camera στο οπλο

User avatar
gptochos
Posts: 705
Joined: Tue Apr 17, 2007 7:42 am
Location: Λάρνακα

Re: camera στο οπλο

Post by gptochos »

Καλά ρε φίλε εγώ είμαι της ιδέας ότι η κάμερα στο όπλο είναι περιττή και εκτός από ωραίες λήψεις θα σου δημιουργήσει άλλα προβλήματα. Είναι γούστα όμως αυτά.

Δημήτρη πάρτο housing του Γιώρκου να πιάει μέτρα :)
Ποιος θα ειναι ο τριτος καπετάνιος?

User avatar
hdemetris
Posts: 710
Joined: Tue Feb 27, 2007 4:23 pm
Location: Λάρνακα

Re: camera στο οπλο

Post by hdemetris »

Giorkos wrote: επομένως αν δεν πήρες το χάουζινγκ σου για να παραιτήσεις το ψτ και να γίνει υποβρύχιος φωτογράφος, έλα ποτζί να κάμουμε μια βάση :twisted: :twisted: :twisted:
Ρε φίλε εγώ θέλω το ψάρεμα μου όσο πιο απλό γίνεται και με τον minimum εξοπλισμό. Βαρκούμαι να κουβαλώ δεύτερο όπλο π.χ. η ακόμα και φανάρι. Τον χειμώνα δεν παίρνω ούτε σημαδούρα. Εν φασαρία να κουβαλώ κάμερα, να την ξεκινώ πριν το καρτέρι τζαι να την σταματώ μετά. Εξάλλου θα δυσκολέψει και πολύ το στρίψιμο του όπλου. Τζαι τι να τραβήσω? Τις συναγρίδες και τα μινέρκα που πιάνουμε? Πιστέφκω ότι στο παρόν στάδιο δεν αξίζει τον κόπο.
Who the cap fit
Let them wear it

User avatar
Giorkos
Posts: 2215
Joined: Wed Dec 05, 2007 10:29 am

Re: camera στο οπλο

Post by Giorkos »

gptochos wrote:Καλά ρε φίλε εγώ είμαι της ιδέας ότι η κάμερα στο όπλο είναι περιττή και εκτός από ωραίες λήψεις θα σου δημιουργήσει άλλα προβλήματα. Είναι γούστα όμως αυτά.
εν να σας επιτεθώ καλό...

ρε τράουλλοι :mrgreen: ...τι θα κάμετε το χαουζινγκ ?????? εν να φκάλλετε φωτογραφιούες τωρά ελεύθερο μονο ???? :x χαααχαχχααχαα

Στάθου καλό μου ψαράκι...και θα κάμω βαθιά χαλάρωση, διαφραγματικές αναπνοές...να ετοιμαστώ ψυχολογικά και:

θα πάρω μια ανάσα....να βρω τα σκαλοπάτια
που πασιν στα Ορφά...

εμ.. ναι..θα φκάλετε μια...θκυο...τρεις φωτό...άτε και κανένα βιτεούιν κανένα γύλο χαχαχαχα (ποτζίνο που έφκαλα εγώ) μετά τι :?: εν να γυρέφκετε βάση να τες βάλετε στο όπλο...

επομένως γλιτώστε τον εαυτό σας την μελλοντική ταλαιπωρία για αναζήτηση βάσης και κάμετε μια τωρά..ενεν αύριο ένεν μεθάυριο , την άλλη εβδομάδα εν να θέλετε να την μαουνάρετε στα όπλα.... :twisted: :twisted: :twisted:

:wink:
που κουρκούνα....μέχρι τούνα....

User avatar
Giorkos
Posts: 2215
Joined: Wed Dec 05, 2007 10:29 am

Re: camera στο οπλο

Post by Giorkos »

hdemetris wrote: Τζαι τι να τραβήσω? Τις συναγρίδες και τα μινέρκα που πιάνουμε? Πιστέφκω ότι στο παρόν στάδιο δεν αξίζει τον κόπο.
Συμφωνώ ότι τα θηράματα (χαχαχ ήντα θηράματα) που βρίσκουμε ενεν τίποτε σπουδαίο να βιτεογραφηθούν....

αλλά για το κκέφι μου άμαν πέζε τον σορκό που μου κάμνει κούτζια στο καρτέρι....ε..τζαι καμιά κουρκουνούα :oops: εν θ αμε πείραζε...

αν είχα χαουζινγκ σίγουρα θα το έκανα...

