οργανωμένη διαφώτιση από τα οργανωμένα σύνολα.

Ο ΚΟΣΜΟΣ ΔΕΝ ΜΑΣ ΞΕΡΕΙ ΚΑΙ ΟΤΙ ΔΕΝ ΞΕΡΕΙ ΔΕΝ ΤΟΝ ΝΟΙΑΖΕΙ. Αν πουν στον κόσμο ότι θα σταματήσει το ψαροτούφεκο δεν θα πει κανείς όχι, γιατί η εικόνα που υπάρχει είναι ΨΑΡΟΤΟΥΦΕΚΟ = ΚΑΚΟ.

Είναι κρίμα φτάσουμε στο σημείο να σταματήσει μια από τις πιο ωραίες ασχολίες.

Εγώ πιστυώ ότι αν αγωνιστούμε σωστά θα τα καταφέρουμε.

User avatar
leonidasss
Posts: 202
Joined: Tue Feb 12, 2008 4:47 pm

Re: ΚΥΡΙΟΙ -ΕΦΤΑΣΕ Η ΩΡΑ ΝΑ ΑΝΤΙΔΡΑΣΟΥΜΕ

Post by leonidasss »

Φίλοι πραγματικά κινδυνεύουμε και πρέπει να δράσουμε και όχι απλά να φωνάζουμε εδώ μέσα γιατί όλοι συμφωνούμε και όλοι ξέρουμε ποιο είναι το άθλημα στο οποίο αφιερώσαμε πραγματικά τη ζωή μας. Ο δυναμίτης θερίζει ψάρια και βυθό, οι μπουκαλάδες αλωνίζουν ανενόχλητοι, η χλωρίνη προσφέρει ψάρι φρέσκο στο πιάτο του καταναλωτή, όλες οι ψαραγορές και ψαροταβέρνες πουλούν και σερβίρουν ορφούς, σφυρίδες και πίγγες πολύ μικρότερες του επιτρεπόμενου μεγέθους, οι τράτες… κι εμείς τα βάλαμε με τους ψαροτουφεκάδες γιατί απειλούν το θαλάσσιο οικοσύστημα….. Όμως με το να φωνάζουμε εδώ μέσα είναι σαν να φωνάζουμε μέσα σε ένα κλειστό δωμάτιο. Όλα όσα γράφετε είναι σωστά και είμαστε όλοι πρόθυμοι αν οργανωθούμε να κινηθούμε (αλλά πρέπει να γίνουν σε κάποια φάση). Επίσης, η δική μου γνώμη είναι ότι στην Κύπρο η τηλεόραση κυβερνά (βλέπε εκπομπές 60 λεπτά κοκ που την επομένη η αστυνομία κάνει εφόδους επειδή τους είπε ο χ δημοσιογράφος). Ας προσκαλέσουν οι συλλόγοι τους σταθμούς για εκπομπές που να προβάλλουν ποιοι είμαστε(όλων των ηλικιών κι επαγγελμάτων, ανθρώποι που αγαπούν και ζουν με τη φύση). Ας προβληθεί το άθλημα και τα καλά του.
Εγώ προσωπικά σταμάτησα το τσιγάρο και κάνω μια ζωή αθλητή για χάρη του ψαροτούφεκου. Το ίδιο και οι πλείστοι από εσάς. Δεν είναι αυτό που υποτίθεται ότι θέλει το κράτος; Τους νέους μακριά από εξαρτησιογόνες ουσίες και ξενύχτια που σε συνδυασμό με αυτές οδηγούν πολλούς στον θάνατο; Ας το βγάλουμε προς τα έξω οργανωμένα και να δείξουμε ότι αυτοί είμαστε, αυτό κάνουμε και καταδικάζουμε κάθε είδους επιτήδειο που αμαυρώνει το όνομα μας και καταστρέφει την αγάπη μας, δηλαδή τη θάλασσα.
Αλλά ας το κάνουμε κάποτε και να σταματήσουμε να κλαίμε ο ένας στον άλλον σαν κλασσικοί Κυπραίοι.

pavlos
Posts: 42
Joined: Sat Oct 27, 2007 9:43 am

Re: ΚΥΡΙΟΙ -ΕΦΤΑΣΕ Η ΩΡΑ ΝΑ ΑΝΤΙΔΡΑΣΟΥΜΕ

Post by pavlos »

se proigoumeno mou dimosievma elega oti enna fteksoun oi erasitexnes an den evroun pios epsajepse ta psarka. idou simera sto dimosievma tou politi, o proedros tou sindesmou epaggelmation psaradon pou anaferei poson perivallontistes kai oikologoi einai oi epaggelmaties psarades mas je oti den ftene se tipote. oi sillogoi ton erasitexnon me diloseis ekaman me tipote

''Σε χθεσινή δημοσιογραφική διάσκεψη, που έγινε στο ψαρολίμανο της Λάρνακας, οι επαγγελματίες ψαράδες διαχώρισαν τη θέση τους, ότι μέλη του συνδέσμου τους προβαίνουν σε μαζικές θανατώσεις ψαριών, με παράνομες μεθόδους, με σκοπό το εύκολο κέρδος. Με αφορμή τα όσα είδαν πρόσφατα το φως της δημοσιότητας, για εντοπισμό νεκρών ψαριών κοντά στο ναυάγιο "Αλεξάντρεια", στη θαλάσσια περιοχή της Λάρνακας, ο πρόεδρος του Παγκύπριου Συνδέσμου Επαγγελματιών Ψαράδων, Ανδρέας Αδάμου, δήλωσε ότι οι ψαράδες υπερηφανεύονται για το ήθος που επιδεικνύουν στην επαγγελματική τους συμπεριφορά και για την ευαισθησία τους στο ζωικό, φυσικό και αμφίβιο περιβάλλον, γι' αυτό και δεν επιτρέπουν σε κανέναν να εκστομίζει δυσφημιστικούς λόγους. "Τα ψάρια τα σκοτώνουν ορισμένοι "πειρατές", οι οποίοι αλωνίζουν τις θάλασσες καθ' όλη τη διάρκεια του 24ωρου και ψαρεύουν με παράνομους τρόπους, είτε με δυναμίτες, είτε με χλωρίνη, είτε με άλλα φυτοφάρμακα. Αλλού, λοιπόν, να αναζητηθούν οι παράνομοι και οι δολοφόνοι, αλλού να αναζητηθούν οι εχθροί της θάλασσας και του αμφίβιου περιβάλλοντος" τόνισε χαρακτηριστικά ο κ.Αδάμου, ο οποίος ανέφερε ότι δυστυχώς το Τμήμα Αλιείας δεν έχει τον κατάλληλο εξοπλισμό, έτσι ώστε να επιτηρεί τις θάλασσές μας καθ' όλη τη διάρκεια του 24ωρου. Καταλήγοντας, ο Α. Αδάμου παραδέχθηκε ότι οι επαγγελματίες ψαράδες αντιμετωπίζουν οικονομικά προβλήματα, τα οποία συρρικνώνουν το εισόδημά τους, αλλά ήταν ξεκάθαρος ότι ποτέ δεν σκέφτηκαν να εφαρμόσουν καταστροφικές μεθόδους αλίευσης με τις γνωστές οικολογικές επιπτώσεις.

User avatar
hdemetris
Posts: 710
Joined: Tue Feb 27, 2007 4:23 pm
Location: Λάρνακα

Re: ΚΥΡΙΟΙ -ΕΦΤΑΣΕ Η ΩΡΑ ΝΑ ΑΝΤΙΔΡΑΣΟΥΜΕ

Post by hdemetris »

Είναι γελοίο να βγαίνει ο κάθε Αδάμος και να δηλώνει πως όλοι οι επαγγελματίες ψαρεύουν νόμιμα. Γελοία θα ήταν και μια αντίστοιχη δήλωση από τους ερασιτέχνες. Και οι ερασιτέχνες παρανομούν με στόχο το κέρδος και οι επαγγελματίες.
Εμείς εδώ δεν ανήκουμε σε καμιά από τις 2 κατηγορίες. Εμείς κάνουμε το χόμπι μας και δεν βγάζουμε ούτε ένα ευρό. Μόνο ξοδεύουμε και γουστάρουμε :D
Who the cap fit
Let them wear it

sotiris
Posts: 101
Joined: Sat Feb 23, 2008 12:26 pm

Re: ΚΥΡΙΟΙ -ΕΦΤΑΣΕ Η ΩΡΑ ΝΑ ΑΝΤΙΔΡΑΣΟΥΜΕ

Post by sotiris »

etsi opos ta leei o sunadelfos hdimitris skeftite ti kondili dinoume emeis oi psarotufekades stous katastimatarxes