επίσης θα το χρησιμοποιούσα πολύ σε σκοποβολή σε πολυστερίνη για να δώ τις βολές -ανάκρουση, πορεία βέργας με διάφορα σεταπ και τέτοια που νομίζω έιναι χρήσιμα και επιβάλλοντια..π΄χ οι 2-3 βολές που κάναμε του 'αέρα' όταν πήγαμε Κάβο Γκρέκο ...
που κουρκούνα....μέχρι τούνα....

User avatar
hdemetris
Posts: 710
Joined: Tue Feb 27, 2007 4:23 pm
Location: Λάρνακα

Re: camera στο οπλο

Post by hdemetris »

Giorkos wrote: επίσης θα το χρησιμοποιούσα πολύ σε σκοποβολή σε πολυστερίνη για να δώ τις βολές -ανάκρουση, πορεία βέργας με διάφορα σεταπ και τέτοια που νομίζω έιναι χρήσιμα και επιβάλλοντια..π΄χ οι 2-3 βολές που κάναμε του 'αέρα' όταν πήγαμε Κάβο Γκρέκο ...
Δαμέ συμφωνούμεν απόλυτα.
Who the cap fit
Let them wear it

User avatar
Giorkos
Posts: 2215
Joined: Wed Dec 05, 2007 10:29 am

Re: camera στο οπλο

Post by Giorkos »

hdemetris wrote:
Giorkos wrote: επίσης θα το χρησιμοποιούσα πολύ σε σκοποβολή σε πολυστερίνη για να δώ τις βολές -ανάκρουση, πορεία βέργας με διάφορα σεταπ και τέτοια που νομίζω έιναι χρήσιμα και επιβάλλοντια..π΄χ οι 2-3 βολές που κάναμε του 'αέρα' όταν πήγαμε Κάβο Γκρέκο ...
Δαμέ συμφωνούμεν απόλυτα.

Εγώ ρε Δημήτρη το βρίσκω πολύ χρήσιμο τούτο...ναι..αν παίζει το όπλο και βρίσκω στόχο τότε σημαίνει εν οκ...αλλά άμαν χάσεις 2-3 ψάρκα και διερωτάσε γιατί και πως ήταν δυνατόν, νομίζω με μία καμερούα και δοκιμές ότι θα μπορούσαμε να φκάλουμε κανένα συμπέρασμα....

Υ.Γ Εδώ που τα λέμε αρέσκει μου να διαφωνούμε :wink: ... περιμένω την διαφωνία σου να κόψουμε καμιά κουβέντα γιατί δαμέ εβαρέθηκα ....παίζω κανένα hearts αλλά πάλε βαρκούμε.... :mrgreen:

εντιτ: Εγόρασα βαρούθκια για τα τέθκια σας....ανάμενε.....
που κουρκούνα....μέχρι τούνα....

omonoia

Re: camera στο οπλο

Post by omonoia »

en polla orea i kkamera otan esxei tsie enan na se trava..enas filos esxei tsie opote pame psarema travoumen kamposa video....en orea dioti vlepeis tes vou8kies sou tsie pos simperiferese sto nero .....en orea giati poronese parapano 8emas pou en na kamaroneis ton eauto sou......
file perimenoume video!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
kalapsaremata se olous

User avatar
gptochos
Posts: 705
Joined: Tue Apr 17, 2007 7:42 am
Location: Λάρνακα

Re: camera στο οπλο

Post by gptochos »

Giorkos wrote: επίσης θα το χρησιμοποιούσα πολύ σε σκοποβολή σε πολυστερίνη για να δώ τις βολές -ανάκρουση, πορεία βέργας με διάφορα σεταπ και τέτοια που νομίζω έιναι χρήσιμα και επιβάλλοντια..π΄χ οι 2-3 βολές που κάναμε του 'αέρα' όταν πήγαμε Κάβο Γκρέκο ...
Εγώ ρε Δημήτρη το βρίσκω πολύ χρήσιμο τούτο...ναι..αν παίζει το όπλο και βρίσκω στόχο τότε σημαίνει εν οκ...αλλά άμαν χάσεις 2-3 ψάρκα και διερωτάσε γιατί και πως ήταν δυνατόν, νομίζω με μία καμερούα και δοκιμές ότι θα μπορούσαμε να φκάλουμε κανένα συμπέρασμα....
+1

Έπεισες με ρε Γιωρκούι. Άτε κάμε μου μια να την βουνήουμεν πάνω στα όπλα :D
Ποιος θα ειναι ο τριτος καπετάνιος?