Costas
Posts: 121
Joined: Sat May 26, 2007 9:10 pm

Re: ΚΥΡΙΟΙ -ΕΦΤΑΣΕ Η ΩΡΑ ΝΑ ΑΝΤΙΔΡΑΣΟΥΜΕ

Post by Costas »

Kala na kamoun filoi mou - na to apagorefsoun na telionei to thema. Epidi o kypreos to gnomiko "PAN METRO ARISTON" en to katalavei. H alitheia einai oti ego pistevw pws oi erasitexnes psarontoufekades, kai idietera aftoi pou tiroun tin nomothesia sxetika me to megethos twn psariwn kai den paranomoun to vradu den kanoun katholou zimia - Kat'epektasi, akoma kai oi epaggelmaties kai paranomoi erasitexnes i zimia pou borei na kanoun se sygrisi me tous epaggelmaties psarades, kai erasitexnes psarades varkas - (vlepe duktia, paragadia, trates ktl) einai mideniki. Alla epidi stin pleopsifia tous oi psarotoufekades einai GAROI, kala na tous kamoun! Fysika ego en borw na katalabw akrivws pws tha to rithmisoun - en na girizoun tes paralies na tous sinaoun? - Poly to amfivalw - to lymeniko einai tzi pou to axristoi, ka8ws kai oi idioi kamnoun tes paranomies tous - Na apagorevsoun ta psarotoufeka? Na girizoun ta spithkia na ta pianoun? - Me ta katastimata pou pouloun psarotoufeka? en na tous apagorevoun na ta pouloun kai na ta epidiorthonoun?? REPANIA - opotan, fkalte akri -

H MONI SOTIRIA EINAI EMEIS POU MAS ENDIAFEREI TO PSAROTOUFEKO NA KATA8ESOUME PROTASI, POU NA RITHMIZEI TO SPORT, NA GINEI PIO SOSTA ELEXOMENO KAI NA MEN BOREI O KATHENAS NA PIANEI ENA TOUFEKOUI KAI NA GIRIZEI - AKOUTE TA LOGIA MOU - EINAI THEMA XRONOU OSPOU NA PEXTOUN METAXI TOUS...

Antilamvanomai oti se oles tis katigories twn atomwn pou anafertthika pio panw yparxoun kai exereseis - to gnorizw kai to sevomai - alla filoi mou ti na sas kamw? Afou an den mas vouroun poupisw na mas periorizoun en xeroume na simberiferomaste oi perissoteroi.. ygeia.. eshi kai golf sintoma.

User avatar
savvis
Posts: 162
Joined: Fri Aug 22, 2008 11:11 am
Location: Κατω-Παφος

Re: ΚΥΡΙΟΙ -ΕΦΤΑΣΕ Η ΩΡΑ ΝΑ ΑΝΤΙΔΡΑΣΟΥΜΕ

Post by savvis »

Μα ποιος βουλευτης εκανε τετοια προταση στη βουλη για ολικη απαγορευση ψαροτουφεκου???
Πειτε το ονομα του... ειναι εκτος τοπου και χρονου

(Εγω παντως ειμαι υπερ της απαγορευσης ερασιτεχνικης αλιειας με δικτυα.
Αυτο δεν ειναι χομπυ.Πας ριχνεις τα δικτυα και πας και τα μαζευεις μετα απο καμποσες ωρες να δεις
τι εδωκε μεσα.Πριν τεσσερεις μηνες καποιος εβαλε δικτυα στην Παφο τα αφησε μεσα για δεκα μερες
στα μουλια που υποτιθεται απαγορευεται και ολο το ψαρι που πιαστηκε βρωμισε και πετακτηκε.Μαλιστα
περηφανευτηκε οτι ηταν γυρω στα 300 κιλα.