καρτεροπατερας
Posts: 5
Joined: Wed Jun 04, 2008 9:31 am

Re: camera στο οπλο

Post by καρτεροπατερας »

Ρε πεθκια εγω νομιζω οτι ι καμερα στο οπλο για σας τους αρχαριους δεν χρειαζεται και μην με παρεξηγησετε. Οταν αρχισετε να κανετε dvd τοτε βαλτε και την καμερα.
Οσο για αυτο που λεει ο Γιωργος για τις βολες είναι σωστο αλλα κατα τα αλλα νομιζω οτι θα ειναι σκετος πελας.

User avatar
sea-hunter
Posts: 708
Joined: Tue Jun 26, 2007 1:58 pm
Location: Lemesos

Re: camera στο οπλο

Post by sea-hunter »

an me rotas emena, p tin stigmi p 8elei na tin valei as tin valei, en nmz na pezi rolo an en arxarios expert i pro :shock: :wink:
Keep Walking...Keep Fishing!!

User avatar
gptochos
Posts: 705
Joined: Tue Apr 17, 2007 7:42 am
Location: Λάρνακα

Re: camera στο οπλο

Post by gptochos »

καρτεροπατερας wrote:Ρε πεθκια εγω νομιζω οτι ι καμερα στο οπλο για σας τους αρχαριους δεν χρειαζεται και μην με παρεξηγησετε. Οταν αρχισετε να κανετε dvd τοτε βαλτε και την καμερα.
Οσο για αυτο που λεει ο Γιωργος για τις βολες είναι σωστο αλλα κατα τα αλλα νομιζω οτι θα ειναι σκετος πελας.
Καλά ρε φίλε μου τι διαφορά έχει ο αρχάριος από τον επαγγελματία για το αν θέλω να βάλω κάμερα στο όπλο μου και γιατί πρέπει εφόσον θα βάλω housing με κάμερα πρέπει σόνι και καλά να κάμνω DVD και να τα πουλω. :roll:

Συμφωνώ ότι θα είναι μπελάς και είναι ένα μεγάλο μειονέκτημα!

Κάμνω κάτι γιατί έτσι μου εκ.....σε και γιατί μου αρέσκει, να βλέπω τα λάθη μου, τις αστοχίες μου,τον ορφό που με θωρεί όπως τον ποβλακωμένο και να βιντεογραφώ γύλους (που αρέσκουν τζαι του Γιώρκου :D )!
Ποιος θα ειναι ο τριτος καπετάνιος?

User avatar
Giorkos
Posts: 2215
Joined: Wed Dec 05, 2007 10:29 am

Re: camera στο οπλο

Post by Giorkos »

καρτεροπατερας wrote:Ρε πεθκια εγω νομιζω οτι ι καμερα στο οπλο για σας τους αρχαριους δεν χρειαζεται και μην με παρεξηγησετε. Οταν αρχισετε να κανετε dvd τοτε βαλτε και την καμερα.
Οσο για αυτο που λεει ο Γιωργος για τις βολες είναι σωστο αλλα κατα τα αλλα νομιζω οτι θα ειναι σκετος πελας.
φίλε καρτεροπαπά....

εν νομίζω να πρέπει να είμαστε της κλάσης για να γυρίζουμε ντιβιντι για να βάλουμε κάμερα. εγώ το βλέπω σαν μία trendy μόδα τώρα τελευταία, ιδίως με την εμφάνιση του youtube κτλ....

φυσικά καταλάβω και τα κοπέλλια που δεν θέλουν τον επιπλέον πελά στο ψάρεμα τους, αλλά εμένα προσωπικά δεν θα με πείραζεν..όπως είπαμε...εν για το κκέφι μας....ή για όσους έχουν χάουζινγκ...

όσο αφορά τες βολές χαίρομαι που συμφωνάς...
όλοι ρωτούμε για φτερά πάνω ή κάτω ή δίφτερη, γιατί το φτερούιν επηρεάζει την πορεία κτλ...πόσο ανασηκωμένο είναι το φτεράκι και πόσο επηρεάζει.... ανάκρουση κτλ...θα μου πείτε ότι σιγά τα ωά και τι θα καταλάβουμε από λήψεις από μία σκέττη φωτογραφική (αργή κιόλα)...κιόμως..ένα όπλο που δοκιμάσαμε έριχνε χαμηλά (το πόσο δεν ξέρω γιατί δεν είχα σταθερά σημεία σύγκρισης, η κάμερα κουνιόταν κτλ) την ίδια μέρα με το ίδιο όπλο ρίχνει ο φίλος που είχε τη κάμερα..η βολή πήγε αρκετά χαμηλά...αλλά παίζοντας τα δύο βίτεο ξανά και ξανά, βλέπω ότι αυτό που έστειλε τη βέργα πιο χαμηλά στη δεύτερη περίπτωση ήταν η μεγαλύτερη ανάκρουση που είχε το όπλο, μάλλον επειδή ήταν η πρώτη φορά που έριχνε με το όπλο και δεν ανάμενε την ανάκρουση...