User avatar
admin
Site Admin
Posts: 3153
Joined: Tue Dec 19, 2006 1:38 pm

Re: ΚΥΡΙΟΙ -ΕΦΤΑΣΕ Η ΩΡΑ ΝΑ ΑΝΤΙΔΡΑΣΟΥΜΕ

Post by admin »

Για σας από Μαλβίδες sorry για τα greeknglish αλλα το pc του ξενοδοχείου δεν έχει ελληνικά. Απλά θέλω να πω ότι εγώ προσωπικά μέτο που ανάλαβε ο νέος διευθυντής πήγα και τον επισκέφθηκα και μιλήσαμε για διαφορα θέμα, αρκετά από αυτά αφορούσαν και το ψαροντούφεκο. Μάλιστα μου έκανε εντύπωση το γεγονός ότι έβαλε δίπλα του δυο νεαρά παιδιά για βοηθούς του η οποιοι βλέπουν τα πράγματα από άλλη σκοπιά. Μάλιστα ο ένας κατάφερε να πιάσει ένα πολύ σεσημασμένο νυχτερινό δολοφόνο τον ψαριών.Νομίζω ότι με λίγη καλή θέληση και δουλειά από μέρος όλον κάτι θα γίνει.

User avatar
maky
Posts: 120
Joined: Thu Jan 24, 2008 6:48 pm

Re: ΚΥΡΙΟΙ -ΕΦΤΑΣΕ Η ΩΡΑ ΝΑ ΑΝΤΙΔΡΑΣΟΥΜΕ

Post by maky »

Giorkos wrote:
p.toumazos wrote:akrivos!!!

meta tin apagorefsi tou psaremmatos me mpoukales irthe k i apagorefsi tou nixterinou, tou afroparagadou k ton dixtion. kanenas apo esas omos den antedrase, pou na skeftite oi kaimenoi oti isos erthi k i sira tis apagorefsis tou eleftherou!! krima.

Oxi stin apagorefsi tou psarontoufekkou!! NAI oi nomoi k kanonismoi na isxioun gia olous midenos ekseroumenou.
Τουμάζο...όχι μόνο δεν αντιδράσαμε στις πιο πάνω απαγορεύσεις που αναφέρεις (νυχτερινό, μπουκκάλες) , αλλά ΣΥΜΦΩΝΟΥΜΕ ΚΙΟΛΑΣ....

δεν θα μπούμε στον διάλογο τώρα για να εξηγηθούμε και να υπερασπίσουμε τις απόψεις μας, ......

Σημασία έχει ότι οι νόμοι προσπαθούν να προστατεύσουν τα ψάρια και να δώσουν μία ευκαιρία στην αύξηση του πληθυσμού τους....

πόσο ψάρι βγάζει ο μέσος ψαροτουφεκάς ???? ξέρεις ??? ξέρεις και πόσο ψάρι φκάλλει ένα κομμάτι δίχτυ ...και πόσο ψάρι καταστρέφει ένα κομμάτι δίχτυ....???
νομίζω πως ξέρεις και πολύ καλά....

επομένως να μου απαγορεύσει εμένα και των άλλων που ασχολούνται με πραγματικό ελεύθερο ψτ, που κατά την άποψη μου εξασκώ ΤΗΝ ΠΙΟ ΑΚΙΝΔΥΝΗ ΜΕΘΟΔΟ ΨΑΡΕΜΑΤΟΣ είναι γελοίο.......


Γιώργος

Tελικά φιλε ήρθε και η γιορτή μας αλλα ευτυχώς εν την γιoρτάσαμε....

Aργησα να δω το θέμα αυτό

andys
Posts: 82
Joined: Thu May 29, 2008 7:50 am

Re: ΚΥΡΙΟΙ -ΕΦΤΑΣΕ Η ΩΡΑ ΝΑ ΑΝΤΙΔΡΑΣΟΥΜΕ

Post by andys »

Πριν από λίγο καιρό ήμουν σε μια γενική συνέλευση του συλλόγου ψαροτουφεκου τhς Aθηνας στον ΓΛΑΥΚΟ...
στη συγκεκριμένη συνέλευση του συλλόγου ήταν καλεσμένοι η k.Ευγενοπούλου έφορος τις ερασιτεχνικής αλiιας στην ομοσμονδια εδώ στην Aθηνα.

Mεταφέρω κάποια πολύ σημαντικά σημεία απ την omilia τις k.Ευγενοπούλου(φανατικη του ερασιτεχνικού ψαρέματος)



- Oι περισσότεροι νομοι που διέπουν το ψαροτούφεκο την ερασιτεχνική αλιεία γενικά δεν είναι απ το κράτος αλλα απ την ευρωπαϊκή ένωση.