τώρα με το βερίδωμα το όπλο δείχνει ότι ρίχνει 'σωστά' και στον στόχο και σε ψάρια ε...εχάσαμε κάνα δυο (το πως δεν ξέρω) ...αλλά πάλι ένα βιτεούιν θα με κατατόπιζεν καλύτερα...

Επομένως...

Να συμφωνήσω και γω με τον χατζηπαντέλα, το γιορκούιν το καρτεροπαπα...σίγουρα ένα έξτρα πελάς σο ψάρεμα μας, ένα καλό basic εργαλείο για έρευνα βολών, αλλά πάλι για όσους το θέλουν, ένα καλό ποσκόλιο (βίτεο με ψάρκα) !!! :wink:
που κουρκούνα....μέχρι τούνα....

καρτεροπατερας
Posts: 5
Joined: Wed Jun 04, 2008 9:31 am

Re: camera στο οπλο

Post by καρτεροπατερας »

Φιλε Γιωρκατσε

Σιγουρα για τισ βολες θα βοηθησει η καμερα να βλεπεις που ριχνει το οπλο σου. Η μονη διαφορα θα πρεπει να ξερεις και την αποσταση απο την οποια ριχνεις και η καμερα δεν θα σε βοηθησει σε αυτο. Απο οτι διαβαζα σε καποιο σου ποστ ρε γιωργο εσυ ριχνεις απο πολυ μακρια. Τωρα αν παει πανω ή κατω η βερκα τη σημασια εχει αφου σιρνρεις που του θκιαλου τον παππου.
Η δικη μου συμβουλη καμνε βολες με τον νουν τζαι οι με το σιασιουρκον. Και θα δεις θα ανεβαζεις ωραια ψαρια να μας το λες να χαιρομαστε και οχι να μας λες πως σου ξεψαρισε! :roll: :roll:
ΥΓ και να το διχνει και το βιτεο που σε περιπεζει ο σορκος. :wink:

User avatar
Antreas
Posts: 746
Joined: Tue Dec 25, 2007 11:15 am
Location: Nicosia

Re: camera στο οπλο

Post by Antreas »

ε δοκίμασα το σήμερα τζαι εν μου άρεσε καθόλου.
την ωρα της βολης εν βλέπεις τίποτε τζαι μετα αρχίζεις να βλεπεις παλε.
θα δοκιμασω να καμω καποια βελτίωση αλλα εν δύσκολο να τα καταφέρω μάλλον
καμνω upload τωρα μια βολη σε μια κουρκουνα μιας τζαι τα υπόλοιπα ψαρια εν ε καταφερα να τα πιασω
(2 κεφαλους του κιλού, 1 του 1,5 κιλού τζαι ενα των 2 κιλών) :evil:

θα σας στείλω το Link σε λιγο

User avatar
Giorkos
Posts: 2215
Joined: Wed Dec 05, 2007 10:29 am

Re: camera στο οπλο

Post by Giorkos »

Φίλε Καρτερο...

σίγουρα η κάμερα δεν θα με βοηθήσει αν πυοβολώ από τον παππού :wink:

το ήξερα ότι η απόσταση δεν ήταν καλή...δεν ρίχνω πάντα με τέτιο στιλ
η άλλη ήταν η ούγενα την οποία αστόχησα..ε...εν τζαι να παίζω ότι θωρώ...

όσο αφορά τις άλλες βολ΄ςε τις μακρινές αυτές έγιναν σε κουρκούνες....από τη μια γιατί αρέσκει μου το φαί τους (πανάκριβες οι άτιμες) και απο΄την άλλη γιατί ήθελα να δοκιμάσω τις βολες μου !!!.. έτσι με μία βολή εξυπηρετούσα 2 σκοπούς... :wink:

ασφαλώς και προσπαθώ να περιμένω το ψάρι να έρθει όσο πιο κοντά γίνεται :wink:



Όμερσαπ...

άτε..περιμένω το κουρκουνοβίτεο με ανυπομονησία !!!
που κουρκούνα....μέχρι τούνα....

Post Reply

Return to “Ιδιοκατασκευές-DIY”