- H ευρωπαϊκή ένωση ανακοίνωσε ότι η πολιτική τους γύρο απ την ερασιτεχνική και επαγγελματική αλιεία απέτυχε παταγωδώς.

- Mέχρι τα χριστούγεννα περιμένουν απ τα κράτη μελoι τις δικες τους μελέτες και προτάσεις για ένα καινούριο σχέδιο.
Tα κράτη μελoι όμως πρέπει να πάρουν προτάσεις απ τους από κάτω που είναι οι ομοσπονδίες...ο ψαροτουφεκάς για να έχει φωνή πρέπει να ανήκει σε σύλλογο που ανήκει σε ομοσπονδία...





Δεν γνωρίζω τι γίνετε στη κύπρο γιατί λείπω τα τελευταία 6 σχεδόν χρονια..στην ελλάδα πάντως ο γλαυκός μετά από 26 χρονια τώρα κάνει κινήσεις να μπει σε ομοσπονδία..πρώτη φορα θα έχει φωνή το ψαροτούφεκο στην ελλάδα..
Στην κύπρο τι κάνουμε?κινηθήκαμε καθόλου να μπούμε σε κάποια ομοσπονδία? ακούσαμε tpte για το θέμα τούτο? η μονο aγwνες και άγιος ο θεός?

οι προτάσεις που θα δοθούν για μας χωρίς εμάς .. θα είναι από τους επαγγελματίες που φαντάζομαι ξέρετε τι θα είναι!αν δεν κινητοποιηθούμε το συντομότερο!

Αντρέας

gdeme
Posts: 539
Joined: Sun Jan 20, 2008 2:56 pm

Re: ΚΥΡΙΟΙ -ΕΦΤΑΣΕ Η ΩΡΑ ΝΑ ΑΝΤΙΔΡΑΣΟΥΜΕ

Post by gdeme »

πλα προς ενημερωση : ο μονος συλλογος που ειναι αναγνωρισμενος απο τον ΚΟΑ,αρα ειναι ο μοναδικος που μπορει να συζητησει για οτιδηποτε ειναι ο ΣΦΥΚΚ.

Ολα τα άλλα....

User avatar
admin
Site Admin
Posts: 3153
Joined: Tue Dec 19, 2006 1:38 pm

Re: ΚΥΡΙΟΙ -ΕΦΤΑΣΕ Η ΩΡΑ ΝΑ ΑΝΤΙΔΡΑΣΟΥΜΕ

Post by admin »

gdeme wrote:πλα προς ενημερωση : ο μονος συλλογος που ειναι αναγνωρισμενος απο τον ΚΟΑ,αρα ειναι ο μοναδικος που μπορει να συζητησει για οτιδηποτε ειναι ο ΣΦΥΚΚ.


Ολα τα άλλα....
Αν δέν κάνω λάθος Γιώργο και ο Ο.Φ.Ε.Κ. είναι μέλος του Κ.Ο.Υ.Δ ο οποίος αναγνωρίζετε α΄πο τον Κ.Ο.Α αλλά να σου πώ και κάτι άλλο ο Κ.Ο.Α εν έχει υπόθεση. Πρίν κανένα μήνα τους πήρα 5 αυτόματες φώτο για να μου βγάλουν 5 κάρτες του Κ.Ο.Α για ελεύθερη είσοδο στους αθλητικούς χώρους (Καλύπτουμε Ολυμπιακά Αθλήματα στα περιοδικά όπως- Σκοποβολή-Ιστιοπλοϊα-Κολύμβηση(αμα τύχη) κανό). Την πρώτη φορά μου είπαν ότι έχασαν τον φάκελο μας-Την δεύτερη φορά αφού τους τα ξανάστειλα έπιασε με κάποιος Μιτσίδης τηλέφωνο τσε μου λεέι 'Μα νομίζω επαρεξήγησες- Δέν μπορώ να σου κάμω κάρτες του Κ.Ο.Α για το τσινή και το ψάρεμα εμείς μόνο για Μαππα και για Μπάσκετ διούμε. όταν εσυζήτησα λίγο μαζί του είπε μου να μου κάμει 2 χατηρικός . Είπα του και εγώ να μου τα στείλει πίσω και χατήρκα έν θέλω. Εκτός απο Μαππα και μπάσκετ εν έχουμε υπόθεση δαμέσα.

Post Reply

Return to “Ελεύθερη κατάδυση”